Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

Aha, onda super. Onda mozemo svi zajedno u Norvesku, ti i tvoji svatovi, a zenu ces vec negde usput naci... Ali obavezno da bude bogata, da nam obezbedi svima taj ledeni hotel!!! Nije poenta da odem u Norvesku a da se ne smrznem. :) :) :) To je kao da neko dodje u Srbiju a ne daju mu da proba sljivovicu :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sa imanjem na selu :mhihi:

Zasto ne spojiti lepo i korisno? A koliko ja znam, tamo je selo u daleko boljem stanju kod nas (mada i kod nas ima dobrostojecih seljaka, jeste da su egzoticna vrsta ali ima ih...) Tako da moze biti bogata i ako je seljancica...

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sa imanjem na selu :mhihi:

Zasto ne spojiti lepo i korisno? A koliko ja znam, tamo je selo u daleko boljem stanju kod nas (mada i kod nas ima dobrostojecih seljaka, jeste da su egzoticna vrsta ali ima ih...) Tako da moze biti bogata i ako je seljancica...

 

Svaka ti je zlatna. Reseno je. :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaha, pa eto.. mada džaba, ovo je metal forum, ovde svi pričaju skandinavske i vilenjačke jezike :) :)

 

a čekaj, koji jezik razumeš? nemački ili turski? :P

da, da, sigurno turski. xD

 

Nemacki nabadam nekako... Ucim ga 4 godine i ono, snalazim se... Kad treba JA da pricam je nezgodno... Aj reci i znam, ali padeze/deklinacije i sl. u teoriji znam, al' da ja razmisljam o tome dok pricam - jao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

у марту полажем си-еј-и (енглески), и после тога планирам да га не проговорим до краја живота.

иначе учим немачки, који волим, а и имаћу користи од њега, али не волим нацију, тако да јбг.

 

и од марта, кад се ослободим јебеног енглеског, кренућу да учим руски.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojko - U, jbt. :blink: Svaka cast. x) Ja cu stati sa Advanced-om. Mada je malo zajebano sto ce mi par nedelja posle biti prijemni, moram sve da pripremam... :/

 

A taj DALF je iz francuskog?

 

 

 

@Varg: To su Kembridzovi ispiti za ljude kojima engleski nije maternji jezik.

 

FCE - First Certificate in English

CAE - Certificate in Advanced English

CPE - Certificate of Proficiency in English

 

 

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos pre 4 godine polozio FCE (kad smo vec kod ocena A) pa sam nesto planirao da preskocim CAE i polazem CPE ali nikako da se nakanem.

 

Ne bih ti savetovao, sem ako baš ne moraš. Razlika je ogromna i između CAE i CPE, a kamoli FCE i CPE. Iskustvo u polaganju CAE bi ti bilo neprocenjivo. Ja sam se za CPE nakon položenog CAE spremao dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...