Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

Uh...ovo za gramatiku stranih jezika, ne da sam antitalenat...nego razvaljujem :) !!

 

 

Nemacki vec godinu dana planiram da upisem neki kurs (mada je na faksu moglo i besplatno da se ide)...a nikako da se nakanim !! Em je koristan...em mi je mnogo gotivan jezik !

meni ruska gramatika bolje lezi nego ista drugo (od jezika naravno) :) secam se, prva god srednje, i imamo kontrolni, 90% dobije keca, ostatak-1 dobije 2 a jedna osoba dobije 5 :) to su bila dobra vremena :) nazalost, nisam posle nastavila.. osim ruskog (engleski ne racunam), svidja mi se nemacki, a i sxvedski bix volela da naucim.. al nazalost sad i nemam toliko vremena :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, bio sam u Amsterdamu i jako ruzan jezik...a i devojke su im nikakve. Plus imaju puno camuga. Toliko od mene :)

 

koreni tvoje mrznje su duboki...

 

ili ih mrzis zbog toga sto nece da nas puste u EU ili sto je Mijatovic promasio penal '98...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, taj jezik je gay.

 

 

:)

 

e sad si ga pretjerao ,meni je to jezik emocija,strasti....obozavam taj jezik

 

hahaha sjecam se te precke,uh kako sam popizdio, i taman uzimam telefon da okrenem tatu da mu kazem kad mi majka vice iz sveg glasa da ne diram telefon jer cemo primiti jos jedan gol kad ono davids smrda jedna zabio jos jedan gol.

sto se tice holandskog to je mjesavina engleskog i njemackog.....ne bih ga ucio nesto,nezanimljiv je :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili ih mrzis zbog toga sto nece da nas puste u EU

Ja ih zbog ovoga volim :da:

:) :) :)

 

ili sto je Mijatovic promasio penal '98...

Juuuuuu, to je bila poslednja fudbalska utakmica koju sam gledala i u kojoj sam navijala za nekoga. Od tad ne volim fudbal.

 

 

Inace, ja sam cula tu pricu da je holandski ruzan, ali nisam cula taj jezik u dovoljnoj meri da bih mogla da sudim.

Mada, ne volim te price o "ruznim" jezicima. Naravno ima jezika koji mi se ne svidjaju tj. ne svidja mi se kako zvuce, ali to je moj licni dozivljaj, koji te jezike ne cini ruznim.

Verovatno bih, kad mi se akcenat ne bi toliko gadio i kad bih uzela da ih ucim, otkrila da u njima ima lepote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...