Jump to content

Gojira


Anоnymous

Recommended Posts

pa ne mogu ni da se porede, jer MoP i RiB gledano sa ove vremenske distance (koja ne postoji kod Gojire) - zna se sta su znacili/znace za zanr. Ali Gojira jeste nasla nesto novo sa svojim albumima (stil koji su po meni na TWOAF doveli do savrsenstva), i mogli su da sa L'enfantom zadobiju maltene bogovski status...

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam baš

postoje neke objektivne činjenice kada su u pitanju novi albumi zbog kojih isti verovatno nikada neće imati status kakav imaju albumi iz osamdesetih i devedesetih

sublimirano u ovom tekstu, uzeti opštu sliku, ne samo Metaliku

 

http://www.metalsuck...-big-metallica/

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

MoP i RiB su redefinisali metal i direktno su odgovorni za milion novih žanrova/podžanrova/bendova

 

novi Gojirin album ne bi redefinisao manje-više ništa, o uticaju kroz 20 godina da i ne govorimo

vrlo moguce, ali opet - ko je 83,4.5 bio spreman da se kladi da ce Metalika i Slejer da budu ovoliko uticajni?

naravno da zvuci smesno i nepojmljivo da se Gojira uopste i spominje u tom kontekstu, ali ko zna kako ce njihovi albumi izdrzati zub vremena...videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kod Gojire veoma često čujem bar 50% Morbid Angel gruva iz Domination perioda u sveukupnoj slici, teško je da takav bend može da izmeni nešto u istoriji metala, prvo bi morali ®evoluciju na sopstvenom zvuku da izvrše

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam baš

postoje neke objektivne činjenice kada su u pitanju novi albumi zbog kojih isti verovatno nikada neće imati status kakav imaju albumi iz osamdesetih i devedesetih

 

ovo jeste tacno

 

ja kod Gojire veoma često čujem bar 50% Morbid Angel gruva iz Domination perioda u sveukupnoj slici, teško je da takav bend može da izmeni nešto u istoriji metala, prvo bi morali ®evoluciju na sopstvenom zvuku da izvrše

vidis, meni to uopste nije dominantno (:)) kod njih (a slazem se sa tobom), vec popuna slike. meni je glavna fora kako vokal naleze na instrumente, i to da iako su gruvacki orjentisani - opet tu ima dosta melodije,

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se metal kao žanr već odavno razmahnuo do suviše dalekih granica i previše se razgranao da sad neki bend može da postigne status tih giganata iz '80-ih

 

Metallicu recimo vole svi, od korovaca preko poweraša i progera do black/death ekipe - svi su odrasli na njima, ali teško ćeš danas naći nekoga ko će toliki uticaj imati na toliki dijapazon podžanrova u budućnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se metal kao žanr već odavno razmahnuo do suviše dalekih granica i previše se razgranao da sad neki bend može da postigne status tih giganata iz '80-ih

 

Metallicu recimo vole svi, od korovaca preko poweraša i progera do black/death ekipe - svi su odrasli na njima, ali teško ćeš danas naći nekoga ko će toliki uticaj imati na toliki dijapazon podžanrova u budućnosti

sve to stoji, no opeth postoji ta vremenska distanca. danas svi vole metaliku, a sigurno nije bilo takvo stanje 80ih. Ali kad pogledam, ne'am pojma ni ja sto glumim djavoljeg advokata ovde :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opeth

 

verovatno najuticajniji metal bend trenutno, ali mi taj njihov uticaj nekako nema tu fatalnu oštrinu ovih thrash ludaka - evo, već je koliko to, 15 godina od njihovih (bar po mnogima) naj albuma, a nekako mi taj konkretan njihov uticaj na stvaranje novih (pod)žanrova nije mnogo prisutan

 

možda pomalo zato što su i oni kasnije krenuli da vrte onu retro pričicu koja realno ne vodi nikuda, umesto da snime svoj Crni album, što bih jako voleo da čujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira je L'Enfant izdala posle 11 godina postojanja

Slejer i Metalika su u tom roku već optuženi za prodaju, a postigli su mnogo više od Gojire

mozda je bolje gledati koji je album po redu - i tu svakako zaostaju (L'enfant bi bio kao MEtalikin Black :) )

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

možda pomalo zato što su i oni kasnije krenuli da vrte onu retro pričicu koja realno ne vodi nikuda, umesto da snime svoj Crni album, što bih jako voleo da čujem

 

Ja volim da posmatram Damnation kao njihov Black. Realno, Opeth je redefinisao metal zakljucno sa SL. BWP je neka ekstenzija toga a sve poslije Damnation-a nema tu tezinu. Oni svoje "odsvirali" zakljucno sa tim albumima barem sto se generalnog uticaja na metal tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...