Jump to content

Urgh!


VoivodBG

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sa myspace blog-a:

 

URGH! je nedavno održao prvu probu u kompletnom sastavu posle devet godina. Nije u pitanju comeback, već nam je želja da snimimo samo jedan album.

 

Počeli smo da pravimo nove pesme. Biće tu i živog bubnja i semplova, doduše ne u istoj pesmi. Album smo ambiciozno i kompilatorski koncipirali: od energičnih gitarskih numera, preko slušljivih elektro eksperimenata, do akustičnih momenata. Za sada ne obećavamo grindcore...

 

Toliko u ovom javljanju. Kada bude bilo relevantnih novosti, pojaviće se ovde.

 

Do tada pogledajte spotove i fotke.

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
-9194 (Silver Cross Records, 1994.)

* na ovom albumu ima 26 pesama!

* tekstovi pesama na omotu

* kutijica ima nalepnicu izdavača

Б страна је grind,значи текстови само за "нормалне" песме са А стране.

Сјајан је био URGH.Уживо такође су сјајни били.Mислим да су се снимали и у ТВ серијалу "рокументи" о њима ако се не варам.

Да ли има шансе да се нешто са мастера пребаци у flac или други losless формат ? А кад се сетим оних grind назива... "од када сам се тетовирао потпуно другачије размишљам" :) Има 26 песама,ваљда као Napalm Death - scum ;)

Edited by RIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

StartTodayRecordsreklama.jpg

 

Da li je ikada izdat ovaj Fuzz tones Vol.1 lp? A i ujedno me to zanima za ostale ploce.

 

Svaka cast, gde si iskopao ovaj flajer? Kamo srece, ali mislim da nista od toga nije objavljeno (verovatno usled inflacije u zemlji). Start Today je na vinilu objavio:

- KBO! - Pozovi 93 LP (STLP 001) 1990.

- Dead Ideas - Welcome To The Abyss 7" 1991.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nije valjda da se i ovi skupljaju opet samo da bi snimili jedan album ? I sta ce sa tim albumom ? Ko ce ga izdati ? Ko ce ga promovisati ? Hoce li mozda biti samo za free download , posto se skupljaju samo da bi snimili boom ? Ako izadje na disku hoce li biti nekih svirki ? Tek kada se postave ovakva pitanja vidi se bezveznost celog tog reuniona samo da bi se usnimio 1 boom...idite i vi u istoriju lepo, evo i vama korpa sa vocem svecei i jedna plaketa - zahvalnica i nemojte se vise ni vracati niti sta...nema potrebe za tim.

Da neko ne pomisli da sam hater, Urgh su bili cesti ma sta cesti , maltene stalni gosti fanzina pocetkom i sredinom devedesetih, Gagi je vazda korektan lik i u to ne treba niko da sumnja.Meni se njihovo cesto menjanje stila u to vreme nije svidjalo, a URGH se menjao kako vetar duva, malo smo grinderi, pa malo experimentisemo, pa malo muzika bez struje ( ko bajaga jbt ), pa malo snimamo za film...na kraju kad sva njihova izdanja stavis na jednu gomilu dobijes jednu papazjaniju koja sveukupno osim neke ajde da kazem istorijske nema ama bas nikakvu drugu vrednost.

Inace to za Start Today rec nije izaslo, isto kao sto nije izasao i Dead Ideas lp multicoloured minds...ne toliko zbog sankcija koliko zbog neodgovornosti gazde start todaya Voje Zugica ( lik je znao pijan da spava ispod tezge u svojoj prodavnici danima, pa je suludo bilo ocekivati od takvog da zapne za vinile ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor na prvih par pitanja je bio tik iznad par postova:

 

URGH! je nedavno održao prvu probu u kompletnom sastavu posle devet godina. Nije u pitanju comeback, već nam je želja da snimimo samo jedan album.

 

Počeli smo da pravimo nove pesme. Biće tu i živog bubnja i semplova, doduše ne u istoj pesmi. Album smo ambiciozno i kompilatorski koncipirali: od energičnih gitarskih numera, preko slušljivih elektro eksperimenata, do akustičnih momenata. Za sada ne obećavamo grindcore...

 

Ja ih bas i cenim zbog te muzicke raznolikosti, nijedan bend nije to uradio tako dobro kao Urgh! tokom 90-tih (sem mozda Mrava, a i oni su izdali samo jedan album, i nisu bili metal), samo mi je zao sto mi se nikada nije dala prilika da ih gledam nazivo...

 

Ako vec ti lp nisu izdati jel to znaci da su ti albumi bili snimljeni, tj. samo ovaj Dead Ideas album?

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor na prvih par pitanja je bio tik iznad par postova:

 

 

 

Ja ih bas i cenim zbog te muzicke raznolikosti, nijedan bend nije to uradio tako dobro kao Urgh! tokom 90-tih (sem mozda Mrava, a i oni su izdali samo jedan album, i nisu bili metal), samo mi je zao sto mi se nikada nije dala prilika da ih gledam nazivo...

 

Ako vec ti lp nisu izdati jel to znaci da su ti albumi bili snimljeni, tj. samo ovaj Dead Ideas album?

 

 

Nemoj da mislis da ih ja ne poshtujem...ali mi je toliko menjanje pravaca za tako kratko vreme, iz projekta u projekt, besmisleno...nije to bilo samo experimentisanje u okviru maticnog ( grindcore ) pravca, nego su experimentisali sa svim i svacim, sto je meni besmisleno...kazem opet danas smo grinderi sutra smo experimental preksutra kupimo bajagine fore i pravimo muziku bez struje...meni je to neozbiljno, kao i ovo da opet snimaju i da su se zbog toga okupili...

Dead Ideas Multicoloured Minds je snimljen i Darko ( bassista ) mi je to snimio sredinom devedesetih, i to se cimao po nekom studiju, skidao direktno sa tadanjih mastera -tzv. dat traka. Sto se ovih drugih sa Zugicevog flyera tice, sigurno da su snimili svoje materijale ( jer kao sto i sam znas , materijal se prvo snimi pa se najavljuje , nikako obrnuto )...Videcu da li mi je ta traka DI josh uvek ziva kada se budem vratio pa ti javljam...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam vesti o tom DI albumu. Vidis nisam znao da se tako radi kada se reklamira album. :pivopije:

Pa ne bi ih poredio sa Bajagom, taj akusticni album je dobar zato sto su neke pesme prebacene u neki drugi format, ujedno napravili su bum sa njim tada sto zaista nije mala stvar, cenim da ga nisu uradili ne bi oni ni eksperimentisali sa zanrovima dalj, i kao sto sam onomad pricao sa Gaghijem njima je bio fazon da eksperimentisu, sto je sasvim ok, umetnicka sloboda i sta li vec. Nego mnogo ljudi kukaju za novi album, zele grindcore, a nece ga biti, mada ko ce ga znati, mozda nagovorim Gaghija da uradi jednu kratku. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Imam originalna izdanja:

URGH - 9194 (Silver Cross) 26 pesama!

URGH - Unplugged (Silver Cross) objavljen u ograničenom tiražu od 1000 primeraka!

u odličnom stanju! Ako je neko zainteresovan, nek se javi na PM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...