Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Samo se ti nemoj brinuti oko toga.

 

Meni sve te price o kupovini oridjinala zarad nekakvog podrzavanja bendova i scene imaju mali prizvuk patetike i licemjerstva. Prosto me ne zanima da punim necije dzepove zarad solidarnosti ili podrzavanja, vec cu original kupiti samo ako muzika, tekstovi i posebno booklet/artwork jesu u stanju da pruze maksimalan ugodjaj prilikom preslusavanja. Isto mislim i za albume domacih izvodjaca, jer i tu trazim omjer izmedju kvaliteta ponudjenog i cijene.

I da, smijesno mi je kako neki bendovi filozofiraju o mrznji, , undergroundu, unistavanju moralnih i materijalnih vrijednosti, mizantropiji i slicnom, da bi nakon toga napisali "kupite original il odjebite" i pozivali na neko podrzavanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze neko da mi argumentovano objasni zasto je album govno?

 

U odnosu na Opus Nocturne,Heaven Shall Burn... When We Are Gathered,Panzer Division Marduk,World Funeral album je mekan i odudara od onoga sto smo navikli.

 

zato sto su svi navikli da bude samo drkanje gitare i bubnjeva,i kada nesto nije po ukusu vecina fanova odma krenu sa pljuvanjem.ogranicena populacija metalaca...

 

po meni je ovaj album pametno uradjen,drugaciji od ostalih i mislim da je to bio logican korak.kad slusas jedno isto smori te.barem meni tako deluje.

 

Ti sa nikom Death_Cult_Legion mislis da mozes da dajes kompetentan odgovor u ime fanova koji slusaju marduk pre nego sto si ti igrao u shkolici uz cecu?Znaci ako bend fura godinama neki fazon i posle dugog perioda shvati da nema vise ideja treba da se RASPADNE.A ne da zgrce novac na velikoj popularnosti.Oni su postali popularni zahvaljujuci "drkanju gitara i bubnjeva",a ne kopiranjem Cradle of Filtha i Dimljenog hamburgera.Ako te smori "drkanje gitara i bubnjeva" pa ti slusaj tvz "Majestic Black Metal" i idi pij pivo na trgu.Tvoju odusevljenost ne deli 5% fanova Marduka.A sto se tice nase ogranicenosti(i moje licno) ja se jebeno ponosim sa tim.Zasto?Zato sto nas stav nece daci prolaz bendovima kao sto su dimmu borgir,slipknot,bullet for my valentine i sl govna koja nam nazalost svojim pojavljivanjem i degenerisanjem naseg stila narusavaju i ugled i moral.

 

Sta mislis zasto mi se svidja novi Mayhem.Jer je razlicit od ostalih ali ipak genijalno zvuci iako ja njih organski ne mogu da podnesem ovaj album me je raspametio.

Tako i Marduk,starije albume mogu tu i tamo da slusam,novi je vrh.

 

Nikad nisam razumeo tu grupu metalaca koji su toliko zatucani da ocekuju od nekog benda da uradi nesto da bi se samo njima svidelo.

Mislim...

Onda je izasao Rom 5:12,preslusali ga jednom,rekli da je govno i odma se opozvali na starije albume,a novi je bio u fazonu 'GOVNA JEDNA PRODALI SU SE JER NISU SNIMILI NESTO KAKO SAM JA HTEO'

Pa kad ocete tako,onda gitaru u ruke pa snimite kako vama odgovara...

 

Zato sto je lagano govno.Onaj ko ne moze da slusa Deathcrush ne treba ni da slusa mayhem uopste.To sto ti volis komercijalni zvuk je SAMO TVOJ PROBLEM,a sto ne razumes "tu grupu zatucanih metalaca",e to je zbog toga sto se suvise druzis sa ljudima "otvorenog" uma na trgu republike.Mr'sh po dvolitru,pa na norveshko...

 

 

Jednostavno - ako te album ni na koji nacin ne "uzdrma", ako u tebi ne probudi culo za udaranjem ritma o sto/sopstvene noge ili takvo nesto, zasto bi se tripovao da je album dobar zato sto je drugaciji? Nije sve sto je drugacije obavezno dobro.

 

Btw, ja ne mislim da se marduk prodao.

 

Slazem se sa ovim,ali mislim da se marduk prodao.

 

kenjam,al tebi po glavi.zasto se necije misljenje mora protumaciti 'kenjas'

ja sam samo svoje misljenje rekao,ako ti se ne svidja ne moras na taj nacin da komentarises.u tom slucaju bolje da si precutala jer pocinjes da mi ides na zivce...

 

Stenjes o "tvom" misljenju na dve strane.Evo ja ti idem na zivce i mozes samo da mi se sagnes...Da neces mozda da dovedes ortake sa trga da nam podele warnove?Ili ces sa njima da nas spamujes do smrti?

 

Satan has spoken.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DCL: Jao, brate, mislim da kenjas, kad vec moram tako da ti kazem. Ako se nesto nekome ne svidja, zasto to mora da znaci da je pod uticajem vecine???

 

Ja sam novi album skinula ono vece kad je okacen torrent na net, i preslusala a da nisam pre toga cula ni od koga drugog kako je album los ili tako nesto. I uzela sam da preslusavam, i jednostavno nije izazvao nikakve emocije u meni. Bila sam skroz ravnodusna, bilo mi je dosadno, i na kraju sam, a da jos nisam odslusala do kraja, iskljucila cd i pustila nesto drugo.

 

Jednostavno - ako te album ni na koji nacin ne "uzdrma", ako u tebi ne probudi culo za udaranjem ritma o sto/sopstvene noge ili takvo nesto, zasto bi se tripovao da je album dobar zato sto je drugaciji? Nije sve sto je drugacije obavezno dobro.

 

Btw, ja ne mislim da se marduk prodao.

 

 

 

skroz si u pravu!!!

 

ali,sad se chuvaj,navukla si gnev kulta smrti legije... :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti nemoj brinuti oko toga.

 

Meni sve te price o kupovini oridjinala zarad nekakvog podrzavanja bendova i scene imaju mali prizvuk patetike i licemjerstva. Prosto me ne zanima da punim necije dzepove zarad solidarnosti ili podrzavanja, vec cu original kupiti samo ako muzika, tekstovi i posebno booklet/artwork jesu u stanju da pruze maksimalan ugodjaj prilikom preslusavanja. Isto mislim i za albume domacih izvodjaca, jer i tu trazim omjer izmedju kvaliteta ponudjenog i cijene.

 

Predpostavljam da je ovo meni upuceno.

 

Ovaj tvoj stav oko "punjenja dzepova" donekle i mogu da razumem kada su u pitanju uzvodjaci veceg kalibra kao sto su Madonna ili 50 Cent (neko ce da ubaci Dimmu Borgir ili Cradle of Filth, ja ne) jer po pravilu oni ubace 2/3 hita koji se stalno vrte, a sa ostatkom albuma mozes dupe da obrises. Ali opet meni ovo prilicno sujetno i egoisticno zvuci. U stilu, zadovoljavacu sebe i maksimalno uzivati u necemu ali necu nista da dam. Uzimam, ali ne dam! I to sa "punjenjem dzepova', kako tebi ovo dodjavola zvuci?!? Meni kao strah od toga da ne budem prevaren, kao "oni meni uvaljuju govna da bi mi uzeli pare, necu dozvoliti da budem prevaren!" Apsolutno mi je prirodna stvar da ako mi se neki album svidi i iskreno uzivam u njemu, da cu pozeleti da bendu uzvratim na neki nacin, a to je u ovom slucaju kupovina originalnog CD-a. To je cak i najmanje sto mozes da uradis jer se u ona starija vremena (na koja se mnogi pozivaju) podrazumevalo da imas kasetu, CD ili plocu. Usput kada vec imas takav stav, da li tako prilazis i koncertima?!? "Necu da idem, mamu im jebem, da dajem pare za neku njihovu tezgu!"

Doduse, boze moj, postoje razliciti stepeni uzivanja. Postoje ljudi kojima je dovoljno da sa par klikova misem prebace album u winamp, upale pasijens i slusaju, ali ako mene pitas tom prilikom milion detalja prolazi pored usiju (a tek ociju) lisavajuci slusaoca one lepote slusanja po cemu je metal, po meni, jedinstven. Ne kazem, MP3 je fenomenalna stvar, koliko sam se puta samo zajebao jer sam kasete ili CD-ove kupovao bez prethodnog preslusavanja, pa se pokajao. No i to je imalo neku svojevrsnu draz, moram priznati. MP3 koristim samo u one svrhe u kojima su, opet naglasavam, po meni, jedine ispravne, a to je presluvanje radi odluke kupiti ili ne kupiti. Meni je licno apsolutno nemoguce da do kraja udjem u svaki detalj albuma koji slusam jer mi tekstovi i slike iz knjizice mnogo toga govore o samom delu te je u tom slucaju osecaj stapanja sa njime na mnogo visem nivou od winampa i blejenja u kompijuter. Postoje tu i mnoge druge stvari, miris bukleta, "neostecen" zvuk, oblik kutije... Svako zna koliko mu je dovoljno da bude zadovoljen. Neko vozi kola jer mora, a neko pravo citavu filozofiju oko toga. Ljudi se razlikuju...

 

posebno booklet/artwork jesu u stanju da pruze maksimalan ugodjaj

 

Cini mi se da ovde uskaces sam sebi u usta. Nadam se da si svestan cinjenice da knjizica sa vise strana znaci i vise para, da digipak sa knjizicom znaci vise para, itd... Dakle da bi sve to mogao da imas treba vise para, da bi imao vise para treba da prodas vise albuma itd. Jebi ga, svaka akcija povlaci reakciju. Vidim imas Ondskapt logo u avataru, rekao bih da ih volis. Jel' imas neki njihov CD? Ja nemam ni jedan, ali moj drugar ima obe ploce od njih i mogu reci da prvi album ne izgleda nista posebno, samo crna pozadina sa odstampanim tekstovima, dok drugi mnogo bolje izgleda sa raznim slikama i simbolima, ali opet nista epohalno, no mene zanima da li ce te upravo TO spreciti da kupis njihov CD?!? To sto je buklet navodno "siromasan"?

Evo, Marduk su cist primer te vizuelne evolucije. Dark endless nije imao buklet, Those of the Unlight, cetiri strane sa osnovnim podacima, Opus Nocturne osam, Heaven... sesnaest, Panzer je cak izasao u digipak-u sa metalnim amblemom na njemu (fenomenalno izgleda), da bi danas to bio Rom 5:12 sa 44 strane. Neki ce to nazvati komercijalizcacijom, rekao bih da ti neces jer ima lepsi buklet.

 

I da, smijesno mi je kako neki bendovi filozofiraju o mrznji, , undergroundu, unistavanju moralnih i materijalnih vrijednosti, mizantropiji i slicnom, da bi nakon toga napisali "kupite original il odjebite" i pozivali na neko podrzavanje

 

Meni to odavno vise nije ni smesno! Zato vise ne jebem ekstremne underground metal bendove. Jedno filozofiraju, a drugo rade. Najsmesnije od svega je to sto oni upravo MORAJU da rade isto ono protivu cega se bore jer su deo grupacije ko je se naziva "society", ma koliko god oni to ne zeleli da budu. Koji bend izadje sa, necu da nazovem "normalnim", realan je prikladnija rec, dakle, ko izace sa realnim stavom, ko je sposoban da sveobuhvatno sagleda stanje stvari dobice moju paznju. A vecina takvih bendova je zaista uradila nesto kao sto su Watain, Deathspell Omega itd. Neizostavno Dissection. Realnijeg coveka, sa obe noge na zemlji od Jon-a nisam upoznao, a da opet pripada nekom ekstremu. Sta je po tebi on trebao da uradi kada je Megadeth otkazao njegov koncert?!? Da ubije Dave Mustain-a?!? To je nesto sto bi trazila vecina "zajebanih blekercina", siguran sam. No dobro, razumem ja njihova osecanja, i ja sam nekada ima 17 godina.

Ali da ne skrecem pricu, pricamo o originalima. Moje misljenje je da cim neki bend izda nesto za sta moras da das pare, bilo to demo ili profesionalni album, postaje komercijalan. Sasvim je logicna stvar da ti zelis da vratis ulozene pare ako mislis da nastavis da radis sa bendom i da ti postane nesto vise od hobija. Te pare ne rastu na drvetu, krvavo se dolazi do njih, a jos se krvaviji trud ulaze u vezbanje i komponovanje, a da ne zaboravim prolivenu krv na knjizicu i krv ljudi koji pomazu bend. To je, prijatelju moj, mnogo krvi za bescenje. Slazes li se sa mnom?!?

 

U odnosu na Opus Nocturne,Heaven Shall Burn... When We Are Gathered,Panzer Division Marduk,World Funeral album je mekan i odudara od onoga sto smo navikli.

 

Poslusaj jos jednom Opus Nocturne ili Those of the Unlight i reci sebi da je album "mekan".

 

 

(neko baljezganje) narusavaju i ugled i moral.

 

Nesto mi se cini da tvoj moral, a kamoli ugled nisu naruseni. Postajes sve zesci ratnik, a iskrenih black/death/grind/thrash bendova nikad vise, rekao bih. A ugled? Koga na ulici boli kurac sto se pod black metal stavlja i Dimmu Borgir kada on i ne zna sta je black metal. Ti si njemu, kao i vecina metalaca, samo pojava koja cudno izgleda (+ cudno ponasa, neretko), pa si tako, koliko god ti to mrzeo strpan u isti kos sa Cradle of Filth-om i Sigrblot-om. Moj savet: Slusaj ono sto slusas, uzivaj u tome i pusti druge da slusaju sta vole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U odnosu na Opus Nocturne,Heaven Shall Burn... When We Are Gathered,Panzer Division Marduk,World Funeral album je mekan i odudara od onoga sto smo navikli.

Ti sa nikom Death_Cult_Legion mislis da mozes da dajes kompetentan odgovor u ime fanova koji slusaju marduk pre nego sto si ti igrao u shkolici uz cecu?Znaci ako bend fura godinama neki fazon i posle dugog perioda shvati da nema vise ideja treba da se RASPADNE.A ne da zgrce novac na velikoj popularnosti.Oni su postali popularni zahvaljujuci "drkanju gitara i bubnjeva",a ne kopiranjem Cradle of Filtha i Dimljenog hamburgera.Ako te smori "drkanje gitara i bubnjeva" pa ti slusaj tvz "Majestic Black Metal" i idi pij pivo na trgu.Tvoju odusevljenost ne deli 5% fanova Marduka.A sto se tice nase ogranicenosti(i moje licno) ja se jebeno ponosim sa tim.Zasto?Zato sto nas stav nece daci prolaz bendovima kao sto su dimmu borgir,slipknot,bullet for my valentine i sl govna koja nam nazalost svojim pojavljivanjem i degenerisanjem naseg stila narusavaju i ugled i moral.

Zato sto je lagano govno.Onaj ko ne moze da slusa Deathcrush ne treba ni da slusa mayhem uopste.To sto ti volis komercijalni zvuk je SAMO TVOJ PROBLEM,a sto ne razumes "tu grupu zatucanih metalaca",e to je zbog toga sto se suvise druzis sa ljudima "otvorenog" uma na trgu republike.Mr'sh po dvolitru,pa na norveshko...

Slazem se sa ovim,ali mislim da se marduk prodao.

Stenjes o "tvom" misljenju na dve strane.Evo ja ti idem na zivce i mozes samo da mi se sagnes...Da neces mozda da dovedes ortake sa trga da nam podele warnove?Ili ces sa njima da nas spamujes do smrti?

 

Satan has spoken.

 

Kao prvo,ja ne odgovaram u ime Marduk fanova,vec u svoje ime.I ne razumem zasto stalno spominjes taj jebeni trg,ja inace zivim u Vrscu.

Jeste,to sto volim komercijalan zvuk je moj problem i kao takav imam pravo da izrazim svoje misljenje.Sto se tice saginjanja nek bude obostrano,posto ne znam ko vise bleji na trgu jer ja u bg dolazim 2 puta mesecno i pored tog usranog trga ni ne prolazim.

Necemo sad o tome,previse se zanosite muzikom.Zabole me kurac sto ce neko da misli da sam pozercina kad 100% ljudi na ulici ne moze da provali sta slusam.

Samo vi podrzavajte bendove kupujuci njihove originale,meni je to bacanje para jer mi muzika u zivotu nije toliko vazna.A svoj novac trosim na nesto mnogo pametnije. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vi podrzavajte bendove kupujuci njihove originale,meni je to bacanje para jer mi muzika u zivotu nije toliko vazna.A svoj novac trosim na nesto mnogo pametnije. :pivopije:

 

Hm, izuzetno glupa izjava za nekog ko je iznosio, koliko sam mogao da primetim, realne stavove i ima osecaj za drugu stranu medalje. Ako ti muzika nije toliko bitna zasto onda dolazis ovde i ubijas se raspravljajuci, pritom troseci svoje vreme i vreme drugih?!? Zasto ne utrosis to vreme na nesto "pametnije"?!? Dalje, ti smatras da trosis pare na nesto "pametnije". Mozda je to skupljanje markica ili izlasci u diskoteke, nije ni bitno, ja to mogu nazvati "glupim" jer me to ne zanima niti poznajem materiju, ali necu jer je to uskogrudo i krajnje ograniceno. Razumes?!?

 

Uostalom, nemam pojma zasto se ovde nalazis prozvanim, muzika te "ne dotice previse", a originali ti nisu dovoljno "pametni", zasto uopste uletati u raspravu?!?

 

Sledeci put malo "pametnije" koristi tu glavu... :pivopije: Ziveo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim sa kompovima pa zato blejim ovde.A na koji nacin cu potrositi pare je moj problem,samo sam izneo to da na ovako nesto ne trosim novac.Opet kazem,imam pravo da izrazim svoje misljenje.Izmedju ostalog izlazim u diskoteke,ne skupljam markice.

Pa kad pogledam koliko se neki cimaju zbog muzike,onda mislim da se u mom slucaju ni ne osecam prozvanim.

 

Trositi novac na nesto (meni pametnije) nije isto sto i raditi nesto pametnije.

Doduse na kompjuterskom sam inzenjeringu tako da pored kompa moram da provedem neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim sa kompovima pa zato blejim ovde.A na koji nacin cu potrositi pare je moj problem,samo sam izneo to da na ovako nesto ne trosim novac.Opet kazem,imam pravo da izrazim svoje misljenje.Izmedju ostalog izlazim u diskoteke,ne skupljam markice.

Pa kad pogledam koliko se neki cimaju zbog muzike,onda mislim da se u mom slucaju ni ne osecam prozvanim.

 

Trositi novac na nesto (meni pametnije) nije isto sto i raditi nesto pametnije.

Doduse na kompjuterskom sam inzenjeringu tako da pored kompa moram da provedem neko vreme.

 

Opet si se osetio prozvanim, poradi malo na tome.

 

Skapiraj druze da to na sta TI trosis tvoje pare je samo TVOJA stvar! Zabole MENE da li si filatelista ili postovalac grncarije, ja pokusavam da ti skrenem paznju da je glupo dolaziti ovde i vredjati ljude za nesto sto NE razumes ili u cemu se nisi pronasao! Ti se bavis kompijuterskim iznenjerstvom, (apsolutno suvisna informacija ali nebitno, kapiram smisao), i ja to postujem jer sam i ja dobar deo zivota proveo radeci upravo to. Nisam se odusevio tim pozivom te sam odustao, ali smatram da imam pravo da ocenjujem da li je to "pametan" posao ili nije. No necu jer ja se nisam nasao u tome, a ko se pronasao, svaka cast, samo napred, mene to vise ne zanima!

 

Naravno da imas pravo da izrazis svoje misljenje, kao i svi mi, ali niko ti ne daje pravo vredjas, a vredjati i iznosti misljenje su dve potpuno razlicite stvari! Razumeo?!?

Edited by Baja Car

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajo,

ja isti stav zauzimam prema svakom muzickom izvodjacu, bila to Madona ili neko ko prodaje albume u trocifrenom tirazu. Mislim, sto ti ta konastatacija uopste znaci - neces kupit neki kvalitetan album samo zato sto se prodaje milionski i jer iza njega stoje bogate korporacije, a sa druge strane uzimas album koji se izdaje u limitiranom tirazu(takodje pod uslovom da je taj album kvalitetan).

Uhvatio si se termina "punjenje dzepova", i na osnovu toga izgradio sliku o meni kao o nekom sujetnom egoisti, koji bi da maksimalno uziva u muzici, a da ne daje nista zauzvrat, pri cemu se boji da ne bude prevaren :) Imam osjecaj da si me smjestio u neku od tvojih grupa, i onda po default-u izbacujes i odgovarajuci opis. Ok, idemo po redu..

U pravu si za egoizam - originale kupujem zbog licnog ugodjaja, ali ne trubim onda kako to radim kako bih podrzao bend i kako bih mu nesto uzvratio. To mi je pateticno, i stoga se zadrzavam na prostoj filozofiji: album ima kvalitetnu muziku, buklet je odradjen u pravom duhu i kvalitetno - znaci, kupujem da bih uzivao u tome. A zavisi li neko drugi od tog novca koji sam dao za to, jesam li ili nisam pokazao neki respekt ili podrzao neki bend - licno mi se jebe. Isto vazi za koncerte - ako mi se dopada muzika benda, doci cu zbog sebe, a ne zbog nekakvog podrzavanja scene ili slicno. Kapiram da ima ljudi koji zive za sve to, i koji iskreno pruzaju svu mogucu podrsku, ali ja prosto nisam takav, a pritom ne zelim da budem licemjer.

 

Kazes da "uskacem sam sebi u usta"? Uz tu pricu, mogu nadovezat i ovu za mp3..

Original(sa losim bukletom) uzeo bih ako ne mogu naci kvalitetnu mp3 kopiju istog.. ipak, i najbolja mp3 kopija je za koplje losija od originala, ali ja licno na mom muzickom sistemu koji je neke srednje klase, ne mogu provaliti razliku ako je album kvalitetno kompresovan. Ako nije do sistema, mozda je do mog sluha, ko zna..

 

Nego kad vec govoris o sujeti, po meni je upravo ta kupovina originala zarad (citiram) "mirisa bukleta, "neostecenog" zvuk, oblika kutije..." na neki nacin odraz sujete u covjeku i pothranjivanje sopstvenog ega. Nemam ja nista protiv toga, i ja imam isti osjecaj kad se dohvatim nekog originala, samo ne kapiram zasto ljudi od toga prave neku filozofiju(samo njima svojstvenu) i trube na sve strane.

Originale bi trebalo kupovati iskljucivo da bi uzivali u njima, a ne da bi se hvalili naokolo i prosipali neke humanitarne price o podrzavanju bendova i sl. I kad vec neko pravi licnu filozofiju od necega, neka ona ostane takva kakva jeste - licna. Ali tu lezi problem, kao po onoj "ako nisi pricao, kao da nisi ni jebao". Kad bih to karikirao, dosao bih do zakljucka da ovdje neki ljudi vole da se hvale svojim originalima kako bi se "vise izdigli" u ocima drugih. I kako bi ti to nazvao???

 

Sto se Marduk konkretno tice, planiram da kupim original. Odusevio me tvoj opis bukleta, i to jos na 44 strane!!! Ako bi ti izbacio neke screen-ove, bilo bi super! A to da li je novi album iskomercijalizovan, mene licno zabolje dupe. Kupujem ono sto mi se svidja, a ne da li ga je neko okarakterisao kao "troo", "kult", "komercijalno govno" ili slicno.

 

To bi ukratko bilo to.Pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za egoizam - originale kupujem zbog licnog ugodjaja, ali ne trubim onda kako to radim kako bih podrzao bend i kako bih mu nesto uzvratio. To mi je pateticno, i stoga se zadrzavam na prostoj filozofiji: album ima kvalitetnu muziku, buklet je odradjen u pravom duhu i kvalitetno - znaci, kupujem da bih uzivao u tome. A zavisi li neko drugi od tog novca koji sam dao za to, jesam li ili nisam pokazao neki respekt ili podrzao neki bend - licno mi se jebe. Isto vazi za koncerte - ako mi se dopada muzika benda, doci cu zbog sebe, a ne zbog nekakvog podrzavanja scene ili slicno. Kapiram da ima ljudi koji zive za sve to, i koji iskreno pruzaju svu mogucu podrsku, ali ja prosto nisam takav, a pritom ne zelim da budem licemjer.

 

Podrzavam.Ako ces vec kupiti original kupices ga zbog sebe a ne da bi time izrazio podrsku bendu,a mozda sam bend shvata to drugacije:da je kupovanje njihovih originala njima podrska od strane fanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da @grave ..za onu nasu briljantnu ideju da Mortuus povede i funeral mist...e nazalost, doticni gospodin rece da fm nije live bend. curse them.jos jedan od najboljih u nizu koji nemaju live perf u radnom i konceptualnom opisu. godamn

 

(al hint! pripremaju novi album:bigblue:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album?Pa znam da sam negde nacuo nesto,ali mi Morbid god rece da nije u perspektivi...Fino sto se zajebao.

Funeral mist live - to bi bilo morbidno,mogu da se kladim.Kad smo vec kod zanimljivih lajvova,citam neke izvestaje sa Watain svirki po Americi...Ljudi se zale da se na svirkama oseca bolestan miris,za koji niko ne moze da utvrdi sta je :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album?Pa znam da sam negde nacuo nesto,ali mi Morbid god rece da nije u perspektivi...Fino sto se zajebao.

Funeral mist live - to bi bilo morbidno,mogu da se kladim.Kad smo vec kod zanimljivih lajvova,citam neke izvestaje sa Watain svirki po Americi...Ljudi se zale da se na svirkama oseca bolestan miris,za koji niko ne moze da utvrdi sta je :) :)

 

To je zato sto Watain koristi staru ustajalu krv za nastupe i zbog toga katastrofalno smrde.

note to self: nosi channel5 na konc..il eventualno gas masku. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...