Jump to content

Funeral (NOR)


Grobodan

Recommended Posts

Pa zna se ko :rockdevil: !!! Iskreno, nisam bas aktivan na ovom forumu, ali cu zbog ovog topika da se vrnem, na kratko.....Meni su prva dva albuma kult, ali moram i da naglasim da sam malo razocaran poslednjim izdanjima. Da ne bude zabune, albumi su vrlo kvalitetni, ono vrh produkcija, aranzmani smrt u diskoteci, ali mi nedostaje stari Funeral zvuk!!!Takodje bi napomenuo da svi fanovi Funeral-a (i kvalitetnog dooma) treba da nabave bend Fallen i njihov album A Tragedy's Bitter End. Za one koji mozda ne znaju to je project bend Anders Eek-a, (bubnjara Funeral-a), a u kome je svirao i Christian Loos (bivsi, preminuli, gitarista benda o kome je ovde rec). Meni licno Fallen zvuci 10 puta bolje od poslednjih albuma Funeral!!! Ceo taj album Fallen-a je posvecen Einar Andre Fredriksen-u, takodje bivsem, preminulom clanu Funeral-a!!!! O tome sam vec pisao kada sam otvorio temu o bendu Fallen, koja je mozda jos ziva!!! Definitivno jedan od najvecih doom bendova ikada, koji je uz Thergothon, Skepticism i Mournful Congregation izdefinisao funeral doom kao podzanr!!!

 

 

 

Fallen - Tragedy's Bitter End

 

http://ultranihil.blogspot.com/2007/03/fallen.html

 

Funeral - Tragedies (1995)

 

http://doomstermaniac.blogspot.com/2008/09...edies-1995.html (BTW na ovom blogu mozete naci i sva ostala izdanja Funeral-a, ukljucujuci i demo snimke)!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam neki fan funeral dooma, mada poznajem najznacajnije bendove zanra, a Funeral je jedan od njih zasigurno :da:

Videcu da overim taj Fallen, ako kazes da je tako dobar, hvala za link Doombringeru :pivopije:

Sa druge strane, volim i taj melodicni doom tako da mi savrseno leze i noviji albumi, mada ne znam kako su ocenjeni u ultra doom krugovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Fallen-om sigurno neces biti razocaran, a do sada nigde nisam video da su Funeral za poslednji album dobili neku losu ocenu ili kritiku, nego sam ja u nekim intervjuima video da je Eek najavio da ce novi album biti vise u starom fazonu, pa se obradovao, ali je bilo ono obecanje ludom radovanje..hahahaha Ocekujem da i Fallen objave novi album, znam da su za potrebe istog saradjivali sa Mournful Congregation i Skumring.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Rob Lowe gostuje na albumu.

Хеј, слушам ово, креће ствар "In The Fathoms Of Wit And Reason" и почиње са певањем један глас ...

Ма, сигуран сам да га знам!

Дилема траје неких 2 секунде.

Клик-клик и скапирам да је Лове!

Одмах + за бенд и албум!

:)

Не, без зезања, добра музика, треба мало концентрације и стрпљења али се исплати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, једноставно ми тај doom 90-их или раније не лежи, мислим да је продукцијски некако ...

Tанак.

Недовољан

Без зезања, мислим да је тек у овом добу (последњих 3-4 године) продукција одговорила на те захтеве овако heavy, groovy музике.

Могу пробати, наравно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako svaris novi, udari po Tragedies da vidis sta je zlo.

 

Ej Doombringeru, kakvi su demosi Beyond All Sunsets, To Mourn Is A Virtue i The Passion Play, valja li skidati?

 

 

Pa aj ovako:

- Beyond All Sunsets je bio promo materijal pre albuma Tragedies, tu imas 3 stvari sa albuma i dve kojih tamo nema,

- To Mourn Is A Virtue je radjen u jednom poznatom mestu Academy studio, tih pesama nema na oficijelnim izdanjima, a sto se tice mjuze malo je vise u MDB fazonu i sa novom pevaljkom Sarah Eick, koja isto zvuci OK, recimo nesto izmedju In fields... i Tragedies....

-The Passion Play je bio takodje promo pre albuma In Fields..., samo jedna stvar nije nasla mesto na tom albumu, sve ostale su iste kao i na spomenutom In fields...

Generalno, svi demo snimci su vredni skidanja, mozda najvise prva 2 jer tu ima i najvise novih pesama, ali pre svega treba skinuti A Tragedy's Bitter End od Fallen, jer to je najvece zlo :rockdevil: , zvuci totalno dooooooooooom, pesme su znatno sporije i duge, recimo nesto kao Tristesse, samo bez growl vokala, ma skroz genijalan album...

Edited by doombringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ja sam radio intervju sa Funeral i Ekk mi je tada rekao da su je zbog toga izbacili iz benda, kao nije imala talenta za zive nastupe, ali ja mislim da je ostatak benda nije razumeo, Toril je najbolji vokal u istoriji ovog benda (mada je i Hanne Hukkelberg bila vrh), ali je tada bila klinka i uz onakav mjuz bi se rasplakala na bini. Taj njen fazon pevanja se najbolje vidi u pesmama When Nightfall Clasps i Under Ebony Shades!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово је већ озбиљна музика, озбиљан бенд.

Слушам га сад и ово стварно није само покушај прављења Doom Metal-a, ово има ту праву вибрацију.

Мислим, инструментални део у другој половини песме "The Strength To End It" ...

Wow!

Стварно добра атмосфера, стварно добар хорор трип и све у свему, клавијатуре су фантастичне на целом албуму.

Добра музика.

Добра и необична.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

A unmixed pre-production medley of the next album is now uploaded to myspace!

Indie Recordings is planning to release the album sometime in the first half of 2010. The new songs are more variated than before, and alot of the material is heavier than in years. 17 songs are recorded so far, and we are in discussion with the label about the possibility to release a 2cd album. Roger Bjørge (Illusion Suite) will also this time contribute with orchestration.

 

Skinuto sa myspace stranice Funeral-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...