Jump to content

Darkwood Dub


salebghouse

Recommended Posts

Nadam se da je nice referenca :bigblue:

 

sinkler666 nemoj da si anon

 

Ti baš ne slušaš Paradise Lost? ććć

 

Nisam ranije razmišljao o tome da lik koji ima 666 u imenu radi pravoslavni duborez, sjajno :D

 

Pazi kad je on član od 2014, a meni delovao kao da je duže tu od Sv. Trojice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Nažalost posle tog dragulja, konstantno opadanje.

 

Ne slažem se ni najmanje, jedino mi je Vidimo se malo slabiji album, O danima i Jedinstvo su odlični albumi.

Inače mi je 'Nešto sasvim izvesno' u stvari baš dobra pesma u live verziji, a sa teta Biserom mi je baš iritantna xD

 

VOLE NE SLUŠAJ GA, SLUŠAJ ALBUME :D

 

 

 

A ovo za raspad, šta koj? Pa zar ne snimaju upravo novi album?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Već godinama puštam muziku po beogradskim klubovima. Svaki put kada pustim ovu pesmu, momentalno provalim ko od prisutnih pripada generaciji o kojoj pričam. Neki pevaju iz sveg glasa, neki se iznenađeno osmehnu, čudeći se da se još neko seća ove pesme, neki otvaraju usta na plejbek, a neki samo podignu palac u mom pravcu. I svi se razumemo bez nekakve dodatne komunikacije.

Razumemo se jer smo generacija koja radi u kutiji, u psihoaukusičnoj prostoriji jedne fabrike. To je ista ona generacija koja je svakog trena svesna da jebeni sat otkucava „para-ram-pa-ram-pa-pa“ i koja strepi da je samo pitanje vremena kada će joj se desiti isto što i bendu Darkvud Dab, koji se prošle godine raspao.

*Tekst objavljen u Politikinom kulturnom dodatku 21.01.2017.

 

:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

http://www.delfi.rs/knjige/104911_darkwood_dub_knjiga_delfi_knjizare.html

 

Slučajno sam naleteo na knjigu u Vulkanu kada sam razgledao muzičke knjige. Ovo je nekako prošlo ispod radara. Izdato 2016. Sadrži sve pesme Darkwood Duba i simpatične ilustracije od strane Vuče.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam za to da napune baterije, nego da se raspadnu.

 

A da li si slušao Miniliniju? To je projekat u kojem Vuča svira sa Bomlom iz Jarbola, Vlacom iz Lira Vege i DJ Rahmanee-om. Gotov im je album, samo što nikako da nađu izdavača i puste ga u etar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da čuješ kako to zvuči;

 

Album je solidan, dosta momenata podseća na projekat Teget koja je slična ekipa radila tamo krajem 2000. Plus moderni electronica dance uplivi.

Vlaca mi reče da kod klinaca dobro prolazi njihova mjuza, pa mogu samo da mu verujem na reč. :da:

 

Jedna priča kaže da se Vuča razboleo, a druga da je ovima dopizdilo da rade sa Vučom i da će sada da nastave bez njega kao novi bend. Mada to su sve priče, ako naletim na nekog od njih pitaću šta je po sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...