Jump to content

Najgluplji & najgori filmovi


Ranis

Recommended Posts

Land Of The Lost (2009)

 

Land_of_the_Lost_poster.jpg

 

On his latest expedition, Dr. Rick Marshall is sucked into a space-time vortex alongside his research assistant and a redneck survivalist. In this alternate universe, the trio make friends with a primate named Chaka, their only ally in a world full of dinosaurs and other fantastic creatures.

 

Posto je ovo rimejk njihove kultne sci-fi serije iz '74 (koju nisam gledao jos, ali hocu eventualno) zaista ne mogu da pojmim zasto Ameri ovo rade, tj. urade filmove po nekadasnjim im popularnim serijama, kao prvo cela prica je nabacana, i sva desavanja deluju usiljeno. Humor je poprilicno tanak, niti ima neki simpatican catchphrase, likovi su mi bili antipaticni, pogotovo Ferrell-ov, volim kada glumi budalu, dobar je u tome, ali dokle vise covece, nemoj da se degradiras kao Sandler, uradi ponovo nesto slicno presmesnom Anchorman-u ili jos bolje dirljivi Stranger than fiction... (definitvno uloga zivota)

Efekti dinosaurusa, monstruma i okolisa su ocajni, pretpostavljam da je to namerno uradjeno, jer su hteli da odaju omaz seriji, ali sve mi je to nekako kozmeticki i usiljeno, bezdusno, kada znam da su sigurno potrosili preko 10 miliona na snimanje ovakvog filma...

Dosta predvidljivih situacija, jako losa rezija u dosta scena kamera se toliko trese da sam mislio da cu dobiti morsku bolest.

Mislim da bi ovo bolje funkcionisalo kao rimejk rimejk stare serije (postoji i rimejk iz 1991) da bude high budget serijica koja traje po 40 minuta i banja, onda bi se cak i scenaristi i reziser malo bolje snasli u svojem poslu, a glumci bi mogli da zaista glume kao da se nalaze ispred dzinovskog reptila koji moze da ih pojede dok kazes keks na eks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inglourious Basterds

 

Uzasno razvucen i dosadan film. Prva dva poglavlja su dobra i mislio sam da film ide u pravom pravcu, medjutim onda sledi nagli pad i postaje sve losije i losije i losije da sam u jednom trenutku pomislio da odustanem od gledanja. Dijalozi u nekim delovima su totalno van pameti, zatim naglo ubacene scene nasilja kao ajde da film dobije malo dinamike posto je uzasno monoton, ali ne vredi.

Najgora uloga Bred Pita definitivno.

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zameram ti, naravno. Svako ima pravo na suprotno misljenje.. I ja sam se razmisljao da ti dam minus onda kada si dao losu ocenu za Orphan, ali eto nisam posto sam kulturan decko :bigblue:

Sad ti moram dati plus,jbg :D

 

 

 

A Orphan bi trebalo da bude dobar film? :zuba:

 

I hear you,bro...

 

 

 

 

Nego sta nego je dobar film, i to razbija... Ko ga nije shvatio, zao mi je...

 

:lol: Sto ima tu da se shvati? Nije to Odiseja u Svemiru,drug. Sad bih opet rekao svoje misljenje o njemu,ali ociu i ja da budem kulturan decko. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 A ne smetaju ti klisei? Niko ne vidi da je ona zla,bez maceha? Onda njoj niko ne vjeruje,ispada zla,muz je ostavlja zbog toga... Ubistvo casne sestre je vjerovatrno najtragikomicnija scena u zadnjih 5 godina filma. Jedina dobra stvar je  sto muz biva ubijen. Ocekivao sam da ce se i on izvuci,pa da bude totalni kolaps. I kruna svega "I'm not your mother" ili "You're not my daughter" ne mogu da se sjetim. Ubila joj pola porodice i onda je zove majkom ne bi li izvukla i takj "zadnji trik".

 

Jaoooooo,koje sranje od filma,lupaj minuse brate kolko gođ oces. dao sam mu 3,sad cu 1 da mu dam. 

 

 

Edited by Poor Twisted Me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate daj mu i 0 zabole me. Ne smetaju mi klisei, ako su dobro rasporedjeni kao u ovom filmu. Ne znam da li si pazljivo pratio film ili si gledao sa onim raspalim prevodom gde 40% stvari nije prevedeno, ali nju muz nije hteo da ostavi zbog toga, vec zbog problema koje su imali od ranije kada je bila alkoholicar i zbog toga sto je ona gluvo nema devojcica upala u jezero njenom krivicom. A posle sa tom Asther je samo kulminiralo. Scena sa casnom sestrom je vrh, brutalna i komicna u isto vreme, sta ti tu smeta? Sto je nerealna? Pa jbg, al zato kada Eli Roth komada Hitlera mitraljezom je do jaja, jel da. :bigblue:

Edited by Fake City

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate daj mu i 0 zabole me. Ne smetaju mi klisei, ako su dobro rasporedjeni kao u ovom filmu. Ne znam da li si pazljivo pratio film ili si gledao sa onim raspalim prevodom gde 40% stvari nije prevedeno, ali nju muz nije hteo da ostavi zbog toga, vec zbog problema koje su imali od ranije kada je bila alkoholicar i zbog toga sto je ona gluvo nema devojcica upala u jezero njenom krivicom. A posle sa tom Asther je samo kulminiralo. Scena sa casnom sestrom je vrh, brutalna i komicna u isto vreme, sta ti tu smeta? Sto je nerealna? Pa jbg, al zato kada Eli Roth komada Hitlera mitraljezom je do jaja, jel da. :bigblue:

 

Prevod je bio dobar,a sve i da nije,engleski mi je dovoljno dobar da mogu film da ispratim i bez njega. Znam pravi razlog,ali ja jednostavno ne mogu da se ubjedjujem sa nekim ko smatra da su klisei ok i film koji je jedan veliki klise smatra jednim od najboljih u godini. Scena sa casnom sestrom mi smeta jer je predvidiva,citavi film je predvidiv i by the book. Jeftine fore tipa kad gurne onu malu sa onog igralista i nacin na koji je to sve rezirano. Ona mala se provlaci,osjeca da joj se blizi nekakvo zlo,ali kad se okrene -tamo nema nikog. Taman kad pomisli da je sve ok,DUM,eto je ova niotkud,Fantom iz Popare da je gurne. O tome ti pricam. A sad mi reci da si ocekivao ubistvo Hitlera u IB. :haha: Ili bilo koju (bitnu) scenu da si predvidio. A i uporedjujemo babe i zabe. Tarantino mozda krade dosta od Leone-a i istocnjackih kinematografa,ali sve to napravi sa ukusom i da mu svoj pecat sa genijalnim dijalozima i nenormalnim desavanjima,obrtima,upecatljivim likovima..onaj Christoph Waltz ako ne dobije Oskara za onu ulogu,to ce biti najveca nepravda u Holivudu zadnjih 15 godina.

No dobro..glupa mi je rasprava. Tebi se svidja,meni ne. Toliko prosto. :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocekivao sam ubistvo Hitlera, bas zato sto je u pitanju Tarantino i zato sto je smorio sa forsiranjem ubacenih trash sekvenci u svaki jebeni film. Predugacki i u nekim delovima totalno besmisleni dijalozi koji su Tarantinu iz nekog razloga zanimljivi, samo jednu jebenu scenu je razvukao na 45 minuta itd. Ali kao sto si rekao glupo je da raspravljamo kada to nece promeniti tvoje ili moje misljenje o filmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slucaja moji prijatelji i ja imamo pozamasnu kolekciju tresh filmova svih vrsta. Da li je iko od vas gledao Pink Flamingos? Ne? Go for it ;) necete se pokajati,vrh tresha.

 

Vjerovatno najpoznatiji treš film svih vremena,sa jednom od....hmmm,kako da je nazovem...najupecatljivijih scena u istoriji kinematografije. :da: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...