Jump to content

Najgluplji & najgori filmovi


Ranis

Recommended Posts

hoff_anaconda3.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1137996/

 

Отровна анаконда од 100 метара са мачем на репу и зубима оштрим као жилет... уз то и најгори ефекти у неком филму још од средине 60-их.

 

Едит: Али зато бар Кристал Ален изгледа феноменално :wub:

Edited by José Luis Chilavert
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Informant (2009)

 

Kakvo djubre od filma. Naporan, dosadan za gledanje. Plus sto su u toku filma koristili neki jeftini filter, pa izgleda kao da je dosao direktno iz 50-tih.

 

The Lovely Bones (2009) dobrih prvih 15-tak minuta, a onda postaje tesko sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Informant (2009)

 

Kakvo djubre od filma. Naporan, dosadan za gledanje. Plus sto su u toku filma koristili neki jeftini filter, pa izgleda kao da je dosao direktno iz 50-tih.

 

Meni je bio problem da odgledam film do kraja, ali ipak sam izdržao. Damon je super odglumeo glavnoga lika, dopada mi se razvoj kroz ceo film od običnog lika do glavnog manipulatora, samo mi se ne sviđa što su od filma načinili komediju kada knjiga na kojoj je baziran nije...

Ujedno jako mi je prijao taj efekat boja, ne znam da li si primetio ali kako prolaze godine boje dobijaju dubinu i jačinu kao u naše vreme. Muzika je takođe odlična, najverovatnije potražim OST.

Zanimljivo mi bilo da vidim Bakulu ponovo na velikom platnu, iako mu nije neka uloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su najgluplji oni americki debilski filmovi i serije gde se svi nesto smeju a nista nije smesno i ono kad na kraju nekog velikog podviga krene jedan pandur da aplaudira tom junaku i onda mu se pridruzi i cela stanica i svi prisutni.Svima krecu suze radosnice...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

easy there choveche shirokih shvatanja :mhihi:

samo sam rekao da mi je film sranje...

jel ti neko iz familije glumio u njemu pa da se tako naljutish? :haha:

 

...dosadni stereotipni likovi, dosadan zaplet koji lichi na zaplet shpanske serije, smeshni problemi glavnih likova (kao, middle life crisis, lmao)...oni predugachki fleshbekovi mozda rade u stripu, al u filmu nikako, smorili su do bola...naracija dobija zalet tek u zadnjoj trecini filma, al tad je vishe nego prekasno...toliko jeftina kritika socio-politichkog klimata hladnog rata da je to smeshno... snyder je izgleda samo atmosferu stripa uspeo da prenese na film, dok su scenario i ostatak rezije uvredljivo zatupljujuci...a muzika birana za film je posebna pricha :haha:, tachno se po muzici vidi target publika...i da ne idem dalje...

jedini segment filma koji mi se svideo he rorshah, a on je i jedini lik sa kojim smo se ekshuali upoznali za vreme filma...

 

...kao nekonvencionalni dubokoumniji superhero film...da...dubokouman za polupismene mediokritete...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

easy there choveche shirokih shvatanja :mhihi:

samo sam rekao da mi je film sranje...

jel ti neko iz familije glumio u njemu pa da se tako naljutish? :haha:

 

ne znam smatram da je tvoje misljenje odraz nekog bunta.

Ajdmo ovako.

 

...dosadni stereotipni likovi,

 

A gde imas onakvih likova. Upravo NISU stereotipni.

 

Samo ako malo vise obratis paznju. Na primer Nite Owl je toliki nolifer i pickica, da je apsolutno daleko od steretipa ( na kog asocira betmena na primer koji je uber kul baja )

 

 

Comedian, Rorshack su Unikatni, apsolutno unikatni genijalno i osmisljeni i odradjeni.

 

Isto vazi i za Doctor Manhatna.

 

 

 

 

 

dosadan zaplet koji lichi na zaplet shpanske serije,

To je vec stvar vidjenja, ali jadmo dalje.

smeshni problemi glavnih likova (kao, middle life crisis, lmao)...

 

Gde si ti to video u filmu koji ima super heroje? Da je odradjeno da su heroji malte ne kao "obican" svet a da to nije maska.

 

oni predugachki fleshbekovi mozda rade u stripu al u filmu nikako, smorili su do bola...

To je opet samo tvoje vidjenje. Ja znam 150 ljudi koje nisu smorili.

Zar ne mislis da je zbog toga previse jaka rec " sranje" za film kao sto je watchmen?

..toliko jeftina kritika socio-politichkog klimata hladnog rata da je to smeshno...

Kritika Klimata hladnog rata je nesto sto si ti doziveo apsolutno ne nikakva poenta filma. Jos manje da je izrazena.

Hladni rat je tu samo da bi mogao "Zaplet" da se ostvari. Malte ne je cela ta prica nebitna.

Da bi mu dali sto "realniju" pricu "stvarnih" heroja morali su da budu ameri protiv rusa.

 

Ako nisi primetio watchmen je jedini film baziran na Herojima stripa, gde oni i nisu bas heroji.

Vise seronje ( uglavnom ).

 

Svud tu heroje prati nesrecna prica, oni tu uspeju da se proguraju kroz zivot na jedvate jade, danju se prave normalni i to su uvek izuzetni momci, playboyevi milioneri ili mirni dobri gradjani dok nocu spasavaju svet.

U watchmenu su heroji retardi i danju i noci, pickopacenici, luzeri, noliferi, sociopate.

( opet se vracamo.. sta rece.. .stereotipni?!)

...a muzika birana za film je posebna pricha :haha:,

 

Muzika je blago receno perfektno uklopljena.

...kao nekonvencionalni dubokoumniji superhero film...da...dubokouman za polupismene mediokritete...

 

Ako malo otvoris oci, skontas da si izgresio u svemu sto si mogao da izgresis a sto ne moze da se prepise "ukusu"

 

Moram da priznam da si me odusevio sa recenicom "Stereotipni" heroji.

 

A da i Ozymandias tipichan milioner dvostruki... cekaj.. jedini heroj koji se pokazao javno, gej i psihopata?

Ajd da vidimo stereotip:

Batman - bilioner, Plejboj, dvostruki zivot.

Ironman - Bilioner, Plejboj, Dvostruki zivot.

 

Ozymandias - Bilioner, gey, jednostruki zivot.

 

 

Dakle svi heroji su apsolutni anti-stereotip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nenene...ultra stereotipni...

comedian je neka kombinacija vishe negativaca(npr. jocker se vidi izaviona kod njega), pa onda rorshah(jeste cool lik, al opet podseca chak i kostimom na scarecrowa iz batmena)...

 

dalje...

batmen - sociopata, psihopata i latentni homoseksualac...

superman - frustracije zbog lois lane, neprilagodjenost, neodluchnost..

wolverine - neprilagodjen, agresivan...

itd...

...kod njih se to provlachi usput i ne smara toliko...

...a kod likova u watchmanu su malo jache naglashene te negativne strane, kao da dodaju na originalnosti...opet...jako bljutavo...

...samo jeftino udrobljene osobine mainstream heroja..nishta spec , na shta bih trebalo da se odushevim..pfff

 

kritika hladnog rata nije bitna u filmu? pa to non stop bode ochi ..jednostavno je nemoguce odvojiti kao taj "glavni zaplet" od tih debilizama. kamo srece da su na nechem drugom gradili prichu :mhihi:

 

ti unwanted superheroji su mi od negde poznati..hmmm...a da...iz the incredibles, znash onaj pixarov crtani :haha:

 

cela ta parodija americhih supeheroja u ovom filmi mi je totalno ne zanimljiva i bzvze...

ok, u filmu su hteli da ozive te pulp heroje, prichu i atmosferu iz stripa, da bi se svideo fanovima pomenutog...i kolko mi se chini i uspeli su u tome...al opet mene kao obichnog gledaoca uopshte nisu pogodili...

 

i da ne duzimo ...tebi se svidja film...meni je totalno shit...kraj

Edited by Ranis
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se slozio sa Ranisom do izvesne tacke. Film je vizuelno perfektno uradjen i to mu je veliki plus, ali sve ukupno kada  se sagleda osecam kao da nesto mnogo nedostaje ovom filmu da bi za njega rekao da je odlican. Nekako sam osetio po odgledanom filmu neku prazninu i osecao sam se kao da sam uskracen za nesto. Moglo je mnogo bolje i to sa malo truda. Uzimajuci u obzir da je ovo ipak americki film moram ga pohvaliti jer su njihovi filmovi odavno postali skoro negledljivi coveku sa IQ-om preko 50.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

batmen - sociopata, psihopata i latentni homoseksualac...

 

Odakle ti to da je batmen latentni homoseksualac?

Sociopata? Ne. Uber evidentno.

Doduse ti mozes da kazes to i za super marija, al...

wolverine - neprilagodjen, agresivan...

 

Jedino je vulverin "istinit"

 

...kod njih se to provlachi usput i ne smara toliko...

...a kod likova u watchmanu su malo jache naglashene te negativne strane, kao da dodaju na originalnosti...opet...jako bljutavo...

...samo jeftino udrobljene osobine mainstream heroja..nishta spec , na shta bih trebalo da se odushevim..pfff

 

Kazem ti to je vec stvar ukusa. Mene je odusevilo jer je unikatno.

Sto se tice provlacenja osobina. Ne kod njih su zapostavljene osobine, sve negativne.

U svim ostali superheroj filmovima ovi su predstavljeni kao sjajni likovi sa usranim zivotom koji imaju poneku sitnu posledicu tog usranog zivota ali su sjajni.

 

U watchmenu samo jedan ima usran zivot. Svi ostali su samo budjavi.

 

 

kritika hladnog rata nije bitna u filmu? pa to non stop bode ochi ..jednostavno je nemoguce odvojiti kao taj "glavni zaplet" od tih debilizama. kamo srece da su na nechem drugom gradili prichu :mhihi:

 

Gradili su pricu na sasvim drugoj stvari. Taj hladni rat koji bode oci je tu samo da upotpuni prazninu kao sto ti vec rekoh.

DA nije u pitanju hladni rat govori sam kraj filma. Rorshacov dnevnik.

ti unwanted superheroji su mi od negde poznati..hmmm...a da...iz the incredibles, znash onaj pixarov crtani :haha:

 

Nikad cuo ali internet kaze da je izasao tek 2005-te

Watchman heroji postoje dok je tv bio retka pojava.

 

Tako da nikako watchman zbog toga ne moze da bude stereotip.

 

 

cela ta parodija americhih supeheroja u ovom filmi mi je totalno ne zanimljiva i bzvze...

ok, u filmu su hteli da ozive te pulp heroje, prichu i atmosferu iz stripa, da bi se svideo fanovima pomenutog...i kolko mi se chini i uspeli su u tome...al opet mene kao obichnog gledaoca uopshte nisu pogodili...

i da ne duzimo ...tebi se svidja film...meni je totalno shit...kraj

 

 

O tome se radi, tebi je shit. Sto ne znaci da preporucujes film kao apsolutno govno.

I da ga stavljas u kos sa ajkula protiv hobotnice i slichna govna.

 

Uzimajuci u obzir da je ovo ipak americki film moram ga pohvaliti jer su njihovi filmovi odavno postali skoro negledljivi coveku sa IQ-om preko 50.

 

Ne seri.

Mislim te debilne izjave kao "iq" odredjuje koji ces film da gledas. Ja sam fan american pie pa imam iq preko 20 ( jer bi po tvojoj filozofiji trebalo jelte da bude takav iq ).

 

Zato, ne seri tako.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno kad neko svrsta Watchmen i sl filmove u kos sa ikonskim sranjima to moze biti samo iz dva razloga - ili je manijakalni kreten koji dr*a na to da se razlikuje i lupa shamare 'mainstram'-u (u ovom slucaju ne mislim da je film bas definicija mainstream-a jer se podosta razlikuje, po dobrom) ili je mnogo ocekivao od filma tj fan je stripa/toliko su mu se svideli neki delovi filma da se osetio prevareno nekim drugim delovima koji su ga duboko razocarali.

 

Iz tog drugog razloga sam upravo i stavila Martyrs na ovu temu, nisam obrazlozila tada. Prva polovina = jebeno dobar horor, drugi deo = izdrkavanje. Ili, u najmanju ruku, film sastavljen od manje-vise nespojivih elemenata. Drugi deo se suvise razlikuje i opet, da je celina za sebe bio bi odlican. Prvi deo te uvlaci atmosferom i never seen before tripovima dok je drugi reklama za sminku, efekte, jeftinu religioznu pricu i sl. Kad gledas snimak autopsije nema razloga da 'seres u gace', ili gledas kroz prste ili ti nije gadno ali svakako nisi uzasnut atmosferom, ne cimas se na svaki pokret na filmu i sl kao sto radis za vreme prve polovine.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...