Jump to content

Drugi svetski rat


José Luis Chilavert

Recommended Posts

Јесте, Каутиљина ''Арташастра'' и Тукидидов ''Пелопонески рат'' су класици над класицима. Посебно је запрепашћујуће колико су идеје из ''Пелопонеског рата'' о односима моћи и узроку рата примењивe на готово било који савремени сукоб, иако су написане пре 2400. година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

Znate koja je bila predposlednja Hitlerova recenica koja mi je privukla paznju ?

 

Napisao ju je u poslednjim minutima zivota u Berlinskom bunkeru :

 

"Ja nisam zeleo da zapocnem rat , taj rat su isprovocirali Jevrejski Politicari i policitari bliski njima "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

Da li moze neko da mi kaze politicke razloge za izbijanje WW2 ?

 

 

Sta se desavalo pre 39. Kakav je bio uticaj Jevrejskih politicara u Britaniji ,Americi , ostalim zemljama ?

 

Stalno se vracam na onu Hitlerovu recenicu sa poslednjeg posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzroci Drugog svetskog rata leže u "nedovršenom poslu" iz Prvog svetskog rata i u Velikoj ekonomskoj krizi koja je omogućila dolazak ekstremnih režima na vlast u pojedinim evropskim zemljama, upravo onih režima koji će postaviti sebi za cilj da "dovrše posao". Mislim da je ovo, najkraće rečeno, suština Drugog svetskog rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzroci Drugog svetskog rata leže u "nedovršenom poslu" iz Prvog svetskog rata i u Velikoj ekonomskoj krizi koja je omogućila dolazak ekstremnih režima na vlast u pojedinim evropskim zemljama, upravo onih režima koji će postaviti sebi za cilj da "dovrše posao". Mislim da je ovo, najkraće rečeno, suština Drugog svetskog rata.

 

 

Imam ja jedno pitanje. Uz ciju tachno pomoc je hitler izvukao nemacku iz te Ekonomske krize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me zanima , ko je finansirao njegovu partiju ?

 

Nije poenta ko je finansirao partiju.

Recimo nemacki avioni su isli na gorivo koji je finasirala firma koju je drzao Rockfeller.

Koji je inace bio jevrej, i ime zbog kog postoje stvari kao sto je vec pomenuti Jevrejski Loby.

 

"Are Rockfellers jews? Yes. The Rockelfeller family in America passed themselves off as Christians, but ancestrally in Europe they were originally a Jewish family. Many European Jews came to America, Canada, and Britiain and changed to non-Jewish names or claimed to be Christians to avoid "anti-Semitism." But they are biologically Jewish nonetheless. "

 

A sve su to radili preko Prescot Busha, dede od Dzordza Busha.

 

http://www.tetrahedron.org/articles/new_world_order/UN_Rockefeller_Genocide.html

 

Drugim recima Hitler je svoje Gorivo i Gas kupo'vo direktno od bankarske jevrejske porodice koja je tad i sad centar ekonomske moci.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mene stvarno zanima ko je finansirao Hitlerovu partiju

 

To ja ne znam. A i mislim da je slaba vajda da se sazna.

Hitler je oko sebe imao dosta vlastele i aristokratije, verovatno su oni finasirali.

 

Medjutim opet sustina price, taj nemacki oporavak koji je dosao za vreme hitlera, dosao je zahvaljujuci Jevrejima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo zahvaljujući njima. Henri Ford nije bio Jevrejin, ali je bio među američkim kapitalistima koji su najviše investirali u Nemačku u tom periodu. I ne samo kapitalistima, već i zapadnim političarima je u to vreme odgovaralo vladavina "čvrste ruke" u Nemačkoj, jer su u sovjetskom socijalizmu videli veću pretnju, nego u fašizmu i nacizmu. Po istom principu su podržavali vojne diktature i tiranije u nizu evropskih zemalja. Čerčil se, recimo, 20-tih godina divio Musoliniju: "Da sam Italijan, navukao bih fašističku crnu košulju" - to su bile njegove reči tada. Valja podsetiti i na sledeću činjenicu - 1939, kada je Nemačka napala Poljsku, Poljska je bila diktatura fašističkog tipa, što je nije nogo razlikovalo od Nemačke. Britanija i Francuska su rešile da je podrže, jer su konačno počele da doživljavaju Hitlera kao geopolitičku pretnju, a ne zato što su branile demokratiju ili ne znam šta. I tada je važilo pravilo "nije bitno da li je tamo na vlasti kučkin sin, bitno je da li je naš kučkin sin, ili je protiv nas". Ideologije su tu bile pre svega zarad pokretanja narodnih masa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo zahvaljujući njima. Henri Ford nije bio Jevrejin, ali je bio među američkim kapitalistima koji su najviše investirali u Nemačku u tom periodu. I ne samo kapitalistima, već i zapadnim političarima je u to vreme odgovaralo vladavina "čvrste ruke" u Nemačkoj, jer su u sovjetskom socijalizmu videli veću pretnju, nego u fašizmu i nacizmu. Po istom principu su podržavali vojne diktature i tiranije u nizu evropskih zemalja. Čerčil se, recimo, 20-tih godina divio Musoliniju: "Da sam Italijan, navukao bih fašističku crnu košulju" - to su bile njegove reči tada. Valja podsetiti i na sledeću činjenicu - 1939, kada je Nemačka napala Poljsku, Poljska je bila diktatura fašističkog tipa, što je nije nogo razlikovalo od Nemačke. Britanija i Francuska su rešile da je podrže, jer su konačno počele da doživljavaju Hitlera kao geopolitičku pretnju, a ne zato što su branile demokratiju ili ne znam šta. I tada je važilo pravilo "nije bitno da li je tamo na vlasti kučkin sin, bitno je da li je naš kučkin sin, ili je protiv nas". Ideologije su tu bile pre svega zarad pokretanja narodnih masa.

 

Upravo.

Da henrya forda sam izostavio.

Al sve je to "ista" ekipa.

Ford, Rockfeller, Bush, Wrathchild.

Zato ja i kazem nisu tu "Jevreji" bitni i "jevrejski lobiji"

Vec vise kapitalisticki lobiji.

A jevrejima je to bilo par ekselance ( ovim na vrhu ).

 

 

Hitler je jevreje prvenstveno "napao" jer su unistili Nemacku ekonomiju. Ali nisu tu ekonomiju unistili jevreji koje je on ubijao. Vec jevreji bankari koji su bili zasticeni kao beli medvedi.

 

Americki kapitalizam.

 

Uostalom, pobednici pisu istoriju. A pobednik svakog od ovih ratova je - Kapitalizam.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

Ok tu se slazem.

 

Ako se vec toliko razumes voleo bi da znam na koji nacin su Nemacku unistavale banke tj Jevreji ?

 

Jel verujete u ovu novu teoriju da Hitler nije znao za istrebljivanje Jevreja i da je sve to Himler radio bez njegovog znanja ?

 

Jel neko cuo izjavu gde je hitler licno rekao da Jevreje treba istrebiti ?

 

jJa nigde nisam video da je Hitler govorio da ih treba proterati a ne istrebiti.

 

Ja mislim da je Hitler prvobitno hteo da to uradi , da ih protera , ali da je na kraju bio primoran da krene u rat.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko cuo izjavu gde je hitler licno rekao da Jevreje treba istrebiti ?

 

jJa nigde nisam video da je Hitler govorio da ih treba proterati a ne istrebiti.

 

Hitlerova ideologija, koju će kasnije pokušati da sprovede u delo u ratu, jasno je izražena u njegovoj knjizi Mein Kampf, tako da tu nema nekih većih misterija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo.

Da henrya forda sam izostavio.

 

 

 

Hitler je jevreje prvenstveno "napao" jer su unistili Nemacku ekonomiju. Ali nisu tu ekonomiju unistili jevreji koje je on ubijao. Vec jevreji bankari koji su bili zasticeni kao beli medvedi.

 

Americki kapitalizam.

 

Uostalom, pobednici pisu istoriju. A pobednik svakog od ovih ratova je - Kapitalizam.

 

Tacno. Rat je najskuplji sport, gde bogati kapitalisti uvek profitiraju...zato su mi jadni ovi nasi slepi sledbenici demokratije i ostalih govana, koji samo seru kako smo za poslednji rat u SFRJ samo mi Srbi krivi, sve je to lepo isplanirano, da bi se neko okoristio...prosto kao pasulj...osim slepcima koji ne vide dalje od svog nosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno. Rat je najskuplji sport, gde bogati kapitalisti uvek profitiraju...zato su mi jadni ovi nasi slepi sledbenici demokratije i ostalih govana, koji samo seru kako smo za poslednji rat u SFRJ samo mi Srbi krivi, sve je to lepo isplanirano, da bi se neko okoristio...prosto kao pasulj...osim slepcima koji ne vide dalje od svog nosa...

 

Ti ocigledno masis poentu mojih postova.

Ne kazem ja da smo sami sebi krivi.

Kazem da smo krivi podjednako kao dogs of war.

Jer im dajemo javnog i jasnog povoda za ratovanje a sila su za nas.

 

Drugim recima, kada si slaba drzava moras da igras pametno, mozda ponekad kukavici i dvolichno - a ne kurcevito.

Bar do sada, niko nikog nije napao bez povoda. I cesto su scenirali povode da bi napali.

 

Mi smo krivi sto smo im dali povoda, t.j nasa politicka elita, koja nije umela da odigra pametno.

Politika je danas kurva to je cinjica.

 

Ljudi koji su u politici nose odgovornost za svoje postupke. Da se slobodan sa svojom politikom manje kurcio pred svetom, niko ne bi imao povod da nas bombarduje, samim tim se ne bi ni usudio.

 

To ja ocu da zborim, a ti tripuj sta oces.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ljudi koji su u politici nose odgovornost za svoje postupke. Da se slobodan sa svojom politikom manje kurcio pred svetom, niko ne bi imao povod da nas bombarduje, samim tim se ne bi ni usudio.

 

To ja ocu da zborim, a ti tripuj sta oces.

 

A sta bi ti pametnjakovicu uradio? Zar si toliko slep pa ne vidis da je Sloba bio u pocetku miljenik zapada, posle su mu spremili klopku i cao...tako se to uvek radi, jedino se vi pravite pametni a glupi ste kao kurac...i Sadam, Causesku, svi su bili miljenici zapada, progledaj vec jednom, nije tesko...

Spremljena mu je klopka, da je potpisao Rambuje, ti bi prvi rekao da je izdajnik, bla bla...kao sto svi kazu kako je prodao Krajinu jer je nismo branili...da smo krenuli da je branimo, dobio bi bombardovanje, prosto, daju ti klopku i jebi se, sta god uradis, najebao si, tako se to radi...

A vi serite do sutra...ja odoh sa teme, nema svrhe ovde mudrovati...ima sta pametnije da se radi...

Edited by Feniks .
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta bi ti pametnjakovicu uradio? Zar si toliko slep pa ne vidis da je Sloba bio u pocetku miljenik zapada, posle su mu spremili klopku i cao...tako se to uvek radi, jedino se vi pravite pametni a glupi ste kao kurac...i Sadam, Causesku, svi su bili miljenici zapada, progledaj vec jednom, nije tesko...

 

 

Pazi kako ti kazes "Sloba u pocetku bio miljenik zapada posle mu spremili klopku i cao"

Svi su bili miljenici zapada jer ako pogledas malo bolje sve ih je zapad i postavio na vlast.

Sadama recimo bez ikakve dileme.

Causeska ho ho. Jasno ka' dan.

 

Za slobu nemamo nesto dokaze.

Sto implicira na jedno zapad cim podrzava diktatora hoce da uradi nesto, tu lose.

 

Dakle sloba je trebao da bude pametniji, evo sta bih ja uradio. PRvo vise bih se trudio da iskontrolisem stopu rasta kriminala.

Drugo trudio bih se da rat ne predje granice srbije NISTA VISE.

Trece ne bih dozvoljavao prevare i korupciju.

 

Slobi sa druge strane je toliko zinulo dupe za vlast, da je radio upravo ono sto je godilo zapadu.

A imao je primere da ne valja tako.

 

I sad t i meni kazes da sam glup, kazes SVI SU ONI BILI MILJENICI ZAPADA.

a zaboraviss da -

Zapad ih je svve u pocetku podrzao.

Svi su vodili diktatoriski rezim.

Svi su svojom politikom dali povode za napade na svoju zemlju.

 

Ne znam za tebe ali ja pametnjakovic kad dobijem batine, za mene postoje dva krivca ( ako ih dobije _

- Onaj sto me je prebio.

- Ja sto sam dozvolio da budem prebijen ( aka nisam bio dovoljno jak ili nisam pobegao ako sam procenio da je jaci od mene itd )

 

Tako da, ako je po tebi to glupo, onda zivi zivot ignorantne budale kakav jesi.

:)

 

 

[quopte]

Spremljena mu je klopka, da je potpisao Rambuje, ti bi prvi rekao da je izdajnik, bla bla...kao sto svi kazu kako je prodao Krajinu jer je nismo branili...da smo krenuli da je branimo, dobio bi bombardovanje, prosto, daju ti klopku i jebi se, sta god uradis, najebao si, tako se to radi...

 

Pazi da ne bih rekao da je izdajnik.

Ne znam ja za taj sleng izdajnici, patriote... kada su u pitanu ljudi na vlasti. Svi su oni isti samo neki odigraju pametnije neki gluplje.

 

OCes da cujes nesto, ja da sam predsednik SRBIJE, niko ne bi mogo da me optuzi da sam prodao krajnu jer:

- Nemam juresdikciju nad tom oblascu.

- Nacionalizam odavno ne "postoji" vec se na sve drzave gleda kao na drzave naroda ( nebitno kojih )

Drugim recima svetski zakon je briga da li neko ko gine na nekoj drugoj oblasti smatra sebe SRBINOM, vec da li je drzavljanin SRBIJE.

Da su ti ljudi koji su ginuli tamo bili drzavljani srbije to bi bila slobina jursdikcija.

 

I to je bio najveci slobin greh, mesao se tamo gde mu mesto jursdikcije nije. Time je zajebao i srbiju i sebe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, kao i svaki vladar, i Sloba je gledao samo svoje dupe tj. kako da ostane na vlasti...drugo je pitanje sta su mu obecali, pa ga na kraju sutnuli(kao i sve ostale)

Mozes ti da pricas sta hoces, svi vladari, uvek ih neko postavi, posle te sutnu, takav je plan velikih igraca...i mozes ti da mudrujes koliko hoces, da bi ti ovo ili ono, ima da igras kako oni kazu ili te nema...sve ostalo su kafanske price...I mozemo mi da pametujemo do sutra...To je visoka politika, koja se ne vidi, a Srbi vole kafanske price, i svi mislimo da smo najpametniji...a posle nekog dogadjaja, svi kazemo, trebalo je ovako ili onako...lako je posle biti pametan...

Uostalom, sta narod jede govna (kad moram da lajem) , velika vecina je bila za Slobu, sad kad to nije proslo(lose smo prosli) sad ti isti seru ako je trebalo drugacije...nece Srbin da prizna da je gresio pa to ti je...a voli da se pravi pametan...

Ja samo volim da naturam mnogima na nos, kad su mi 5.oktobra pricali najke, a ja im rekao neke stvari, gledam ih sada, samo cute, jer 95 % stvari sto sam im rekao, sve se tako odigralo...ali dobro, neka smo zivi i zdravi...

I da meni prodaja i dalje ide dobro :D A kafanske price, su kafanske price i nista vise...

Kapitalizam uvek pobedjuje, posto neki ljudi imaju mnogo vise mozga od vecine naroda(koji je stoka) i zna kako da zavadi i vlada, uvek bilo i bice...um caruje, a stoka neka se dere...i na kraju bude bez icega...zato i jeste stoka...

 

Nego majku mu, sad gledam nesto, kakve veze Sloba ima sa drugim svetskim ratom? :lol:

Edited by Feniks .
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti da pricas sta hoces, svi vladari, uvek ih neko postavi, posle te sutnu, takav je plan velikih igraca..

 

Al to ne umanjuje tvoju krivicu sto su uspeli da te izjebu.

 

a da igras kako oni kazu ili te nema...sve ostalo su kafanske price..

 

A to nije? Da te nema ako ne igras kako veliki igraci kazu?

Zapravo veliki igraci te nateraju da igras kako oni ne kazu, da bi imali opravdanje da te nema. Jer im je to cilj da se osilis i prokurcis, a kad se covek osili i prokurci mudrost nestaje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al to ne umanjuje tvoju krivicu sto su uspeli da te izjebu.

 

 

 

Mene licno nisu, ali ja sam kap u moru...

 

 

 

 

 

A to nije? Da te nema ako ne igras kako veliki igraci kazu?

Zapravo veliki igraci te nateraju da igras kako oni ne kazu, da bi imali opravdanje da te nema. Jer im je to cilj da se osilis i prokurcis, a kad se covek osili i prokurci mudrost nestaje.

 

Apsolutno tacno. Valjda vlast i moc opiju skroz, jebem ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene licno nisu, ali ja sam kap u moru...

 

Sve su nas izjebali posteno.

I sutra dan ce opet ako oce.

malo se sklone sa strane naloze narode da zarate ( recimo sa albanijom na kosovu ) mi ovde pravimo sranja nama i albanija lichno sebi.

Sa druge strane nalozish nekog politichara nacionalisticki okrenutog i pomognes mu da dodje na vlast ( Seselj, Kostunica, Toma )

I eto napravio si rat, zemlji sranje, propaganda odradi svoje, izginu deca ( ja ti pera laza mika zika )

Propate majke sestre, kriminal se poraste i sjebo si drzavu jos vise.

 

Meni je jako glupa prica o Separatistickom Statutu vojvodine.

 

Nema separatizma bez jace podrske, a nikom ne odgovara da se vojvodina od cepi SIGURNo.

Zasto? jer nema nikakvih ineresa niko u odcepljenju vojodine.

Ni madjarska ni vojvodjanski madjari, niti Vodece svetske sile sto politicke to ekonomske.

 

 

Apsolutno tacno. Valjda vlast i moc opiju skroz, jebem ga...

 

ma nije to bas opiju te vlast i moc. Mislim jeste i to ali:

Kada je covek u vlasti ( posebno politickoj i show bussinesu ) dosta je ociju upreto u tebi.

Pa se svaki tvoj postupak merka itd. I tu i ko nema sujetu moze lako uz dovoljnu dozu provokacije da proradi ta sujeta.

 

Napravis socijalnu situaciju da se narod oseca potresno, nemocno, uz to da ti drzava u svetu izgleda kao "nemocna" cas te pukne sujeta, uz to i lack of brain, koji se normalno izgubi jer kreces da razmisljas u drugom pravcu, kreces da razmisljas kako TI MORAS DA SE POSTAVIS KAO BAJA i sopstvenu DRZAVU DA POSTAVIS KAO JAKU.

 

Jednostavno moras tako, kad je covek omalovazavan, i ovako u stvarno zivotu krene ta prica, a kamoli politicari na kojima je jeben pritisak.

 

tad je najpametnija odlika da smanjis kurcenje, i da krenes da plivas u mutnom.

ako pogledas sve zemlje koje je "amerika spasava diktatora" ista je prica obavezno.

Sadam ili sloba, razlika je samo u brcima i geografskom polozaju.

 

Evo recimo u konkretnoj politickoj sceni to konstatno Ceda Jovanovic radi DS-u. Pokusha da ih oslabi ne bi li ih naterao da krenu da razmisljaju kao on, i njegove politicke ciljeve krenu da ispuvnjavaju.

A slichno rade i radikali i naprednjaci - dssu.

 

Drugim recima Ceda pokushava da nabedi birace i svet i prosiri propagandu kako DS, nije dovoljno libelarno i dekomratski orjetinsan.

Dok radikali pokusavaju DSS-u da nametnu kako nisu dovoljno PATRIOTSKI orjentisani.

 

Doduse isto pokusavaju radikali i DS-u ali ds je bio jasan sto se tiche patriotskih cinova politike sa kojim se slaze vecina gradjana ( aka ne damo kosovo )

zato je i trenutno DS najstabilnija i najjacha partija u srbiji.

 

Na svu srecu cine je jake lichnosti, pa se ne daju lako "isprovocirati"

Na stranu beba popovic koji je pobegao od njih upravo jer nije dovoljno jaka lichnsot.

 

I odosmo mnogo u offtopik. Ajd ziv bio. :)

Edited by l3s26
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://video.google.com/videoplay?docid=-8236120443347321240#

 

The Battle of Russia (1943)

1:22:36 - 3 years ago

This is the fifth part of a series of films produced by the United States War Department during World War II. The series explained the reasons for the U.S war effort up to that time. This fifth part explains the plans and events that led to the Axis invasion of the Soviet Union and chronicles the war on the Eastern Front from Operation Barbarossa to the battle of Stalingrad. Supervised by Frank Capra and directed by Anatole Litvak.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je kako medju slovenskim narodima cvjetaju ti neo fasisticki pokreti koji glorifikuju cetnike, ustase, Hitlera i uopste nacisticku ideologiju. Doduse, i komunisti su pravili zestoka sranja, al bar nisu kolaboriali, sto je presudno. Zanimljivo je i to da su crnogorci bili veoma jaka struja u partizanima, ali isto tako je i cetnicki pokret ovdje bio vrlo mocan. Besudna zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...