Jump to content

2008 - Top 5 prog/power metal albuma


Apeiron

Recommended Posts

1. Gojira - The Way Of All Flesh

2. Cynic – Traced In Air

3. Opeth – Watershed

4. Ayreon – 01011001

5. Seventh Wonder – Mercy Falls

 

Nisam preslusao Amaseffer, moracu ovih dana, pa mozda i oni ulete na listu.

Razocarenje godine Evergrey. Album nije los, ali sam ocekivao mnogo vise.

 

Sto se power-a tice, slabo sam sta slusao, Sabaton nije los. Doduse jedino me Falconer privlaci da preslusam, a nikako da ga skinem sa neta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ajde ovako nekako:

 

Gojira - Way of All Flesh

Cynic - Traced in Air

Opeth - Watershed

Nachtmystium - Assassins: Black Meddle, Part 1

Protest the Hero - Fortress

Ihsahn - AngL

7th Wounder - Mercy Falls

Amaseffer - Exodus: Slaves For Life

Burst - Lazarus Bird

Ayreon - 01011001

Lunatic Soul - s/t

 

Poshto vidim da ovde svashta ste stavljali sto nije bash striktno samo prog ili samo power, vec da je negde 50:50, onda je takva moja lista. Prva 4 su po redu ovo sve ostalo je po nekom neobaveznom redu. I jel moze mozda progresiv rock, da udje u ovu listu, ako moze onda obavezno Mars Volta - The Bedlam in Goliath ,Boris - Smile, i orange tulip conspiracy - s/t. : )

 

Slabo sam chistokrvne prog bendove slusah oove godine bash slabo.

 

Da zaboravih da dodam Enslaved - Vertebrae i Consecration - Aux

 

 

Onda si slusao pravi progressive metal :pivopije:

 

A Gojiru nijesam stavio na listu jer nijesam htio da otvaram diskusiju jesu li progressive ili nijesu.

Pa ono ako Opeth moze u ovu listu zashto da ne i Gojira, Gojira je chini mi se i progresivnija samo sto nema onih poopy-poopy delova koji Opeth ima.

 

 

sve ste vec nabrojali, samo da dodam 2 albuma koja sam dosta slusao a mislim da ih niko nije spomenuo

Insurgentes (S.W.)

Expedition Delta

 

Expedition Delta nije iz ove godine, a sto se tiche insurgentes onaj album je najvishe neki industrial/drone/shoegaze i neshto malo umetnichkog rocka. Mada ko ga jebe sto se ja cimam oko toga tolko , naravno da treba na ovu listu ipak je to nash drugar Steva.

 

Ako ćemo da pravimo "žvrljotone", onda bih spomenuo nove albume Karmakanica, Neal Morsea, RPWL-a, Marilliona, S. Wilsona, Ihsahna i Scar Symmetryja. :)

 

Sve , sve ali ne Scar Symmetry imaju neshto malo proga u toj muzici ali to su trunchice, uglavnom su ono moderni melodeath, ko da su iz Amerike a ne iz Svedske.

 

Opeth - Watershed

Cynic - Traced in Air

Enslaved - Vertebrae

 

Nisam slušao više progresive ove godine al ova tri su vrhunska.

Da da da Vertebrae. Zakon album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i napisao to što sam napisao.

 

:)

 

Mozda negde greshim ispravi me. Ali nismo mi stavljali albume kako nam se cefne, nego albume koji nisu chist prog ali imaju dosta prog upliva. Za to se nemoze reci za Scar Symmetry. ako mislite da su prog deonice oni brzi/spori, growl/clean delovi akustara(ili clean gitara) to je standard koji je In Flames sa Jester Race/Whoracle/Colony postavio u Melodeathu, i to nikako nebi trebalo da se podrazumeva pod prog. : )

 

Ali mozda greshim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha jeste, onda je moja greshka eno vidim na sajtu pishe 2008. Ja sam se zeznuo pomislio da je izashao 2007-e jel na bukletu pishe recorded during 2005/2006, mixed and mastered in 2007, pa pomislih da te iste godne su i izdali album. :pivopije:

 

A ne.. icon_razz.gif

 

A da.... :P xD

 

Što si onda stavio Gojiru na listu? icon_smile.gif

 

Sacekaj oces da kazesh da je Scar vishe progresivniji od Gojire? Ili da Gojira nije progresivna?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

Mozda negde greshim ispravi me. Ali nismo mi stavljali albume kako nam se cefne, nego albume koji nisu chist prog ali imaju dosta prog upliva. Za to se nemoze reci za Scar Symmetry. ako mislite da su prog deonice oni brzi/spori, growl/clean delovi akustara(ili clean gitara) to je standard koji je In Flames sa Jester Race/Whoracle/Colony postavio u Melodeathu, i to nikako nebi trebalo da se podrazumeva pod prog. : )

 

Ali mozda greshim.

 

Potpuno si ne u krivu Lunaru.

ja ne bih ovde stavio skarovce, kakav crni prog. Mislim, striktno gledano, možda je to dah svežine u melodeath vodama, ali nikako čis progić, ni sa očiglednijim prog elementima.

Veoma dobar album, though.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za tu Gojire (dok ne cujem) ali Scar ne spada u prog/power sigurno. Jbg, cinjenica je da ih slusaju mnogi koji slusaju prog/power i kod tih slusalaca se visoko kotiraju dok za slicne bendove iz tog nekog melodeth zanra i ne znaju i ne vare. ... nije im mesto ovde kao sto i nije tema o njima na ovom podforumu al eto, provuce se po koja zanrovska omaska ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što sam ja napisao za top 5 albuma u ova dva žanra ostaje, samo su ljudi počeli da stavljaju "sve i svašta", tako da ono što sam napisao par postova unazad jeste top10 albuma za ovu godinu. Ništa strašno. Ne bih da vodim polemiku ko pripada kom žanru, jer nije pravo mesto, a i zna se kuda takve diskusije vode. :) Živi bili, pa videli. :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rekoh josh u svom postu, da sam poprilicno shiroko shvatio te zanrovkse odrednice. Mislim ako bi bili striktni Mercenary i Scar Symmetry nisu 'pravi' prog, Eluveitie i Leverage nisu bash pravi Power ali mislim da to nije toliko bitno, jednostavno albumi su toliko dobri da sam smatrao da mogu da ih stavim na moju listu iako nisu bash 'to' barem zanrovski gledano.. da skratim pricu, Simetri je izdao keva album, shta je zanrovski ne smatram da je bitno u toj meri, tako da ono.... u krajnjoj liniji zamislite da sam umesto njega ubacio Malpractice :mrgreen:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se dvoumim oko tog, videcu kad ga jos preslusam.

Ovako mi je ok, ali mi i nesto tu fali...

 

Pa da...zato sam i napisao dobar,a ne odlican. Ali posto nijesam preslusao puno toga sto je izaslo ove godine,ovaj mozda i moze da se nadje na mojoj top 5 listi.

 

@ Astraliis: Amaseffer sam preslusao nekih 4-5 puta... Nijesam nesto preodusevljen,ali slusace se :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark Suns su izdali dobar album...Grave Human Genuine

 

Slažem se za Dark Suns, jako dobar album. "Flies in Amber" mi se posebno sviđa, samo ne znam koji je trip te vokal pokušava da bude Daniel Gildenlöw. :) Mada, uspeva u tome, ja sam na prvo slušanje mislio da se radi o Danielu, haha. Inače, bata Kristoffer je odsvirao bass deonice na albumu.

 

@ Astraliis: Amaseffer sam preslusao nekih 4-5 puta... Nijesam nesto preodusevljen,ali slusace se :pivopije:

 

Ja taj album da slušam danonoćno, nema šanse da mi dosadi. :) Jedva čekam sledeći deo trilogije, koji će već u narednoj godini, uz brdo drugih izdanja koje čekam prilično dugo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja taj album da slušam danonoćno, nema šanse da mi dosadi. :) Jedva čekam sledeći deo trilogije, koji će već u narednoj godini, uz brdo drugih izdanja koje čekam prilično dugo. :)

 

Znas kako...kad mi se slusa nesto orijentalnog prizvuka pustim Mabool ;) ALi kao sto rekoh,slusacu ih..Prva dva slusanja sam se ubio da provalim odakle mi je poznat vokal i onda se sjetih.. :) A nemam naviku da trazim informacije o bendu,bez ako me bas ne zainteresuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...