Jump to content

AIDS


gavrosaurus

Recommended Posts

Inače, taćno je da seksualni odnos sa osobom zaraženom HIV-om ne mora nužno da dovede do inficiranja.

Pa pošto kažeš da nije tako strašno imati HIV ti probaj pa nam javi :)

Edited by WoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da probam. Ja sam imao odnose sa devojkom koja se nikad nije testirala na HIV, niti je išla kod ginekologa. Tako da sam debelo bio u opasnosti da navučem nešto. I kao što rekoh, verovatnoća je jako mala da ćete naići na nekoga sa HIV-om, ali je zato mnogo veća da ćete navući kondilome. Faustus bih savetovao da umesto što preterano brine o HIV-u, povede računa o tome šta pipa u WC-ima i kako proba odeću u buticima (imam informaciju iz prve ruke da cure probaju i gaćice!), jer među nogama ima veliku rupu, na koju svakojake zaraze mogu da uđu i ako se to desi, ni kondom ne spašava onoga ko vodi ljubav s njom (pogotovo kod oralnog sexa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

(imam informaciju iz prve ruke da cure probaju i gaćice!), jer među nogama ima veliku rupu, na koju svakojake zaraze mogu da uđu ....

 

Фуџијама а? :)

 

Ће помисле људи да само порнићарке облећу бутике, е јебага.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogao bi ti pripaziti malo sta pricas.

 

necu da cutim dok neko vredja crnce!

 

Nema šta da probam. Ja sam imao odnose sa devojkom koja se nikad nije testirala na HIV, niti je išla kod ginekologa. Tako da sam debelo bio u opasnosti da navučem nešto. I kao što rekoh, verovatnoća je jako mala da ćete naići na nekoga sa HIV-om, ali je zato mnogo veća da ćete navući kondilome. Faustus bih savetovao da umesto što preterano brine o HIV-u, povede računa o tome šta pipa u WC-ima i kako proba odeću u buticima (imam informaciju iz prve ruke da cure probaju i gaćice!), jer među nogama ima veliku rupu, na koju svakojake zaraze mogu da uđu i ako se to desi, ni kondom ne spašava onoga ko vodi ljubav s njom (pogotovo kod oralnog sexa).

 

zbog ovog tvog posta stavljam te na ignore,ne zelim da citam tvoje postove vise

 

haha

 

ovog tesu ce neko naci u prebiti, jebes mi sve. :)

 

ako neko zeli to da uradi neka mi se javi na pm ostavljam broj telefona i podatke gde moze da me nadje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje nemam naviku da koristim zastitu, ali isto tako nemam naviku da budem sa svakakvim nepoznatim devojkama.

 

 

hehe

varg imaš problema sa sintaksom

poznate vs nepoznate i

zaražene vs zdrave

nije u korelaciji jedno sa drugim

 

ovog tesu ce neko naci u prebiti, jebes mi sve. :)

 

 

neće jer ćemo posle mi prebiti tog nekog :D

a nas je više :rockdevil:

 

Nema šta da probam. Ja sam imao odnose sa devojkom koja se nikad nije testirala na HIV, niti je išla kod ginekologa. Tako da sam debelo bio u opasnosti da navučem nešto. I kao što rekoh, verovatnoća je jako mala da ćete naići na nekoga sa HIV-om, ali je zato mnogo veća da ćete navući kondilome. Faustus bih savetovao da umesto što preterano brine o HIV-u, povede računa o tome šta pipa u WC-ima i kako proba odeću u buticima (imam informaciju iz prve ruke da cure probaju i gaćice!), jer među nogama ima veliku rupu, na koju svakojake zaraze mogu da uđu i ako se to desi, ni kondom ne spašava onoga ko vodi ljubav s njom (pogotovo kod oralnog sexa).

 

 

prince, nemoj da se ljutiš ali ti ako picajzle uspeš da dobiješ to će biti od ganferke u prevozu preko autobuskog sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Mislim da moj komšija koji ima 12 godina zna više o STDs nego Prince....

 

prvo, ova patologija kako smo okruženi bolestima, a zaraženo je možda 1% populacije u vrh glave, i to pederi, narkomani i prostitutke. Taj iracionalni strah mu je naravno usađivan od malena.

 

A s druge strane, nije ga uopšte strah od side, što u neku ruku jeste tačno, samo je u koliziji sa ovim patološkim strahom od gore... čuješ RUPA koja zjapi i bljuje viruse, bakterije i lišajeve na Princov penis, đavolsko okno brate, pakleni apeiron, zarazni ambis... pa ti idi onda puši kurce, oni imaju malu rupicu.

 

 

Inače, od 1000 muškaraca u 1000 seksualnih odnosa samo jedan će po statistici dobiti sidu.

Za žene je vjerovatnoća tri puta lošija, jedna o 300 bi obolila.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kondilomi su samo jedna od posledica sredine u kojoj živimo . i nevine devojke dešava se da ih imaju. kao što imamo običan herpes e tako i ovo. ljudi u osnovi uopšte nisu čista bića i čim se rodimo nosimo sa sobom milijardu nekih virusčića i boleštinica kao one male ribe što plivaju uz ajkule e na isto ti dođe. pa razmislite samo o tome koliko je drugačija sredina u kojoj živimo u odnosu na primer na sredinu prošlog veka.

 

dalje, stil življenja: evo na primer ulošci. koja je to staklena bašta ljudi moji, pa žene plastiku guraju u gaće i to ne samo kad imaju menstruaciju, nego i kad nemaju ("dnevni" ulošci - koji štite: tačno šta? veš? a nas?). kakav veš sada nosimo? tange? koje ulaze gde sve i šta se tu sve meša? koliko često otkuvavamo taj veš? kako kad je i on plastičan ("čipkast"). koliko nas prepeglava veš da ne kažem otkuvava? a ko brije stidne delove? ili even worse, depilira (iako se zna da su tu limfni čvorovi i da je osetljivo)? ne razmišljamo da i to nečemu služi. podredili smo se nekoj nametnutoj estetici.

 

 

kad samo pomisliš da se triper može dobiti putem bazena ,e to je scary.

 

sa druge strane, nisu me ubedili da se francuskim poljupcem ne može preneti aids. šta ako nekome krvare desni što je normalno i dešava se ljudima. i pored ovoga, nekako nemam taj hipohondarski nagon da se plašim svega i svačega...

 

 

u osnovi, važno je samo plivati dalje. ono što ne učini da se izvrneš je sastavni deo tebe. što ne treba da znači da se prema sebi a time i prema drugima, treba ponašati neodgovorno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće, jer se ja ne vozim go u autobusu.

 

mislim zaista evo da se potrudim da budem korektna pa da odgovorim i na ovu tvoju hajd neću da je nazovem glupost. ali najpre:

 

tvoja devojka ako nikada nije bila kod ginekologa verovatno nije imala ko zna koliko partnera pre tebe drugo verovatno je mlađa i pitanje je kada je počela seksualno da živi. nije strašno ako mlada devojka ne ide kod ginekologa strašno je kad odrasle žene ne idu kod ginekologa i one koje imaju decu i ne vode računa o sebi i ne urade mamografiju nikada niti ultrazvučni pregled pa onda utvrde da imaju ca grlića materice ili tako neki ženski shit i ostave iza sebe krst i decu koju nema ko da gaji, e to je strašno. to je čist primitivizam a toga ima na tone oko nas. nisi ti bio ugrožen ako si spavao sa devojkom koja nikada nije radila hiv test, bio bio ugrožen da si se heftao s kim si stigao a pošto smo svi shvatili da nisi od tih, šanse da pokupiš hiv su ti minimalne.

 

drugo da bi se dobile picajzle treba ti mnogo manje nego što misliš. znam ljude koji su ih dobijali u studentskom domu u toaletu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod venericnih bolesti, naucnici su utvrdili da svaka treca, cetvrta, osoba ima virus kondiloma... kondilomi nisu opasni, ne skode, virus se ne moze pobediti (uvek ostaje u organizmu), vec kada oslabi imuno sistem izadju na povrsinu (polne bradavice), muskarcima nista ne skodi, a za zenu moze biti opasniji jer moze preci u rak grlica materice (ali to su retki slucajevi)... O ovim polnim bolestima se ne prica puno jer nisu bas opasne kao Aids, mada smatram i da je prica o Aidsu vec presla u zescu komercijalu... pozZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta cele price je...da se nadje neka cura i prosledi Princu, da jebe covek nesto, vidite da mu je kriza, treba pomoci coveku, biti human :)

Ima li koja kandidatkinja ovde? Ili da trazimo dalje, ipka princ nece bilo sta, ima covek posebne kriterijume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Virus Hiv-a ne mora se preneti pri jednom sexualnom kontaktu jer da bi se ocovek inficirao neophodno je da se virus veze za odgovarajuce receptore i koreceptore na celiji ako se pre prvom kontaktu ne veze nece biti infekcije, ali ako se veze eto je. Najcesce su obolevali muskarci i to homosexualci, ali kada se virus prosirio i na hetero populaciju virus ce mnogo pre da zahvati zenu no muskarca zbog vece povrsine sluznice vagine u kontaktu sa semenom tecnoscu nego sto ce muskarca i njegovu urteralnu sluznicu da zahvati ili analnu regiju. Zato u africi glavni izvor zaraze su upravo prostitutke... i generalno promiskuitetne osobe.

 

E sada znate sta je jos gadno ne znam da li je neko pricao o tome, ali postoji situcaija kada je virus prisutan u telu ali su svi testovi negativni i osoba se vodi kao zdrava a u stvari siri zarazu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je u onom periodu pre nego što dostigne dovoljnu prisutnost da ga konstatuju testovi za široku narodnu upotrebu?

period inkubacije ili kako...? (do 6 meseci od momenta zaraze) ?

 

ili grešim...

 

edit: au bre ratujem sa ovim duplim postovanjem pa to ti je :D

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se zove period prozora ili window period iliti serokonverzija, kada nas organizam stvara antitela.

 

U sustini jedini nacin da detektujemo HIV danas jeste preko nasih antitela koje stvara nas imuni sisitem na ovaj virus, ako ne detektujemo ova antitela a postoji infekcija dobicemo lazno negativan test, pacijent ce milsiti da nije hiv + ali zapravo ga ima...

 

 

za svakog ko je zainteresovan vezano za hiv testiranje evo texta, procitah ga razmuljiv je za sire nrodne mase i dobar ;)

 

HIV TESTING

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je on odlucio jer se pomirio sa svojom tuznom sudbinom...ali tu smo mi da mu pomognemo i podrzimo, pa da mu nadjemo neku...cinimo dobro delo!

 

U poslednjih mesec i po dana sam upoznao dve ženske osobe koje su me impresionirale kao ličnosti, pri čemu je sexualni momenat bio u skroz desetom planu. Ne bih menjao makar i najobičnije poznanstvo sa njima za hiljadu sexualnih odnosa sa nekim kurvama koje bi mi ti nabacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...