Jump to content

John Carpenter


_powerslave_

Recommended Posts

Ko ne zna o kome je rech, neka otvori ovaj link i sve ce mu biti jasno...

 

http://www.imdb.com/name/nm0000118/

 

Meni lichno omiljeni filmovi:

Halloween

Someone's Watching Me!

The Fog

The Thing (mozda i najbolji film ikad!)

Christine

Big Trouble in Little China (kvlt)

Prince Of Darkness

In The Mouth Of Madness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa care, ne mogu sve filmove izdvojiti kao omiljene, gledao sam Dark Star, ali to shto ga nisam ovde izdvojio ne znachi da mi se ne svidja...U principu uvek prednost dajem hororima...Na ovu listu bih josh dodao, i sjajne filmove sa Kurt Russellom(moj omiljeni glumac) Escape From New York i Escape From L.A. jes da nisu horori, ali opet sjajni filmovi...

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sefe, mislih se, ionako si maltene sve filmove naveo. Dzoni je puk'o odavno. Ne znam koji mu je, a moj najomiljeniji reziser svih vremena je bio jedno 4-5 godina. Izmedju 'Stanice' i Zvezde, pa tamo do 'Thingie'. Sve ove godine kasnije hocu da ga 'propustim kroz prste'. Odlepio covek.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzoni je puk'o odavno. Ne znam koji mu je, a moj najomiljeniji reziser svih vremena je bio jedno 4-5 godina. Izmedju 'Stanice' i Zvezde, pa tamo do 'Thingie'. Sve ove godine kasnije hocu da ga 'propustim kroz prste'. Odlepio covek.

 

Pa jbg, na neki nachin si u pravu...ali kad pogledash koliko je odlichnih filmova do sad uradio, ne moze mu se zameriti...mada radio je skroz dobre filmove i u 90-im...

Vidim, najavio je nove filmove za 2009. i 2010. bash me interesuje kakvi ce biti...

 

Od hvaljenih kvltova već odavno priželjkujem da pogledam The Fog,The Thing i Prince Of Darkness.

 

The Thing pod obavezno! To je kvlt nad kvltovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam poslednji film a da nije rimejk i koji je potpisao Carpenter je Vampires sa James Woods-om-to je odlican film btw :da:

Hahaha Dark Star-to je bre onaj film kada onaj lik prica sa onom bombom-mislim loodilo je i pisanje :)

I eto ladno sam sada na wikiju video da je Carpenter reziser filma They Lives koga sam gledao bas bas davno i zaboravio tacan naziv sve do sada-to je bre ono kada ona dva klosara skontaju pomocu specijalnih cvika za sunce da su se alien-i infiltrirali svuda oko njih-kvlt od filma,odmah ga trazim za skidanje :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I eto ladno sam sada na wikiju video da je Carpenter reziser filma They Lives koga sam gledao bas bas davno i zaboravio tacan naziv sve do sada-to je bre ono kada ona dva klosara skontaju pomocu specijalnih cvika za sunce da su se alien-i infiltrirali svuda oko njih-kvlt od filma,odmah ga trazim za skidanje :rockdevil:

 

Pa da.

 

Dark Star je ladno njegov najjaci film. I jedna od najjacih crnih komedija ikada. Ko voli Alan Ford-a i te fore. Film ima zilion fora, moras da ga gledas jedno pet puta na razlicitim travama :pivopije:.

 

Jedna od jacih fora je kad lik provali da je zaboravio kako se preziva, toliko su dugo u svemiru a svi se zovu po imenu ili nadimku. Onda ode do 'information bay-a', ubaci traku u kompjuter i pocne da gleda video logove (dnevnike) od prvog dana kad su krenuli na misiju. H-a-v-a-r-i-j-a. O sceni u liftu da i ne pricam. Film je opsta havarija. Ali obavezno, dobro duvanje prvo. Jebiga, studenCki film, zahteva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da.

 

Dark Star je ladno njegov najjaci film. I jedna od najjacih crnih komedija ikada. Ko voli Alan Ford-a i te fore. Film ima zilion fora, moras da ga gledas jedno pet puta na razlicitim travama :pivopije:.

 

Jedna od jacih fora je kad lik provali da je zaboravio kako se preziva, toliko su dugo u svemiru a svi se zovu po imenu ili nadimku. Onda ode do 'information bay-a', ubaci traku u kompjuter i pocne da gleda video logove (dnevnike) od prvog dana kad su krenuli na misiju. H-a-v-a-r-i-j-a. O sceni u liftu da i ne pricam. Film je opsta havarija. Ali obavezno, dobro duvanje prvo. Jebiga, studenCki film, zahteva.

 

Taj film je suvo zlato, totalni urnebes :lol:

 

 

A they lives, najjaca scena je nas prevod u banci..."dosao sam da zvacem zvake i da jebem majke". Fenomenalno.

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

A they lives, najjaca scena je nas prevod u banci..."dosao sam da zvacem zvake i da jebem majke". Fenomenalno.

 

Naravno

Inace tvorci legendarnog Duke Nuke-ma su upravo iz te scene pozajmili taj citat a tu je i famozna scena tuce koja traje vise od 5 min i jedna je od najduzih tog tipa u kinematografiji :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Imate sutra na B92 u 21:00 čas,"Memoirs Of An Invisible Man".

Dark Star je ladno njegov najjaci film. I jedna od najjacih crnih komedija ikada. Ko voli Alan Ford-a i te fore. Film ima zilion fora, moras da ga gledas jedno pet puta na razlicitim travama :pivopije:.

Ako je humor na nivou (ranog)Alana Forda onda mora da valja. :rockdevil: Moram nabaviti taj film u skorije vreme(a naravno skinucu ga tek za par meseci jer sam lenj :) ).

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оно је Карпентер режирао? Нимало не личи на њега. А ни Чев Чејс ми није за овакве филмове, једино за лагане комедије из 80-их и спотове типа 'You Can Call Me Al'.

 

If you'll be my bodyguard

I can be your long lost pal

I can call you Betty

And Betty when you call me

You can call me Al

 

Скроз заразна песмица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...