Jump to content

Windows 7


ProgressiveR

Recommended Posts

Ok evo zapazanja i pitanja ujedno...posle odredjenog vremena cuje mi se karakteristican zvuk kao kad gasite razunar (pokusaj docaravanja: "klik"..tszzzzz)...kao kad idete na gasenje racunara i taj zvuk se javi priliko gasenja venta na procesoru i jos necega. jel ovo normalno i da li je jos neko primetio? podseca me malo na C&C opciju s tim sto takt procesora ne opada.

ne pravi probleme, i kao sto rekoh ne pada takt niti bilo sta...samo me zanima jel to normalno i da li je jos neko zapazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o efektu pri gasnju..taj efekat se desava kad mi se xp gasi (gasi se vent na procesoru, procesor i diode na ploci), a win7 to uradi u sred rada (nema gasenja dioda i ploce vec samo taj karakteristican zvuk)

Interesantno je sto se desava samo kad nista ne radim ili malo toga..tipa citam mail, browsujem po netu (zato sam i uporedio sa C&C opcijom)

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha , izvini , nisam dobra procitao post ( me fool )

 

Ajd probaj da pogledas u Manage preko My Computera pa onda Event Viewer > System ( samo ne znam da li je tako isto na Visti ) i kada cujes taj zvuk pogledaj tu da vidis sta ti je kompjuter prijavio ako se nesto desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala...i mislim da sam nasao problem! zaboravio sam da takav zvuk daje hard disk kad se gasi..i stvarno: The driver detected a controller error on \Device\Harddisk2\DR4

za sada nije problem..ali moguce je da zeli da mi kaze da bi hard mogao uskoro u vecna lovista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi uradio jedan fin backup svega , pa format. Pa mozda na dijagnozu da vidis ima li bad sektora , ili nadji sa neta neki alat za kompletnu analizu stanja HDDa . Ili u krajnjem slucaju odnesi na dijagnozu.

 

Ne treba se sa tim zezati , za svaki slucaj.

 

Probaj da vidis ovde ima li nekih saveta :

 

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=160648

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam ja lenj da jurcam po ovoj temi i po netu uopste, hoce li neko da mi kaze koja je najbolja trenutno verzija Windows 7? Dakle treba mi puno ime i x86 verzija. Hvala! :D

Edited by Sinstrel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quick question - Imala sam Win XP professional SP3 na jednoj particiji, na drugu instalirala Win7 i sad mi ne nudi da biram nego bootuje samo 7. Znaci ne bih virtualizaciju nego samo da me pita pri bootovanju :zuba: Nasla sam neka upustva za drljanje po cmd-u ali bih prvo eto da proverim jel ima neko ko je to vec uradio uspesno :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quick question - Imala sam Win XP professional SP3 na jednoj particiji, na drugu instalirala Win7 i sad mi ne nudi da biram nego bootuje samo 7. Znaci ne bih virtualizaciju nego samo da me pita pri bootovanju :zuba: Nasla sam neka upustva za drljanje po cmd-u ali bih prvo eto da proverim jel ima neko ko je to vec uradio uspesno :da:

 

 

A da npr udjes u BIOS i za primarni drive izabares particiju gde ti je XP ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao, sve radi kako treba za sad. Za sada ne primecujem razliku izmedju ove i beta verzije koju sam koristio ali kontam da cu tek videti razliku kasnije.

Nego zanima me jel smeju da se rade updateovi? I kako dodjavola da iskljucim ''always on top" za taskbar?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...