Jump to content

True Blood (2008-2014)


23/16

Recommended Posts

aj da zacinim... jeste li se pitali zasto se Bil ponasa tako neuobicajeno za vampira? icon_biggrin.gif

 

Taniusha imas sa neta da skines knjige, veruj mi brzo se cita, ja sam za jednu noc iscitala oko stotinak strana, a knjige su uglavnom 200-250 strana. znaci da ga otegenes pa ces ga procitati za nedelju dana icon_wink.gif

 

Kod nas su bile prve dve knjige u Platou u knezu da se nadju, ali ja nisam uspela da ih nadjem jer se narucuju u malom broju i brzo odu... pokusala sam par puta, ali sam se smorila i navikla na citanje preko kompa, sto mi ne pada tesko, jer su knjige fangtastic icon_wink.gif

 

 

Ma ja sam vec skinula knjige i u txt i u audio formatubiggrin.gif nego mnogo mi je vece uzivanje da uzmem knjigu u ruke i citam npr pred spavanje, a i u busu dok se beskonacno dugo vozim na posao... Pa nema mi druge onda nego da odstampam knjigu po knjigu, nije strasno ako su do 250 strana.

 

Moj utisak je da se Bil ponasa neuobicajeno i za vampira i za bilo sta drugoicon_wink.gif

Iskreno receno, nisam preterano upoznata sa filmskom industrijom, pa sam se zaista iznenadila kada sam cula da je on mnogo cenjen glumac (uglavnom valjda pozorisni) u Engleskoj, jer sam bila ubedjena da je za sve sto mi se ne svidja u vezi tog lika kriv samo glumac. Eto, mozda postoji neko opravdanje za toliko afektiranje, mozda cu to tek u narednim epizodama da saznam. Ali ne verujem da ce mi se ista vise svidjatiicon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se Billa tice njega fanovi knjiga uglavnom ne gotive zbog onoga sto ce se otkriti u sledecoj sezoni, na sta je i bacen hint sa onim scenama kada je Bill otisao do kraljice i tamo sreo nekoga i tako...

Dok Eric svo vreme glumi baju ali ima i on opet svojih interesa sto se sve vise vidi :)

 

A sto se Stephen Moyer-a kao glumca tice, meni se dopada njegova gluma, bas sam ga gledala u najnovijem filmu psiho trileru Restraint gde glumi lika koji pati od agorafobije i odusevljena kako filmom tako glumom :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bas cu da 'nabavim' taj film, pa da vidim i neku ne-Bill ulogu, da dam coveku sansu.

Hvala za preporukupivopije.gif

 

Joj bre, sad si me bas zaintrigirala sa Erikom, ja se sve vreme zanosim da je njegov interes Suki, i jedva cekam da se smuvajusmile.gif Kakvi sad drugi interesi mogu da budu u pitanju... Pocinjem da citam knjige sto pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jebo Erika i smrdljive vampire, dosadili su Bogu i ljudima najjaci lik je Jason Stackhouse icon_smile.png Komican i originalan.

 

 

Pa jeste komican i originalan, i covek je gradjen boli glava, ali meni se licno vise svidja Erikwub.gif

Ih, ona scena kada ga Suki sanja kako lezi pored nje umesto Bila... ne znam koliko puta sam je gledalaicon_lol.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

odgledao sam obe sezone, vishe mi se svidja druga od prve(mozda zato shto ima vishe sexa :haha: ) a i bolja mi je prica..najjaci lik mi je Eric.

 

Koliko se ja secam, vise sexa ima u prvoj.

Meni je tesko odluciti koja je bolja. obe su jedinstvene, ali razlicite dosta.

Najbolji mi Sam, prava dusa od coveka, a i telo mmmm

Fali nekih dobrih riba, istina, nesto je oskudno.

Bil je sekapersa, Erikova licnost izvanredna, ali fizicki sem visine(i proslosti kao ratnika^^), po meni nema nista.

Sve u svemu..serija vrh

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Heh, kako je krenula serija ja naravno nisam mogla da ne narucim sa Amazona odmah prvu knjigu Charlaine Harris, po kojoj je radjena i prva sezona, i koliko god da je serija dobra ( a meni je dobra), sama knjiga mi se cini puno bolje razradjena, makar su u seriju ubacili neke likove kojih inace nema, i neke sporedne radnje koje se nisu dogodile u knjizi (no eto, umjetnicka sloboda)

Trenutno (Sram me bilo) citam zadnju knjigu- from dead to worse, i veselim se izlasku nove koja je najavljena za maj ove godine icon_smile.gif

 

Zna li itko je li najavljeno snimanje druge sezone?

 

nisam gledala seriju, ali sam nashla njene knjige u mamutu. trenutno chitam Club Dead. meni je super. pishe u stilu Lorel Hamilton, samo shto nije toliko erotichno. a nijsu mnogo skupe, tako da se ne treba cimati sa naruchivanjem preko amazona

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pishe u stilu Lorel Hamilton, samo shto nije toliko erotichno

 

Ne mogu da zamislim nesto eroticnije od Erikaicon_biggrin.gif

Je l mozes da mi das neku preporuku, je l mislis na nesto konkretno od Lorel Hamilton ili sve? Od cega da krenem da citam? icon_wink.gif

 

Ja sam nasla svih 10 knjiga od C Harris na netu i progutala sam ih sve, bilo mi zao kad sam stigla do kraja. Jedino ta deseta mi je nesto sumnjiva jer se vraca u vreme nekih proslih dogadjaja, je l zna neko je l to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja krenula od trece, jer nisam nashla prve dve (mislim na charlaine). lako se pohvata radnja

lorel hamilton ima svoj serijal sa anitom blejk. kod nas, nazalost, moze da se nadje samo jedna knjiga, prva u serijalu, Greshna zadovoljstva iliti Guilty Pleasures. samo sam to chitala, ali mi se uvukla pod kozu. ako neko zna gde mogu da nadjem ostale, neka javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa fino, imacu sta da citam za praznike, hvala puno na preporuci!icon_wink.gif

 

Ja sam ove od CH skinula sa neta, tako da i ovu planiram da 'nabavim' na isti nacin. Mnogo mi se svidelo sto je bila i pdf i audio verzija, tako da kad mi se cita mogu da citam a kad npr doruckujem mogu da slusambiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bil je sekapersa

 

haha!

I te kakva!

 

 

Uf, Erik. biggrin.gif A i baš su ga našli, plavušana od 1,93m. Gde ćete bolje? icon_smile.gif

Definitivno najinteresantniji lik u seriji (čak iako se zanemari izgled icon_razz.gif), .

 

pivopije.gif

I jos prica sveeeeeedski, a meni je svedski zakon zakonskog zakonodavstva!!!

Nema boljeg! Nema boljeg!!!

 

 

 

Da li sam ja jedina koju iritira kad Bill kaze "Sookie"? wallbash.gif

 

 

 

o nisi! xD

 

kad cujem, to ne da zvoni, nego zvoooooooni u usima!!!! NOT...LAJK!!!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...