Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/...l_cosmetics.htm

 

Evo spiska brendova koji imaju BDIH sertifikat. Dakle, prešla sam isključivo na 100% prirodnu kozmetiku. Što znači, trajanje preparata max. 3 mjeseca, bez ikakvih štetnih dodataka. U Maslini, u Katanićevoj, imaju čitav asortiman takve kozmetike (nemaju L'occitane jer je to kvazi prirodna i imaju L'erobolario koja je organaska, ali ne i potpuno prirodna kozmetika). Htjela sam Dr. Hauschka da probam, ali otom-potom, jer je to kozmetika na bazi homeopatije i trebalo bi isključivo nju koristiti, bez miješanja sa drugim brendovima. Ono što je još zanimljivo imaju u ponudi i dosta dekorativne kozmetike. L'erbolario npr. ima toniranu kremu, planiram da je uzmem prvom prilikom. Izbacujem polako Vichy i Avene, vraćam se prirodi :) Inače, za čišćenje lica koristim ajurvedske preparate, isto tako tretiram i kosu, a uskoro ću i tijelo. Nema više zajebancije sa kojekakvim preparatima. Čak i kad na poleđini pišu sastojci od kojih su pravljeni, mnoge kompanije imaju pravo da ne navedu sve sastojke. Zato je tu BDIH sertifikat koji fino sve kaže :da:

 

Sa ovog spiska što sam dala, kod nas u ponudi ako ima 5 brendova, što je bezveze, ali ajde... Bolje išta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, care :)

 

Moram da overim tu radnju.

 

Ni ja ne koristim ništa osim sapuna i paste za zube od hemije, i to bih zamenila... Neverovatno koliko nam to zapravo nije potrebno, a navikli smo. Zastrašujuće.

 

O! Da li možda zna neko gde ima ukrasnih kutijca, bočica itd za kozmetiku?

Onako manje mi trebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curaprox kaladont umesto onog sto peni (sodijum laureat sulfat) ima nesto na bazi hitina (koji je jelte prirodan ali nezgodan za ljude sa alergijom na ljuskare) pa mozete to da probate :da: Mislim da je Curaprox, ako ne onda pitajte, sigurno znaju :da:

 

Ako mislis na kutijice recimo 15x15cm, oko 5cm dubine (ima i vecih) ima u Mercatoru, cim udjes tamo gde su plisane mecke i ukrasni papir :D Drzim lakove za nokte u tome (drzala bih i sminku al ona je u silnim Gylian bombonjerama :D ). Ako mislis na nesto u sta bi direktno izrucila neku kremu ne znam, to i mene zanima :(

 

Btw cuvajte sve tecno u frizideru ako vam je preko 24 u kuci, mnogo se produzava rok trajanja.

Edited by Double Fire
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, DF, mislila sam upravo na nešto u šta bih izručila kremu. Pošto pravim mešavine sve više i više, i nemam u čemu da ih držim.

Drugo, velike količine držim u frižideru, ali pošto su buteri u pitanju onda se previše stvrdnu da bi se direktno zahvatilo i treba mi nešto manje što bi stajalo u kupatilu. :( bzvz. Ako nešto naidje, javiću ti.

 

Što se paste za zube tiče, Sensodyne nema SLS, i meni je dosta dobar, na primer, imala sam neke zavrzlame oko desni gde su mi radjene dve plombe jedna pored druge, bile su jako osetljive, krvarile, i sad toga više nema. Takodje, nemam potrebu da mažem usta na pet minuta od kad sam na Sensodyne-u.

Tako da, da, treba taj SLS izbaciti, po mom iskustvu. Ali i to mi dodje hemija, najradije bih prala zube nečim na bazi gline, ili šta znam, samo još uvek nisam naišla na tako nešto...

 

E, ja ću da otvoirm temu o prirodnoj nezi tela pa da se selimo tamo, šta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, DF, mislila sam upravo na nešto u šta bih izručila kremu. Pošto pravim mešavine sve više i više, i nemam u čemu da ih držim.

Drugo, velike količine držim u frižideru, ali pošto su buteri u pitanju onda se previše stvrdnu da bi se direktno zahvatilo i treba mi nešto manje što bi stajalo u kupatilu. :( bzvz. Ako nešto naidje, javiću ti.

 

Što se paste za zube tiče, Sensodyne nema SLS, i meni je dosta dobar, na primer, imala sam neke zavrzlame oko desni gde su mi radjene dve plombe jedna pored druge, bile su jako osetljive, krvarile, i sad toga više nema. Takodje, nemam potrebu da mažem usta na pet minuta od kad sam na Sensodyne-u.

Tako da, da, treba taj SLS izbaciti, po mom iskustvu. Ali i to mi dodje hemija, najradije bih prala zube nečim na bazi gline, ili šta znam, samo još uvek nisam naišla na tako nešto...

 

E, ja ću da otvoirm temu o prirodnoj nezi tela pa da se selimo tamo, šta mislite?

 

Odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jbg ja kad sam putovala intenzivno bilo je da se kupi set bočica baš zbog avio-standarda.. bio je i u onim travel store-ovima gde prodaju one maske za spavanje, jastuke na naduvavanje, tagove za kofere, narukvice protiv mučnine, adaptere i ostale "globetrotter utilities"...

 

 

Aaa sad sam se setila Sephora je isto držala, čujem da je Sephora došla u Srbiju pa potražite tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojke,ajd preporuka za neki dobar losion koji cisti mitisere? :pivopije:

 

Препоручујем Johnson's Cleand & Clear Blackhead Clearing Cleanser. Имаш га у свим боље снабдевеним апотекама, већини парфимерија, а у Lilly i DM-у има сигурно. Садржи салицилну киселину, а ја ти јемчим њену делотворност! ;)

 

Наравно, најбоље је користити је у комбинацији са неким пилингом. Пошто већина пилинга за лице који су данас у понуди на тржишту садржи натријумове соли масних киселина (Sodium laureth/lauryl sulfate), које није скупо произвести, добро пене и - исушују кожу. Чисто механички пилинг - мало јаче трљање пешкиром (али не прејако, и не на осетљивим деловима лица - око очију, на пример - не желимо боре пре времена ;) ) добро ради пос'о.

 

А кад смо већ код лосиона, да напоменем да је овај важан састојак заправо основа аспирина. Аспирин је ништа друго до ацетил-салицилна киселина, а та једна ацетилна група не мења много тога. Значи, можеш да у мало воде раствориш пола аспирина, натопиш мало вате и тиме очистиш лице. Испробано. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Препоручујем Johnson's Cleand & Clear Blackhead Clearing Cleanser. Имаш га у свим боље снабдевеним апотекама, већини парфимерија, а у Lilly i DM-у има сигурно. Садржи салицилну киселину, а ја ти јемчим њену делотворност! ;)

 

Potvrdjujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cisto da vas pitam da li je neko koristio Shiseido i kakvi su utisci? Meni je trenutno broj 1 za skincare Shiseido, za body care Biotherm i za make up Givenchy ( koji ima veoma svetle pudere za razliku od mass kozmetike koja se kod nas prodaje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je Lush Candy Fluff talk za telo sa sljokicama, ali valjda se Lush vise ne prodaje u Srbiji (nisam bas u toku sa tim)... To je ovo:

 

lush-candy-fluff.jpg

 

Ima i Artdeco sa ogromnom roze pufnom :> Zanimljivu ambalazu ima ali verovatno je malo skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da vas pitam da li je neko koristio Shiseido i kakvi su utisci? Meni je trenutno broj 1 za skincare Shiseido, za body care Biotherm i za make up Givenchy ( koji ima veoma svetle pudere za razliku od mass kozmetike koja se kod nas prodaje).

 

Koristila sam ja Šiseido i odlična je kozmetika. Meni se lično više dopada od raznih tamo Šanela i slično. Iz razloga što nije "teška". Prirodno stoji i izgleda, jedine dve zamerke su cena i što se brzo troši :) ali koža mi je disala i ni u jednom trenutku mi nije bilo neprijatno ispod npr Šiseido sjaja, što je u mom slučaju retkost jer pobenavim kad osetim ono lepljenje usana od sjajeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je smorilo sto svaku komercijalnu senku moram da udavim da bih dobila intenzivan efekat + skupo jebote. Sad za te iste pare uzimam 10x vece kolicine cistih pigmenata ( Medusa's Makeup, Lime Crime, BarryM, MAC) i boli me uvo. Ne kapiram sto bi iko kupovao 1) ogranicen izbor boja 2) totalno razredjene boje 3) skupe a cesto i lose po kozhu

Padala sam na Shiseido jer je bio intenzivan (one njihove kremaste senke) al na srecu nisam nista kupila pre 'otkrica' internet sminke.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAC sam zapravo do sad uzimala uzivo ili kad mi neko otputuje u EU, al ima sajtova koji drze odredjen deo ponude. Njihov sajt i ako ne salje ovamo moze forwardit.us da ti posreduje za $10.

Korektor im je zakon ali za sminku u boji su malo overrated, ipak je suludo dati tipa 20EUR za pigment kad za recimo 5eur ima slicna boja kod drugih.

 

E da i Urban Decay je kul marka al su skupi kao MAC.

 

pitanje za blondie: posto mi je stigao tester za EveryDay minerals, imam pitanje :D kad stavim na potpuno cisto lice sve je kul sto se boje tice ali me osusi uzasno, kao da se solju mazem. Kad stavim nemasnu kremu pre pudera (i pustim da upije) puder mi se bukvalno lepi za lice i pravi debeo sloj (deblji nego sto bi trebalo da bude 'proziran' i lagan za leto). Nemam pojma sta da radim :(

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče intenzivnih senki, da li ste bile u Martinovićima?

Oni imaju jako jake i postojane kremaste senke, jedino što moraju da se premažu puderom za fiksiranje, koštaju tipa 300-400 kinti, a kada ste već tamo overite i veštačke trepavice imaju punu fioku :)

 

Oni su u Goce Delčev 9

http://www.martinia.co.rs/

 

Inače, uzela sam MAC puder tečni mineralize kolekcija, nisam oduševljena, kada stavim prah preko njega baš se vidi da imam puder. A kada stavim prah preko Vichy tečnog ne vidi se toliko.

 

Ali četkice su im super, a i svidja mi se senka crna sa šljokicama mada nije to die for.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pod šminkom podrazumijevam puder (tečni, mineralni, kameni) i sjaj za usne. Maskaru odavno prestala da stavljam. Zimi jedino. Ono što mi je jedino velika velika želja je da naučim da baratam ajlajnerom i pravim na gornjem kapku tanke, crne linije :da: Mada, imam jako krupne oči, ne znam da li bi to išta valjalo. Probala sam par puta i ništa ne valja :) Mislim, ne valjaju linije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...