Jump to content

2009.03.28. *SKC, Beograd* In Flames


PuPaK

Recommended Posts

Shvatam, ali neces valjda zbog toga da ih mrzish. Shvatam da kazesh nevolim ih, bezveze su mi, glupa im muzika, obicno su moderno sranje etc. , ali mrzim ih, ko da su te svi clanovi benda gengbengovali na ulici, a pritom ti nisi mogao da se odbranish. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nehsto nije jasno. Neko da kaze da je Unearth modenro sranje, dosadno sa sranje vokalima, a novi IF su mu zakon. It just makes no sense.

 

Sasvim je logično, to je kao da kažeš "ne razumem kako neko voli Darkthrone, a ne voli neki njihov rip off". Ja volim novi IF a kompletnu metalcore scenu bih zakonom zabranio :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda tek sutra. Ono sto je sigurno je da je karta 2300, za predgrupe nam nije potvrdjeno jos nista, a sutra ce se znati prostor, nadam se, i te vesele predgrupe. Inace, sto se prostora tice, jasno je na sta se cilja, Expo je prevelik za ovakve akcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Unearth je jedan od metalcore bendova koji nije nastao pod uticajem ATG-a i Svedske melo skole. Vec kao neka fuzija Hardcorea i Death metala ali melodicnije da moze da je prihvati ta Americhka publika. Ja vishe vidim uticaj Obituareya i Intergritya , nego od tih pomenutih bendova. Prvi Unearth je zakon, fantastichan album. Svakim novim albumom su postojali sve melodicniji i vishe permanentniji prema toj Svedskoj melo skoli. Ali josh uvek su bili tu izmedju ona dva pravca. Ovaj najnoviji dosta zvuchi kako je sada najpopularije u Americi tako jest pokusavjau da imitiraju technical bendova pa ima puno guitar tappinga, iako je najslabiji album daleko je od losheg.

 

http://rapidshare.com/files/134668144/Unea..._Conscience.rar

 

File size: 53,7 MB

Password: Butcher

 

Taj prvi talas NWOAHM(new wave of American Heavy metal) koja je pocela tamo 98/99, je zapravo stvorio skroz super bendove i oni su izbacivali stvarno odlichna izdanja tamo do neke 2002/2003(uglavnom ta 2003a zbog Hatebreedovog The Rise of Brutality). Verovatno probijanjem In Flamesa na Americhku scenu su shvatili da oni su skroz utanjili onaj svirachki deo ali hvataju Americhku publiku na te catchy refrene i melodichne vokale. Pa samim tim dosta metlacore bendova to pocinje da radi, skroz su pocheli da zabusavaju taj svirachki deo a pocheli u svojoj muzici da koriste dosta te catchy refrene i melodichno pevanje. Najbolji primer je Killswitch Engage, koji je izbacio fantastichni drugi album Alive Or Just Breathing (2002) , a posle toga pocheo da izbacuje stvarno slabashnu muziku, kao i vecina metalcore bendova posle te kobne godine. I tu posle nastaju mnogi metalcore bendovi koji nastaju na tom modernom paternu

 

Naravno necu da ogresim dusu ima izuzetaka(evo setih se God Forbid je izbacio abnormalan poslednji album, isto tako i byzantine...) , ali su oni stvarno retkost u tim vodama. Ali oni bendovi koji su stvarno ostali dobri idalje su Unearth i Heaven Shall Burn(njih sam se sada setio na brzinu), a da josh pikaju taj metalcore. Mada danas vishe metalcore nije popularan u Americi i nasledio ga je Deathcore , a oni su pricha za sebe. :D Ima dobrih tih ranijih izdanja u metalcoreu ali samo morate sagoreti sve predrasude i slusati ko da vam je neko dao muziku od zanra koji gotivite

 

Ja veoma volim In Flames, i oni su mi jedan od mojih omiljenih bendova, ako ne i najomiljeniji i poceo sam da slusham metal bash zbog ove nove ere In Flamesa, ali sve sto sam vishe slusao metal tako jest otkrivao nove bendove shvatio sam kolko zapravo su se oni prodali(iako nevolim da koristim tu rech) od onoga sto je bilo ranije. Sada kada slusahm If retko kada prelazim na ove nove albume. Mada kada mi se slusha neshto lako za slusanje sto lako ulazi u ushi opichim noviji IF. Lepo mi je sve to kod novog(ko voli nek izvoli, nebunim se ja, ionako je njima sada lepo pune velike hale imaju brdo para itd.) ali bi ja da se oni vrate na kopiranje Iron Maidena. <3

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

 

Da ne citiram ceo post, elem, apsolutno ne mogu da smislim ni Chimairu, ni Killswitch Engage, ni Unearth, ni God Forbid, a pogotovo ne mogu da smislim Hatebreed, i čim čujem one hardcore vokale, sere mi se, a muzika nije ni približno dovoljno kvalitetna da ih izvuče sa te tačke, jer se svodi na "ajde da smislimo neki dobar melodičan refren kao što je radio ATG na SOTS" i naravno propadnu. POGOTOVO mi se sere kad čujem stvari tipa Trivium, Heaven Shall Burn, Job For A Cowboy ili ovaj abortus od novog Cryptopsy-ja.

 

Inače, što se tiče In Flamesa, ne vidim prodaju, zaista. Nijedan njihov album nije toliko drastično različit od prvog prethodnog da bi se reklo da su namerno promenili zvuk. Npr, Clayman mi zvuči dosta komercijalnije od Reroute To Remaina, dok mi je Soundtrack njihov najbolji album u 21. veku by far i nijedan bend u tom fazonu nije uspeo ni da priđe njegovom kvalitetu. Dopuštam varijantu da su bili u fazonu "vau, vidi kako nam se povećala prodaja, do jaja", ali da su oni svesno i namerno promenili zvuk radi para, nema šanse.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne citiram ceo post, elem, apsolutno ne mogu da smislim ni Chimairu, ni Killswitch Engage, ni Unearth, ni God Forbid, a pogotovo ne mogu da smislim Hatebreed, i čim čujem one hardcore vokale, sere mi se, a muzika nije ni približno dovoljno kvalitetna da ih izvuče sa te tačke, jer se svodi na "ajde da smislimo neki dobar melodičan refren kao što je radio ATG na SOTS" i naravno propadnu. POGOTOVO mi se sere kad čujem stvari tipa Trivium, Heaven Shall Burn, Job For A Cowboy ili ovaj abortus od novog Cryptopsy-ja.

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...