Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Видећемо, пренећу утиске, свакако...

 

Иначе, имаш најбољи надимак који сам до сада, на свим форумима које сам посетио, видео...

Aj nou,aj nou,hvala icon_biggrin.gif

 

A sto se tice avatara,necu ga nikad promeniti wub.gif

 

Steta sto me mogu vise slike u potpis da se stavljaju....

 

Enivej,meni se album na pocetku nije dopao,tj.nisam ga ni preslusala detaljno jer sam bila razocarana sto su promenili Pasija...

 

No,i novi pevac super peva... musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK pozdrav svim ljubiteljima grupe Amorphis a posebno onima koji VEOMA cene prva 3 albuma

Evo mojih utisaka: Znaci prvi put sam dobio njihov mp3 i poceo da slusam nasumice pesme sa raznih albuma, i nista mi nije bilo jasno!!! Sta je ovo cas clean cas Growl?!?!?!

 

I onda me gitarista grupe Through Art uputio na prva 3 albuma i kad sam lepo preslusao Tales From Thousand Lakes shvatio sam o cemu se radi, toliko sam zgotivio ta tri albuma da sam naucio da sviram vecinu pesama i hteo da trazim likove da napravimo tribute band.

 

Aaaaaa TOMI ima najjaci growl na svetu to je DOOOM!!!!

A o savrsenoj melodici da ne pricam.

 

Mrzelo me da citam sve prethodne strane ali ako nekim slucajem neki lik nije objasnio evo:

 

Amorphis sam naziv benda asocira na nesto sto nema konacan oblik i nesto sto se stalno menja, ja ne gledam na te promene kao negativnu stvar ionako bi se verovatno smorili i pravili budjave albume a ovako su ostali zacetnici tog nekog Doom-a dali fanovima 3 zla albuma(umetnicka dela) i nastavili da prave dobre albume ali vremenom su polako menjali pravac. Ekstra je npr kad cujes Tomi-jev Growl u Tuonela albumu pesma Greed i prosto se vidi da ima tu starog dobrog Amorphisa.

 

Ako neko zeli da pravi tribute band call me: Dario(Gitra): [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Kupila sam pravu poslasticu kada sam nedavno bila u Rusiji- mp3 diskografiju Amorphisa i to multimedijalnu, sa tekstovima, prevodima tekstova, tablaturama, fotografijama, recenzijama, intervjuima i gomilom drugih stvari vezanim za ovaj bend.

Edited by the charmed one

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Za mene ostaje elegy njihov najbolji album ... zadnji album mi je prosechan ... vokal mi se ne svidja ... mada josh uvek se nisam navikao na taj "novi growl" . Mozda i promenim mishljenje ... takodje nikad ih ja ne bi svrstao u doom/gothic ali ajde :P valjda nema boljeg subforuma.

Edited by StormScion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupila sam pravu poslasticu kada sam nedavno bila u Rusiji- mp3 diskografiju Amorphisa i to multimedijalnu, sa tekstovima, prevodima tekstova, tablaturama, fotografijama, recenzijama, intervjuima i gomilom drugih stvari vezanim za ovaj bend.

 

Ma imam ja to odavno...mogao sam da ti srezem,nisi morala da idesh chak u Rusiju po to :ph34r:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije na drugoj Toni! Vec onaj simpaticni homic Mortiis.

 

A sto mu je telo propast? Sta bi ti htela? Ne moraju svi da budu nabildovani!

 

@ Elldamar- U Rusiju sam isla drugim poslom, ali sto da ne, uvek volim da kupim neki suvenir....hhehe

Edited by Simona Ventura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam musko :-)

Nisi me lepo razumela, ja bas volim kad neko nije nabildovan cak mi se gade ljudi koji su nabildovani, ovakvo telo bas cenim nemam pojma zasto...

 

 

Da, slazem se sa tobom, nije sve u misicima kod muskaraca ili u sisama kod zena, ima nesto i u licnosti i ostalim ljudskim vrednostima.

 

Toni je odlicno nastavio ono sto su poceli njegovi prethodnici i daj Boze da odem u Pestu na taj koncert i vidim neke svoje omiljene Amorphis pesme sa njegovim vokalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMORPHIS: Helsinki Gig To Be Webcast

 

The December 30, 2006 AMORPHIS gig at Tavastia in Helsinki, Finland will be shown several times on Welho Dina cable TV (available in Southern Finland) as well as via webstream from the Dina homepage. You will find two streaming links for Windows Media Player in the top right corner of that page (click the "Katso Dinaa" TV icon, 400/800 kbps). Currently confirmed webcast dates are:

 

Monday, January 22, 10 p.m.

Tuesday, January 23, 10 p.m.

Thursday, January 25, 10 p.m.

Saturday, January 27, 10 p.m.

 

All times are Finnish local time (GMT/UTC + 2h).

 

AMORPHIS will play four shows in Finland in April. The dates are as follows:

 

Apr. 07 - Tavastia, Helsinki (FI)

Apr. 19 - Klubi, Turku (FI)

Apr. 20 - Osmantupa, Eura (FI)

Apr. 21 - Lutakko, Jyväskylä (FI)

 

AMORPHIS will enter Sonic Pump studios in Helsinki, Finland later this month to begin recording its new album for a late spring/early summer release. Mixing duties will be handled by Mikko Karmila (NIGHTWISH, STRATOVARIUS) in late February at Finnvox studios.

 

AMORPHIS has been confirmed for this year's installment of the Wacken Open Air festival, set to take place August 2-4 in Wacken, Germany.

 

AMORPHIS' latest album, "Eclipse", was issued in a limited vinyl edition in a deluxe gatefold sleeve by Black Lodge Records under worldwide license from Nuclear Blast Records. The follow-up to 2003's "Far from the Sun" was recorded at Sonic Pump studios with engineer Nino Laurenne (THUNDERSTONE). The production duties were handled by the band and Marco Hietala (NIGHTWISH) for vocals. The mixing was taken care of by Karmila (who previously worked with the group on their "Am Universum" CD) at Finnvox in Helsinki.

 

Epa srecnici sa brzim konekcijama, uzivajte, a za nas zrtve sudbine - cekamo youtube verziju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...