Jump to content

2009.07.01-03. *Kavarna, Bugarska* Kaliakra Fest


METAL Man

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam se vratio kuci sa ovog putesestvija. Bio sam tamo drugi i treci dan. Sta reci, bilo je odlicno! Bendovi, ambijent, drustvo, smjestaj, vremenske prilike... nosim najpozitivnije utiske sa ovog festivala.

Sto se tice bendova, Dream Theater me je odusevio, bez dileme. Za mene su to bila dva sata cistog uzivanja. Stajao sam blizu bine, sve sam jasno vidio i cuo, maksimalno uzivao. To cu svrstati medju Top 5 koncerata na kojima sam do sada bio.

Scorpionsi su takodje izveli sjajan i nabudzen show i pokazali kako moze da se prasi pod stare dane, Blind Guardian oduvali za tih sat vremena koliko im je dato, Cynic su mi bili dosta zanimljivi uzivo, iako je njihov studijski materijal pomalo komplikovan za moj ukus, a Edguy – pa da kazem simpaticno i dobro za zagrijavanje, mada mi taj fazon vise nije mnogo interesantan.

 

Sto se tice Bugarske publike, tamo izgleda i mladi i stari ravnopravno idu na koncerte. U Kavarni je bila bruka matoraca (i muskaraca i zena) u majicama Scorpions, Manowar, Blind Guardian... OK, sigurno vecina njih i ne spada u zadrte fanove, sto se moglo vidjeti i po slabijoj reakciji na neke manje poznate pjesme, ali i pored toga svi oni imaju volju i motivaciju (i pare) da se porodicno spakuju, nabace na sebe majice i tu odredjenu vece provedu na jednom rock koncertu. Svaka cast!

 

Toliko o tome, na kraju veliki pozdrav za malu srpsku ekipu koja je bila tamo, kao i za sve ostale koje sam sreo! Kako se to kod nas kaze – „Gdje ove godine, tu i dogodine.” ;)

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

It was very nice festival this year. Iwas for Edguy, Blind Guardian and Scorpions consert. It was amaizing, sory only for that Guardian played just around an hour. I missed Dream Theater because was very very drunk nd sleep on the grass near the stadium haha and I was happy to see you again (Laza, Tosha, Bojan and... forgoth the name of the other guy)

 

After that I also went from Kavarna to Romania, but coudn't find you on the romanian festival. However Manowar was amaizing as usual, well there was some problems with the technic guys and the very silent and lethargical romanian crowd, but this coudn't break my enjoyment.

 

Here is some pics from Kavarna:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Laza - je l` ti odgleda Edguy i BG na kraju ? Poshto dobih dojave da si se malko prepio :D

Gledo,hehe :D

 

Sad si me podsetio na to.

Ono sto je OK u Kavarni je to sto ti npr. pijes celu dan i noc i sutra onda ustanes mamuran iz satora i krenes do radnje sa namerom da kupis nesto da prozderes...al zavrsis sa ekipom na rakiji (fuck the food) :):alkos::rockdevil:

 

Ne pamtim kad sam poslednji put toliko zdrao rakije,piva,mastike,whiskey-a,a jeo (uglavnom) jednom dnevno :srbija:

 

 

Toliko o tome, na kraju veliki pozdrav za malu srpsku ekipu koja je bila tamo, kao i za sve ostale koje sam sreo!

Nije tu bitno ko je odakle dosao na festival.

Video si da se tu zdralo sa svima,bez obzira ko kojim jezikom govori i ko je sta tu (rakija = conecting people :) ) :pivopije:

 

 

I missed Dream Theater because was very very drunk nd sleep on the grass near the stadium haha

Haha,tell me about it,me too :)

(I mean,I didn't miss Dream Theater,but the rest of the sentence is true :) )

 

I told you,it was really,really great this summer (as for drinking with you,as for the concerts that were) - I can say only the best things for Kavarna festival!

I'll see to come next year again :pivopije:

 

 

After that I also went from Kavarna to Romania, but coudn't find you on the romanian festival.

Yeah,too bad.

On that day we were "curing" ourselves from rakija and palinka (we drank only beer;till the concert).

After that we were in hurry to get tickets (in the last minute we found the tickets for the front! :rockdevil: ),so we entered in just before Manowar started.

After that we went to drink some more :)

 

 

Here is some pics from Kavarna:

Oh my god,when I see it,I have some 'flash-backs' what was going on there :)

Total fucking UNDERGROUND,haha! :rockdevil:

 

 

 

Uh,I have to go to get some sleep,I'm still tired 'cause of the journey and concerts and everything...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je extra na ovome, svi bendovi su bili super, sem sto Lauren nisam zeleo da gledam/slusam, a DT me je malo smorio... :D ja sam u sustini najvise doso zbog Guardian-a, koji su kratko svirali, al vredelo je! Opsirnije na Guardian temi :)

ps. ja sam slikao neke od ovih slika sto je RadOwaR okacio :)

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nešto cenim da će da dovode Maidene (za koj' đavo im je onda trebala Lauren Harris sad)

 

Izgleda da se L. Harris uopste nije ni pojavila na festivalu. Tako mi rece jedan Bugarin sa kojim sam malo popricao pred pocetak programa trece veceri.

I ja nesto kontam da bi tu mogli Maideni zasvirati iduce godine. :muzicar:

 

Nije tu bitno ko je odakle dosao na festival.

Video si da se tu zdralo sa svima,bez obzira ko kojim jezikom govori i ko je sta tu (rakija = conecting people )

 

Ma znam, nisam ni mislio da sad tu pravim neku razliku, nego da pozdravim nasu ekipu, jer smo vise-manje bili tu zajedno. Bugari su se pokazali kao gostoljubivi i prijateljski nastrojeni ljudi i kao odana publika. :pivopije:

 

Nego, tacno je da postoji onaj mural sa likom Joey DeMaio-a. Odmah na susjednoj zgradi je naslikan i Lemmy :) To sam primjetio tek u odlasku, iz autobusa, pa nazalost nisam bio u mogucnosti da to fotografisem. :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se pojavila Lauren...to su samo dezinformacije...

Inache poshto je l` te nemam blage kako izgleda,dok smo blejali po bekstejdzu pre svirke,proshla je pored nas i slatko smo je isprozivali jer smo bili ubedjeni da je u pitanju neka grupi a pritom je izgledala extra klosharski....nakon 20ak minuta izashla je na binu i iskreno sam se shokirao kada sam provalio da je ona...

 

Ja se iskreno nadam nekom Aerosmithu/Whitesnake-u/Queensryche-u sledecje godine,ali videcjemo vecj...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na sledece godina Joey DeMayo e recao v interview za radio Z-rock da sa biti ManOwaR dolazat za treti pat u Bulgaria kao headlineri na Kaliakra rock fest 2010 :rockdevil: taka ce - vidimo se pak tamo ili ako ja idem iz Srbie za nekoj liepshi consert :)

 

 

Nego, tacno je da postoji onaj mural sa likom Joey DeMaio-a. Odmah na susjednoj zgradi je naslikan i Lemmy :) To sam primjetio tek u odlasku, iz autobusa, pa nazalost nisam bio u mogucnosti da to fotografisem. :(

Ne se zali brate eto ti slike na ovie murali :)

 

 

 

Edited by RadOwaR

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta prešo si na pivo?

:rockdevil:

Samo u subotu :bigblue:

Posle se vratio na staro... :redface:

 

 

Haha, koja ludnica. :) 'Beš mi sve, moram da idem na ovo sledeće godine!

:da:

Neces se kajati :alkos::)

 

 

A na sledece godina Joey DeMayo e recao v interview za radio Z-rock da sa biti ManOwaR dolazat za treti pat u Bulgaria kao headlineri na Kaliakra rock fest 2010 :rockdevil: taka ce - vidimo se pak tamo ili ako ja idem iz Srbie za nekoj liepshi consert :)

Uh,that would be some! :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...