Jump to content

Nosebleed


Recommended Posts

Nosebleed u punom sastavu postoje od 2005.

Odsvirali su pun kurac manjih, nesto manje srednjih i 1 "veliki" gig na Exitovom Metal Hammer Stage-u 2006.

Prvi put su nastupali van Srbije 21. Marta 2009. u Skopju sa lokalnim Screaming for Change, u klubu Castro.

Iza sebe imaju demo i 1 studijski album koji je od danas mozete besplatno download-ovati preko:

 

http://www.ispred-dragstora.com/NB_ROTR_2009.rar

 

zaforum.jpg

 

uzivajte!

 

www.myspace.com/nosebleedband

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Rain Delay: "taj album"? ovo je debi! nema drugi! :D u svakom slucaju hvala!

 

@ Nerevar: paz' sad 'vako..... melodican hardcore prozet metalskim rifovima :D (uglavnom ljudi porede sa thrice i sl.)

 

inache veceras Nosebleed nastupa u Living Room-u u Beogradu

 

cert.jpg

Edited by Burning Skull booking

Share this post


Link to post
Share on other sites

vokal je savrsen za ovu muziku, malo i previse standardan bas se cuje da je naslusan te skole mnogo, cak nema ni budjav naglasak sto je slusaj kod svih nasih melodic punk/hc bendova, narocito kod tea break-a.

 

odlican je album, samo meni dosadan, sve su pesme u istom fazonu, ali mislim da bi se svaki fan ovakve muzike, kao sto su rekli Thrice-a narocito, bio prezadovoljan albumom.

 

naravno, stari Thrice ne ovaj novi gej sto sima i cetka vole :)

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto su rekli Thrice-a narocito, bio prezadovoljan albumom.

 

naravno, stari Thrice ne ovaj novi gej sto sima i cetka vole :)

kupljen sam ovim za sad.

 

da vidim koliko ovo lici na onaj prvi EP sto jos uvek imam negde na hardu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je i Flashback kao stari hit :veseli: kako smo se pre par godina lozili i pevali po ceo dan: Talking to myself in a fucked up situati-ee-on :)

 

za sad, od pesama koje nisam ranije cuo "Little Differences" mi je najbolja

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

'vako..na prvo slusanje albuma mi jedna stvar nije bila najjasnija..u stvari, nije mi i dalje jasna..

iako nacelno nisam fan bendova koje prave ovakvu muziku, moram zacudjeno pitati sta momci koji su uradili "Rise of the robots" misle da urade sa promovisanjem muzike koju rade..

stavili su album za free download. ok to je lepo, zaista. Al' ako je bilo koji jaci gitarski zvuk kod nas u poslednje vreme zasluzio da dobije potrebnu reklamu i guranje od strane izdavaca, to bi mogao da bude nosebleed sa ovim materijalom. Prva stvar koja me je odusevila, kao i mnoge pre mene koliko vidim, je neverovatno dobra produkcija. Dalje, svaka pesma je prica za sebe, idejno i aranzmanski potpuno razlicite stvari. I na kraju, mozda i najbolja stvar, textovi na albumu (dobro ima jedan sto ne razumem i jedan emo text:). Svaka cast, konacno textovi napisani u duhu engleskog jezika, inteligentni, politicki (ne)korektni:) Izgovor vokala je sjajan, najzad:) Vokali savrseno rade svoj posao, narocito prateci kad zagrme stvarno se zamislim da l' je moguce da su momci odavle. Znam da je glupo ovako karakterisati bend, al' s obzirom na sve prisutni amaterizam muzike u nas, prva stvar koja mi pada na pamet je geografsko poreklo benda. Eto, jos samo da ih cujem uzivo, to me zivo zanima, da l' mogu zvuk i energiju sa albuma da prenesu u zivo:) Svaka cast momci..

Edited by streetspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest byakuya

wow... nisam ni znao da ima ovoliko ljudi kojima se (ne)svidja nasa muzika :) hehe drago mi je drugari...sve pohvale i kritike su prihvacene i nadam se da se vidimo na nekom od certova ...uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto ovaj gore gistro iz benda ili ne cita postove pazljivo ili je samo nevaspitan evo ja cu odgovoriti streetspiritu u ime benda:

nosebleed uspesno promovise svoju muziku vec nekoliko godina unazad, nego je tebi verovatno promaklo jer kako sam kazes "nacelno nisi fan" slicne zike :smoke:

trebalo nam je malo vremena ali eto profurali smo to izdanje na kraju, nastavicemo sa koncertnom promocijom, potrudicemo se da svirke budu cesce i da obuhvataju shira podrucja - mozda se zajebemo i odradimo neki budjav tspo...ali to je manje verovatno.

svakako se necemo prijavljivati na koje-kakve konkurse reklamirajuci tamo neko djubre od soka :D (ko treba znace o cemu pricam hehe)

fora kod net izdanja i jeste u tome da se najveci deo promocije desava sam od sebe - svako ko ima net i hoce da cuje o cemu se radi skinuce album, pa ako mu se svidi reci ce drugima, oni drugima itd.

u svakom slucaju, ja sam sasvim zadovoljan kako stvari stoje za sad (a nisam cuo ni ostale iz benda da se bune) i mislim da nas "reklama i guranje izdavaca" ne bi dovele nigde gde vec sami ne mozemo da stignemo te smo se upravo zbog toga i dogovorili da umesto jurcanja za profi izdanjem tutnemo sranje na net...pa ono...videcemo sta cemo sa sledecim.

...verovatno isto, samo mozda odstampamo fensi omot! :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate kako..izdavanjem albuma pomocu izdavacke kuce verovatno ne bi u samom startu dovelo do spoznaje sirokih narodnih masa o vasem postojanju, ali sigurno bi lakse dosli do vecih koncerata..lakse bi se progurali na neki festival (exit ili nesto slicno u okolini) ili ako dodje neki strani bend veci, ko zna..a spot mozete neki da snimite ( ne za neki budjavi sok, znam o cemu pricas:), pa i on bi se sa izdavacem vise verovatno vrteo..metropolis, adria mozda..drugi album obavezno da izdate!! pa makar sami stampali diskove!! disk je ipak disk, opipljivo nesto:) sve najbolje :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...