Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I drugo, ne slažem se da su Gojira, Enslaved i to nešto posebno zapostavljeni kod naše publike, u odnosu na heavy (ako izuzmemo Maidene). Da je tako, ne bi Therion privlačio publiku Grave Digger-u, već bi bilo obrnuto. I ne bi Saxon i Judas priest prodali mizeran broj karata. Za mnoge današnje klince heavy je mrtav pravac. Oni više vole da slušaju black i death metal. I siguran sam da više od njih zna za Gojiru i Mastodon, nego što znaju za Warlord, Stormwitch, Leatherwolf, Chastain...

 

Što kenjaš, kad moram tako?

 

Prvo Saxon je danas ispušena muštikla...realno gledano, oni ni u svetu ne privlace kakav broj ljudi, na solo svirkama...

A našao si mi da pričaš o warlord, stormwitch, leatherwolf...sva tri benda su imala zlatne momente u drugoj polovini osamdesetih, i posle toga su prsli...pogledaj running wild, koliko god kultan bio, oni ništa korisno sa zadnjih nekoliko albuma nisu postigli...I normalno je da će klinci pre da znaju za mastodon, bison d.c, gojiru, abstract rapture i slicno, kad od rolfa i andy mucka nema ni korova...ko ti danas vrti ili prica o tim bendovima, pa da klinci znaju?

 

Ja bih sad trebao da pricam kako su u odnosu na 3inches of blood, bendovi poput Witchkillera, Muro-a i Mysto Dysta krem, nezaobilazna lektira, al' koga boli pedu, kad više nit postoje niti se slušaju...nije heavy mrtav, nego se klinci okreću aktuelnim momentima. hoceš mi reći da nije tako bilo kad su sabbathi osamdesetih prsli, kao i whitesnake, pa su se svi okrenuli metallica-i, slayer-u, testament-u, sabbat-u, i onom što je bilo aktuelno tada? Sve ima svoje vreme.

 

Jedina razlika koja je nepobitna je kvalitet sviranja, što će reći, stariji bendovi su imali mnogo više svežih ideja no što je to slučaj danas, pa koliko god da su neki albumi sa današnje tačke glledišta cheesy i produkcijski tanki, pre se više sviralo srcem, i sviralo se do kraja, dok je danas situacija trendovski orijentisana skroz. 10 bendova svira NU, eto još njih sto. 10 bendova se prebaci na švedski sound za manje od pet godina, NU umire, i svi su u gotenburg fazonu...danas nema postepene evolucije u zvuku, već samo skakanje sa jednog zanra na drugi, bez ikakvog redosleda, i normalno je da klinci brzo napustaju bendove, i prebacuju se na druge.

 

I ko kaže da klinci vole samo black i death metal...blind guardian primera radi, koliko je ljudi dovukao, gamma ray/helloween isto, kamelot...a to su sve power bendovi...nisu ni black ni death.

 

A ako cemo realno, klinci najviše slušaju grand shund, ali pomirimo se sa činjenicom, da je to mašinerija koju kod nas metal nema, i zato na masi svirki ne ide više od po 300-500 glava, osim na neka jača i aktuelnija imena, za koja zna i trećerazredna daktilografkinja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam šta to protivreči onome što sam rekao, osim ovoga za Saxon, sa čime se svakako neću složiti. Ponoviću da su meni omiljeni Saxon-ovi albumi tri poslednja, da je bend u nikad boljoj formi, u šta sam se uverio u februaru u Zagrebu. I da mlađi heavy bendovi još uvek mnooogo imaju da nauče od Saxon-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ko kaže da klinci vole samo black i death metal...blind guardian primera radi, koliko je ljudi dovukao, gamma ray/helloween isto, kamelot...a to su sve power bendovi...nisu ni black ni death.

 

Posto sam ja rekla otprilike tako nesto, moram da objasnim : nisam mislila da slusaju SAMO black i death, al svakako ga slusaju najvise.Plus thrash.Nemam nista protiv, nek slusa svako sta hoce.Al CINJENICE su:na Maiden-ima su , pa, ako ne polovinu, a ono bar jednu trecinu publike cinili ljudi koji vise od njihove "best of" kompilacije nisu ni culi.I dosli su jer je to veliki bend, pa, aj` da budemo vidjeni, "jer cemo onda biti veoma tr00". :D

A publika na GR/HW i Kamelotu opet nije bila bas klinacka, vise je bilo "matorijih", nego sto ce verovatno biti na COF-u.

Ispravite me ako gresim.

 

Jedina razlika koja je nepobitna je kvalitet sviranja, što će reći, stariji bendovi su imali mnogo više svežih ideja no što je to slučaj danas, pa koliko god da su neki albumi sa današnje tačke glledišta cheesy i produkcijski tanki, pre se više sviralo srcem, i sviralo se do kraja, dok je danas situacija trendovski orijentisana skroz. 10 bendova svira NU, eto još njih sto. 10 bendova se prebaci na švedski sound za manje od pet godina, NU umire, i svi su u gotenburg fazonu...danas nema postepene evolucije u zvuku, već samo skakanje sa jednog zanra na drugi, bez ikakvog redosleda, i normalno je da klinci brzo napustaju bendove, i prebacuju se na druge.

 

:pivopije:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi ovde pricaju o tome sta se desava metalu kod slusalaca u Srbiji, a mislim da to nije tema...

 

 

blind guardian primera radi, koliko je ljudi dovukao, gamma ray/helloween isto, kamelot

 

Koliko???? Skc. Jel to mnogo? Gamma ray i helloween ZAJEDNO, jedva 1000ljudi. U americi Taylor Swift - klinka od 19 godina za koju verujem skoro niko na ovom forumu nije cuo, rasproda medison skver garden za minut i po. Bukvalno.

 

Tuzno je sto ovde ljudi nemaju naviku da idu na koncerte i mnogo im da daju par hiljada za takav spektakl. Nisu krivi ljudi naravno. Samo kazem steta sta je izolacija ucninla. To je najveci problem, ali realno i svi koji slusaju pomenute bendove da dodju ne bi bila mnogo bolja situacija.

 

Izvinjavam se za offtopic.

 

Sto se topica tice, mogu samo da se slozim da nema novih nada i da "matorci" i dalje vuku zanr. Neverovatno je da su i dalje najbolji albumi, najsveziji, najinovativniji i najuzbudljiviji od bendova koji postoje 20, 30 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima i novih, samo su slabo poznati. Ali stoji to da sve što oni urade ipak ostaje ispod kvaliteta albuma koje izdaju matori bendovi. Valja malo kopati i po metal scenama "perifernih" zemalja, po bendovima koji nemaju tekstove na engleskom. Tu se može naći dosta toga kvalitetnog, pa i među mlađim bendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jednostavno nije istina.Postoji mnogo mladih bendova koji izdaju odlicne albume i mnogo bolje od svojih starijih kolega.Naravno da se ti albumi ne mogu meriti sa nekim starim kultovima,ali nisu nista losiji od trenutnih radova pojedinih bendova.Ne mora se kopati samo po Madagaskaru i Bocvani,ima toga i u "priznatijim" zemljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kaze niko da nema...samo kazem da i dalje ceo metal zanr i dalje predvode "matorci". Pojavi se nesto novo tipa In Flames, Marilyn Manson, System of a Down,...i sam slusam mirijadu bendova medju kojima je podosta "mladih" bendova, ali istina je da su najveci bendovi ovi stariji...o tome je zapravo rec. ACDC, Metallica, Iron Maiden,...neko ce reci da je to gradjeno decenijama, ali ipak stoji da su ti bendovi i u svojoj mladosti bili ogromni, veci nego sada, i da se ne mogu porediti sa njima ovi sadasnji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze Manson i SOAD imaju sa metalom?Kakve veze Ac/Dc ima sa metalom?

A to sto zanr predvode matorci je cinjenica.I to zbog dva razloga:

1.U vreme mladosti tih legendarnih bendova,metal je bio mainstream.Automatski im je bilo lakse dosegnuti zvezde i odrzavati se na tom mestu do dana danasnjeg.Bas zbog te stvari.Danasnji bendovi to nikada nece docekati,i bendovi kao sto su Metallica,Iron Maiden,Slayer i Judas Priest realno nikada nece biti prevazidjeni.

2.Ti stariji bendovi su bili,u neku ruku,zacetnici.Danasnji bendovi su sledbenici.I na njih se uvek gleda na taj neki "Nisu originalni i ne unose nista novo" nacin.Sto je po meni glupo.Ako je muzika kvalitetna i bend sije sve u 16,samo napred.Ali jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze Manson i SOAD imaju sa metalom?Kakve veze Ac/Dc ima sa metalom?

 

Kakve veze ima lepa brena sa narodnjacima? Kakve veze ima cak noris sa filmovima b produkcije?

 

Ti stariji bendovi su bili,u neku ruku,zacetnici.Danasnji bendovi su sledbenici.I na njih se uvek gleda na taj neki "Nisu originalni i ne unose nista novo" nacin.

 

Trebalo bi malo da se druzis sa nekim ko se razume u muziku...da ti objasni sta je metal, koje sve grupe postoje, da ti pokaze neke stvari...

 

Ti si jedan od onih "SVE JE VEC SMISLJENO, SADA SE SAMO RECIKLIRA". Uvek mi je zao takvih likova, nemaju pojma sta propustaju.

 

Znam da zvuci arogantno kad neko krene nekom da objasnjava neke stvari, ali momak nemoj da se upustas u neke diskusije kada nemas nikakvu podlogu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima lepa brena sa narodnjacima? Kakve veze ima cak noris sa filmovima b produkcije?

 

Brena ima veze sa narodnjacima.Cak Nris ima veze sa filmovima b produkcije.

Bendovi koje si ti naveo nemaju veze sa metal muzikom.Sa takvim "razumevanjem" u muziku,treba da se pokrijes usima i cutis,a ne da ti jos prozivas nekoga.

 

 

Trebalo bi malo da se druzis sa nekim ko se razume u muziku...da ti objasni sta je metal, koje sve grupe postoje, da ti pokaze neke stvari...

 

Ti si jedan od onih "SVE JE VEC SMISLJENO, SADA SE SAMO RECIKLIRA". Uvek mi je zao takvih likova, nemaju pojma sta propustaju.

 

Znam da zvuci arogantno kad neko krene nekom da objasnjava neke stvari, ali momak nemoj da se upustas u neke diskusije kada nemas nikakvu podlogu.

 

A ti si klasican primer debila.Ili si nepismen ili si glup.Procitaj moj post jos jednom,pa onda daj komentar.A onda kada ga budes razumeo,i ako uopste budes uspeo da ga razumes,pocni sa provokacijama i prozivkama.

Do tada,diskusija je zavrsena.Pola zivota slusam ovu muziku i profesionalno se bavim istom,i ne pada mi napamet da gubim vreme na provokacije od strane lika koji Mansona i Ac/Dc smatra metalom.

 

:pivopije:

 

In Flames su osnovani 1990. godine.

 

Ma nemas ti pojma,nema to veze.Nemam ni ja pojma.To je novo.Ipak on sve zna,i popio je svu pamet sveta.Mi nemamo pojma sa zivotom,i ako on kaze da je to novo,onda je to novo. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tada,diskusija je zavrsena.Pola zivota slusam ovu muziku i profesionalno se bavim istom,i ne pada mi napamet da gubim vreme na provokacije od strane lika koji Mansona i Ac/Dc smatra metalom.

 

незналице, Ac/Dc је Спид, а Менсон Блек Метал, пфф

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brena ima veze sa narodnjacima.Cak Nris ima veze sa filmovima b produkcije.

Bendovi koje si ti naveo nemaju veze sa metal muzikom.Sa takvim "razumevanjem" u muziku,treba da se pokrijes usima i cutis,a ne da ti jos prozivas nekoga.

 

 

A ti si klasican primer debila.Ili si nepismen ili si glup.Procitaj moj post jos jednom,pa onda daj komentar.A onda kada ga budes razumeo,i ako uopste budes uspeo da ga razumes,pocni sa provokacijama i prozivkama.

Do tada,diskusija je zavrsena.Pola zivota slusam ovu muziku i profesionalno se bavim istom,i ne pada mi napamet da gubim vreme na provokacije od strane lika koji Mansona i Ac/Dc smatra metalom.

 

:pivopije:

 

 

Ma nemas ti pojma,nema to veze.Nemam ni ja pojma.To je novo.Ipak on sve zna,i popio je svu pamet sveta.Mi nemamo pojma sa zivotom,i ako on kaze da je to novo,onda je to novo. :da:

 

1. SOAD i na ovom forumu smatraju metalom, zato je i stavljen u Metalcore, NWOAHM & Nu Metal kategoriju. Tako da si nazvao i ljude koji vode ovaj forum debilima...a to nije lepo.

2. Marilyn Manson je klasican primer Industrial metala. To bar smatraju novinari i urednici svih metal casopisa i emisija, kao i legitimni izvori tipa wikipedije gde mozes da ukucas njegovo ime pa da vidis koju muziku pravi...ako ti treba jos neki izvor potrudicu se da budem jos konkretniji i da ti nadjem mnoge druge.

3. ACDC...pa mogao bi i za njih da pogledas na wikipediji...takodje ne znam sto ih toliko forsiraju u metal casopisima kad toliko nemaju veze sa tim zanrom...nisam tamo vidjao coldplay recimo.

 

Sto se tice ovih prostakluka: klasican primer debila, nepismen, glup,... vidim da sam te uvredio necim, zao mi je zbog toga. Samo bih ti dao savet (ne moras odmah da se duris, ne moras da ga poslusas tj procitas)>

 

Kada se ne slazes sa nekim

 

1. nemoj odmah da ga smatras zivotnim neprijateljem

2. ta osoba te ne provocira(narocito kada ta osoba prva iznese svoje misljenje, tj ti njoj kontriras, a ne obratno) samo iznosi svoje misljenje

3. probaj da izneses neke argumente, ne samo da kazes nesto suprotno i podrzis sa gomilom prostakluka i uvreda

 

 

Sto se tice In Flames i to sto su osnovani 1990:

 

1. to nema nikakve veze sa tim kada su imali uticaj na muzicku scenu (mogli su biti osnovani i 1890...koga to zanima) The Jester Race je izasao 1995 i to je bio njihov prvi ozbiljni uticaj na metal. Iron Maiden je osnovan 1975, a retko ko ce smatrati to bitnim vec pravi pocetak 1980. godinu i prvi album.

 

2. cak i da su osnovani 1990 opet su mladi u odnosu na Iron Maiden recimo.

 

3. kada sam rekao In Flames mislio sam na njihovu kasniju fazu, kada su zaista napravili veliki uticaj na metal. Negde kod izlazaka albuma Clayman, Reroute to remain...negde oko 2000. Ako i to nije dovoljno skoro onda sam pogresio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. SOAD i na ovom forumu smatraju metalom, zato je i stavljen u Metalcore, NWOAHM & Nu Metal kategoriju. Tako da si nazvao i ljude koji vode ovaj forum debilima...a to nije lepo.

2. Marilyn Manson je klasican primer Industrial metala. To bar smatraju novinari i urednici svih metal casopisa i emisija, kao i legitimni izvori tipa wikipedije gde mozes da ukucas njegovo ime pa da vidis koju muziku pravi...ako ti treba jos neki izvor potrudicu se da budem jos konkretniji i da ti nadjem mnoge druge.

3. ACDC...pa mogao bi i za njih da pogledas na wikipediji...takodje ne znam sto ih toliko forsiraju u metal casopisima kad toliko nemaju veze sa tim zanrom...nisam tamo vidjao coldplay recimo.

 

Sto se tice ovih prostakluka: klasican primer debila, nepismen, glup,... vidim da sam te uvredio necim, zao mi je zbog toga. Samo bih ti dao savet (ne moras odmah da se duris, ne moras da ga poslusas tj procitas)>

 

Kada se ne slazes sa nekim

 

1. nemoj odmah da ga smatras zivotnim neprijateljem

2. ta osoba te ne provocira(narocito kada ta osoba prva iznese svoje misljenje, tj ti njoj kontriras, a ne obratno) samo iznosi svoje misljenje

3. probaj da izneses neke argumente, ne samo da kazes nesto suprotno i podrzis sa gomilom prostakluka i uvreda

 

Wikipedia?Urednici casopisa?Ja za procenu kvaliteta i zanrovske pripadnosti koristim usi i licno poznavanje muzike,a ne sta mi drugi kazu.Pogotovo wikipedia.Ako wikipedia kaze da je nebo crveno,i ti ces misliti tako?Ako urednik nekog casopisa kaze da je trava zuta,i ti ces je smatrati zutom?Argumenti su ti bezveze.Savetujem ti da vise slusas muziku,i ako te to toliko zanima,udjes u njene korene.Pa sam shvati sta je sta.Inace,nevezano za konkretno ovu pricu,nedavno sam video na wikipediji da je Motorhead okarakterisan kao speed/thrash.I ti tako nesto smatras relevantnim?Ako smatras,onda zaista nemamo sta da pricamo o ovoj materiji.Diskusija zavrsena.

Sto se tice stvari koje sam ti rekao,na mestu su.Zbog cega?Pogledaj post koji sam ja napisao,pa zatim to sto si ti odgovorio.Ti zaista ne kapiras moj post?Pa sta treba,da ti nacrtam?Ja sam izneo dva razloga zbog kojih su stariji bendovi predvodnici pravca.U sklopu toga ja kazem da je meni glupo sto se na mlade bendove gleda tako da ne unose nista novo i originalno,a ti na to odgovaras "Ti si jedan od onih "SVE JE VEC SMISLJENO, SADA SE SAMO RECIKLIRA". Uvek mi je zao takvih likova, nemaju pojma sta propustaju.".Pa ajde reci,da li je ovo normalan odgovor na moj komentar?I jos krenes sa nipodastavanjem tipa "Ti nemas pojma,nauci nesto,nemas podlogu".Pa kako onda da ti ne kazem da si glup,i ne kontas sta sam rekao,ili nepismen,i ne znas da citas?Sledeci puta razmisli pre nego sto nesto napises,spusti loptu i nemoj automatski poceti sa provokacijama,i na takvu akciju ces dobiti i normalnu reakciju bez epiteta glup i nepismen.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opste je poznato da na toj wikipediji moze da pise ko sta hoce bez ikakvog prethodnog ispitivanja tacnosti.

 

Jeste,ali isto tako su istrazivanja pokazala da je vjerodostojna kao bilo koja naucna enciklopedija,ako je vjerovati mom nekadasnjem profesoru.

 

Ovo kazem nevezano za raspravu izmedju Mikki270 i Lemmy Sixx-a.

 

Sto se konkretno teme tice,mislim da bendovi koji teze avantgardi tipa Opeth,Gojira,Mastodon,Pain of Salvation i dr. su pravi nosioci danasnjeg metala.

Naravno,i dalje su velicine tipa Metallica,Maiden,Slayer,Priest,Motorhead,Megadeth,Queensryche itd. ti od kojih cemo uvijek sa nestrpljenjem cekati nove albume,iznova se odusevljavati ili razocaravati.

 

U principu zadovoljan sam danasnjim metalom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wikipedia?Urednici casopisa?Ja za procenu kvaliteta i zanrovske pripadnosti koristim usi i licno poznavanje muzike,a ne sta mi drugi kazu.Pogotovo wikipedia.Ako wikipedia kaze da je nebo crveno,i ti ces misliti tako?Ako urednik nekog casopisa kaze da je trava zuta,i ti ces je smatrati zutom?Argumenti su ti bezveze.Savetujem ti da vise slusas muziku,i ako te to toliko zanima,udjes u njene korene.Pa sam shvati sta je sta.Inace,nevezano za konkretno ovu pricu,nedavno sam video na wikipediji da je Motorhead okarakterisan kao speed/thrash.I ti tako nesto smatras relevantnim?Ako smatras,onda zaista nemamo sta da pricamo o ovoj materiji.Diskusija zavrsena.

Sto se tice stvari koje sam ti rekao,na mestu su.Zbog cega?Pogledaj post koji sam ja napisao,pa zatim to sto si ti odgovorio.Ti zaista ne kapiras moj post?Pa sta treba,da ti nacrtam?Ja sam izneo dva razloga zbog kojih su stariji bendovi predvodnici pravca.U sklopu toga ja kazem da je meni glupo sto se na mlade bendove gleda tako da ne unose nista novo i originalno,a ti na to odgovaras "Ti si jedan od onih "SVE JE VEC SMISLJENO, SADA SE SAMO RECIKLIRA". Uvek mi je zao takvih likova, nemaju pojma sta propustaju.".Pa ajde reci,da li je ovo normalan odgovor na moj komentar?I jos krenes sa nipodastavanjem tipa "Ti nemas pojma,nauci nesto,nemas podlogu".Pa kako onda da ti ne kazem da si glup,i ne kontas sta sam rekao,ili nepismen,i ne znas da citas?Sledeci puta razmisli pre nego sto nesto napises,spusti loptu i nemoj automatski poceti sa provokacijama,i na takvu akciju ces dobiti i normalnu reakciju bez epiteta glup i nepismen.

 

:pivopije:

 

Mogu i ja da kazem: "Ja za procenu kvaliteta i zanrovske pripadnosti koristim usi i licno poznavanje muzike,a ne sta mi drugi kazu." Ali to nije realan i objektivan argument jer to ne doprinosi razresavanju debate(sa moje strane) i bezobrazne svadje (sa tvoje strane). Naveo sam ti neke nepristrasne izvore. Da sam ti rekao JA MISLIM DA JE ACDC METAL, ne verujem da bi te time ubedio. Naveo sam ti neke izvore, tipa wikipedia, jer ne znam sto bi tamo neko lagao ili lupao da je nesto metal ako to nije. Zasto bi marilyn manson bio u svakom broju Metal Hammera ili bilo kog drugog metal casopisa (dok je bio aktuelan), zasto bi bio velika tema u dokumentarcima o metalu, itd...iskreno ne znam kako svi ti ljudi toliko grese, a ti ne!?

 

Ono sto bih jos istakao jeste da nisam veliki fan nijednog od pomenutih bendova: SOAD, MM, ACDC, ... tako da ne mislis da ih branim, a cak i da ih volim ne smatram to ni dobrim ni losim da li ce nesto strpati u kos zvani heavy metal ili ne.

 

Bilo bi lepo da imas malo vise argumenata (bar jedan) kad nesto pricas, da malo manje koristis psovke, malo manje vredjas neistomisljenike...bilo bi lepo.

 

Sto se tice mog odgovora na tvoj prvi post, sad sam tek skapirao da sam pogresno procitao...izvini za to...da nisam napravio tu gresku, ne bi bilo ove cele diskusije ali sta je tu je. Iz toga se izrodilo mnogo toga:

 

1. kad neko nesto pogresno procita/protumaci automatski je nepismen i dobija kofu uzvreda.

2. kada neko kaze da su neke grupe metal (grupe koje se po celom svetu smatraju metalom) neko ko se ne slaze opet uvredama casti sagovornika

3. da si veliki licemer, koji place kada ga neko pogresno skapira, a zatim to radi u jos vecoj meri, trpajuci reci u usta drugome...

Ako wikipedia kaze da je nebo crveno,i ti ces misliti tako?Ako urednik nekog casopisa kaze da je trava zuta,i ti ces je smatrati zutom?
Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je sa tobom naporno voditi diskusiju. :)

 

Ajd' da krenemo od kraja.

 

Ja ti nisam trpao reci u usta.To je samo primer kako ti razmisljas.A upravo tako razmisljas.

 

Argumente ne koristim,zbog toga sto si ti preusmerio diskusiju u nekom drugom pravcu,pa vise ni ne pricamo o tome o cemu bi trebali pricati.Ako hoces argumente,samo kazi,drage volje cu ih izneti.I sigurno ce biti konkretniji od tvojih prica "Tako kaze wikipedia,tako kazu urednici casopisa".To nisu argumenti.To nije nista.

 

Sta ce se trpati u kos heavy metal,nije ni preterano bitno za ovu diskusiju.Ti si to napomenuo,ja sam te tvoje izjave negirao.

A vezano za to,ono u sta se pretvorila kasnije ova diskusija,je samo tvoja krivica.Ja sam na normalan nacin izneo svoje misljenje.Ti si bio prvi koji je poceo sa provokacijama i uvredama (ja uvredom ne smatram samo psovke,toliko da znas),i evo citiram ih:

 

"Trebalo bi malo da se druzis sa nekim ko se razume u muziku...da ti objasni sta je metal, koje sve grupe postoje, da ti pokaze neke stvari...

 

Ti si jedan od onih "SVE JE VEC SMISLJENO, SADA SE SAMO RECIKLIRA". Uvek mi je zao takvih likova, nemaju pojma sta propustaju.

 

Znam da zvuci arogantno kad neko krene nekom da objasnjava neke stvari, ali momak nemoj da se upustas u neke diskusije kada nemas nikakvu podlogu."

 

To je momce cista provokacija.Nicim izazvana.A ja se vodim jednom parolom u svom zivotu:ko tebe kamenom,ti njega ciglom.Posto si prvi poceo,i jos na to dodajmo cinjenicu da si poceo tako sto si u potpunosti pogresno protumacio moj post,dobio si adekvatan komentar.Dakle,da li si shvatio taj moj post?Nisi.Da li si me isprozivao nicim izazvan?Jesi.I to je to.Dakle,nije problem to sto si pogresno protumacio.Vec na koji nacin si reagovao.Kao sto sam vec rekao,od akcije zavisi reakcija.Da si normalno reagovao,ove diskusije ne bi bilo,i ne bih ti rekao da si glup ili nepismen,vec bih ti na normalan nacin ukazao da si pogresio.Ovako,dobio si sta zasluzujes.Jer,ponavljam jos jednom,svaka akcija zasluzuje adekvatnu reakciju.

 

I napokon,ovaj deo diskusije zavrsavamo.Kukaj i patetisi koliko hoces.Vredjam te,prostakluk,licemer sam,bla,bla,bla...ok,tvoja stvar da mislis sta ti volja.Ovo smo razresili,i zavrsavamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi marilyn manson bio u svakom broju Metal Hammera ili bilo kog drugog metal casopisa (dok je bio aktuelan), zasto bi bio velika tema u dokumentarcima o metalu, itd...iskreno ne znam kako svi ti ljudi toliko grese, a ti ne!?

 

Ocigledno imamo posla sa covom koji se obrazovao na Mickey Mouse Metal Hammeru, tako da mi se sve ovo cini pomalo besmislenim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je momce cista provokacija.Nicim izazvana.A ja se vodim jednom parolom u svom zivotu:ko tebe kamenom,ti njega ciglom.Posto si prvi poceo,i jos na to dodajmo cinjenicu da si poceo tako sto si u potpunosti pogresno protumacio moj post,dobio si adekvatan komentar.Dakle,da li si shvatio taj moj post?Nisi.Da li si me isprozivao nicim izazvan?Jesi.I to je to.Dakle,nije problem to sto si pogresno protumacio.Vec na koji nacin si reagovao.Kao sto sam vec rekao,od akcije zavisi reakcija.Da si normalno reagovao,ove diskusije ne bi bilo,i ne bih ti rekao da si glup ili nepismen,vec bih ti na normalan nacin ukazao da si pogresio.Ovako,dobio si sta zasluzujes.Jer,ponavljam jos jednom,svaka akcija zasluzuje adekvatnu reakciju.

 

I napokon,ovaj deo diskusije zavrsavamo.Kukaj i patetisi koliko hoces.Vredjam te,prostakluk,licemer sam,bla,bla,bla...ok,tvoja stvar da mislis sta ti volja.Ovo smo razresili,i zavrsavamo.

 

Veoma je tesko izviniti se. Ucinio sam to. Tesko je priznati gresku. I to sam ucinio.

 

Ono sto sam dobio od priznavanja greske i izvinjena je krajnje neocekivano pa i od tebe.

 

To je prvi deo price.

 

 

Drugi deo, onaj na koji smo potrosili celu stranu ovog topica jeste vezano za bendove za koje ti smatras da sam ja _____ (ubaci ovde rec iz tvog velikog repertoara uvreda) zato sto kazem da su metal.

- potrosio sam previse vremena nadajuci se da ce ispasti neka ok diskusija ili debata, prevario sam se. Svelo se na dve stvari:

1) tvoj sopstveni sud smatras dovoljnim u raspravi protiv suda druge osobe + neogranicenog broja izvora

2) na to da ovo u stvari uopste nije bila rasprava vec tvoje trosenje mog vremena, jer uopste ti i nije bilo do te teme vec bacanja cigli(kako sam kazes) na mene jer sam bacio kamen na tebe. Bitno ti je samo da me uvredis i da mi vratis za nesto sto sam ti rekao. Ja sam te zaista napao i mogu da razumem tvoju reakciju ali samo donekle. Nisam te napao ni iz zlobe ni pakosti. I sam si rekao da ima gomila ljudi koji smatraju da danasnji metalci recikliraju matore. Pa moj post tebi je u stvari usmeren ka njima. To sto sam na brzinu procitao tvoj post i pomislio da i ti to mislis je moja greska za koju sam ti se izvinio.

 

Ono sto smatram da nije u redu jeste nacin na koji si ti reagovao. To se odonosi i na postove pre nego sto sam ti se izvinio, a narocito na onaj posle.

 

Nadam se da ces bistre glave procitati ovo i da ti nece opet smetati i ovde gomila stvari koje sam ti napisao. Znam da sam ti povredio ego ali u tim situacijama probaj bar da zadrzis prisebnost i dostojanstvo.

 

 

A sto se tebe tice TALVI, ti samo podgrevas vatru. Tvoja prethodna tri posta su cista provokacija. Razumem lemmy sixx-a ali sa tobom "nemam nikava posla". Mislio sam ispocetka da je lemmy sixx namcor ali sam posle skapirao zasto me toliko napada. Sto se tebe tice, nemas nikakav izgovor. Smiri malo strasti. Ako hoces da se ubacis u diskusiju ucini to ali probaj na drugaciji nacin. Znam da ti to mozes, samo se malo potrudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...