Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

Meni upada u oci to sto se stalno vode neke rasprave koje, po mom misljenju uopste ne treba da budu vazne.OK, dobro je znati okolnosti nastanka albuma, uticaje pod kojima je bend bio, na koga su se ugledali clanovi,i slicno...ali, mislim na situacije kada to predje u krajnost, i kada postane bitnije koliko ces ispljuvati neki bend & prosipati teoretska "znanja", nego koliko si slusao & shvatio tu muziku.

To što neko raspravlja o nekim teorijskim stvarima (žanrovima i sl.) ne znači da mu je odmah to bitnije od slušanja muzike (i mislim da će se složiti velika većina učesnika diskusije).. Nego je, jednostavno, zanimljivo pričati o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To što neko raspravlja o nekim teorijskim stvarima (žanrovima i sl.) ne znači da mu je odmah to bitnije od slušanja muzike (i mislim da će se složiti velika većina učesnika diskusije).. Nego je, jednostavno, zanimljivo pričati o tome.

 

Slazem se. Malo razvijamo temu, debatu, ubijamo dosadu :)

 

Hammerfall je power. Ako hammerfall nije power onda ne znam ko je. Ajde ljudi uozbiljite se. Da ne bih ja poceo sa izjavama Metallica je gothic!!?!?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako je ovo, kao najreprezentativnija HF pesma, heavy metal, onda ja stvarno nemam pojma.

 

Da, melodični heavy metal. I daleko je od najreprezentativnije, možda jedna od najkomercijalnijih. Da bi neki bend bio smatran power-om, mora da ima odgovarajuću brzinu, snagu i melodiju. HF od svega toga ima samo melodiju, a rifovi su mu tipični heavy fazon, po ugledu na niz bendova iz 80-tih. Uporedi ga sa Blind Guardian-om, Gamma Ray ili Rhapsody i videćeš razliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam trazim zlo ali jbg verovatno poslednji post na ovu temu osim ako se ne odlucim za jos mazohizma. Dakle...

 

Ljudi vi ste ludi. Heavy??? Kakav crni heavy! Ne postoji taj podzanr. Razumem da postoji veliki broj bendova koji ne pripadaju strogim kriterijumima doom/death/black/power/thrash pa da ih eto zovete "heavy" metal ali da to ide dotle da diskutujete da li je nesto heavy ili power je skroz glupo. To je kao da diskutujete da li je kokoska ptica ili zivotinja!!! Pa nije bas najtipicnija ptica ali jeste ptica i naravno da je zivotinja. Tako je i gamma ray power i to klasican primerak i naravno da je heavy metal. Iron Maiden je deo nwobhm. Pa ako morate da imati subzanr za njih nek je to to. Manowar je power - ne tipican ali zato su i uspeli. Itd. Neko spominje da je pola grupe - Helloween, Gamma Ray, Rhapsody, Blind Guardian, At Vance, Angra, Labyrinth, Stratovarius progresive...to moze da se kaze za Angru i Labyrinth najvise ali to ne znaci da pre svega angra nije i power metal grupa. I za kraj - Hammerfall je jos malo pa sinonim za power metal. Ne verujem da sam doziveo da vidim raspravu na tu temu...jos se i helloween i gamma ray dovode u pitanje. Sudim po onome sto znam i po sluhu ali moram samo da ostavim nesto sa wikipedije iako znam da slede komentari tipa: "ti mislis da ako pise u wikipediji da je tacno, ti si debil" itd. Na svim sajtovima koje posecujem su oni uvek power. U svim casopisima.

 

Power metal is more upbeat than most metal genres, taking heavy influence from heavy metal and speed metal. Power metal often emphasizes clean, melodic, high-pitched vocals, fast pacing that is mostly driven by double bass drumming and melodic lead guitar. The rhythm guitar is defined by straight power chord progressions. Power metal leans toward the positive, happy side of life, seeking to empower the listener and inspire joy and courage. Power metal lyrics usually involve fantasy or science fiction themes. Examples of power metal bands include Helloween, Blind Guardian, and HammerFall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako je ovo, kao najreprezentativnija HF pesma, heavy metal, onda ja stvarno nemam pojma.

 

Pa da, Heavy. Poslušaj Helloween da ti se rasvetli razlika.

 

Ljudi vi ste ludi. Heavy??? Kakav crni heavy! Ne postoji taj podzanr.

 

Ovo te je isključilo iz svake rasprave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi vi ste ludi. Heavy??? Kakav crni heavy! Ne postoji taj podzanr.

 

Iz tog podzanra su se razvili svi ostali zanrovi.Znaci, ITEKAKO postoji. ;)

 

Hammer Fall je meni heavy po muzici, a power po vokalu i tematici tekstova. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz tog podzanra su se razvili svi ostali zanrovi.Znaci, ITEKAKO postoji. ;)

 

Upravo o tome pricam. I sam si sebi rekao samo izgleda i sam sebe ne razumes. Dakle..."

Iz tog podzanra su se razvili svi ostali zanrovi.
" Ako polazimo od toga da je heavy metal podzanr muzike ili roka ili cega hoces, onda je muzika koja je proizisla iz njega podpodzanr!!! Pre nego sto je pocelo grananje na power, black itd postojali su odredjeni bendovi. Ti bendovi nisu pravili muziku tih podzanrova metala dakle nisu power ili black vec su ostali ono sto su bili, bez podzanrovske etikete, dakle heavy metal ili ti samo metal. A ne postoji podzanr heavy metala koji se zove heavy metal kako mnogi ovde tvrde jos uz to vredjaju. Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, lik je možda mislio da ovde ima i travestita. :bigblue:

Heavy metal postoji kao podžanr, upravo zato da bi se razlikovao od ostalih podžanrova. Uz to, heavy metal se ne svodi samo na oldschool heavy metal, već je evoluirao i ima ga u različitim varijantama. Zato me nervira kad neko heavy bendove nazove power-om samo zato što imaju duplu pedalu ili kaže da je heavy "najmekši" od svih pravaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...