Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo ovako, da pojasnim, pošto smo se ovde mnogo zapetljali u neke kučine:

 

Heavy metal je žanr.

 

Heavy metal nije podžanr heavy metala.

 

Thrash, black, death metal ne spadaju u heavy metal.

 

A-ha. :da: Upravo. Neka si im rekao.:cool:

 

Eto o cemu sam pricala.Ovde se na 11 strana raspravlja i detaljise o glupostima, kao da je bitno.Slusas il ne slusas, razumes ili ne razumes, svidja ti se il ti se ne svidja, i to je to.....sta me briga jel heavy, thrash, symphonic, tr00 il gay metal :) il nesto deseto, ako ja to hocu/necu da slusam. :ph34r:

 

Stoga mora postojati jedna kategorija koja objedinjava sve te zanrove.. NADZANR??

 

:ph34r:

 

Metal? :)

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se to zove METAL.

 

Isto kao sto postoje hetchbackovi, karavani, limuzine. Sve su to AUTOMOBILI. Sta vam koji kurac nije jasno?

 

Nejasna mi je kategorija iznad zanra. Hvala ti sto si mi otkrio toplu vodu sa METALOM,ali nije bilo potrebe stvarno.

Mozes slobodno da nastavis sa progresijom:metal (nadzanr)je dio muzike (nadnazanr),muzika kulture(nad-nadnadzanr),kultura drustva (nadnadnad...)i tako dalje.

Tom logikom limizina je dio automobila,automobili motorizovanih prevoznih sredstava,motorizovana prevozna sredstva mašina....

 

Dje se zavrsava sve? U Bing Bangu?

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dje se zavrsava sve? U Bing Bangu?

 

 

Kako smo krenuli, do 50. strane cemo se i toga dotaci. :D

Pod uslovom da, naravno, pre toga ova sprdnja od teme ne bude zakljucana. :lol:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nejasna mi je kategorija iznad zanra. Hvala ti sto si mi otkrio toplu vodu sa METALOM,ali nije bilo potrebe stvarno.

Mozes slobodno da nastavis sa progresijom:metal (nadzanr)je dio muzike (nadnazanr),muzika kulture(nad-nadnadzanr),kultura drustva (nadnadnad...)i tako dalje.

Tom logikom limizina je dio automobila,automobili motorizovanih prevoznih sredstava,motorizovana prevozna sredstva mašina....

 

Dje se zavrsava sve? U Bing Bangu?

Realno, sam sebi pravis problem. Samo razmisljaj logicno.

 

Thrash metal, Death metal, Heavy metal, Black metal... Cemu pripadaju, pobogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, sam sebi pravis problem. Samo razmisljaj logicno.

 

Thrash metal, Death metal, Heavy metal, Black metal... Cemu pripadaju, pobogu?

 

Druze...ne razumijemo se nikako. ;) Ti u klin,ja u plochu.

 

"Heavy metal je zanr - OK

Thrash,black i death ne spadaju pod heavy metal - OK

Heavy metal nije podzanr heavy metala - OK i to.

 

Ali onda ispada da su i thrash,black i death zanrovi,posto ne spadaju pod heavy metal,odnosno na istoj hijerarhijskoj ljestvici su sa heavy-em,dakle zanrovi.

 

Stoga mora postojati jedna kategorija koja objedinjava sve te zanrove.. NADZANR??" (ovdje sam se strasno zajebao sto nijesam dodao METAL)

 

Jasno je da pripadaju metalu,majka mu stara! :udri: Ali ako su oni ,po Gojkovoj definiciji,zanrovi,onda je metal nadzanr,a to je kategorija za koju nikad nijesam cuo.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ako ćemo tom linijom, onda se može reći da je metal žanr, a sve ostalo su podžanrovi. U početku je heavy metal = metal, jer drugih podžanrova nije ni bilo. Vremenom se iz heavy metala bočno granaju thrash, black, death itd. i nastavljaju da postoje uporedo sa heavy metalom. E od tog momenta metal ≠ heavy metal, jer metal podrazumeva i sve ostale podžanrove. Tako da je žanr metal, a heavy metal podžanr metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoga mora postojati jedna kategorija koja objedinjava sve te zanrove.. NADZANR??

 

:)

 

 

OK, ako ćemo tom linijom, onda se može reći da je metal žanr, a sve ostalo su podžanrovi. U početku je heavy metal = metal, jer drugih podžanrova nije ni bilo. Vremenom se iz heavy metala bočno granaju thrash, black, death itd. i nastavljaju da postoje uporedo sa heavy metalom. E od tog momenta metal ≠ heavy metal, jer metal podrazumeva i sve ostale podžanrove. Tako da je žanr metal, a heavy metal podžanr metala.

 

Manje/vise to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosta stvar? Bogami kako kome :)

 

Ajde ovako to da kazem. Vi se previshe bazirate na danasnjost, a zaboravljate da je rech HM nastala tamo 70-ih. Ja mislim da je stampa prvi put za Alice Coopera rekla da je Hm nisam siguran, mada tek navalom NWOBHM taj zanr je postao uchestao i dobio svoje ime. Jednostavno bio je malo tvrdji od hard rocka pa nisu mogli da zanr nazovu hard hard rock, nego su mu dali ime heavy metal. U to vreme to je bio jedina vrsta metal na svetu. Svi ostali bendovi koji ce se kasnije pojaviti i svirati thrash,black,death zapravo su bili inspirisani tim bendovima i samo su malo ili ubrzali ili napravili je agresivnijom ili epskom ili progresivnom. Svi ti podzanri su nastali od Heavy metala. Heavy metal kao matica to su bendovi tipa Iron Maiden , Judas Priest, Saxon...... i njeni podznarovi thrash, power, black , death. Ali sve u svemu to je Heavy metal jer kako god vam zvuchila muzika dok god je metalska ona je heavy.

 

Zato ljudi i govore da metalcore nije metal jer nema taj koren Heavy metala nego Hardcorea.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovako to da kazem. Vi se previshe bazirate na danasnjost, a zaboravljate da je rech HM nastala tamo 70-ih. Ja mislim da je stampa prvi put za Alice Coopera rekla da je Hm nisam siguran, mada tek navalom NWOBHM taj zanr je postao uchestao i dobio svoje ime. Jednostavno bio je malo tvrdji od hard rocka pa nisu mogli da zanr nazovu hard hard rock, nego su mu dali ime heavy metal. U to vreme to je bio jedina vrsta metal na svetu. Svi ostali bendovi koji ce se kasnije pojaviti i svirati thrash,black,death zapravo su bili inspirisani tim bendovima i samo su malo ili ubrzali ili napravili je agresivnijom ili epskom ili progresivnom. Svi ti podzanri su nastali od Heavy metala. Heavy metal kao matica to su bendovi tipa Iron Maiden , Judas Priest, Saxon...... i njeni podznarovi thrash, power, black , death. Ali sve u svemu to je Heavy metal jer kako god vam zvuchila muzika dok god je metalska ona je heavy.

 

Zato ljudi i govore da metalcore nije metal jer nema taj koren Heavy metala nego Hardcorea.

 

Zbog ove recenice ces da najebes!!! Sad ce gojko da ti objasni neke stvari! Pazi guzu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je problem metala sto generalno je previshe nekvalitetnih metal bendova i sto metal bendovi umeju da budu neorginalni i da previse zvuce jedno na drugo.pogledajte melodik det to svaki noviji bend zvuci jedno na drugi.imate hiljade bendova koji prave istu staru dosadnu muziku a kada ih pitate zasto oni kazu "to je truu,undergraund,old skul sta god vec" mislim da metal treba da evoluira i da nastavlja svoj razvoj ali to je nemoguce koji uzimaju metal kao zivotni stil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Realno, power i heavy smaraju. :)

 

 

Muzicka neznalice i potencijalni antisluhisto evo jedna lekcija za tebe! U svakoj dobroj muzici melodija je glava pesme, bubanj udovi a bas kicma. Kod coveka kao i u muzici najbitnija je glava. Heavy i power imaju najjace melodije od svih zanrova. Verovatno volis Nu Metal koji je kao covek bez glave. Ima kicmu i udove ali covek nije nego muva bez glave. Slusati samo ritam sekciju nema svrhu sem ako ne zelis da poludis. Mozes i sam po serpama da udaras. Bendovi bez melodije su danas u modi jer je u svetu u toku proces moronizacije ljudi i sve kvalitetno je u undergroundu ili u nestajanju. Npr. System Of Down na televiziji vidjen milion puta, a Hammerfall cisto primera radi - mozemo navesti umesto njih 90% metal bendova) 0, nula, krompir kako god......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzicka neznalice i potencijalni antisluhisto evo jedna lekcija za tebe! U svakoj dobroj muzici melodija je glava pesme, bubanj udovi a bas kicma. Kod coveka kao i u muzici najbitnija je glava. Heavy i power imaju najjace melodije od svih zanrova. Verovatno volis Nu Metal koji je kao covek bez glave. Ima kicmu i udove ali covek nije nego muva bez glave. Slusati samo ritam sekciju nema svrhu sem ako ne zelis da poludis. Mozes i sam po serpama da udaras. Bendovi bez melodije su danas u modi jer je u svetu u toku proces moronizacije ljudi i sve kvalitetno je u undergroundu ili u nestajanju. Npr. System Of Down na televiziji vidjen milion puta, a Hammerfall cisto primera radi - mozemo navesti umesto njih 90% metal bendova) 0, nula, krompir kako god......

1. Ne mozes mi suditi po jednom postu.

2. Da, slusam Nu Metal, izmedju ostalog. Ali, ne onakav za kakvog ga ti smatras.

3. Sve sam ja to prosao, veruj mi. Slusam metal otkad znam za sebe i tvoja teza o kvalitetnoj muzici uopste ne drzi vodu.

 

To sto si ti kivan na TV trendove i moderne pravce je tvoj problem.

Bez objektivnosti necu ni da ulazim u raspravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...