Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo poslednje ti nije trebalo, jer su "narodnjačke" melodije (naravno ne sve) upravo primer mračnih i tužnih melodija, kojima vrve "mračni" pravci poput doom, gothic i melodic black i death metala. Naravno, koriste ih i heavy i power bendovi, da bi dali mračan i melanholičan prizvuk svojim kompozicijama. Skoro svaka vokalna melodija Dargorona je u tom fazonu, recimo.

Ne vredi, al' dobro. Veruj mi, sa 7 godina sam i ja bio popaljen na sve to. Na svu srecu, ovakvi periodu su itekako prolazni.

 

Talvi, preuzmi. I'm out. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo sada otkrivam da su i moje pesme vesele. :)

I to te cini tuznim?

 

Mislim da je istina izmedju ta dva extrema koji zastupate i jedni i drugi. Seventh Son,koja je po meni jedna od najboljih metal pjesama je mracna,a heavy je. Touch of Evil takodje. Ne gledajmo puke gitarske melodije,nego komplet aranzmane pjesama i njihovu atmosferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prince,pobogu,zasto bi plakao dok slusas muziku?

 

Kad je tekst odlično uklopljen sa muzikom, onda nastaje takav efekat. King Diamond to odlično radi. Nijednom nisam bio ravnodušan dok sam slušao neke pesme sa Conspiracy, Graveyard, House of God ili The Puppet Master, pa i na ovom poslednjem me pesma Moving On uvek rastuži.

 

Što se Judasa tiče, njihove balade kidaju koliko rastužuju, a ovaj poslednji album Nostradamus ceo tera na plakanje. Sećam se kad sam saznao da su otkazali koncert na dan kad je trebalo da se održi, baš sam slušao Nostradamusa u tim trenucima i morao sam da plačem. Muzika je samo pojačala efekat vesti o otkazivanju koncerta.

 

Ne vredi, al' dobro. Veruj mi, sa 7 godina sam i ja bio popaljen na sve to. Na svu srecu, ovakvi periodu su itekako prolazni.

 

Talvi, preuzmi. I'm out. :D

 

Ja sam sa 7 godina slušao Lepu Brenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta dete zna... ja sam sa 10ak god. slušao draganu mirković, cecu, džeja... realno, džej mi je najmračniji od svih njih... "nedeeelja i svi su tu a meneeee s' vama nemaaaa daleko negde sam na put bez povratka vaš sin se sada spremaaaa"... tuga... za plakati... plus što je i on sam lično i personalno izrazito mračan lik... plus ona njegova "mrak mrak" pesma... dark i death za njega nisu ništa, svetlo na kraju tunela... kada mu pregori sijalica on pusti Marduk da osvetljava dok ne kupi novu...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prince ti bas ne shvatas?U odnosu na ekstremnije pravce(konkretno black i death) heavy je "veseo",mada to nije bas najsrecniji izbor reci al' 'ajde.U odnosu na Galiju Priest je jeziv.U odnosu na neki black nije.Zavisi kako gledas,ali u okviru metala heavy i power su "veseli" pravci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...