Jump to content

2009.07.06. *Basta SKC-a, Beograd* Amon Amarth


LazaGNR

Recommended Posts

realno AA je trenutno velicina u Evropi, imali smo cast da ih slusamo u pravom trenutku, sada su bas u punoj snazi i izadju fenomenalne albume... Uglavnom se zalimo kako slusamo neke bendove koji su bili popularni pre 10g ovde to nije bio slucaj...

Evo znam bar 3 coveka koji vole jako AA ali nisu dosli iskljucivo zbog 2000din zato sto se nema, i ja potpuno razumem... Mozda ni ja ne bih imao za AA+Cynic da mi nije skoro bio rodjendan (za Exit sam odavno uzeo)... Bedak je kad propustis omiljenu grupu, ali isto tako ne mogu ti ljudi da sede kuci 3 nedelje da ne izlaze nigde i samo da stekaju :) nema pa nema, a sto kaze Frubi jos manje ce biti...

 

meni je zvuk bio odlican, ne znam gde ste vi stajali...

Djole stvarno radi mrtvacku promociju, skoro pa da kazem anti-promociju... Ljudi iz unutrasnjosti treba da isplaniraju put, pogotovo ako nije vikend, a njegova politika "cutim ko zaklan" ne pomaze, i ljudi imaju utisak da koncert nije 100% siguran...

naravno i situacija u 7 dana exit, AA i Cynic sigurno da ne pomaze...

 

mozda death metalcima smeta sto je Amon melodicniji (gej :) ) od onoga na sta su navikli, ali njihov problem (oni ce tek za 10g skapirati da im se ide na takav koncert)...

 

Ja sam prezadovoljan i zahvalan sto smo imali srece da gledamo ono juce :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi samo o cijenama... Cisto sumnjam da je mogao da stavi manje od 2000. I ovako je ko zna kako covjek prosao. Sigurno je da su na posjetu uticali Exit i Cynic, o tome rasprave nema, ali opet je lose. Meni je sve bilo jasno kad je Flames prodao manje od 600 karata, a Hammerfall zatim ponovio cifru iz 2007-e. Zakljucak, ocigledno da i dalje slusamo power, nijedan koncert u okviru tog zanra do sada nije bio u minusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno AA je trenutno velicina u Evropi, imali smo cast da ih slusamo u pravom trenutku, sada su bas u punoj snazi i izadju fenomenalne albume... Uglavnom se zalimo kako slusamo neke bendove koji su bili popularni pre 10g ovde to nije bio slucaj...

Evo znam bar 3 coveka koji vole jako AA ali nisu dosli iskljucivo zbog 2000din zato sto se nema, i ja potpuno razumem... Mozda ni ja ne bih imao za AA+Cynic da mi nije skoro bio rodjendan (za Exit sam odavno uzeo)... Bedak je kad propustis omiljenu grupu, ali isto tako ne mogu ti ljudi da sede kuci 3 nedelje da ne izlaze nigde i samo da stekaju :) nema pa nema, a sto kaze Frubi jos manje ce biti...

 

meni je zvuk bio odlican, ne znam gde ste vi stajali...

Djole stvarno radi mrtvacku promociju, skoro pa da kazem anti-promociju... Ljudi iz unutrasnjosti treba da isplaniraju put, pogotovo ako nije vikend, a njegova politika "cutim ko zaklan" ne pomaze, i ljudi imaju utisak da koncert nije 100% siguran...

naravno i situacija u 7 dana exit, AA i Cynic sigurno da ne pomaze...

 

mozda death metalcima smeta sto je Amon melodicniji (gej :) ) od onoga na sta su navikli, ali njihov problem (oni ce tek za 10g skapirati da im se ide na takav koncert)...

 

Ja sam prezadovoljan i zahvalan sto smo imali srece da gledamo ono juce :pivopije:

Death metalcima smeta to sto im je struktura pesama AB,AB, AB, a to je uzeto iz diskoa da bi ispiralo mozak ..Mada eto ja bih otisho al eto u zadnjem trenutku nisam dobio platu i jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim nikom da kvarim biznis, ali realna cena (mislim na srpsko trziste) bi u ovom trenutku bila 1500 dinara, i doslo bi nekih 800 ljudi, medju kojima i ja. U prvom trenutku sam planirao da idem, medjutim, naravno da se od tada pa do pre neki dan desila gomila troskova, kao i uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim nikom da kvarim biznis, ali realna cena (mislim na srpsko trziste) bi u ovom trenutku bila 1500 dinara, i doslo bi nekih 800 ljudi, medju kojima i ja. U prvom trenutku sam planirao da idem, medjutim, naravno da se od tada pa do pre neki dan desila gomila troskova, kao i uvek.

 

Uh... spamujem temu, ali moram...

Na osnovu cega mislis da bi doslo duplo vise ljudi, ako je cijena 500 dinara manja? Nema teoretske sanse. Doslo bi 10 ljudi vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to nema veze... da smo radili mi koncert cenim da bi bilo jos 50 ljudi max... ne znam kakvu promociju da je radio ne bi izgleda pomoglo, jer svi su znali da amon amarth dolazi u beograd sta jos treba ... jednostavno trenutno je katastrofa sa koncertima , a bice sve gore i gore na zalost... ono juce je ubedljivo najmanja poseta od kada radimo koncert ( ne vezano sto smo se ja i djole raskantali rpe dve godine ) ...

 

ja sam shvatio juce nakon koncerta da je problem sa amon amarthom taj sto oni sviraju death metal sa primesama power-a , s'tim da ona ekipa sto dolazi na death metal koncerte juce nije dosla ( bilo je svega 15-ak ljudi koji dolaze na d.m koncerte ), a izgleda da su pre-extremni za power publiku .

 

tako da jebem li ga ... ne znam ni sam vise sta je i kako je ...

 

samo znam da je misaona imenica velika sala skc-a .

 

Ne. Jedan jedini problem u celoj priči je cena karte.

Niko sa ovog foruma se ne bi bunio da gleda Amon Amarth, po nižoj ceni. Kao što bi svako rado pogledao i većinu bendova koji su najavljeni u skorijoj budućnosti, a koje inače ne sluša nešto posebno, opet po nižoj ceni. Ništa bolje nego da uživo otkriješ neki bend koji nisi slušao, a oduševiš se. Međutim, taj pristup ovde, pod ovakvim cenama karata, nije baš izvodljiv.

A sad, da death metal publika neće da dođe na koncert jer muzika benda koji svira u sebi ima primesu powera.... ma daj, molim te. A sa druge strane, ako je Amon Amarth za nekoga ko sluša metal, ekstreman...

Edited by Gatti.Gatozza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... spamujem temu, ali moram...

Na osnovu cega mislis da bi doslo duplo vise ljudi, ako je cijena 500 dinara manja? Nema teoretske sanse. Doslo bi 10 ljudi vise.

 

Pf. A otkud ti znaš da ne bi došlo duplo više ljudi? Mislim, i ja ne verujem da bi došlo duplo više ljudi, ali bi 'cert bio mnogo posećeniji da je karta bila recimo 1500 dinara. Lično znam bar deset ljudi (među njima sam i ja) koji bi iskeširali te pare, ali 2000, to je već mnogo. Na tih 500 dinara razlike mogu da dodam još par stotina i kupim kartu za Darkest Hour. Nisam zagriženi fan Amon Amartha da bih hteo da ih vidim po bilo koju cenu, ali za petsto dinara nižu cenu-bih :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. Svi znaju 10 ljudi... Svi pricaju, prijatelju. Da je karta bila 1500, svi bi rekli "E, da je 1000", dosao bi 100%. Nemoj da se zavaravas. Nego, aj' necemo vise na ovoj temi, uvijek sam mrzio kad citam komentare sa koncerata, a ubacuju se likovi koji nisu ni bili na koncertu da nesto laprdaju nevezano za sam koncert. Kako ja nisam bio, ne bih da kvarim ljudima ugodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. Svi znaju 10 ljudi... Svi pricaju, prijatelju. Da je karta bila 1500, svi bi rekli "E, da je 1000", dosao bi 100%. Nemoj da se zavaravas. Nego, aj' necemo vise na ovoj temi, uvijek sam mrzio kad citam komentare sa koncerata, a ubacuju se likovi koji nisu ni bili na koncertu da nesto laprdaju nevezano za sam koncert. Kako ja nisam bio, ne bih da kvarim ljudima ugodjaj.

Ja mogu iz licnog primera da ti kazem - evo me na Evergrey-u skoro sigurno (sem ako ne ispadne neko sranje), a ne slusam bend. I sve to zbog karte od 950./

 

Problem je sto do sada nije ni bilo nekih "jeftinih" koncerata u zadnje vreme (mislim na rang benda). Mada, sto Frubi kaze, sad je sranje pogodilo ventilator, kriza lupa po usima, ni to nece mozda biti dovoljno...

Spam:off

Edited by heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto to je eskperiment, Evergrey, ako se karte budu lepo prodavale onda cemo znati da je u pitanju ipak samo cena karte, i ja mislim da je za AA bilo 1500 da bi bila drasticno veca poseta al sta je tu je...

 

inace u cemu je problem da pricamo o ovakvim stvarima, koncert se zavrsio, ako neko ima neku sliku okacice, ili link za yutube, komentare smo vec ispisali...

Jbg ovo je forum, da ljudi imaju neke vaznije stvari da rade, ne bi ni gubili vreme :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je bilo dobro sinoc :da: AA su bas odvaljivali i zvukom i energijom, i iako je to hit festivalska muzika za mene, na setlisti od sinoc ima nekoliko pesama koje mi se bash svidjaju. Bas dobro prenose taj vikingski duh :D

 

Hvala puno organizatoru sto je pozvao AF da bude predgrupa. Takodje neizmerno hvala publici koja se pokazala kako valja i usla u salu i pre nego sto smo poceli sa svirkom i sto su nam pomogli sa atmosferom i bodrili nas posle svake pesme. Koncert je krenuo u devet, sve je vremenski islo kako treba pa smo stigli natenane da iskuliramo, da popijemo koje pivce, uzivamo u koncertu AA i da se vidimo sa njima kao i svi posle koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bre DEATH METAL!!! (Johan-AA, Alisa-AF i Zoki-Infest) :pivopije::rockdevil::pivopije:

 

Deathmetal.jpg

 

 

 

KAKAV KULT OD SLIKE!!!!!!!

Alisa,svaka cast za svirku i za sliku!!!!

 

A inace,ovo je GRAVE majica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...