Jump to content

Slipknot


Guest kArLo

Recommended Posts

istina .. patim od depresije godinu i po, a i vishe !! od tada slusham Dark .. sada pijem kvalitetne lekove, mada zajebane malo .. ali ako ce me izlechiti, a mislim da hoce .. eto mene ponovo u metal crew !!

 

 

 

:muzicar: :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovako .. metalac sam od petog osnovne .. sve do prvog srednje, i uzimanja vutre .. s tim u vidu, pocheo sam da furam sestrin House budjavi, psihodeliju komshinicinu, jer mi je riba bila shto se tiche narkomanije, naj riba, a imala je mladju sestru koja mi je bila neka vrsta devojke, s obzirom na njene godine, nasha veza je trajala nekih godinu dana, mada mislim da je mnogo manje .. i tako, posle dugotrajnog uzimanja vutre, ja se psiholoshki razboleo, upao u blagu shizofreniju itd. da ne pishem moju biografiju bezveze ovde .. ukratko !! depresija me je ubijala, mnogo dugo (ako je osetite, znate i sami koliko treba samo jednom danu da prodje) .. skochio sa petog sprata, slomio nogu, imao krvarenje u stomaku .. noga zarasla, nemam vishe slezinu, a depresija se nastavila, ali u blazhem pogledu .. tad sam se vratio delimichno na metal, ali pre toga otkrio do tada meni nepoznat zhanr elektronske muzike - drum n bass !! slusham ga, ima vec dve i po godine .. i evo, prestajem, faktichki, ubedjujem sebe da ga nikad ikad vishe ne chujem !! nadam se da cu uspeti .. vraca mi se sama inteligencija zahvaljujuci uspeshnim pokazateljima leka koji pijem .. a i ritam, koji imam od rane osnovne .. prodao sam bubnjeve nedavno, razmishljam danas, juche, prekljuche .. da li da kupim nove .. nisam se josh nashao .. ali pomoci ce mi ovaj forum, duboko verujem u to !! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovako .. metalac sam od petog osnovne .. sve do prvog srednje, i uzimanja vutre .. s tim u vidu, pocheo sam da furam sestrin House budjavi, psihodeliju komshinicinu, jer mi je riba bila shto se tiche narkomanije, naj riba, a imala je mladju sestru koja mi je bila neka vrsta devojke, s obzirom na njene godine, nasha veza je trajala nekih godinu dana, mada mislim da je mnogo manje .. i tako, posle dugotrajnog uzimanja vutre, ja se psiholoshki razboleo, upao u blagu shizofreniju itd. da ne pishem moju biografiju bezveze ovde .. ukratko !! depresija me je ubijala, mnogo dugo (ako je osetite, znate i sami koliko treba samo jednom danu da prodje) .. skochio sa petog sprata, slomio nogu, imao krvarenje u stomaku .. noga zarasla, nemam vishe slezinu, a depresija se nastavila, ali u blazhem pogledu .. tad sam se vratio delimichno na metal, ali pre toga otkrio do tada meni nepoznat zhanr elektronske muzike - drum n bass !! slusham ga, ima vec dve i po godine .. i evo, prestajem, faktichki, ubedjujem sebe da ga nikad ikad vishe ne chujem !! nadam se da cu uspeti .. vraca mi se sama inteligencija zahvaljujuci uspeshnim pokazateljima leka koji pijem .. a i ritam, koji imam od rane osnovne .. prodao sam bubnjeve nedavno, razmishljam danas, juche, prekljuche .. da li da kupim nove .. nisam se josh nashao .. ali pomoci ce mi ovaj forum, duboko verujem u to !! :violent:

 

U jbt! Ti si bas proziveo sranja... sad se ne zajebavam.. ozbiljno! Cepaj! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
pa ovako .. metalac sam od petog osnovne .. sve do prvog srednje, i uzimanja vutre .. s tim u vidu, pocheo sam da furam sestrin House budjavi, psihodeliju komshinicinu, jer mi je riba bila shto se tiche narkomanije, naj riba, a imala je mladju sestru koja mi je bila neka vrsta devojke, s obzirom na njene godine, nasha veza je trajala nekih godinu dana, mada mislim da je mnogo manje .. i tako, posle dugotrajnog uzimanja vutre, ja se psiholoshki razboleo, upao u blagu shizofreniju itd. da ne pishem moju biografiju bezveze ovde .. ukratko !! depresija me je ubijala, mnogo dugo (ako je osetite, znate i sami koliko treba samo jednom danu da prodje) .. skochio sa petog sprata, slomio nogu, imao krvarenje u stomaku .. noga zarasla, nemam vishe slezinu, a depresija se nastavila, ali u blazhem pogledu .. tad sam se vratio delimichno na metal, ali pre toga otkrio do tada meni nepoznat zhanr elektronske muzike - drum n bass !! slusham ga, ima vec dve i po godine .. i evo, prestajem, faktichki, ubedjujem sebe da ga nikad ikad vishe ne chujem !! nadam se da cu uspeti .. vraca mi se sama inteligencija zahvaljujuci uspeshnim pokazateljima leka koji pijem .. a i ritam, koji imam od rane osnovne .. prodao sam bubnjeve nedavno, razmishljam danas, juche, prekljuche .. da li da kupim nove .. nisam se josh nashao .. ali pomoci ce mi ovaj forum, duboko verujem u to !! :violent:

 

Посети мој профил сине,имаш тамо сигуран сам пар корисни савета.имо сам ја наркоманки,и каро их манијаћки,ниси сам.уз драм ен бејс најлудје пићке се нафатавају,да не поминјем хаус и техно.ту сам обавезно фаћао оне што воле да згутају петарду,и онда су шизо визо,а тад нија нисам болји.слободно,ако оћеш да прићамо,пошалји ми и пп,имо сам ја проблема са дрогом док сам студиро у београду. користио сам дроге, али нешто типа хероин,кокаин...никад нисам нити ћу. најдаље што сам узимао био је ацид. а све је почело у основној у седмом разреду када сам спалио прву цигару, а у првој години средње се први пут наварио траве.

док сам средњу школу похађао у новом саду, био сам само на цигарама и повремено сам знао да запалим џоинт кад се сморим.

е, већ кад сам дошао на студије у београд, почело је коришћење ацида, ексера и хашиша. Имао сам трипове, дауне, проблеме...додуше са парама никад, јер нисам никад толико забраздао у дрогу, али имао сам проблема, и успео сам дасе извучем. Данас сам само повремени конзумент траве и помало хашиша. Испричаћу вам шта ми се све дешавало и шта је условило да се освестим.

клињи из новог сада, који јес велики град, пружити прилику да дође у београд је стварно велика ствар. и поред урбаног изгледа нс-а, видети и бити у београду, и осетити сву силину велеграда је баш баш. уписао сам технолошки факс и почео да се дружим са људима сличним мени, бар по музици, по ставу и темепраменту, тешко. онда сам упознао једну рибу, коју сам смувао, па потом повалио, и ајд као били смо заједно.

једном приликом ми одемо у ххл клуб, не знам постоји ли то још. био је неки техно разбијање, светла,рефлектори,нисам могао људски да гледам. та риба, која се звала весна, упознала ме је са неким црнцем, као студент у размени, шта знам. позове он нас за њихов сто, сепаре, не сећам се. ту неки ликови седели, наши...ова моја их знала...ушли у причу, један од ликова извадио неке картончиће и отцепи парче и даде мени. ја га питао шта је то, он каже само жваћи и уживај, каже ми још, јес жвакао дуван? ако ниси и немој, жвакни ово. шта сам ја знао, узмем ја, и кренем да му га дајем...у први мах укус ми је деловао, као оне шок жваке, ако их се сећате. кад сам довољно сажвакао тог срања, осетио сам као да тонем...руке су ми деловале ко два маља, а музика око мене као да се претворила у зујање...нисам могао ни да гледам...а онда сам почео да се смејем...и то је трајало пар сати. после тога блек аут. идем балканском улицом, како сам изашао, где је риба немам појма...идем у дом.

сутрадан, видим се ја са том мојом, она ми прича, да сам се ватао са њом, смејући се и кокоћући ко будала, а онда сам помињао и јутутунце (?), покушао да је креснем у клољи, али она каже да сма разбио сиц на шољи и наставио да се смејем и рокћем ко будала. после каже да сам је отеро у материну и нестао. после сам повезао догађаје.

са том рибом сам фурао једно пар месеци, још пар пута сам жвакнуо ацид, кресали се ко звери, опијали се...варили траву...тада је она први пут набавила и хашиш, па сам са ацида и траве почео да се задовољавам хашишом. пријао ми је, али сам се увек осећао скењано на крају, знао сам да планем у секунду, да кињим и да шоркам (не мислим на пишање) људе око себе...фактички прсо сам ко рен.

вече кад смо раскинули, последњи пут сам узео ацид. били смо у граду, ја онако на ациду у неком спиду, причам 100 на сат, после краће приче, отерам је ја у материну и кажем да смо завршили. после факса сам је виђао у нс-у, пошто она живи у мошорину.

и то вече кад смо раскинули, кренем ја кући...и стојим онако у рађен на станици, чекам ноћни...бус долази,стаје на станицу, отварају се врата баш испред мене, ја крећем да коракнем,дижем ногу, и у том трену крену да ме пиче флешеви, као искре да видим пред очима, одједном све је опет ту, осећам да спуштам ногу, али не на степеник буса, већ на бетон, а бус видим како одлази.ни сам нисам био свестан колико је то трајало,али ужасно је било. но то ме није навело да престанем са ацидом. пар седмица касније, одем ја са једним колегом на неку приватну журку, тамо се одвалим од вина, испушим пар џокова, узео пар телефона, и онако сретан, урадим се ацидом,опет,али овог пута последњи пут. како сам сажвако картончић...изгубио сам ток. не сећам се ничега. тек ујутру,прва сцена које се сећам. седим у аутобусу, око мене пар физикалаца, нешто причају медј собом и смеју се... нису обраћали пажњу на мене...ја једва гледам, бол у глави,а осећам да ми дрхте ноге, сав сам мокар...погледам по себи, видим трагове опаке повраћотине...шта се дешавало немам појма....

долазим у дом, туширам се једва, и легнем да спавам. негде предвече, зове ме колега са којим са ишао на журку...питам га шта је било...прича ми како сам узео флашу вина са шанка, лупио шамар некој риби, био пијан ко свиња, тетурао се, псовао људе, разбио огледало у вецеу, а онда се обилато исповраћао у каду. после тога, риба која је правила журку замолила је тог мог колегу да ме одведе кући. колега ме је одвео, али не кући, већ у парк, прича он мени да се надишем ваздуха. и онда шок, пита он мене где сам отишао из парка и како сам стигао кући? ја га опсујем и питам, зар није био самном, а он ми каже као почела да пада киша, вукао ме за рукав да кренемо, али ја сам опет повратио, а онда легао на клупу и отерао га у материну. пошто је киша падала он ме оставио мислећи да ћу да се отрезним и да одем сам,јербо није знао да сам узимао дрогу.

шта је даље било, не знам ни сам, сећам се само да сам у бусу и долазим у дом...тада сам решио да престанем са ацидом, нисам осећао да сам зависник постао,јер и нисам га толико често користио...да бих постао...само у зависности од прилике.

следећи мој контакт, био је са ексерима и са маком. шукао сам таблете и први и једини пут пио чај од мака. знам да вам ово за мак звучи смешно или лажовски, вероватно због оне песме сатана панонског, али истина је. причам вам...због недостатка финансија, почео сам да радим у једној пекари као помоћник и чистач. у тој пекари, пошто сам махом радио ноћну смену упознао сам се са једним ликом, по имену Стеван. дечко је био лечени наркоман, и стално је кризирао...и једно вече, док смо седели, хлеб се пеко, показује он мени неке чауре, хедове...ја га питам шта је то, он ми каже да је то мак, и да ће да скува чај од тога, и биће супер. пито ме јесам ли пробо, ја реко да нисам. он се почо да смешка. и тако скува он чај...попијемо заједно...није много прошло...мене је заболела глава прво, и почело је све да ми се дуплира пред очима. и одједном, чујем овог стеву како се дере ''пада сат'', у пекари у холу де долазе муштерије, био је онај велики дрвени сат са танјирачама као звонима...и стаклом. овај је стајао испред сата и викао ''пада сат'', то је понављао једно пет минута...а ја сам почео да се смејем, иако ме је глава откидала...у моментима ми се учинило да пекара мења боје, час у зелену, час у љубичасту, као да сам био у дискоклубу, а и глас сам свој, а и стевин, у једном трену, чуо као да је био под водом...и онда прасак. стева је оборио сат, и почео да виче ''пао је сат''. наравно, газди смо објаснили да је то било случајно, да је сат пао, мада он никако није могао да верује како...да не би било срања, дао нам је октаз, јер тај сат са свим својим ''платама'' не би могли да отплатимо.

наставио сам да се дружим са тим ликом још неко време, слушао је техно, али и хц и панк и знао ацу чојса и дракулу из директора...упознао сам обојицу, али нисмо нешто причали.

стеван ме је упознао са ексерима. једно вече одемо ми у неки мали клуб ''дуга'', у скадарлији. била нека техно журка. упознао ме стева са својом екипом.било пар лепих риба, и ја се одах усресредим да нешто поватам. упознам их све, али одвојим једну, која се звала наташа. уђемо ми у причу,мало потом, разменимо и саливу. а онда мени прилази стева и каже држи, стављајући ми у руку, ја погледам, а оно 5 таблетица, нисам ни знао шта је...шукнем их све. наташа, та девојка се насмеја...и стави руку под нос, као у фазону да нисам нормалан. и нисам био, ухвати мене спид, кренем да ђускам, да је ватам, да је спопадам ко животиња. ко зна шта јој у клубу нисам радио...острвим се на шанк, дрмнем пар апсинта, ђуска, ватање, пришла ми и нека њена другарица, трља ми се о леђа, ја у сендвичу, дерем се, лудило свуда око нас...техно се прекида, крећу хитови из деведесетих...пад система...

киша...лежим на бетону у скадарлији поред неке клупе..., киша ми прћка по лицу... пера седи на клупи некој другој, пали цигару и гледа у њу, сјебан до максимале. очи су му биле шкиљаве, јакна умрљана од повраћотине,страх и трепет. само сам устао и отишао. у дом. то је било око седам ујутру.

стевана више нисам срео...никад...не знам ни да ли је жив данас.

од тад, углавном сам остао на трави и помало на хашишу, у зависности ситуације, ако ми дође ја се напушем хашишара. милиција ме цимала за траву, али никад ми је нису нашли...приводили су ме испитивиали...али никад ништа. имам досије због разбијања излога продавнице, и још неких ситница, али за дроге никад ништа нису могли да докажу.а и нисам наркоман, само сам испробавао, и уживао у границама ван зависности. пробао сам доста тога, пишем вам голу истину, колко год ово романски звучи, И НИКАД НЕМОЈТЕ КОРИСИТИТИ ДРОГЕ. ПОГОТОВО АКО СТЕКНЕТЕ НАВИКУ ПУКЛИ СТЕ. ЈА СРЕЋОМ ИМАМ ВЕОМА ЈАК КАРАКТЕР И КАД КАЖЕМ НЕЧЕМ НЕ, ТО ТАКО ОСТАЈЕ ДО КРАЈА.морате имати ЈА да би сте успели. данас да ми неко понуди ацид, лсд, убио би га ко мазгу.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@altctrl: sta si skakao sa petog sprata, da nisi hteo da se ubijes sa te visine doskokom na travicu? hahaha

btw moja zgrada 12 spratova, dole je betoncina lepa. Imam kljuc od krova, ko oce da se ubije - nek me kontaktira na PP da se dogovorimo oko termina i cene.

 

@Razbijac: legendo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

ja kad bik piso kako su me ćale i brat lemali ko stoku što zbog opijanja i droge,što zbog marifetluka i sranja koja sam pravio,mogo bik roman da napišem ili da skočim sa petrovaradinske tvrdjave,koje su to akcije bile.

 

Ćale me jednom,bilo je to 1994.izbacili me iz škole,i nisam mu reko,već mu reko od ortaka ćale,s kojim smo bili komšije.i ćale mi upada u sobu, sa psovkom: jebacu ti mamicu bogovu,i ja iskoćim kroz prozor i pravac na trešnju,reko neće me uhvatiti,dok mi je baba bila u dvorištu i viće ćaletu,eno ga,bezi na tresnju,vataj ga,milka ce doci sposla pa ce da ga brani.milka mi je inače keva.

i kako sam se pentro za tresnju,samo osetim,kako me nesto povlaci za sorc,vidim ćaleta,sav crven,naoćare mu se zamaglile od besa,batrgam se ja,al on mi skino sorc skoro do kolena,sa sve gaćama,i tako me povuko dole,pa kad sam mljekno o zemlju...zvezde sam vido.onda me uvatio za gušu,uvuko u kuću,odro me ko mentola.ti šamari,pa to nisu bili šamari,nego ćuskije.bijo sam plav ko patlidzan.

pa da ne govorim,kad sam kesu sa govnima okaćio na ulazna vrata kuće,i ubacio petardu unutra,da vratim burazeru što me je lemo pred njegovom ribom,a umesto njega vrata otvorio ćale.da ne prićam detalje,i kake sam batine dobijo.

to su bile scene da se izvrši samoubistvo,a ne ova psihoza,mozda jesi bijo u problemu,ali samo kukavice posezu za samoubistvom,i lomljenju ko pićka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da ne govorim,kad sam kesu sa govnima okaćio na ulazna vrata kuće,i ubacio petardu unutra,da vratim burazeru što me je lemo pred njegovom ribom,a umesto njega vrata otvorio ćale.da ne prićam detalje,i kake sam batine dobijo.

to su bile scene da se izvrši samoubistvo,a ne ova psihoza,mozda jesi bijo u problemu,ali samo kukavice posezu za samoubistvom,i lomljenju ko pićka.

 

Daaaj bre - pa brat ti je, aman! :)

 

Je l' stariji buraz?

 

Ja imam buraza, starijeg od mene 5 godina - znači '80. Tukli smo se, tačnije tuk'o me je k'o vola u detinjstvu.

 

Kasnije sa 14-15 kada sam ojačao i dalje smo se šibali, ali ravnopravno ... s tim što smo se dva put pofajtali pred njegovim ribama ( jednom me je samleo on, jednom ja njega ).

Maksimum što sam mu napakostio bilo je bacanje njegovih novih farmerica sa prozora naše ondašnje sobe, sa 9 sprata.

 

I uvek se završavalo na pesnicama, a već prekosutra pivom & zajedničkim doručkovanjem.

 

... a što se tiče ovog vezano za suicid, lepo si rekao - da se ništa i ne može dodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

meni je brat od mene stariji devet godina.i brat mi uopšte nije ćovek s kojim se mozeš zezati,danas zivi sretno ozenjen u svedskoj.

sestra mi je mladja od mene dve godine,studira ekonomiju u ns-u.

 

ovo mi je matori.nije smešno.

 

39126_512.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

smem da priznam sebi da je to kukavichluk .. iako sam do nedavno imao zhestok stav o tome da je kukavica onaj koji ne sme da se ubije, da nashkodi sebi .. jer se boji smrti !! ima i onih koji se boje i zhivota i smrti, ali retki su .. svakako, u takvom sluchaju jacha strana je ubistvo !! ne treba, i jednostavno nemoguce je bojati se od zhivota .. ja kada sam skochio, bio sam pod zheshcim paranojama, osetljivoshcu itd. verovao sam u drugi svet, bolji, lepshi, i sve naj od ovog sada .. jer, naravno, nisam bio srecan, pa bilo je mnogo godina .. josh uvek nisam, osetim ovih dana povremenu, vrlo kratkotrajnu srecicu .. ali nije to to !! zakljuchak moj je da nastavljam sa lechenjem, iako ranije - dok sam bio mnogo bolestan, nisam verovao apsolutno nikom .. chak ni svojima, chak ni psihijatru, koji me - puno mu hvala za to - zna od malih nogu !! jebo si brate kevu sa ovim postom, koji lichi na jedno poglavlje knjige (ne bih da ulazim u zhanrove) .. sve prochito, svidelo mi se, imash malo greshaka u pisanju, ali ako bih sada nastavio dokle si ti stigao sa rechima, ne bih bio bolji od tebe sigurno .. @ mod - to je bila subjektivno / objektivna rechenica za pominjanje foruma kao "spasa" (izvini ako ne razumesh, zaboravio sam maternji jezik) ! evo, ne uchim, nemam znanje, iskustva da, ali losheg .. bilo bi ok da krenem na fax, ali postoji i druga reshenja .. nije sve u shkoli i znanju, ma koliko to od vas ovde mislilo !! ne znam shta dalje da pishem .. vremenom .. ehh .. ima vremena !! ajde cheers !

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
smem da priznam sebi da je to kukavichluk .. iako sam do nedavno imao zhestok stav o tome da je kukavica onaj koji ne sme da se ubije, da nashkodi sebi .. jer se boji smrti !! ima i onih koji se boje i zhivota i smrti, ali retki su .. svakako, u takvom sluchaju jacha strana je ubistvo !! ne treba, i jednostavno nemoguce je bojati se od zhivota .. ja kada sam skochio, bio sam pod zheshcim paranojama, osetljivoshcu itd. verovao sam u drugi svet, bolji, lepshi, i sve naj od ovog sada .. jer, naravno, nisam bio srecan, pa bilo je mnogo godina .. josh uvek nisam, osetim ovih dana povremenu, vrlo kratkotrajnu srecicu .. ali nije to to !! zakljuchak moj je da nastavljam sa lechenjem, iako ranije - dok sam bio mnogo bolestan, nisam verovao apsolutno nikom .. chak ni svojima, chak ni psihijatru, koji me - puno mu hvala za to - zna od malih nogu !! jebo si brate kevu sa ovim postom, koji lichi na jedno poglavlje knjige (ne bih da ulazim u zhanrove) .. sve prochito, svidelo mi se, imash malo greshaka u pisanju, ali ako bih sada nastavio dokle si ti stigao sa rechima, ne bih bio bolji od tebe sigurno .. @ mod - to je bila subjektivno / objektivna rechenica za pominjanje foruma kao "spasa" (izvini ako ne razumesh, zaboravio sam maternji jezik) ! evo, ne uchim, nemam znanje, iskustva da, ali losheg .. bilo bi ok da krenem na fax, ali postoji i druga reshenja .. nije sve u shkoli i znanju, ma koliko to od vas ovde mislilo !! ne znam shta dalje da pishem .. vremenom .. ehh .. ima vremena !! ajde cheers !

 

 

:pivopije:

 

ti si emo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

wait and bleed.

 

 

al to mi nije jasno.dećko je iz novoga sada,moja krv,vojvodjanska,i umesto da bide ljudina,baća,lola,on se ponaša ko djana.pa da ovo znaju cure vojvodjanske,smejale bi ti se u brk,jooooooj,altctrl...budi muško bre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovo je slipknot tema, mislim da ste way off topic!!!!! Otvorite novu temu za tu vasu raspravu, a ostavite nas ovde da raspravljamo o slipknotu. Elem, skinuo sam ovaj snimak sa mayham tour-a, i ono, nije lose, ok zvuce.......corey je nesto preko kurca po ponasanju, ali uvek je takav bio, samo mislim da mu sse sad malo skurcio slipknot, nije vise u tom fazonu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Ljudi ovo je slipknot tema, mislim da ste way off topic!!!!! Otvorite novu temu za tu vasu raspravu, a ostavite nas ovde da raspravljamo o slipknotu. Elem, skinuo sam ovaj snimak sa mayham tour-a, i ono, nije lose, ok zvuce.......corey je nesto preko kurca po ponasanju, ali uvek je takav bio, samo mislim da mu sse sad malo skurcio slipknot, nije vise u tom fazonu.....

 

pa normalno,guzica se nafatirala love,i meni bi se skurćilo...on komotno sa tom zaradom danas,i praunuke moze da prerani.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...