Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Tek sad vidim - moj post (gore) namenjen je temi "odeća", ne sećam se kako je ovde završio :mhihi:

 

Uzgred, ako već pitate, da, reč je o klistiru tj. relativno "sofisticiranijoj" metodi. Ende. :)

 

Ima i edit: uzgred, pokrenuli smo sad, slučajno, novu temu. Detoks.

Osim uobičajenih načina, koje "kure" sprovodite?

Edited by Montenegrina
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

za kokopelli i smorock - saglasna. samo pare da legnu. dajte račun gde da uplatim.

 

 

što se tiče razdeljivanja, nemam ništa protiv da koko to uradi na kućnoj vagi, pošto znamo da će to da radi sterilnom špahtlicom i u rukavicama milion posto :) :) šalim se, nema frke za deljenje ne mora da stigne tako , ako je problematično...

 

za kurkumu imam samo pohvale, spremam piletinu na kineski način, sa kupusom i kikirikijem i obavezno osim karija i soja sosa stavim kurkume. da jelu poseban šmek. a i u ostala jela može da se stavlja - u sav pikantan kuvanjac... pasulj, verovali ili ne!

 

 

za kolon terapiju sam čula i dosta čitala na temu, kažu da mogu da ti speru do 3 kg đubreta iz tela, i nije ništa neprijatno. ništa i ne osećaš samo soluble in- junk out. :P mada, ne verujem da bih to primenjivala mnogo često jer koliko god da je dobro uraditi once in a while, kapiram da je ipak neprirodno tj telo se navikava vremenom da to ne radi samo. naravno ništa ne valja kad se preteruje... dalje, možda imam predrasude ali nešto što manekenke rade nekako mi nije preporuka :P više je DON'T nego DO :) moji tripovi.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li problem ako je moja Visa crnogorska? Imaš li ti Visu? Ako da, daj da ja tebi uplatim :)

 

Mogu i ja da izmjerim, no frks. U tom slučaju bih bila pedantna, inače nisam uopšte toliko :razz:

 

Možeš li mi reći, kad spomenu piletinu na kineski način, kako je spremaš? I koliko kurkume staviš? Na ovoj teglici piše do pola kafene kašičice ili punu za 4 osobe. Sad sam spremala neku čorbicu ali nešto je ne osjetih pretjerano. Stavila pola kašičice. Sorry što off-ujem, samo da dobijem odgovor i neću više :da: Ili mjeriš odokativno? :D

 

et Crnogorka:

 

Ima milion različitih vrsta detoksikacije. Ja sam uvijek za prirodna rješenja, ako te baš zanima, mogu ti izvući par korisnih savjeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, imam, elektron. nisam sigurna da sa njom mogu da izvršim plaćanje online. a imam i masters to bi trebalo da primaju?

 

kurkuma: na crnom luku izdinstam piletinu na kockice sečenu ne promeni boju, pa dodam kupus isto na kockice isečen i krastavca pola (sirovog). soja sos i kari odokativno, i kurkume pa jedno... ravnu kašikicu na pola glavice kupusa. gustin ne stavljam, mada bi kao trebalo, i naravno koliko za'vatim kikirikija :da: ili indijskog oraha... tu ti kurkuma i kari određuju koliko dugo kuvaš jelo, pa je bolje staviti je što pre, ako voliš da kupus hrska.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila sam u Maslini, ako je ona na ćošku sa Mekenzijevom...

 

Negativno- napravili su fensi parfimeriju od toga sa sve fensi kvočkicom koja me ubedjuje da "biljni alkohol" ne isušuje.

 

Pozitivno- imaju zaista puno puno stvari. Imaju kokosovo ulje koje sam baš htela da probam, imaju vrlo fine sapune - uzela sam neki iz dar kozmetike i predivno miriše (zove se Kraljica hahah)... baš imaju svašta. Vredi ići, koga interesuje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, ima jedna mlađa djevojka, crnokosa, i jedna visoka, svjetlo smeđe kose. Ova prva je totalno neinteresantna i s njom ne komuniciram, a ova druga je super. Nisam probala Dar sapune, ali sam vidjela da imaju. Javi obavezno kakav je!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam, mene prodavačice jako lako iznerviraju. Postoje tri tipa kupca, oni koje možeš fascinirati praznom pričom i skupim magičnim lekovima, oni koji kupuju po inerciji iste stvari, i oni koji izuče materiju i znaju šta kupuju (ovo je moj pristup u prodaji). Upravo zato se uvek trudim da budem u trećoj grupi, i kada me tretiraju kao da sam u prvoj prosto se iznerviram. Bolje da ćuti nego da lupeta.

 

Elem, divan je sapun, taaaako lepo miriše... Na žalost bacila sam kesicu pre nego što sam prekucala sastojke, ali su ok koliko se sećam. Vrlo malo suši kožu, naravno više nego voda ( :) ) ali vrlo malo u svakom slučaju, i slabo peni.

 

Zaboravila sam da dam linko ka sajtu sa kojeg se mogu naručiti Aritha, Shikaki isl biljni prahovi:

 

http://www.mehndiskinart.com/Aritha_Powder.htm

 

Naravno, imaju Yugoslavia a ne Serbia, ali ugnjaviću ih ako odlučim da naručujem da promene.

 

Volela bih da ako neko naidje na kanu koja je pakovana u velikim pakovanjima (500g obično) da postavi info na ovu temu.

 

 

Usput, shvatila sam na šta miriše Dar "Kraljica" sapun- na medenjake sa limunom! :da:

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Последња опомена...

 

Филозофирање да ли рибе улажу паре у негу да би се допале мушкарцима или из неког другог разлога оставите за причу са девојкама које немате. Укратко - тишина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volela bih da ako neko naidje na kanu koja je pakovana u velikim pakovanjima (500g obično) da postavi info na ovu temu.

 

 

Usput, shvatila sam na šta miriše Dar "Kraljica" sapun- na medenjake sa limunom! :da:

 

Sad sam i ja Kraljica :) Meni se najviše osjeća karanfilić :da: I predivan je!

 

 

I da, nijedna prodavačica nema svijetlo smeđu kosu :redface: Bila bih loš očevidac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam i ja Kraljica :) Meni se najviše osjeća karanfilić :da: I predivan je!

 

 

I da, nijedna prodavačica nema svijetlo smeđu kosu :redface: Bila bih loš očevidac :)

 

 

Mmm, jel da da je divan? :da:

Hajde prekucaj sastav ako nisi bacila kesicu... (ja sam se kasno setila...)

 

Evo jednog sajta gde postoji procena rizika za sastojke koji se mogu naći u kozmetičkim preparatima:

Skin Deep

Share this post


Link to post
Share on other sites

whatever.

 

samo sam hteo da ukazem na 2 gluposti:

1) klistir je zdrav koliko i dizenterija. unistava crevnu floru, i zato se i radi samo kad mora (operacije, trovanje...),

... i kad neka riba oce da skine 13grama sala, pa umesto da se zdravo hrani i otrci koji kilometar, misli da je jednostavnije da to ucini tako sto ce da gladuje i ispovrne utrobu.

 

2) ozon jeste otrovan, a prica da necemu "dodaju ozon" ima smisla koliko i sampon sa cesticama dijamanata. ali zato , ko sto rece kolega, leci herpes :D

 

...zivelo potrosacko drustvo i reklame za prasak i uloske.

 

no, "I didn't start the flamewar"... vratite se vasoj prici o kozmetici, necu da ometam...

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije cilj da spamujem, spomenula se hidro-kolon terapija i samo me nervira sto komentarisu ljudi koji ne znaju nista o tome. Lepo pise da se cisti debelo crevo punom duzinom, ne samo kraj kao sto je slucaj sa klistirom i poenta je u odvajanju naslaga stecenih godinama, sa zidova creva, cime mu se smanjuje velicina samim tim i nadutost donjeg stomaka, kao i oslobadjanje od toksina. Koliko znam proliv nije nikako ista stvar. Meni je taj tretman zabavan u teoriji jer ne vidim nista unapred lose, crevna flora ima nacina za oporavak i to vrlo brz (sve sto treba je da nadoknadis bakterije). Takodje znam neke starije ljude (ne penzose) koji redovno rade klistir s raznim dodacima (kombinacije zavise od toga na koju sitnu bolest zelis da utices) i nikad nisu imali problema s crevnom florom.

A spomenulo se ovde jer nema slicne teme pa kao spada u nesto 'prirodno' jer se cistis vodom a ne kojekakvim tabletama za izazivanje sracke.

 

Svako ko dodje da se zajebava na ovoj temi treba da prvo razmisli jer mesta za spam nema.

 

 

Na kraju, za koji ste Shea Buter koji ima kod nas zakljucile da valja? Tj cime biste mazale uzasno suvu kozhu tela?

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da Guam ima jako dobru anticelulit kolekciju i to za svaku vrstu celulita ponasob. Da nisi probala neki od tih preparata?

 

Ja ti ne bih preporučila Oriflame u bilo kom slučaju, nije to najkvalitetnija kozmetika. Za te pare bolje pređi na Alverde, ako su uopšte dostupni u CG (?).

 

 

Nisam koristila anticel. preparate što ne znači da neću :da: jer dodatna nega je uvek dobrodošla.

Čula sam da Guam ima izuzetno učinkovito blato (posle se uviješ u celofan ili naručiš šorcić, pa to nosiš) i milina :) baš bih volela i to da probam.

Imaju "tople" i "hladne" kreme za telo.

 

btw koristila sam njihove kreme, šampon i "morsku" kolekciju (nema u svim apotekama :violent: pa moraš da naručiš i čekaš bar dve nedelje, dok im dobavljači isporuče).

 

Probaću Alverde.

 

Čujem od ortakinja da koriste novu liniju na srp. tržištu, Eveline. Probale?

 

Detoks: hvala na ponudi, dobri saveti su uvek dobrodošli jer ja znam one klasične, voće, povrće, voda blablabla.

Ima li nešto novo?

 

Uzgred, živim u Beogradu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mačko, bacila i ja :)

 

I sapun je više nego divan. Imam osjećaj da ću uskoro otići da kupim još neki :)

 

Ćuti, i ja, nego se pravim da sam karakter :)

 

Ali, dala si mi ideju, da nisi slučajno primetila, da li u Maslini imaju esencijalno ulje karanfilića?

Blendovala bih ga sa shea buterom, zarad mirisa... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, dala si mi ideju, da nisi slučajno primetila, da li u Maslini imaju esencijalno ulje karanfilića?

Blendovala bih ga sa shea buterom, zarad mirisa... :da:

 

Lista esencijalnih ulja

 

Klinčić je to, zar ne? :D

 

Super ti je ideja, čim mi dobijemo naš butter, ima i ja da miješam :da:

 

 

e da: Mislim da je on oko 800,00 rsd. Ylang-Ylang je oko hiljadarke, that's my fave :wub:

 

Inače, kupila sam Trifalu, ali mi je groznog ukusa. Ne znam kako ću to piti svakog jutra :mrtav:

 

U magazinu koji sam dobila u Bio Marketu (a radi se o: http://www.zdravzivot.com) pročitala sam da se vrši upis u školu aromaterapije. Dobija se sertifikat za aromaterapeuta, a nude sledeće:

 

http://www.aromatea.co.rs/seminari.htm#3

 

Pošto na ovom njihovom zvaničnom sajtu nema detaljnih informacija o upisu, poslala sam im mejl da bi mi javili gdje se vrša obuka, koji je fond časova, kada bi škola počela sa radom itd. Nadam se brzom odgovoru :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detoks: hvala na ponudi, dobri saveti su uvek dobrodošli jer ja znam one klasične, voće, povrće, voda blablabla.

Ima li nešto novo?

 

E, sorry, preskočila sam slučajno ovaj post, ali vidim da je od juče tako da no prob :D Vidi, ja još nisam radila neki master cleanse, što ne znači da ne bi trebalo, ali u tom slučaju moraš da se tih mjesec dana (ili već koliko - zavisi i od same metode) posvetiš sebi i svom tijelu. Prvo, ja nemam vremena ni da pročitam osrednju knjigu (kako po štivu tako i po obimu) i jedino što bih bila u mogućnosti to je ovih 10 dana što se radi po ajurvedi sa Nerom: http://www.biospajz.rs/katalog/nera--sirup...nje-500ml.html, dala sam link na prethodnoj strani o kakvoj vrsti tehnike je riječ.

 

E sad, ukoliko ti imaš više vremena, evo ti svakako ovaj sajt: http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=233, naći ćeš vrlo dobrih rješenja. :da:

 

Joj kako dobro zvuči ova škola aromaterapije... samo što nemam nikako vremena za to :(

Hajde javi kada ti odgovore, možda bude za par meseci kada ću (nadam se) biti rasterećenija malo...

 

Javiću, naravno. Nemam bre ni ja vremena, ali ako tako budem posmatrala stvari nikad ništa neću upisati. Planiram i tekstilni dizajn naredne školske godine, planirala sam čak nešto i u domenu farmaceutike, ali sam isključivo bila zainteresovana za alternativnu medicinu i eto juče naletjeh na ovu školu. Kao slučajnost :)

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako već postoji tema Kozmetika, volela bih da imamo i jednu o prirodnim preparatima, receptima, alternativama uobičajenim proizvoidma za negu tela.

Kada kažem "nega tela" mislim i na kožu, kosu, nokte ali i na hranu i celokupan način života.

 

Molim vas da ako ste protiv ovoga, ako vam je glupo, gadno, ako ne vidite zašto bi neko želeo da prestane da koristi proizvode sa standardnim sastojcima, da zaobidjete temu. Takodje bih zamolila članove da ne ulazimo u raspravu o tome šta je prirodno i gde je granica.

Ideja je da imamo mesto gde možemo da razmenjujemo informacije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...