Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Ranije sam koristila ulje badema za jačanje noktiju i običnu mast (kremu) nevena, bez hemije, sve iz apoteke. Pomoglo mi je.

 

Tražila sam ranije ko koristi ovo: http://www.hemelshop...hemel-for-nails, ali i dalje nemam nikakvu preporuku

 

imam ovu kremicu. mazala nekih par nedelja , al nisam nesto odusevljena

doduse samo uvece...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ajlin: ako ces da kombinujes s krpicama (jedini temeljan nacin po meni) onda 2 soljice secera, cetvrt limuna i cetvrt vode, ako ispadne suvise gusto razrediti s malo vrele vode. Na najjace pa kad postane smedje skidas. Mada mislim da je bezbedno preporuciti pola solje vode umesto 1/4. Kad hoces da koristis ubacis u rernu na 50 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj Kokopeli da dođe, ona će ti sigurno reći nešto pametnije. Ja sam do badema+nevena došla tako što sam ušla u prvu apoteku i pitala apotekarku :haha:

 

:razz:

 

Shenemil ulje se bukvalno zove: ULJE ZA NOKTE I ZANOKTICE @ "Maslina"

 

Sastav: ulje soje, bundeve, kantariona i lana sa etarskim uljem lavande, kamilice, ruzmarina, bergamota, geranijuma, žalfije i nane. Bočica je od 20ml. Cijenu ne znam, kupila cimerka, sigurno nije više od 200 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sve cesce osecam los vajb kad se kupam i perem kosu (bukvalno mi sve smrdi na hemiju) sutra se uclanjujem u vas klub :D

Sto je najgore (najbolje?) prirodna kozmetika kosta cak i dosta manje nego komercijalna.

Elem vi me ispravite, ovo sam planirala da uzmem (za pocetak) - Shenemil pastu za zube, Brahmi ulje za kosu, Fitomil sampon, Kupku za dobro jutro :D

Vec vidim sta cu zenama da poklanjam za NG :zuba:

A ovo kupujem gega radi:

 

648.jpg

 

:lol:

 

ladno ima i ovo - zvacu ga dorucak sapun

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa čestitamo. Ja da ti preporučim šampon bez hemije, imaš u DM-u izbor a ima i u Biošpajzu onaj Sidha biljni koji je stvarno odličan. Biće ti čudno, jer naravno nije isti filing pogotovo kad se skineš sa kondicionera, činiće ti se da si čupava i sve, ali istraj i pakuj kosu i sebum će ti zahvaliti već posle 2-3 nedelje.

 

 

Ja moram da prijavim da nisam mogla više da idem šarena, a bilo mi je neprihvatljivo da odsečem svu farbanu kosu, i sinoć sam se zafarbala. U moju boju, ali ipak...

 

 

 

@ajlin: ako ces da kombinujes s krpicama (jedini temeljan nacin po meni) onda 2 soljice secera, cetvrt limuna i cetvrt vode, ako ispadne suvise gusto razrediti s malo vrele vode. Na najjace pa kad postane smedje skidas. Mada mislim da je bezbedno preporuciti pola solje vode umesto 1/4. Kad hoces da koristis ubacis u rernu na 50 stepeni.

 

Hvala za ovo!

 

:razz:

 

Shenemil ulje se bukvalno zove: ULJE ZA NOKTE I ZANOKTICE @ "Maslina"

 

Sastav: ulje soje, bundeve, kantariona i lana sa etarskim uljem lavande, kamilice, ruzmarina, bergamota, geranijuma, žalfije i nane. Bočica je od 20ml. Cijenu ne znam, kupila cimerka, sigurno nije više od 200 din.

 

Vidiš. Znala sam da ti imaš nešto u rukavu!

Sunce ti koji sadržaj.. jel' to iz Biošpajza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:razz:

 

Shenemil ulje se bukvalno zove: ULJE ZA NOKTE I ZANOKTICE @ "Maslina"

 

Sastav: ulje soje, bundeve, kantariona i lana sa etarskim uljem lavande, kamilice, ruzmarina, bergamota, geranijuma, žalfije i nane. Bočica je od 20ml. Cijenu ne znam, kupila cimerka, sigurno nije više od 200 din.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DF, mislim da se nećeš previše oduševiti tim sapunima. Ja ih imam i meni su ok, naročito ovaj za piling, ali miris je vrlo (domaće) mliječan, nema aposlutno nikakvih drugih aroma i sl. Na pakovanju piše da je odličan za pranje kose, ali meni je ona bila previše kruta pa sam odustala od toga. Ono što hoću da kažem je da ako prelaziš sa hemije na prirodno, polako kreni sa nekim drugim proizvodima tipa sa Dar sapunima, spominjale smo Mačka i ja "Kraljicu" (cca 400 din) iz Masline. To je odličan sapun - predivno miriše i super je za čitavo tijelo :da: Drugo, šampon koji budeš kupila je ajurvedski, predlažem ti da kupiš i njihovu Neem pastu za zube, jer je izvanredna! Prvo kreni sa standardnim oblicima u kozmetici pa kad vidiš kako ti prijaju, kreni na "neobične" ili bolje reći ne toliko standardne kod nas. Obavezno uzmi i Dar balzam za usne, imaš sa medom i kamilicom, oba su ručni rad. Ako hoćeš visoko kvalitetnu kozmetiku to je Dr. Hauschka koja je i skuplja od paraben kozmetike. Prosjek proizvoda je + 2.000 za njegu lica. U PC Ušće imaš apoteku koja ima veeeeliki izbor dobre prirodne kozmetike. Uzmi i Shenemil glinu za lice. Ona je jeftina, oko 250 din, a meni se pokazala kao vrlo djelotvorna. Obavezno radim parenje lice prije nanošenja gline.

 

Sunce ti koji sadržaj.. jel' to iz Biošpajza?

 

Imaš i tamo, čini mi se. Ovo je iz Masline.

 

 

edit: DF, sad vidjeh da ne uzimaš ajurvedski šampon već Fitomil. Bolji je ajurvedski ako uzimaš Brahmi ulje. Preporučuje se da se ulje drži čitavo veče i ujutru kosu opereš tim šamponom. Meni je kosa fenomenalna posle takvog tretmana.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kokopelli: uh al si se raspisala, ko da ne pratim temu :D Hvala svakako :da: mislila sam cisto kao 'e ovo ti nista ne valja', ako postoji tako nesto na onom mom spisku gore :da: Dr Haushka necu nikada koristiti jer imam mukom otkriveni sistem krema za lice koji mi radi. Znaci hocu da menjam samo sampon, kupku i pastu za zube :da: A za kozji sapun sam rekla da je gega radi, necu da ga koristim :D 60din je, kupicu da se smejem s ljudima kad im ga pokazem :D

Sto se prelaska tice, ne ocekujem da mirise lepo, samo da ne smrdim posle kupanja :D

Znaci umesto Fitomila ovo http://www.biospajz.rs/katalog/sampon-sidha-180-ml.html

Idem sad da kupim :D

Edited by Double Fire
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bila fina ta kozica. Nema neki miris, i ne piše od čega je napravljena, to su joj minusi.

 

Kraljica koliko se sećam i nije bila prirodna. Ali je stvarno divno mirisala.

 

Usput. Ne pratim temu previše, ako je neko imao ideju da pere sapunom kosu, imajte u vidu da je posle sapuna neophodno isprati kosu nečim kiselim, pošto su sapuni bazni a pH kože je 5.5 ko se seća one reklame za Dzonson i Dzonson.

 

Ako ne isperete kosu nečim kiselim (voda i limuntus, najjednostavnije), posle nekoliko pranja, a možda i već posle prvog pranja i par dana, imaćete nagomilano nešto voštano na glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U centru Novog Sada juce i danas u centru je bio sajam Planeta Vegetariana, a mislim da ce trajati i sutra. Izmedju ostalog, mogu se kupiti i fenomenalni prirodni sapuni na bazi cimeta, karanfilica, mente, pomorandze, lavande....Divno mirisu i odlicni su za piling, ne sadrze nikakve hemikalije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisak o ajuverdskom samponu i Brahmi ulju - posto perem kosu na dva dana drugog dana spavam s uljem. Ovo je prvi sampon posle kog mi je kosa skripala pod rukom, znaci nista ne ostavlja za sobom. Sjajno je oprao ali je posle ulja potrebno temeljno oprati (ne mislim na puno sapunjanja nego npr 90% kose peni i ti mislis sve si oprao a onda posle provalis da je jedan deo ostao masnjikav). Ocekivala sam da ce mi se zato elektrisati i mrsiti kao blesava a bas je suprotno, posle spavanja cak nije umrsena. To mi se jos nije desilo. 3x ura za biospajz.rs, Kokopelli i Ajlin :veseli:

Btw onu kupku za dobro jutro koristim kao gel za tusiranje iako pise da se puni kada :haha: valjda nije stetno. Nisam znala sta kupujem jbg.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebem ti da ti jebem i Prirodnu negu tela i sve!!

 

Nešto sam pogrešno uradila, smesa za depilaciju jeste braon ali ništa ne 'vata da prostite, i sad ću po svoj prilici baciti celu šerpicu (sreća pa sam odmah presula iz ceptera u kom sam kuvala u neku bezveznu), em sam se ispekla bratski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebem ti da ti jebem i Prirodnu negu tela i sve!!

 

Nešto sam pogrešno uradila, smesa za depilaciju jeste braon ali ništa ne 'vata da prostite, i sad ću po svoj prilici baciti celu šerpicu (sreća pa sam odmah presula iz ceptera u kom sam kuvala u neku bezveznu), em sam se ispekla bratski.

 

 

Meni je sve ispalo ok iz prvog puta tako da jesi nešto za*ebala. Ja sam samo ruke depilirala i sve sam završila za pola sata recimo, sad mi je dusa da to opet radim, fino odeš na depilaciju pjenom i eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...