Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Guest LadyInRed

Devojke,sta biste mi preporucile da koristim kao balzam u kombinaciji sa Sidha samoponom?

Ja sam ga nasla u radnji koja je kod njih na sajtu oznacena kao prodajno mesto i kosta citavih 460 din

Edited by LadyInRed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lush se nije otvorio jos uvek (koliko ja znam)

 

 

Или, да скратим причу: препоручите, ако бога знате, SLS free шампон и сапун, а да није претрпан алкохолом, као сви такви на које сам до сада наилазила...

 

Znam da Tigi ima sampon koji se reklamira kao SLS free - Tigi Superstar ali ne znam kakav je.

 

Jedino sto sam ja koristila da je SLS i SLES free je Nivea baby sampon, on ima Decyl Glucoside (to je ok) i Sodium Myreth Sulfate (on je slican kao SLES). Mogu da kazem da je sampon ok i blag. Prvi put kad sam njime oprala kosu ucinilo mi se da je katastrofalno slab ali posle je bio ok.

 

Ja u principu ne trazim neki mnogo blag sampon jer stavljam puno leave-in regeneratora i treba mi nesto da ocisti sve to.

 

Ali me svejedno tema zanima :mrgreen: pa javite ako nadjete nesto dobro... Ja cu sad uskoro da uzmem nekakav hidrantni, samo da se odlucim koji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyInRed

Lush koliko znam nije potpuno prirodna kozmetika.

Ja sam skontala da je Sidha ajurvedanski dobar sampon samo me zanima ako nadjem to Brahmi ulje kako se nanosi i da li ce kosa od njega biti masna?I da li taj Sidha sampon susi kosu ili sta joj vec radi.Inace pise u sastavu na biospajzovom sajtu da ima u sebi kanu.To bi znacilo da farba kosu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lush koliko znam nije potpuno prirodna kozmetika.

Ja sam skontala da je Sidha ajurvedanski dobar sampon samo me zanima ako nadjem to Brahmi ulje kako se nanosi i da li ce kosa od njega biti masna?I da li taj Sidha sampon susi kosu ili sta joj vec radi.Inace pise u sastavu na biospajzovom sajtu da ima u sebi kanu.To bi znacilo da farba kosu???

 

U Biošpajzu imaš Brahmi ulje. Uputstvo kaže da se utrljava u koren, poboljšava cirkulaciju i oporavlja sebum, rešava perut i brine o zdravlju kože glave, preporučuju da ga ostaviš preeko noći. Ako se odlučiš na ovu varijantu pazi da ne preteraš jer ćeš srazmerno tome ispirati sa više šampona, inače ako se umereno stavi pranje iz dva puta normalno ispira. Ja sam probala da ga utrljavam između dva pranja i to radi :da:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Najbolje je da u toku pranja razdvajaš kosu prstima dok šamponiraš. Koren od ovih stvari dosta ojača, videćeš i sama uostalom. Za eventualno nanošenje nekih biljnih putera i slično, umesto kondicionera, mogu da ti kažu Kokopelli ili Mačka, nadam se da će videti ovaj post.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam u ime nekoga ko nije clan - posto vidim iz vasih prica i linkova da je vrlo zdravo za kosu stavljati kanu povremeno (tj ko hoce crvenu ili crnu boju, uz indigo), da li ima ikakve svrhe da je stavlja neko s farbanom kosom? Verovatno hranljiva svojstva postoje bez obzira na stanje kose, osim sto naravno na crnu farbanu nece uticati u smislu boje. Da li cekati da izraste pa nastaviti furanje crne kanom i indigom ili odmah poceti s tim?

 

A sto se mene licno tice, videcu da porucim s onog kul sajta (mislim da je Macka rekla da je uzela/uzimace) i onako sam htela da predjem u crveno :da: Koliko pranja treba da bi se skinula boja sa koze glave?

 

p.s. kapiram da komentar vise pripada ovde zbog prirode preparata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za crnu, ali stavljanje kane na crvenu farbanu je besmisleno. Probala. Takodje farbati u crveno kosu tretiranu crvenom kanom je takodje pointless jer se ne prima boja kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mačka

 

Tek sad videh tvoj odgovor za Hajdukovo šampon!

 

Biće najbolje da pređem na ceđ :) Sidha mora da ima sapunsku bazu jer peni baš dosta, sadržaja nema nigde. Mogu da probam da pitam ovoga iz Ajurvede Vrčin što se javio,hoćeš?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyInRed

@Mačka

 

Tek sad videh tvoj odgovor za Hajdukovo šampon!

 

Biće najbolje da pređem na ceđ :) Sidha mora da ima sapunsku bazu jer peni baš dosta, sadržaja nema nigde. Mogu da probam da pitam ovoga iz Ajurvede Vrčin što se javio,hoćeš?

 

Ako ti nije problem jel mozes da ga pitas da li je Sidha organski ili ne?Ako nije da ga menjam.

Ja sam sada kupila Sidha i Brahmi ulje pa cu to probati sada.

 

Ako neko dobije neku novu informaciju u vezi sampona i balzama a da nije papreno please neka nas informise :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mačka

 

Tek sad videh tvoj odgovor za Hajdukovo šampon!

 

Biće najbolje da pređem na ceđ :) Sidha mora da ima sapunsku bazu jer peni baš dosta, sadržaja nema nigde. Mogu da probam da pitam ovoga iz Ajurvede Vrčin što se javio,hoćeš?

 

Hajde pitaj, ako te ne mrzi :da: hvala!

 

Se zajebavaš za deđ?

Ako ti je stvarno trip šta da koristiš, probaj jaja. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прошло време за измену поста, а ја бих додала још понешто...

 

http://www.limundo.com/Clan/Startoucher/SpisakAukcija

 

Мени овај линк делује веома обећавајуће. Нашла сам мејл госпође која продаје ове стварчице и била је веома љубазна и изузетно брзо одговорила. Рече ми у мејлу да ће ускоро поставити и понуду умућеног ши путера у паковаљу од 30 и 50 грама, као и још неке сапуне... Чекам сада да ми пошаље цене неких производа који су ме заинтересовали, а за куповину која није преко аукције. Мада, за сада ми цене делују пристојно... Питала сам и да ли има још неких производа за негу косе - држ'те палчеве да има. Кога занима, могу да проследим мејл...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...