Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Nista od narucivanja iz inostranstva, nadjoh i jojobino ulje, i she i kakao buter cak i etericno ulje cimeta :wub: da pazarim ovde :)

i to ce me sve izaci nesto oko 2000 ukupno

link 1

link 2 pri cemu ovaj lik prodaj ei ona pakovanja za kreme i labela sto je, cini mi se, macka trazila onomad :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripazi kod ovih eteričnih ulja. Ne vidi se tačno od čega se sastoje, osim kod origana.

 

http://www.wikihow.com/Buy-Essential-Oils

 

Knowledge is power, and the more you can learn about the product, the better value you will be able to get. Essential oils vary in quality depending on which parts of the plants are included--lavender oil, for example can be made with lavender flowers and stalks or just with the flowers, the latter being of higher quality--the method of extraction (steam distilled is usually better than water distilled), country or region of origin, and time of harvest.

 

Mada, opet, zavisi za šta ćeš da upotrebljavaš cimet. Ako ćeš za masažu ili za njegu tijela, bitno je. Sa cimetom moraš pažljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cimet obozavam zbog mirisa, a znam da je to sa upotrebom skakljivo, evo bas kopam po netu o tome od jutros. :)

 

edit

sudeci po ceni, vrlo verovatno je u pitanju ulje lisca cimeta, koje izgleda ne odgovara mom naumu posto

Cinnamon Leaf Essential Oil has a spicy, warm, clove - like smell. Customers seeking the smell of the cinnamon spice should purchase Cinnamon Bark.

sto ne znaci da je lose, samo ne mirise na zacin cimet, a to je miris koji trazim....

Zanimljivo mi je sto sam nasla o tom "lisnom" ulju

We have never offered Cinnamon Leaf oil before, because I honestly never experienced a sample that didn't smell muddy and lifeless. This oil, product of a dedicated highly skilled distiller is different. Light, vibrant, full of life, it is a beautiful oil. Far less sensitizing than our Cinnamon Bark oil, but still a skin irritant and possible sensitizer so should be used highly diluted. The aroma is similar to a blend of cinnamon and clove (because of its high Eugenol content).

.....

WARNING: Please avoid use during pregnancy or with children under five. Cinnamon Leaf may induce menstruation or stimulate childbirth contractions. As mentioned above, it is a strong skin irritant. Avoid use of Cinnamon Leaf if you are on anti-coagulant therapy (blood thinners.)

A ulje kore cimeta je "ono pravo", mada moze biti dosta opasno ako se ne dozira na pravi nacin. I skupo je. Tako da.... :(

Cinnamon Bark is both a strong sensitizer and an irritant. It really has NO use in skincare products or toiletries, and should not be used in massage blends. If it IS the appropriate oil to use in a therapeutic blend please keep the dilution extremely low (less than 1%.)

 

Tako da, izgleda nista od cimeta i cimet-like ulja za mene, odoh da kupim mirisljave stapice :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno kako sve sto mi se svidja je opasno ili preskupo, oj zivote...... :haha:

 

googlam ja sve, cak i nepoznat broj kad me zove googlam da vidim ko je pa da li da se javim (posto se skoro nikad ne javljam na mobilni) :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da dodaš i bademovo, ali neka ti jednog bude više, a drugog manje.

 

Procenat za kremu bi trebalo da izgleda ovako:

 

1. vodena baza = 65% manje-više

 

ona se sastoji najviše iz hidrolata (50%), a možeš da dodaš aloe veru, biljni glicerin..

 

2. uljna baza = 20% manje-više

 

sastoji se iz ulja i putera u različitim procentima, npr: 7% putera, 10% jojoba, 3% badem

 

3. ostatak = 15% manje-više (sastojak za zgušnjavanje mase)

 

sastoji se iz pčelinjeg voska ili emulzije voska, što je bolje ako ti je dnevna krema (manje masno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow :) hvala puno :da:

 

sto bi rekla Feyd, evo namackala sam se nerafinisanim shea-om i osecam se ko tortica :D

ocekivala sam da je shae malo mazljiviji, na mojoj kozi se oseti bas dok ne upije, onda samo malo pojacava odredjenu notu mog "prirodnog" mirisa koze, svidja mi se, suptilno je

 

Je li neko koristio kokosovo ulje? Koliko je "razmazivo" i masno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu :D

 

Kokosovo ulje koristim u kulinarske svrhe. Organsko i nerafinisano mada na teglici piše da se može koristiti i u kozmetičke, ali nisam još isprobala. Čula sam da je jako dobro. Lakše se topi od shea, tj. čim ga dotakneš već je pola rastopljen. Zaboravila sam da dodam da je bez ukusa i mirisa. Potpuno je neutralno što je super kome smeta miris i/ili ukus. Vidi na netu, sigurno ima nekih reviewa.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok, odustajem od pravljenja bilo kakvih mackalica. Nabavismo i kokosovo ulje i kakao puter, pored shea koji smo vec imali.

Nerafinisano kokosovo ulje je izuzetno mazivo, to je taj nivo mleka za telo, sa dodatim mrvicama kakao butera dobije i fenomenalan miris. Za lice se sam shea pokazao odlican (narocito onaj deo sa smanjivanjem podocnjaka :wub:).

Tako da, sto se nas tice, to je to. :da:

 

Btw Sawyer ode danas na posao umuljan kakao buterom, na pravom muskarcu svaki miris je muzevan :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...