Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Snimih u ovoj radnji u TC Fontana neke ogromne sampone i balzame, cena povoljna, da nije neko probao slucajno?

 

Ја се сигурно једно годину дана мерачим да их пробам, ал' до сад ништа од тога. :haha: Видела сам их на сајту, али нисам успела да нађем састав, а до продавнице никако да свратим. Имају ли нешто cone-free?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom ne ili ima mali procenat blata. Čak i kad dođeš tamo hoće da ti uvale takve proizvode, osim ako ne odeš direkt na plažu, platiš šaku blata 5e pa se maži na +45C :haha:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel onda uopste ima koristi da se mazes tim noname blatom? :D Mislim ako ima slican hemijski sastav onda i nije bitno odakle je zaista... A to bas i ne mogu da znam :ph34r:

Interesuje me posto kapiram da je korisno uvesti i takav neki tretman povremeno, pored pilinga i hidrantne kreme (za telo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam i ne bih provjeravala :D Ja se mažem domaćom glinom, tj. nije da sam je sama pravila, već kupila u Maslini ili sl. Jednu koristim za unutrašnju, drugu za spoljašnju upotrebu. Glina kao glina je jako ljekovita i možeš da praviš milion mackalica sa milion različitih primjena (lice, tijelo, kosa, unutrašnji organi :D). Postoje i kombinacije gline sa/bez (prečišćene) vode, dodavanjem meda itd. Ne znam što bih sada jurila nekakvo blato iz Mrtvog mora. Više volim ono što mi je lakše dostupno :D

 

Zaboravila sam da dodam da isto važi i za zeolit, samo što je on djelotvorniji za unutrašnju upotrebu i kao maska za lice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...