Jump to content

ebay


Recommended Posts

Ajme meni kako su ljudi naivni :D

Kao prvo, MOZES imati pay pal nalog, samo umesto imena drzave Srbija (ili Montenegro) biras neku koje ima na listi (npr ja sam Sloveniju valjda). Naravno onda prodavcu moras da naglasis da ne salje u Beograd, Slovenija nego Beograd, Srbija. Da se ne bi ispalio prvo kontaktiras prodavca pitanjem 'jel saljes u Srbiju'.

 

A kao drugo imate http://www.forwardit.us koji ce u vase ime kupiti sa BILO KOG sajta (dakle koji ne salje u Srbiju), ukljucujuci bidovanje na e-bayu i isporuciti vam kad im stigne paket. Usluga je $10 po paketu. Imam samo sjajna iskustva s njima. Pogotovo sto ako oni ne dobiju paket ni vama se ne naplacuje a posto su Amerikanci koji vole da tuze sve zivo sigurni ste da ce dobiti vase pare nazad. Jedino je bedak ako vas zanima sajt koji je iz Evrope a ne salje ovamo, onda placate overseas (tj skuplji) shipping do Forwardit-a a onda jos jednom nazad do vas. Idealno je kad je americki sajt jer je shipping u USA mizeran.

Primaju SVE kartice (master, visa, american express i sl), placa se preko Google Checkout-a koji je nesto kao PayPal samo ima i nas :)

 

Recite NE e-ducanu :lol:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice kupovine preko ebaya direktno putem pay pala javni mi kako prodjes kada kupis nesto tako...Jer koliko citah po forumima cim po proxyu otkriju lokaciju zamrzavaju ti racun i sve pare na njemu,tako je jedan lik ostao bez 200 jura.Elem ne znam za te kombinacije,sigurno nije lose al meni ne odgovara jer nemam i ne planiram da uzmem kreditnu karticu(zivele debitne,fak jea! :P ).A koliki e ducan uzima harac?

 

@ghoul Ovog lika nadjoh sticajem okolnosti na jednom forumu,cuh se sa njime,ispostavi se da skuplja iste stvari kao i ja...Raspricasmo se malo,shvatih da je posten lik poslah mu pare po njegovoj devojci koja ovde studira.Inace kao dokaz da me nece zavrnuti je to sto mi nije ni trazio ni dinar provizije vec cokoladu za devojku :D

Cim mi stigne javljam utiske pa ako mi da mogu da ti prosledim njegov mail ;)

Edited by Mlatim Zrake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajme meni kako su ljudi naivni :D

Kao prvo, MOZES imati pay pal nalog, samo umesto imena drzave Srbija (ili Montenegro) biras neku koje ima na listi (npr ja sam Sloveniju valjda). Naravno onda prodavcu moras da naglasis da ne salje u Beograd, Slovenija nego Beograd, Srbija. Da se ne bi ispalio prvo kontaktiras prodavca pitanjem 'jel saljes u Srbiju'.

 

A kao drugo imate http://www.forwardit.us koji ce u vase ime kupiti sa BILO KOG sajta (dakle koji ne salje u Srbiju), ukljucujuci bidovanje na e-bayu i isporuciti vam kad im stigne paket. Usluga je $10 po paketu. Imam samo sjajna iskustva s njima. Pogotovo sto ako oni ne dobiju paket ni vama se ne naplacuje a posto su Amerikanci koji vole da tuze sve zivo sigurni ste da ce dobiti vase pare nazad. Jedino je bedak ako vas zanima sajt koji je iz Evrope a ne salje ovamo, onda placate overseas (tj skuplji) shipping do Forwardit-a a onda jos jednom nazad do vas. Idealno je kad je americki sajt jer je shipping u USA mizeran.

Primaju SVE kartice (master, visa, american express i sl), placa se preko Google Checkout-a koji je nesto kao PayPal samo ima i nas :)

 

Recite NE e-ducanu :lol:

Au jbt, ovo zvuči mnogo dobro. Jesi ti naručivala šta, je l' ti se ikad desilo da ne stigne? Je l' usluga 10$ plus shipping do nas ili je 10$ sve što se njima plaća?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, razmisli jbt :) Zasto bi se njima isplatilo da ti za 10$ posalju beskonacno mnogo stvari i jos plate shipping? :D 10$ je dodatno na sve troskove. Znaci placas proizvod, shipping od tog sajta do Fwd i shipping od Fwd do nas PLUS 10$. Zato sam i rekla da je zeznutije kad sajt od kog hoces nesto nije u USA.

 

Imam samo sjajna iskustva s njima.
Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje kosta otvaranje deviznog racuna s karticom nego da svaki put kad ti treba nesto placas takvu uslugu :D

Samo nemojte kod Intese jer imaju tonu problema (em mi nije jasno kako tacno vode stanje jer sam uvek u minusu iako doplatim vise nego sto me kupovina kosta em oko 1. u mesecu treba tipa 2 nedelje da ti legnu pare em kad ponistis porudzbinu treba tacno 2 meseca da ti te pare opet budu dostupne...), bolje Raiffeisen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, fizicko fizickom je i dalje nemoguce, kad sam radila bank transfer videla sam da i dalje vazi. Zato Western Union kod nas moze samo da prima pare. Ali kad preko Forwardit-a radis onda oni imaju posla s fizickim licem, zato je legalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto ta kartica sluzi da kao kupis nesto kad nemas realno para (znaci kod nas u nekoj prodavnici) i to sam uradila pre tipa 11 meseci, kostalo je oko 19k. Svakog meseca jelte stize 5% da otplatis a ja sam u minusu 12k pa ti sad to meni objasni :) Trebalo bi da mi je ostalo nesto oko 8k za otplatu. Inace je koristim samo za net, po principu 'ako kosta 90 eur uplatim 100' i stvarno se skine 90 (stigne poruka kad izvrsim transakciju) al u toku meseca ode jos 10ak eur, ne na odrzavanje :confused: na izvestaju naravno nista ne pise da je iko drugi trosio (citaj krao preko neta), e to je nelogicno.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, al nebitno, ima da odem i isplatim te pare i ugasim karticu. Predjem lepo kod Raiffeizena gde samo sto ti ne popuse kad udjes... Intesa su seljaci i ne zanima ih nista sto nije svakodnevna pojava. Pre nego sto odem da ih pitam nesto u vezi internet kupovine spremam govor da bih ga uprostila tako da nema sanse da se zbune :D Jednom mi je neka firma vratila 300eur jer su ponistili kupovinu i pare se nisu videle mesecima (stajale su u 'rezervisano' zoni kartice). Cimala sam ih 5x dnevno, pitali su me gluposti tipa 'jeste li vi sigurni u to sto pricate, ovde nema nikakvih para na cekanju', ludaci. Pare dosle same kad sam ih vec otpisala.

E da, ako ce neko da radi Bank (Wire) Transfer nek radi takodje u Raiffeizenu, tamo su mi jos pre 5 godina pristali da urade tu uslugu iako maltene nisu ni znali sta je to. Do sad su apsolvirali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam racun za kupovinu preko neta u Rajfajzenu i vec dugo kupujem preko Amazona bez ikakvih problema i uglavnom kupujem preko americkog amazona, ne znam zasto ali kad preko njih narucim nikad ne placam carinu, a kad sam narucio preko nemackog odrase me za carinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, al nebitno, ima da odem i isplatim te pare i ugasim karticu. Predjem lepo kod Raiffeizena gde samo sto ti ne popuse kad udjes... Intesa su seljaci i ne zanima ih nista sto nije svakodnevna pojava. Pre nego sto odem da ih pitam nesto u vezi internet kupovine spremam govor da bih ga uprostila tako da nema sanse da se zbune :D Jednom mi je neka firma vratila 300eur jer su ponistili kupovinu i pare se nisu videle mesecima (stajale su u 'rezervisano' zoni kartice). Cimala sam ih 5x dnevno, pitali su me gluposti tipa 'jeste li vi sigurni u to sto pricate, ovde nema nikakvih para na cekanju', ludaci. Pare dosle same kad sam ih vec otpisala.

E da, ako ce neko da radi Bank (Wire) Transfer nek radi takodje u Raiffeizenu, tamo su mi jos pre 5 godina pristali da urade tu uslugu iako maltene nisu ni znali sta je to. Do sad su apsolvirali :D

Priznajem da ne znam kakvo je osoblje. Ja imam ok situaciju, moja najbolja drugarica je direktorica jedne poslovnice, pa kad god me nesto zanima ja lepo kod nje i potpisujem naloge uz kafu, k`o Kurchubitj :) Ili mi ona telefonom sve objasni, a riba stvarno zna posao. :wub: A i to se retko desava jer 90% stvari obavljam online. Ustvari retko koristim te pogodnosti, a i kad odem, nije varijanta 'jebite se smrtnici' pa uskakanje preko reda, vec kod nje u kanc, bez da ikoga prekidam. Ona i onako samo sedi i deli savete upanicenim sluzbenicima po ceo dan :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisu oni toliko losi, na prvu loptu, al ako ti treba nesto iole nestandardno ima da se porodite, i ti i oni :)

malopre videh reklamu za MasterCard Atlas Banke, navodno nema ni odrzavanja ni kamate, samo uplatis i trosis... ako je prima PayPal ima da vadim, iako je krs banka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi,evo iscimao sam ministarku evo sta je rekla danas na nekom skupu o e-trgovini :)

 

Matićeva je kazala da je planirano da Srbija 2010. godine bude uključena u sistem za plaćanje preko interneta "Pej pal".

 

Ona je kazala da je tu informaciju dobila iz “Pej pala” i navela da će uključivanje Srbije u taj sistem, koji je za korisnike besplatan i jednostavan, podstaći elektronsku trgovinu i poslovanje u Srbiji.

 

Ako bude ovako najzad izlazimo iz sive zone pa cemo moci da kupujemo na ebayu dok ne pocrkamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije neophodno da se prvo izbaci onaj maloumni zakon o zabrani slanja novca fizickim licima? Posto je razlog bio ne znam kakvo petljanje s novcem a to su oni na koje se zakon odnosio i dalje mogli da rade, naje*ao je samo posten svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...