Jump to content

ebay


Recommended Posts

Ja sam bio pre neki dan u banci i kada sam pitao da li bi mogao da ugasim racun i dobijem svojih 20eura depozita nazad covek mi je odgovorio da se gasenje placa 5eura i da se ustvari ne dobija 20 nego 15 ili mozda cak i manje kada se to sve sabere i oduzme.Koliko se secam tu pricu nisu pricali prosle godine.Tako da mi se nesto nije gasio racun jer nije bas tako kako su pricali,a i uvek ce mi trebati nesto sa neta pa cu dati jos tih 150-200din ili koliko je vec produzenje kartice i dobiti karticu koja ce biti funkcionalna jos 14-15 meseci.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako odobre PayPal, krenuće masivan odliv deviza, to je ono što njih žulja. Iz istog razloga je Dinkić 2000. zabranio devizni promet ka inostranstvu, da bi uplatio nekome 100€ na račun u EU, tvoj zahtev mora da ide pred upravni odbor banke.

 

Što se samog PayPal-a tiče, uzmete Visu Internet u Banci Intesi, stavite Bosnu za zemlju, normalne podatke o adresi itd. i prolazi verifikacija bez ikakvih problema.

 

to je besmisleno, pa šta je ovo do sada nego masivan odliv deviza, taj deo što bi išao preko pay pala je minoran, kao što su menjački poslovi stanovništva u odnosu na privredu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio pre neki dan u banci i kada sam pitao da li bi mogao da ugasim racun i dobijem svojih 20eura depozita nazad covek mi je odgovorio da se gasenje placa 5eura i da se ustvari ne dobija 20 nego 15 ili mozda cak i manje kada se to sve sabere i oduzme.Koliko se secam tu pricu nisu pricali prosle godine.Tako da mi se nesto nije gasio racun jer nije bas tako kako su pricali,a i uvek ce mi trebati nesto sa neta pa cu dati jos tih 150-200din ili koliko je vec produzenje kartice i dobiti karticu koja ce biti funkcionalna jos 14-15 meseci.

 

Jebi ga, ja bih ugasio račun sigurno baš zbog tog lopovluka. U Intesi nema ni depozita ni troškova tog tipa, zašto bi ti nekome davao da ti vrti 20€ koje možeš da potrošiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Treba ti Visa Internet Banke Intese (najjednostavnija varijanta) koju ćeš registrovati na PayPal sa Hrvatskom ili Bosnom kao državom. Poštarina zavisi od svakog prodavca pojedinačno, ali generalno te same stvari izađu toliko jeftino da ti ni skupa poštarina ne znači mnogo u odlučivanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekom treba nesto da kupi preko Ebaya/Paypalla, ja mu mogu to uraditi - bez ikakve provizije, potpuno besplatno!

 

 

Sta mi sve treba da bih mogao da narucujem stvari sa e-bay-a? I kolike su postarine, tj. da li se isplati?

Uglavnom ti je sve jeftinije nego ovde, cak i kad platis postarinu opet izadje jeftinije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pre par godina sam narucio dva dvd-a preko posrednika (firma se zvanicno bavi tim poslom), oni su svoj deo posla uradili i uzeli procenat koji im sleduje, ali kad su mi stigli diskovi kostali su me 75eura (vrednost na amazonu je bila 40dolara) zbog DHL-a, uprave carina, poreza. Na netu sam nalazio na slicne primere i ustanovio sam da je u pitanju pljacka samo takva. Pitanje bi bilo, da li se i kako mogu zaobici navedeni lopovi, narucivao bi robu bez posrednika direktno od prodavca za koju se ne zaracunava carina, (u pitanju je garderoba i manja kolicina). Ali mi treba sigurna varijanta ne bih ponovo da rizikujem. Da li je moguce kao nekad, da robu donese covek u plavom i tu da bude kraj price?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao super soluciju sto se tice e-bay-a :) Kazem svom ujaku iz swiss da preko pay pal-a naruci to sto hocu, stigne tamo njemu u svajcarsku za par dana, on mi posalje busom za dzabe i eto :) Nit carine, nit cega. On kad dodje u Srbiju, ja mu dam lovu za to i svi lepo prosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Kad ste rascerecili tematiku na 5 tema nije ni cudo sto stalno ima zbunjenih :D

@englis: (ako je jos aktuelno) nemoj biti magarac i porucivati dostavu preko kurira. USPS ako je USA u pitanju, Royal Mail za GB, bilo sta osim UPS/DHL/FedEx iz ostalih zemalja. Kad god je moguce s osiguranjem. Carinu i pdv neces zaobici jer je to zakon jebiga. Preko 20eur uvek povlaci dazbine. Jedino sto ti nece doneti paket cika u plavom vec ces sam ici do poste (ili je samo moj postar lenj?).

Sto se tice fejk PP naloga rade i Hrvatska i Slovenija a izgleda i bilo koja evropska zemlja. Al sta bi s dodavanjem na legitimnu listu? Pisi propalo? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice fejk PP naloga rade i Hrvatska i Slovenija a izgleda i bilo koja evropska zemlja. Al sta bi s dodavanjem na legitimnu listu? Pisi propalo? :confused:

 

Sto se tice fejk naloga, ja sam pre 2 godine napravio fejk nalog na caletovu karticu, i zakljucali su mi je. Ostalo je 20 evra na njoj. Mrzi me da se cimam po bankama, i ovako taj racun zapostavljen. A za legitimnu listu... Ko zna. Mozda nije propalo. ALI! Imajte na umu... To sto ce mi da dobijemo Pay Pal ne znaci da cemo moci da primamo lovu i ostalo. Vec samo da kupujemo. A i to ce nam biti rizicno, zbog nase pametne carine... Sve u svemu, nit' smrdi nit' mirise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je tu izvini rizicno? Niko ne kaze da je zakon super ali makar ga sprovode. Ne znam nikoga kome su izgubili paket ili naplatili vise nego sto sme :confused:

PayPal ima nekad obicaj da ti trazi dodatne dokaze u vezi identiteta pa ako se to desi mozes da ispusis ali kad iskljucivo kupujes preko njih boli te uvo, uzmes drugu karticu :da: Neki mozgovi su se zalili kako je recimo Master Card 'sranje jer nisam mogao da ga otplatim pola godine, uhvate te one kamate i uzasi' sto je njihova greska jer ih niko nije terao da idu u minus. Uplatis, potrosis, cao. Ali upravo zbog tog minusa i potencijalne kradje treba uzeti Intesinu Visu Internet jer prolazi na PP.

@marcoman: Pa da, manje i donesu al secam se da su mi pre par godina donosili i one glomazne posto ti i onako naplate (uz carinu i pdv) 200-300din za dostavu. Eto to moze da im se zameri al postarima, ne debilima sa carine. Mrzim ih (imala sam priliku da pricam s nekima) ali jbg rade po zakonu.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, danas sam dobio informaciju da zvanicno PP (Pay Pal) u Srbiju dolazi 01. aprila! Nije aprilska sala. Jutros sam bio kod nekih brokera i e-trgovaca, oko nekog posla za web sajt, i rekli su mi da banke trenutno pregovaraju (Reiffeisen i Intesa) za otvaranje trzista. Moci cemo da primamo i da saljemo novac, i carine kao da nece biti. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...