Jump to content

Firefox vs kvizovi na Fejsbuku


voodoo_

Recommended Posts

Ako koristite Firefox, evo načina za blokiranje onih kvizova i drugih gluposti na houmpejdžu Facebooka:

 

1. Instalirate Greasemonkey, https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

2. Instalirate Facebook Purity skriptu, http://steeev.freehostia.com/wp/2009/03/19...ebook_homepage/

 

U opisu piše da radi i sa drugim browserima, ali nisam probao.

 

Posle restarta browsera, na Facebooku ćete videti samo tuđe statuse i komentare, ali ne i rezultate third-party aplikacija (kvizovi i slično).

Share this post


Link to post
Share on other sites

То није неопходно. На почетној страни ионако имате десно ''Сакриј'', па можеш да бираш да ли ћеш у потпуности да сакријеш активности пријатеља или квиз који је у том тренутку одиграо...па објавио на зиду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То није неопходно. На почетној страни ионако имате десно ''Сакриј'', па можеш да бираш да ли ћеш у потпуности да сакријеш активности пријатеља или квиз који је у том тренутку одиграо...па објавио на зиду.

 

Meni to i nije nesto od pomoci. Ima milion idiotskih kvizova na FB-u pa se svaki dan pojavi neki novi na homepage-u. Uzaludno ih je sakrivati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U tom i jest problem... Ne postoji silver bullet!

 

Posto postoji generator tih kvizova, svaka shusha moze da napravi svoj, tako da kad blokirate jedan, blokirali ste samo njega, a ne sve kvizove (kamo srece da postoji univerzalna kviz aplikacija, koja samo ima razlicite kvizove, pa blokirate nju... ( DING - eto meni ideje za FB app :mrgreen: ) To bi bilo kulturno i mnogo bolje resenje - ko hoce glupe kvizove, ima 1 app za sve, a ko nece, izblokira ga i mirna Backa.

 

Mana ovog grizmanki skripta je sto izblokira i linkove, i spotove, a mnogi ljudi zele da im to ipak ostane u feedu.

 

Problem u svemu je ova bastard aplikacija sto generise kvizove... Trebalo bi je zabraniti, jebemliga. Ne bi me cudilo da se kosi sa FB terms and conditions, mada mi se ne da da to pravno i utvrdjujem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ne bi me cudilo da se kosi sa FB terms and conditions, mada mi se ne da da to pravno i utvrdjujem :(

 

eh da znas sa koliko se medjunarodnog prava kosi fb...ja ti to kao pravnik iz oblasti kazem.samo cu da ti kazem-adovi,mogucnost manipulacije,neprovjerenost informacija,dostupnost informacija.apsolutno ludilo.da je normalan poredak lagano bi ih usro da vise nikad ne moram da dignem olovku sa stola.ali,heb'ga.neko ima debeli interes da pristupa tolikoj javnoj bazi podataka.i da ne zaboravim juce se jedan brak na moje oci raspao zbog fb.ttako mocno oruzje kad das beogradskoj kurvi,mora sranje da ispadne.odma'.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ne znam gde da pitam, pa aj' ovde cu: juce sam imao jedan friend request na fejsbuku. Medjutim, nikako nisam mogao da udjem u tu stranicu da ga pogledam - samo bi me vratilo nazad na home. Preko maila sam video ko me je dodao i posto i dalje nije bilo sanse da otvorim tu stranicu nasao sam devojku i ja sam njoj poslao request, ona me je prihvatila ali ono sranje od "friend request" ikonice mi i dalje stoji na homepage-u. Wtf? :confused: Jel' se ovo nekome desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Lol meni se to desava stalno. To se desi, kad prihvatish nekoga preko mail-a (direkno sa linka) i posle odesh na home page i ono stoji ponovo tamo... Nestace sigurno, nznm tacno vremenski, meni nestane za dan ili dva kako kad. Ma fejs je problem, previshe baguju, kad imaju retardirane admine :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

E znam i meni se desava da mi zakenja ceo OS zbog Firefox-a :/ Jbem ti FF... Da bi sredio FF da ti ne baguje tako (verovatno ukoci fejs i sve) idi ovako

 

idi u Run pa kucaj firefox -safe-mode i udri enter :D I onda stikliraj sve sto mozesh, i idi OK. To je meni sredilo lisicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...