Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

evo na ovom linku možeš videti koje su specifikacije: http://octogonaudio.instantweb.hu/index.nf...tereo_erositok/ (da je ne mudrujem i filozofiram) ;)

 

cijena, prava sitnica ;) 210e za polovno stereo pojačalo u perfektnom stanju ;):pivopije:

 

Jamo zvučnike nisam imao prilike da poslušam. Ja sam se namerio na Monitor Audio pa to ti je :D nekoliko različitih modela sam poslušao, i u tom cenovnom rangu (do 500-600 evra) predstavjaju najbolji izbor što se tiče slušanja gitaroške glazbe ;) recimo KEF u tom cenovnom rangu ima sranje modele, a još jeftiniji modeli su tuga :da: eventualno za elektronsku muziku, rok, klasika, jazz - no sir ;) ko bi rekao...a KEF bije tako dobar glas....

 

Pre neki dan sam čuo i video neke Tannoy zvučnike.....moram priznati da i njih ozbiljno uzimam u razmatranje :da: mada taj model koji sam ja video nema kod nas u prodaji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
ja najzad kupih pojačalo :D:rockdevil:NAD C350 :da::wub:

 

C350lg.jpg

 

a sad se lagano bacam u kompletiranje sistema, za prvo vreme, poslužiće i stari Technics zvučnici ali čim se skupi lova - padaju neki opaki Monitor Audio :opusteno:

 

a evo i zvučnika :wub: danas stigli blago meni :opusteno:

 

JBLE80.jpg

 

ako nekog zanima da vidi specifikacije samo guglajte JBL Northridge E80 ;) jebiga, odustao sam od Monitor Audio (nisu se baš najbolje pokazali za ovo što ja slušam) engleski zvučnici, nema tu dovoljno snage i siline i razbijačine (if you know what I mean :rockdevil: )

prvi utisak: to je to! :rockdevil: jes' da sam ih platio boga oca ali vredi :da:

 

@Routasydän Jamo zvučnike niko ne uvozi, jedino se mogu nabaviti neki polovni ili u inostranstvu (transport je malo zajeban a možda i carina, ko zna) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na kraju posta si napisao da niko kod nas ne uvozi JAMO zvucnike pa sam ti ostavio link. Pa ti ne pratis ni sta pises :pivopije:

 

da te podsetim: @Routasydän Jamo zvučnike niko ne uvozi, jedino se mogu nabaviti neki polovni ili u inostranstvu (transport je malo zajeban a možda i carina, ko zna) icon_wink.gif

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam, Tehnomarket nije zvanični distributer Jamo zvučnika, oni to nabavljaju ko zna gde i ko zna od koga, iskusni hi-fi manijaci su mi savetovali da takve "distributere" izbegavam u širokom luku - zvučnici im se vuku po prodajnim salonima po ko zna koliko meseci, šetkaju ih iz grada u grad i ko zna u kakvom su stanju ;) nadam se da se sad razumemo :D

Edited by WIZARD OF GORE

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedini zvanični distributer Jamo zvučnika je bila firma Teslavizija iz Valjeva, ali ih oni više ne uvoze :da: tehnomarket ih nabavlja iz ko zna kojih izvora (i ko zna koje ruke) :da: OK, zajeb'o sam se kad sam rekao da ih niko ne uvozi, ali i dalje stoji da nema zvaničnog distributera :da:

 

ti imaš Jamo zvučnike? kupio si ih u tehnomarketu? ili možda radiš tamo? što te sve ovo toliko pogađa :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne pogadja, bas naprotiv, mene ovo bas zanima jer hocu da uzmem i ja neke dobre zvucnike, dobre za metal, a o Jamo sam cuo sve najbolje. Sad me zanima i tvoj utisak, naravno objektivan, o zvucnicima koje su uzeo. Voleo bih da si probao Jamo pa mi bacis poredjenje, jako me zanima. E da, koliko para te je kostalo ovo zadovoljstvo? Meni se svidjaju ovako na izgled ali me znima koliko love je to.

 

E da, jedno pitanje... da li Pioneer vredi bilo cemu? I da li se isplati uzeti risiver sa 6 kanala, prebaciti ga po potrebi u stereo mod i slulsati stereo muziku, a kad hoces da gledas neki koncert ili film bacis ga na svih 6 kanala.... jel to vredi? :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, sorry sto upadam u temu, zelim samo da podelim svoje iskustvo u vezi A/V risivera.

Ukoliko ne postoji potreba / zelja za vrhunskim uzitkom u slusanju SAMO muzike (stereo), A/V risiver moze da posluzi,

ali za zaista pravi audio dozivljaj iskljucivo treba pustati muziku na kvalitetnom STEREO sistemu.

Ja sam probao sa mojim Yamaha 6+1 risiverom da kombinujem JBL i Bose zvucnike ali nije to to.

Ova gorepomenuta NAD/JBL varijanta mi zvuci prilicno obecavajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hoćeš risiver da uzmeš, probaj da nađeš neki Onkyo (dosta ljudi hvali stereo reprodukciju), možeš probati i po oglasima da nađeš nešto zadovoljavajuće, ali ako ti recimo treba i HDMI - onda kupi nov uređaj :da:

 

problem sa NAD-om je grejanje, možeš na njemu jaje da ispržiš, pa zato treba voditi računa da se gornja strana ne preklopi nekim drugim uređajem ;) drugi problem bi mogao biti: "prerastanje" tj. hoćeš nešto jače i kvalitetnije (Marantz recimo :wub:) zato sam ja i uzeo jače zvučnike nego što moj C350 može da izgura (60W po kanalu na 8 oma, a zvučnici su 100W)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidim da su napolju oko 450$? Deluju odlicno, specifikacija je do jaja! 8 oma!

 

A kako se krece Marantz? I ko radi Onkyo kod nas? Ja sam cuo da su Denon takodjer odlicna pojacala, ali nigde ne videh neko (doduse gledah samo po hipermarketima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas sta, nemam ja ni neke ultra kvalitetne izvore zvuka pa da ocekujem ne znam sta :D A sve je bolje od kopjuterskih zvucnika i mini linija iz kine :D

 

HDMI nije toliko bitan jer HDMI ti je u stvari stednja na kablovima, a meni nije frka da uzmem opticki kabl i da lepo povezem sve kako treba.

 

Hvala na informacijama :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pošto je neki genije upokojio temu o Audio uređajima, i ne da mi se da je tražim po đubrištu, reimenovao sam ovu (ionako se pretvorila u to, a mini-linije svejedno sisaju bulje).

 

Elem, iako sam veoma zadovoljan mojim (već nekoliko puta pomenutim i opevanim) Microlab Solo 2 Mk3 zvučnicima, đavo mi nije dao mira i kupio sam polovno pojačalo i zvučnike.

 

E sad, pojačalo je Dual CV-1400, dakle matoro čudo s početka 80ih, evo linka s podacima

 

Kaže na njemu minimalno 4 oma, i 2x50w continuous power, 2x75w dynamic power.

 

Zvučnici su neki Schneider 6040LS, kaže za njih music power 120w, rated power 70w. Po godištu su verovatno ispisnici pojačala, imaju kablove sa DIN priključcima, a DIN priključke ima i pojačalo (mada ima i štipaljke ko što se vidi na onim slikama).

 

DSC00997.JPG

 

 

E sad ima li neko pametan da mi kaže u čemu je fora:

 

Kad sve lepo ispovezujem na komp, jačina zvuka je poprilično jadna. Ok, kad otpanjim komp do daske, i pojačalo skoro do pola, onda je zvuk ok, i ak se pređe preko toga već postaje glasan, da bi do daske već mogao da utiče na komšije, no... I dalje imam utisak da je to sve jadno i kilavo.

 

Probao sam da nakačim jednu (levu - pasivnu) kutiju od ovih microlabovih, i efekat je isti.

 

Kod lika gde sam uzimao pojačalo, povezao čovek tjuner (ili beše CD), jesu zvučnici bili veći, al zvuk je bio sasvim ok, a ne sećam se da smo pojačavali preko pola. U svakom slučaju na kecu-dvojci se već čulo, a ovo se na kecu-dvojci jedva nazire, ako i to.

 

Isto tako, ovi microlabovi kad su namešteni na pola snage, počinju da urlaju već kad volume na compu dođe do 20%, kod 50% je već uveliko opasnost za komšiluk, dakle all in all daleko jače je.

 

Jel falično pojačalo (probavao sam više ulaza), il ne valja kombinacija pojačala i zvučnika, ili prosto ta matora pojačala očekuju jači ulaz i mogu da se slikam (ili pojačam signal nekako)?!

 

Ima li iko pametan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demonik Ako nameravaš da slušaš muziku preko kompa - nabavi DAC :da: ovako do pojačala dolazi slab signal (preko, pretpostavljam, kablova "dž" klase) i ko zna koliko još šumova ima u tom signalu (od napajanja u kompu recimo, a integrisanu zvučnu da ne pominjem), a DAC sve to "apsempluje" i od bednih eMPe3ca dobijaš pa može se reći i neverovatan zvuk :da:

 

PS kolika je impedansa zvučnika? ako je van opsega 4-8 oma, to ne valja, možeš sjebati pojačalo (a možda i zvučnike) :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvucnici su 4 oma, a pojacalo kaze da mu je to ok (a to se i da ocekivati).

 

Sto se tice integruse, ona ce da bude zamenjena nekim audigyjem, no poenta je u tom da zvuk treba da se cuje i sa integrusom i sas brez. Trenutno me jebe sto se ne cuje dovoljno jako.

 

Baci neki link na DAC-ove, nikad to nisam zagledao... Kablovi - pa sad, jedini DIN - 3.5mm jack koje sam nasao, mozda nisu "danceable" k'o oni denonovi od 2000$ ali sum se ne cuje (daj boze da se bar cuje - jebeno je tiho za shum - serem i ja, nije tol'ko tiho, ali noise nije glavni problem)

 

Inace cela konfiguracija je kostala cca 120 evra, ali ako je receno (i probano) da radi, mozda ne ocekujem sound snova, ali ocekujem bar da se cuje. Kad ih zapanjim jache, zvuk je jasno bolji i dublji od ovih Microlabovih, ali taj osecaj kilavine prosto dominira...

 

Kontam da je fora ipak u slabom izlazu sa compa (koje pojacalo iz 78-79-te ne moze da pojaca dovoljno, a tad jos nije bilo CD-a), pa ako bi nasao neki jeftin nacin da pojacam signal (i taj DAC ako nije preterano skup - ne isplati mi se da dajem pare za DAC koji je skuplji od ostatka "sistema", kakav god da je isti).

 

Inace ko sto rek'o, pojacalo je za to vreme bilo visa/visa srednja klasa. Kao nis' specijalno, ali solidno, tako bar kazedu na internet. Btw jako se slabo greje, moz da pici satima i da bude jedva toplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...