Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

to neki stariji model? inače, ovi noviji Mission zvučnici su jako loši, pri malo glasnijem slušanju (12 sati if you know what I mean :mhihi: ) velike su šanse da stradaju visokotonci, a to je tako učestao problem kod svih novijih modela Mission-a da su pojedini serviseri počeli da lageruju rezervne delove....što će reći, ako su baš baš jeftini uzmi, a ako nisu onda zaobiđi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sitnica XD Sto se ljudi loze na tolike vate, ovi moji zvucnjaci imaju 80 vati pa jedva da sam par puta iso preko 50%, nije mi bas cilj da ogluvim XD Dobro, ako cujem neke sabane u komsiluku onda otpanjim DNR dok se ne smire  :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na google citam da ljudi svrsavaju na te zvucnike xD Polovni, nije to nov model uopste...iz neke 2002-2003ce je cini mi se :D

http://www.audioreview.com/mfr/mission/floorstanding-speakers/702/PRD_120152_1594crx.aspx

 

koje ti imas? XD

 

hmmmm 500 evra za polovne Mission bookshelf zvučnike......ja to ne bih uzimao, za taj novac imaš štošta da probereš od novih zvučnika a tek od polovnih ;) preporuka za nove zvučnike bi bila Monitor Audio RX2 (jes da su 540€ ali vrede svakog centa) a od polovnih....pa ne znam ni šta se može naći na tržištu (možda Dayens, Monitor Audio, Jamo) - za 500€ možeš uzeti i polovne floorstand-ere. I to sve opet dosta zavisi i od pojačala na koje će biti zakačeni :)

 

ja imam :vidiavatar: ;)

 

@lemmy ne znam odgovor na tvoje pitanje, al čim pomeneš Winamp - neko će ti se javiti sa savetom da pređeš na Foobar :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko vidim na ovom HiFi-Forumu ljudi kazu da je 500e za Mission 702e bruka cena, "udarila ekonomska kriza" :rockdevil: da kvotujem lika

Kriza je sve zesca, a raznih pacijenata sa zanimljivim cenama sve vise. Izvesni Marinski je izbio u prvi plan sa DIY modelima, a bogami i sa onim vrhunskim Mission 702 za 500 eurica.

sto je najace ja imam Yamaha AX-496 pojacalo, a isto jedan lik sa tog foruma kaze

Drugi je bio Yamaha AX-492 sa Mission 702 zvučnicima...

Prilikom nekog razmeštaja u stanu... u sobu sam stavio AX-492 sa oba para zvučnika... zvuk je najbolji što sam do sada čuo!

tako da mislim da bi bila dobra kombinacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kada se ova tema malo aktivirala,da priupitam nesto.Da li znate neki dobar EQ za windows?Onaj za integruse nije ni za kurac,a ni winamp-ov nije bog zna sta bolji.

 

 

odlichan je windows media player,14 decibela gore-dole,sta ce ti vishe...praseti su slabi,treba da znash ruchno da namestish

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakva je uopste poenta koristiti EQ presete? Samo flat, da se cuje kako je i zamisljeno da se cuje. Eventualno +/- par decibela tu i tamo, da se kompenzuje akustika prostorije...

I naravno Foobar. :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno ni sa 200e na stolu opet ne bi valjalo... ali sa par iljada na stalcima bi moglo da se priča. Da se malo vratim na zemlju, trenutno sam na AIMP2 pleja, on ima EQ +-15db, nisam ih koristio pa ne mogu da ti ih preporučujem ali sam pleja je po meni odličan... i mislim da je džaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

(iako imam Sound Blaster Platinum,ali ne radi mi na Win7 64-bit)

Onda instaliraj kx driver, zadnji podrzava Win 7@64, i radice. Postoji i mali milion DSP pluginova za kx, i vecina je dobra. Osim toga mozes da probas i VST port za Foobar. Naravno postoji ista stvar i za winamp, ali takvu uniju protiv prirode i dobrog ukusa ne valja ni spominjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...