Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

Nisam ih cuo ali po onome sto sam procitao deluju simpatichno. Koliko para te kosta to zadovoljstvo?

 

Nego gojko, sinko, znash li koliko novaca izadje neka solidna stereo kartica? ( poso vidim da se interesujes za M-audio, njihova recimo )

 

160€, što je ništa u poređenju sa kvalitetom koji pružaju.

 

Apsolutno najbolja moguća vrednost za novac je E-mu 1212m, košta 144€, ali pruža jednostavno savršen zvuk, a ne manjka joj ni produkcijskih sposobnosti nimalo, ima isti čip koji se ugrađuje na ProTools HD koji košta par hiljada evra. Ako ti treba samo verna reprodukcija, onda svakako M-Audio Audiophile, 24-bit/96 KHz, 87€. Imaš i jedno i drugo u Artistu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

twister brate postavio si ih stereo samo tako

 

Popusi mi kurac da li ti ono lici na moju sobu i moj komp?

Jos sam i reko da slika nije MOG kompa.

 

btw, neso, pedere i ti si one tvoje postasvljao isto tako. :PPPP

 

160€, što je ništa u poređenju sa kvalitetom koji pružaju.

 

Apsolutno najbolja moguća vrednost za novac je E-mu 1212m, košta 144€, ali pruža jednostavno savršen zvuk, a ne manjka joj ni produkcijskih sposobnosti nimalo, ima isti čip koji se ugrađuje na ProTools HD koji košta par hiljada evra. Ako ti treba samo verna reprodukcija, onda svakako M-Audio Audiophile, 24-bit/96 KHz, 87€. Imaš i jedno i drugo u Artistu.

 

Au... mnogo ja para to planinarenje... no dobro. Sad ce bozic :P

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ja sam ti rekao za microlab kolko se secam zajedno smo gledali,ali uzeo si besmislicu al kao i uvek nauci na tezi nachin ko te jebe:)

 

 

Moguce odavn si mi pricao, ne znam koju si marku spomenuo.

Sta fali solo 7c?

 

U principu u dubokoj filozofskoj raspravi na benchmark forumu sa nekim audifilima smo dosli do zakljucka da su 6c ili 7c za mene.

 

I stvarno ne vidim sta im fali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a najjaci je gojko sto uporedjuje protools hd converter sa emu i sto oce da kupi monitore za stan ?Fora je da ne budu Hi fi da bi realnije culi:)

 

Ne upoređujem, samo kažem da je isti čip, što je prilična garancija kvaliteta. Naravno da se ne mogu porediti uređaji sa petnaestostrukom razlikom u ceni.

 

I kupujem pre svega dobre zvučnike za stan, to što su odrađeni kao monitori im je samo plus :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solo-7C su odlični zvučnici, ne znam šta je problem, Nešo? To je najbliže HiFi-ju za te pare. Ja imam Solo-6C btw. i M-Audio Fast Track USB.

 

I Mlađo, ako ih budeš koristio na integrisanoj zvučnoj kartici, upucaj se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm vidim ovde se ljudi raspisali, pa da se priključim :zuba: ja nabavih NAD C515BEE CD Player :da::rockdevil: sledeće što mi je u planu je phono preamp i gramOfon (ali to tek možda sredinom ili krajem sledeće godine, ne žuri mi se) ;)

 

mogla bi i Ajlin da se javi, pominjala je da planira uzeti neki cd plejer, pa ako ima novosti na tu temu - javi/pohvali se ;)

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Mlađo, ako ih budeš koristio na integrisanoj zvučnoj kartici, upucaj se. :)

 

Oces da mi das neintegrisanu da se ne upucam? :P

 

 

Koristim ih na integrisanoj zvucnoj jer nisam imao para i za zvucnu.

Pa ce integrisana da zavrsi pos'o za neko vreme.

Sem ako to nije toliki smrtni greh :P Sta ti kazes balde? :)

 

gramOfon

 

Zasto su se svi primili na gramofone, kada je gramofoske ploce ( one kvalitetne ) tesko naci?

Za razliku od cd-a koji ima dobar audio format kvaliteta iznad vecine gramofonskih ploca?

 

I nemoj da mi ulece sa time da su SVE GRAMOFONSKE PLOCE kvalitetene.

Cuo, nije istina, vecina je ispod nivoa Audio Cd-a

Ali ima i kvalitetnih.

 

i M-Audio Fast Track USB.

 

Sve si mi digital. :*

Balde, to je eksterna?

Jel valja i koliko dukata to zadovoljstvo?

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sklon preterivanju, ali staviti Microlab 7c na integrisanu zvučnu kartu je kao staviti Michelin gume na Yugo. Ti zapravo uopšte ne možeš da čuješ te zvučnike. Kupi makar neki skrnavi Audigy za dvadesetak evra, samo nemoj na integrušu.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sklon preterivanju, ali staviti Microlab 7c na integrisanu zvučnu kartu je kao staviti Michelin gume na Yugo. Ti zapravo uopšte ne možeš da čuješ te zvučnike. Kupi makar neki skrnavi Audigy za dvadesetak evra, samo nemoj na integrušu.

 

Ovo jeste preterivanje.

Dobro bre, ja nemam pare odma da pazarim i zvucnu i zvucnije. Nemoj se ljutis al nisam burzuj ko ti i bald, tj, imate vise kinte od mene i lako je vama da prichate kako i sta.

 

Primarniji su mi zvucnici, oni ce da vade zvuk, da sam kupio zvucnu mog'o bih da ga duvam sa starim zvucnicima.

 

Sa druge strane, imam znachajno kvalitetniji zvuk, sa boljim zvucnicima a imacu josh vise kvaliteta u zvuku kad uzmem i zvucnu.

 

Btw staviti dorbe gume na auto je bitnije nego imati dobar auto sa losim gumama. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti ih, kenjaju...na ovaj nacin si dobro zapoceo nadgradnju. Mada, mogao si da uzmes Solo2 zvucnike, i da skupis jos 2 hiljade i pazaris EMU0404 ili Audiophile karticu.

 

E pa jebiga, 7c ili 6c bila je dilema.

 

Zaradio sam 100 evrica, hteo sam zvucniek od sto evrica.

 

Kad zaradim josh sto evrica ( a i sad ce bozic :P ) kupicu i karticu od sto evrica. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo jeste preterivanje.

Dobro bre, ja nemam pare odma da pazarim i zvucnu i zvucnije. Nemoj se ljutis al nisam burzuj ko ti i bald, tj, imate vise kinte od mene i lako je vama da prichate kako i sta.

 

Primarniji su mi zvucnici, oni ce da vade zvuk, da sam kupio zvucnu mog'o bih da ga duvam sa starim zvucnicima.

 

Sa druge strane, imam znachajno kvalitetniji zvuk, sa boljim zvucnicima a imacu josh vise kvaliteta u zvuku kad uzmem i zvucnu.

 

Btw staviti dorbe gume na auto je bitnije nego imati dobar auto sa losim gumama. :P

 

Pa i nije baš preterivanje, zato što sam hteo da ti kažem ovo što je rekao Džrk, bolje da si uzeo Solo-6C i neku solidnu kartu (tipa Xonar DS, oko 40 evrića je, a odlična je karta). Ako već nemaš pare, nađi SB! Live za 10e, biće mnogo bolji zvuk nego na integruši. :haha:

 

A inače, ja sam prvo uzeo Solo-5c, a imao sam SB Live i ATP3 pre toga, pa sam onda kupio M-Audio Fast Track USB nakon pola godine i onda sam na kraju uzeo 6C. Mada i dalje mislim da je bolje bilo da sam uzeo Solo-2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa i nije baš preterivanje, zato što sam hteo da ti kažem ovo što je rekao Džrk, bolje da si uzeo Solo-6C i neku solidnu kartu (tipa Xonar DS, oko 40 evrića je, a odlična je karta). Ako već nemaš pare, nađi SB! Live za 10e, biće mnogo bolji zvuk nego na integruši. :haha:

 

 

 

Pa balde, sad ako ti mislis da je bolje da sam odma spickao 3000 manje na zvucnike, + 40 evra na karticu...

Nego 3000 vise na zvucnike + boze zdravlja izmedju 50-150 evra na karticu kroz mesec dana.

I uz malo strpljenja da imam mnogo bolju kombinaciju...ili nestrpljivo losiju...

Jebiga moram da ti kazem da se ne slazem sa tvojim stavom onda..

 

Mogu da se strpim mesec dana, sigurno ne mogu da izvucem pun potencijal i kvalitet 7c-a bez dobre kartice.

Ali bolje to neg oda zaglavim na jeftinijoj i losijoj varijanti.

 

A inače, ja sam prvo uzeo Solo-5c, a imao sam SB Live i ATP3 pre toga, pa sam onda kupio M-Audio Fast Track USB nakon pola godine i onda sam na kraju uzeo 6C. Mada i dalje mislim da je bolje bilo da sam uzeo Solo-2.

 

Fora je sto je SAD taj period kad ja IMAM love. Dakle bozic, nova god + rodj ( moj ) i to mi je to do kraja godine + zabo sam neke poslove.

Mogu da ulozim u sound system? Ako sad ne ulozim ode mi voz.

 

Ako sad kupim 2c i neku jeftiniju karticu ode voz!

Sta sad kupim, to mi je.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada i dalje mislim da je bolje bilo da sam uzeo Solo-2.

Zar nisi ti imao solo 2? Sto si koji klinac uzimao taj 7c/6c, sta li? Kakvi su u odnosu na Solo2?

 

@Elitista: brate, necu da kenjam, jer ih nisam probao, ali to sto su neki zvucnici skuplji 3000, ne znaci da su za toliko i bolji od jeftinijih zvucnika. Fino je ako ces uskoro i kartu da pazaris, ovde se samo vise diskusije radi pominju razne kombinacije. Ti si uzeo sta si uzeo, nema sada nazad. Bar je ok stvar. Ali mozda nekom drugom bude koristilo da procita ovo kad bude bio u slicnoj situaciji.

 

Ponavljam, ne znam kakvi su ti 7c, tj. da li vrede te pare, ali za Solo2 jos nisam nasao losu reakciju. To su sto su, solidni zvucnici sa integrisanim pojacalom, dakle aktivni, i stvarno su dobri, jos kad se uzme cena u obzir... Napominjem da imam i dobar 5.1 Samsung dvd, koji je pre njih imao ulogu audio sistema, i dovoljno je reci da mi on sad skuplja prasinu, a kostao je sigurno oko 20 000 pre koju godinu. Naravno, nisam ga ja pazario, stigao je kao poklon, ali to ne menja stvari.

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ponavljam, ne znam kakvi su ti 7c, tj. da li vrede te pare, ali za Solo2 jos nisam nasao losu reakciju. To su sto su, solidni zvucnici sa integrisanim pojacalom, dakle aktivni, i stvarno su dobri, jos kad se uzme cena u obzir... Napominjem da imam i dobar 5.1 Samsung dvd, koji je pre njih imao ulogu audio sistema, i dovoljno je reci da mi on sad skuplja prasinu, a kostao je sigurno oko 20 000 pre koju godinu. Naravno, nisam ga ja pazario, stigao je kao poklon, ali to ne menja stvari.

 

Znash kako, ja nisam pazario na "slepo" kao aha ti su najskuplji pa kao ajd njih.

;

Pricao sam sa ljudima sa benchmarka koji su na osnovu onoga sto su pricali pokazali da se razumeju u audio opremu, oni su mi predlagali il' solo 6c\7c il' da napravim hifi varijnatu za oko 300 evra.

Odlucio sam se za 7c. i ne znam, ali oni se i na integrusi jako cisto cuju, i kada se ekstremno pojachaju.

Ne zelim ni da zamisljam kako bi se culi na nekoj kvalitetnijoj.

 

evo ti ako ti znache ista "specifikacije"

 

SOLO-7C STEREO AMPLIFIED SPEAKER

 

Specifications:

Amplifier specification:

Power output 55Wx2 RMS

Frequency response 5 Hz-70K Hz

Sensitivity Input 440mV

Separation ≥55 dB

S/N 85 dB

Acoustic specification:

Frequency range 55 Hz-20K Hz

Sensitivity 85dB

Driver unit: 6.5"x2 (magnetically shielded)+1"

Audio input: (Input 1) RCA jack

(Input 2) RCA jack

(L Speaker) screw terminal

Audio output: screw terminal

Product size(DxWxH): 325x220x558mm

 

2.0 Zvučnici ,stereo - Microlab SOLO 7C,110W RMS,HI-FI MICROLAB SOLO 7C

 

 

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa balde, sad ako ti mislis da je bolje da sam odma spickao 3000 manje na zvucnike, + 40 evra na karticu...

Ako sad kupim 2c i neku jeftiniju karticu ode voz!

Sta sad kupim, to mi je.

 

Solo-6C su po svim testovima, a i ja sam ih slušao, bolji nego 7C. Znaš i na onoj temi na benchmarku gde si pitao to, isto su ti rekli ljudi. 7C su samo glasniji. Ta Xonar DS je odlična kartica, ne verujem da bi ti i primetio razliku između jeftinijeg i skupljeg Xonara.

 

Zar nisi ti imao solo 2? Sto si koji klinac uzimao taj 7c/6c, sta li? Kakvi su u odnosu na Solo2?

 

Imao sam Solo-5C i onda mi se pojavila varijanta da za malu doplatu uzmem 6C, pa sam ih uzeo skorije. Sad razmišljam da prodam njih i uzmem Solo-2, pošto mi upravljač nije bitan jer sve kontrolišem na potenciometrima eksterne kartice. I da, Solo-2C su lošiji nego solo-2. Nešto su ujebali sa basom kod C serije, slabiji je u odnosu na Solo-2 i kod 5c, 6c i 7c.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solo-6C su po svim testovima, a i ja sam ih slušao, bolji nego 7C. Znaš i na onoj temi na benchmarku gde si pitao to, isto su ti rekli ljudi. 7C su samo glasniji. Ta Xonar DS je odlična kartica, ne verujem da bi ti i primetio razliku između jeftinijeg i skupljeg Xonara.

 

 

Na kojim testovima su bolji sest c?

JA gledao neke testove talijanske i spanse gde su solo 7 c dobili prednost u odnosu na sest.

Tako da sam se ipak odlucio za sedam. ( ty dobili su najbolja kupovina )

Verovatno su razlike male, zavisi od kombinovanja.

 

Izmedju ostalog trebaju mi glasniji zvucnici.

Videcu za kartice polako.

 

Krenuo sam da pravim neki trens, onako fore radi, pa hocu kvalitetnu karticu.

 

Sllabiji bas u onodsu 7c.

 

Honestly doubt.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskustva preporucujem svima microlab jeftinije varijante upravo zato sto nemaju neku hi-fi izofonsku krivu ,vec su priblizno flat-sto znaci realniji zvuk,Posto krushevachanin nije napomenuo da oce da se bavi djeisanjem,a ne samo slushanjem, treba mu takav zvucnik,ja samo ne vidim poentu kupovati nesto od 100 w,sa ugradjenim pojacalom clase B od kojih pola ode na zagrevanje?Kad uopste svrha tih zvucnika nije da razvljaju,isto je tako besmisleno kupovati i monitore u stanu,to je cisto bacanje para,moze neko da ih kupi,do jaja za njega, al je glup!

Isto za trens i djeisanje ti brate to uopste nije ni potrebno,kamoli nesto sa ulazima posto si jedini instrument polomio,ako oces da budes iole ozbiljniji ''trancer'' nek ti baal preporuci sta recimo ima njegov klavijaturista samo od opreme hahaha

p.s kod svih micro lab proizvoda OBAVEZNO zameniti kabl koji ide od zvucnika do zvucnika debljim,zahvaljivace te mi kasnije:***

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...