Jump to content

Audio oprema


dimmu1

Recommended Posts

Pa cekaj, ako uzimas surround reciever, nema poente uzeti stereo par zvucnika, bez 5.1 neces imati pravi uzitak. Moja preporuka uzmi neki reciever koji se tebi najvise svidi, i vec sklopljeni komplet zvucnika, kao na primer Harman Kardon HKTS20-HKTS30-HKTS60 JBL SCS ili CINEMA Canton Movie. Bilo sta od svega toga ce ti bolje zavrsiti posao od stereo para podnostojecih kutija. Naravno, vazice pravilo "kolko para tolko muzike". Moja preporuka ti je da 2/3 budzeta das na zvucnike a 1/3 na reciever. Harman kardon hkts 60 je dobio EISA nagradu za najbolji komplet 5.1 zvucnika 2010-2011te godine.

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, koji ce mi kurac risiver sa 6 kanala, bolja varijanta je pojacalo i par stereo zvucnika. Najbitnije da imam pun zvuk, bilo je je koncert ili film. Sad sam povezao TV i komp preko HDMI, stavio default aufio device da bude HDMI i onda povezao cincevima neki AIWA stub i to gruva za sve pare :) Ali radije bih pravo resenje znaci pojacalo i par podnih trosistemaca i da gruva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa iskreno muzika ima smisla sa stereo zvucnicima, ne vidim poentu napraviti u 5.1 jer nije poenta biti unutra na bini okruzen ozvucenjem, vec da si licem okrenut prema izvoru zvuka. Mislim meni je bar ovo logicno, mislim da bi budjavo zvucalo to u 5.1 ..... jebem li ga ... fil je vec nesto drugo .... ali i film jako lep moze da radi sa stereo zvucnicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vegeta: znaci ipak preporuka je uzeti a/v risiver, kad se slusa muzika samo ga prebaciti na 2 kanala, a u slucaju da covek zeli 5.1 ostaju ostali kanali na raspolaganju?

 

Inace, gledao sam malo zvucnike, ova Heco Victa deluje odlicno

 

http://www.player.rs/product.php?ID=3500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je bolje 5.1 za filmove. Za muziku koja je radjena za stereo je najbolji stereo, a za onu koja je radjena u 5.1 je najbolji 5.1, mada su to uglavnom koncerti, i jako su retki.

PLANT@ slusao sam njihovog velikog brata B&W 802 Nautilus na nekom ogromnom pojacalu koje radi u cistoj A klasi - komentara bez... To kad cujes bilo koji drugi zvucnik ti vise nece imati nikakvu poentu, sve ce ti zvucati ko cheap pc speaker... Odmah posle toga sam pazario 602ku, al dzabe, nije bila ni blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok sad, bzvz je očekivati isti kvalitet zvuka od 602-ke kao i 802-ka nautilus serija kad je ova druga u fazonu za dve klase jača i isto toliko skuplja ; ) a sećam se da sam još davno slušao neke floorstanding B&W zvučnike povezane na NAD-ovo pojačalo i pretpojačalo i da je lik bio pustio neki dens šit ali čoveče, ja samo što se nisam onesvestio koliko je zvuk bio premoćan. i to što kažeš, nabije ti komplekse pa ti posle svaki drugi zvučnik zvuči manje-više žalosno

 

nego, zaista bi voleo da čujem ovaj Nautilus model:

 

071026_blog_uncovering_org_bw-nautilus.jpg

 

aaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma strasno, sad sta god da slusam zvuci mi suplje, plitko, slabo itd.

Ma znam da ne moze da se uporedjuje kvalitet sa te dve klase, em cenovne, em sto je jedan bookshelf a drugi floorstander. Nisam ja ni ocekivao da ce biti dobri kao 802, ali je ista firma u pitanju, to je sve novca sto sam mogo da dam u tom trenutku, i smatram da nisam pogresio, odradio sam best buy definitivno.

Nego, jel cuo neko nekad Aurum Cantus kutije?

http://www.aurumcantus.com/aurumcantus-download/gallery/NEW%20Grand%20Supreme_2530.jpg

Trebalo bi da bolje sviraju cak i od 800... Sve bih dao da ih cujem! Najzanimljiviji u celoj prici mi je definitivno njihov AST (AERO STRICTION TWEETER) visokotonac, kolko sam shvatio radi slicno kao ribonski, ali moze da gura 4x vise vazduha, tako da moze da ide nisko cak do 1000hz. Mada me odusevljava i njihov G1 ribonski visokotonac, koji je vrh ponude sto se tice ribona na danasnjem trzistu. Steta sto nemam nekoga u americi da mi dovuce barem G2 ili G3...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zvuk je najbolji koji sam ja do sada cuo, ne mogu reci da je bolji od B&W 802, ali je definitivno bolji za metal od 802ke! Ima dosta tvrdji i napadniji zvuk, sto mi se mnogo svidja. Uz Harman/Kardon HK6500 ubija!

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristim racunar kao izvor, koristim cd player.

A kad pustam sa racunara, onako bezveze (yt), onda to ide preko Audigy 2.

Ne isplati mi se da ulazem u zvucnu, tacnije u DAC, da bih dobio slican kvalitet zvuka treba mi DAC od 500 do 1000e...

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sobzirom da je u pitanju jedan od najboljih jbl zvucnika ikada napravljenih, mislim da ce mi mono biti dovoljan za sad :zeleni:

Slusanjem mono zvuka i nedostatkom drugog zvucnika, sem 3dB SPL-a delimicno se gubi i zvucna slika. Mnogo mi je bolje da imam sve sem kompletne zvucne slike nego samo zvucnu sliku na nekim drugim, i to pitanje kakvu... Sa ovim zvucnikom se dobija prostrana i duboka zvucna slika, jedino fali taj stereo osecaj, koji i nije tolko bitan pored ovakvog zvuka.

 

Bio sam pre par meseci u BGB studiu i slusao sam JBL LS seriju, ovaj zvucnik u mono ih je pojeo, cak i sa subom...

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jedno pitanje za sve vas audiofile. posedujem ove slusalice

somic sm 890

vec godinama i doslo je do tog problema da su krenule da se raspadaju+oduvek nisu imale sundjer te sam morao da stavim neki svoj,da improvizujem itd itd.no posto se ta gornja plastika skoro pa skroz raspala,te sluske nigde vise ne mogu naci,a kostale su pre par godina nekih 1500din zeleo bih da uzmem nove.razmisljao sam o kupovini nove zvucne kartice i nekako mi se najvise svidela asus sonar dg jer imam ogranicen budzet,a i ima headphone amp sto je valjda neka malo veca prednost u odnosu na zvucne do 3000din?

sto se slusalica tice prvo uocih senhajzer HD 201 i posle toliko odlicnih revjuova na jutjubu naidjoh na ocajne utiske korisnika tih slusalica na benchmark forumu.. takodje sto je u tom cenovnom rangu je i berindzer HPS3000 i mnogo jeftinija varijanta HPM1000.

 

e sad glavno pitanje je da li da ostajem na integrusi i ovim sluskama sto sad imam pa kad se skroz raspadnu da uzmem senhajzer i teram to na integrusi ili vredi da uzmem sonar dg i neke od tih slusalica?

 

zaboravih reci ono za sta bi se koristile je slusanje muzike i mozda pola sata-sat vremena u igrama dnevno i to je to..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...