Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

a Hefeste, koliko bi, po tvojoj slobodnoj proceni, dolazilo ljudi na koncerte u Arandjelovac i gradove slicne velicine, da je karta oko 1500-2000 dinara?

 

Za Van Gogh je karta bila oko 1000 dinara. Ja sam bio pored u nekoj vrzini sikao pivo i smejao se uzasno losem performansu. 

 

 

Pre par godina bi posecenost sigurno bila veca. Danas vec tesko jer je Arandjelovac trenutno na ivici ponora pakla. Sve firme prestaju sa radom, a jedina firma koja radi pored Knjaz Milosa, Pestan je pod opsadom(vec 10 meseci non-stop) finansijske inspekcije i gazda je pre neki dan uhapsen. Ako i on posrne bice gradjanskog rata u okviru grada. Niko ne moze da se zaposli ni da cisti klozete. Svi krecu da voze taksije i toliko su se namnozili da bi ladno mogli da opsluze neki mnogo veci grad npr. Kragujevac.

 

Apatija je zavladala medju stanovnicima grada i nikoga vise nista ne interesuje sem kako da nadju leba negde.

 

Prosle godine dolazio Aki Rahimovski i bilo je oko 600-700 ljudi, a ulaznica je bila 600 dindzi.

 

Totalno je druga stvar pricati o stranim bendovima posto nikada ni jedan nije dosao ovde. To bi moglo da se utvrdi jedino eksperimentalnom metodom. :mhihi: Nisam neki optimista jer je danas za obicne ljude 1500 do 2000 dinara mnogo veliki izdatak. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

E,to sam teo da ćujem.Jerbo,organizatori nema šta da se žale,publika iz velikih gradova,jednostavno ne može da isprati sve događaje,kolko god to bilo u njihovoj blizini i okruženju,kao ni što svaki leskovćanin,borćanin,sopoćanin ne more stalno šišćiti za bg ili novi sad da bi vido svaki strani bend koji voli,jer tim lolama iz unutrasnjosti je još grđa tarifa dok se dovuku do koncerta.

Naravućenije,malo se zauzdajte s koncertima.ima ovde publike i svega,samo i vi treba da imate mere,umesto što se organizatori utrkuju ko će bolje ime da dovede.pa onda jedni drugima nabijaju kite u rašlje,a publika ispadne najviše kriva.

I ono što mene ne ide u glavu,pored svih sranja u srbiji,otkaza,štrajkova,manjka zaposlenja,domaći organizatori boksuju karte uvek za pet-sedam evra više nego što je to i u bugarskoj,rumuniji,grćkoj,mađarskoj...ja znam da bolje živimo od njih,100%,samo nam fali štrik se obesimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Naravućenije,malo se zauzdajte s koncertima.ima ovde publike i svega,samo i vi treba da imate mere,umesto što se organizatori utrkuju ko će bolje ime da dovede.pa onda jedni drugima nabijaju kite u rašlje,a publika ispadne najviše kriva.

 

 

Sasvim tacno! Meni uopste nije jasno cime se organizatori rukovode kada prave toliko koncerata...gde oni zive, u svemiru? Kad ne vide da narod nema para...isli bi ljudi na koncert , ali kad zakazete dva tri koncerta u mesec dva, ljudi odaberu eventualno jedan na koji ce ici i to je to...Bolje da ima 5-6 koncerata godisnje, ali da budu uspesni, nego da ih ima 20, pa vecina propadne...pa pukne i organizator i publika nezadovoljna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo dva oprganizatora, svaki hoce da radi jedan koncert mesecno, pa ispada da ima bas previse koncerata za plateznu moc naroda...Plus mi stvarno nije jasno kako oni proracunaju da ce neki prosecni bend, sa cenom karte od recimo 1500 din. , skupiti neku masu...pa iz aviona se vidi da ce na neke koncerte maksimum doci 200 ljudi...Nije mi jasno kako to mnogi vide a organizatori ne vide...kao da ne zive u Srbiji, vec na marsu...

Ovo ne kazem da bih ispao pametan, vec da bi oni shvatili neke stvari...Posebna prica je reklama...meni je ovo za Paradise Lost vec smesno, poznat bend, nigde plakata...kao bice dva dana pred koncert...da nije tuzno, bilo bi smesno...Ako ne mozes da radis posao kako treba, naci neku podrsku, potrudsi se na drugi nacin...ovo je polovicno, a sve sto je polovicno, ne daje rezultat...

Nadam se da ce ipak PL skupiti dovoljno ljudi da koncert bude isplacen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Ja radim u firmi gde je organizacija posla na prvom mestu,a kad ti imaš organizaciju raćunam da je to od 5 ljudi pa naviše sa jasno definisanim zadacima i odličnom feedbacku infromacija u vezi celog posla kojim se baviš,da ne kažem da svaki faq znaš napamet.Ovde kod nas,''koncertne organizacije'' vode 2-3 ćoveka,koje kad pitaš neke dublje stvari osim cene karte za koju će ti odmah reći,krive se kao to nije moj posao...ajd beži.

 

Meni nije jasno i to da nemate za plakate i reklamu,a imate za svaki honorar benda,za prostor i sve, i pucate 100x do sad i opet dovodite...napucavate cene karate i sve tako u krug,i kukate kako nema metal publike.Koja je uopšte vaša poenta?

Kukate da video reklama košta,da imate mozga,napravili bi ste neki kolaz za đabe,sa sve video snimcima spotova i live benda koji dovodite,i to okaćite na youtube ili vaš sajt,gde će gomila ljudi pre da vidi nego pola ovih pajsera što dolaze na forum i nešto seru.a pola istih neće doći ni na jedan koncert.

 

Što reće baća feniks,ili radi poso kako treba ili zajebi.

 

Ako promocija i adekvatna reklama ne postoji,ljubite se u dupe što vam uopšte ovoliko ljudi i dolazi.

 

šta ja treba da kažem mušteriji,''izvini lutko,dećko nije stigo da ti namesti toćak,al vozi tako,pa za par dana ćemo ti ga namontirati''.firma bi mi doterala do pićkinaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sve o čemu vi pričate bi bilo tačno kada bi svi metalci išli na sve koncerte, ali što mene recimo boli kurac da idem na Gamma Ray? Neko ko sluša ekstremni metal je nezainteresovan za Gamma Ray makar karta bila i 200 din, kao što ni onaj mali seronja Feanor npr. sigurno neće doći na Mayhem, bez obzira što su oba benda veličine u svojim žanrovima. Bio sam na Marduku, otići ću na Mayhem i Dark Tranquillity ako budu, eventualno još neki da upadne i to je tačno 3-4 koncerta - prosek za jednu OK godinu, ništa što se ne može finansijski ispratiti. Uopšte nije problem broja koncerata, već broja fanova. Ovde nema publike i to je to.

Edited by oʞɾoƃ
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

To sve o čemu vi pričate bi bilo tačno kada bi svi metalci išli na sve koncerte, ali što mene recimo boli kurac da idem na Gamma Ray? Neko ko sluša ekstremni metal je nezainteresovan za Gamma Ray makar karta bila i 200 din. Bio sam na Marduku, otići ću na Mayhem i Dark Tranquillity ako budu, eventualno još neki da upadne i to je tačno 4-5 koncerata - prosek za jednu OK godinu. Uopšte nije problem broja koncerata, već broja fanova.

 

Po toj logici i ti se ubrajaš u problem.

 

Sav si mi ti ekstreman,kad te vidim,pomislim da si rići valens.

 

nema publike,ti mi znaš,poćo sluša metal pre dve godine,i sad je trtomud glavni.idi briši dupe.

Edited by Razbijač-NAAĆI
  • Upvote 6
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se od festivala vise nikada nisam zalio na publiku... samo sam se pomirio sa par cinjenica i to je to ... dal ce mi dodje 20 ljudi ili 2000 na koncert vise mi je nebitno... tj. gutam u sebi i to je to ...

 

a za reklamu meni nista nemojte da pricate jer sam ja svoje reko, a vi il ste ludi il se pravite mutavi ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sve o čemu vi pričate bi bilo tačno kada bi svi metalci išli na sve koncerte, ali što mene recimo boli kurac da idem na Gamma Ray? Neko ko sluša ekstremni metal je nezainteresovan za Gamma Ray makar karta bila i 200 din. Bio sam na Marduku, otići ću na Mayhem i Dark Tranquillity ako budu, eventualno još neki da upadne i to je tačno 4-5 koncerata - prosek za jednu OK godinu. Uopšte nije problem broja koncerata, već broja fanova.

 

Potpuno tačno. Meni nikako nisu jasni ljudi koji pozivaju na neko "podržavanje scene", "solidarnost" i slične gluposti, koje podrazumevaju da svi idemo na sve koncerte. Publika je profilisana i kraj priče. Ima preklapanja, ali ona nisu dovoljna da bi na svaki koncert dolazio makar i polovično isti broj ljudi, pa da kažemo da imaš neku bazu koja će doći na svaki koncert. Mene recimo zabole paja da idem na Marduk ili Vader, ali ću otići na Katatoniu, In Flames ili The Ocean. Ta priča o podržavanju dešavanja ne bi pila vodu čak ni kada bi nam standard bio takav da ne znamo kako da potrošimo pare koje imamo, a kamoli u uslovima kada većinu ljudi nema pas za šta da ujede.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po toj logici i ti se ubrajaš u problem.

 

Sav si mi ti ekstreman,kad te vidim,pomislim da si rići valens.

 

nema publike,ti mi znaš,poćo sluša metal pre dve godine,i sad je trtomud glavni.idi briši dupe.

 

Sve i da jesam počeo da slušam metal pre dve godine, a zapravo je sigurno 3-4 puta više vremena od toga, za te dve godine sam na više koncerata bio nego ti za prethodnih deset, tako da ne vidim po čemu si ti uopšte pozvan da pričaš o problematici.

Edited by oʞɾoƃ
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije da ima nesto jako puno publike koja slusa metal, ali opet, nije da je ni nema...Ali para nema, kriza je, a u takvoj situaciji moras se snalaziti i raditi duplo vise! Tako je u svakom poslu, pa otkad je kriza, ja sa svojom firmom, radim sto stvari vise, reklama, uslauga, ovo ono, moras se u krizniom vremenima jos vise truditi, da bi opstao i nesto uradio...

Neka organizatori dovode bendove koji ovde imaju publiku...vidim da najvise pucaju takozvani srednji bendovi i koncerti, sto je i logicno...ko ce da da 1500 din(ljudi iz unutrasnjosti jos toliko za put plus da nesto popiju i pojedu) za tamo neki srednji bend...

Par koncerata godisnje i to je to...uz dobru reklamu, i bice publike, garantujem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Sve i da jesam počeo da slušam metal pre dve godine, a zapravo je sigurno 3-4 puta više vremena od toga, za te dve godine sam na više koncerata bio nego ti za prethodnih deset, tako da ne vidim po čemu si ti uopšte pozvan da pričaš o problematici.

 

 

Sine,na koliko sam ja koncerata sve bio,ti nikad u životu nećeš ni jebati žena.Ti ćeš meni da prićaš,briši sline.

 

A svojevremeno me pitali,što ne daješ Peco Gojku minuse,a ja ima kažem,šta ima ja da mu dajem minuse kad je sav minus.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta priča o podržavanju dešavanja ne bi pila vodu čak ni kada bi nam standard bio takav da ne znamo kako da potrošimo pare koje imamo, a kamoli u uslovima kada većinu ljudi nema pas za šta da ujede.

 

To si u potpunosti u pravu! Sigurno necu da idem da gledam neki bend koji uopste ne volim...taj isti muzicar, sigurno nece doci kod mene da kupi neki moj proizvod, ako mu ne treba...

da bi podrzao dogadjaj, to idem u svom gradu, ako mi svira neki drugar, pa da usput vidim i neko drustvo itako...a da palim za BG, dajem 1500-2000 za ulaz, plus 2000 put, ceo dan gubim, da bi gledao nesto sto me ne dotice...nisam blesav...imam sta da radim u svom zivotu...

Neki bendovi u Srbiji nemaju publiku i ne treeba ih ni dovoditi...bolje ne raditi koncert nego raditi ga a dodje ti 100 ljudi...valjda ce to konacno organizatori shvatiti...

 

ja se od festivala vise nikada nisam zalio na publiku... samo sam se pomirio sa par cinjenica i to je to ... dal ce mi dodje 20 ljudi ili 2000 na koncert vise mi je nebitno... tj. gutam u sebi i to je to ...

 

a za reklamu meni nista nemojte da pricate jer sam ja svoje reko, a vi il ste ludi il se pravite mutavi ... :)

 

Sutra i prekosutra sam u BG, spremaj se za opasne dogovore...i za pivo naravno :pivopije:

Festival si imao pogresnu procenu, ja sam ti odmah rekao da to u Srbiji ne moze proci...i prvi sam uzeo kartu, i bas sam bio sjeban sto si pukao...ali to ti je skola...pucao sam i ja u poslu mnogo puta...bitno dje da se dignes i budes pametniji kasnije :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to sto sam puko festival, je jedan veliki plus na kraju se ispostavilo.... obilo mi se o glavu, naucio da budem biznismen, naucio da vise ne radim ovo kao fan i to je to ... vise mi se jebe za koncerte, jebe mi se za bendove, jebe mi se za managare, ima da bude kako ja kazem ili ne radim koncert , uvek fala bogu ima "ovce" koje ce manageri da sisaju... i to i jeste kljuc kako jedino mogu da uradim nesto. :)

 

sutra pijemo , imam nesto za sutra al nemog se setim sta... ali tamo smo u mudu kod dzontre :)

da da raspad u subotu bombarder , pa u nedelju paradajz i ono haos totalitis....

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onih prvih godina je bilo vise ljudi na koncertima jer je bilo daj sta das i ljudi su bili zeljni, sad svi biraju sta ce da gledaju sto je i normalno. Kod nas ima malo ljudi koji slusaju metal i idu na koncerte. Jednostavno je tako i gotovo.

Pogledajte samo gde ima u medijima da se nesto pozitivno cuje o metalu, nema nijedan metal cd shop, ne postoji nijedan domaci bend koji se bas probio, Grand i dalje obara rekorde posecenosti.

Jebiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onih prvih godina je bilo vise ljudi na koncertima jer je bilo daj sta das i ljudi su bili zeljni, sad svi biraju sta ce da gledaju sto je i normalno. Kod nas ima malo ljudi koji slusaju metal i idu na koncerte. Jednostavno je tako i gotovo.

Pogledajte samo gde ima u medijima da se nesto pozitivno cuje o metalu, nema nijedan metal cd shop, ne postoji nijedan domaci bend koji se bas probio, Grand i dalje obara rekorde posecenosti.

Jebiga

 

Tacno. U pocetku svi isli na sve, ljudi bili zeljni...sad je jos veca kriza, ima dosta koncerata, ljudi biraju, sto je logicno...A metal publike sve manje, stariji se uglavnom povukli(sto je isto normalno) a mladjih je sve manje, vecina je u grand fazonu...

 

ja to sto sam puko festival, je jedan veliki plus na kraju se ispostavilo.... obilo mi se o glavu, naucio da budem biznismen, naucio da vise ne radim ovo kao fan i to je to ... vise mi se jebe za koncerte, jebe mi se za bendove, jebe mi se za managare, ima da bude kako ja kazem ili ne radim koncert , uvek fala bogu ima "ovce" koje ce manageri da sisaju... i to i jeste kljuc kako jedino mogu da uradim nesto. :)

 

sutra pijemo , imam nesto za sutra al nemog se setim sta... ali tamo smo u mudu kod dzontre :)

da da raspad u subotu bombarder , pa u nedelju paradajz i ono haos totalitis....

 

Naravno, nekad je poraz bolji od pobede, moras izgubiti, da bi shvatio neke stvari, i u buducnosti bio pametniji i mudriji. Samo ostro sa menadzerima, ako nece da pristanu na tvoje uslove, boli te uvo, ne radi koncert! A uvek ce neko pristati, znas i sam...

Vidimo se sutra :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg. dzabe mi palamudimo ovde...sustina je prosta... nesto tj.neki koncert ce proci, a neki ne... uz par izuzetaka, tipa evo izgubljeni paradajz da je bio ozbiljnije izpromovisan koncert bi prosao 3x bolje nego sto ce proci, ljudi su toliko ispizdeli sto nema ni reklame, sto niko ne zna za koncert.... jedan lik pre neko vece rece ovo je fazon "secret" koncert da niko ne zna :).

paradajz lost je prvi put prodao skoro 1000 karata, tako da to nije zajebancija od koncerta uopste...

al jbg. nije moja stvar pa da se mesam u posao "kolega"... barem jebeni bilbord da se stavi ispred skc-a pa vajda, to je izdatak 3.500rsd ako te pare nemam u dzepu pa necu ni raditi koncert , mozda i ima do duse bilborda da ne gresim dusu, ali pre neko vece nije ga bilo , stoje bilbordi od decembra ispred skca ima i mesta i sve :(.

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg. dzabe mi palamudimo ovde...sustina je prosta... nesto tj.neki koncert ce proci, a neki ne... uz par izuzetaka, tipa evo izgubljeni paradajz da je bilo ozbiljnije izpromovisan koncert bi prosao 3x bolje nego sto ce proci, ljudi su toliko ispizdeli sto nema ni reklame, sto niko ne zna za koncert.... jedan lik pre neko vece rece ovo je fazon "secret" koncert da niko ne zna :).

paradajz lost je prvi put prodao skoro 1000 karata, tako da to nije zajebancija od koncerta uopste...

al jbg. nije moja stvar pa da se mesam u posao "kolega"...

 

lepo receno, neki bendovi imaju publiku u Srbiji, neki je nemaju i ne pomaze ni reklama...

Za Paradise Lost je ocajna reklama, ipak je to svetski poznat bend, jos i Samael sa njima. Ali strasno losa reklama...

Sad je problem sto kod nas nema ni jedan rok a kamoli metal casopis, koji bi redovno izlazio pa bise ljudi i tu informisali...

Iskreno se nadam da ce biti publike na PL...mada, ako se skupi 400 ljudi, bice pesma...

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da primetim: cini mi se da ljudi malo precenjuju potencijal ovdasnje publike, tj. ako neko slusa metal to ne mora nuzno da znaci da ga koncerti uopste zanimaju. To vazi u svakom zanru muzike - pa kad bi svi koji u ovoj zemlji slusaju Cecu stvarno otisli na njen koncert, 3 Marakane ne bi bile dovoljne za to. Isto vazi i ovde - umesto sto racunate koliko metalaca ima u Srbiji, probajte da odredite koliki je procenat njih uopste zainteresovan za odlaske na koncerte, veliki deo ljudi voli muziku ali ih koncerti prosto ne zanimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...