Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

da ja sad nikog ne krivim i ne pljuem samo da izjavim da zavidim toj "starijoj gardi"

jbt. jako joj zavidim.

pricam danas sa moim matorima bas. kako se putovalo, koliko je ovaj nas dinar vise vredeo i koliko je sve bilo drugacije.

ofc, govorim tamo pre 91.

putovalo se na svaki cert, gde si hteo, na more, na vikend u bosnu ili hr.

sada ako ocu da krenem negde dalje od NS-a (iz okoline Sombora sam) ispod 50e ne smem imati u dzepu ako palim na neki cert, i to i ako ukljucuem svercovanje po vozovima. karta, puta, pojedes nesto, popies (ako nemas domace nesto sa sobom) i eto.

 

jebite sa, vremena se menjaju, vas boli kita. stariji ste i sve ste to proziveli i uzivali. sto je najvaznije - u pravo vreme.

ja sada ako odem na jedan cert godisnje budem srecan jer nema se para, a nie fora od matorih traziti za svaki moj cef..

dovoljno sto kao na fax idem.

 

no, za utehu, pali se na PL za koi dan, a ako da bog srece i para na Katatoniu u Budimpestu, a posle toga sapurina u dupe i zivim na lebu i vodi do sledece godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo ljudi par pravila:

 

1.) Ne pisite velikim slovima!

 

2.) Bez vredjanja

 

3.) Ako pisete odmah ispod, ne morate citirati

 

4.) Nemojte citirati po 3-4 posta ako sadrze 50 redova, zaboga!

 

samo napisete  @neki nick, a ne da citirate sve zivo..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada ako ocu da krenem negde dalje od NS-a (iz okoline Sombora sam) ispod 50e ne smem imati u dzepu ako palim na neki cert, i to i ako ukljucuem svercovanje po vozovima. karta, puta, pojedes nesto, popies (ako nemas domace nesto sa sobom) i eto.

kako ti seres to je nevidjeno.sta ti kao jedes za 1000din? daj nemoj lupati.ako se vec svercujes treba ti 2000din za prosecan koncert 1500din karta+500din voz,ako ces nesto pojesti to je oko 200-300din.popiti nemoras kad je vec tolika kriza,a i uvek se moze nesto poneti od kuce sto te moze drzati do koncerta.posle koncerta odes na pljeskavicu koja je 150din,tako da ti vise od 2200din nije potrebno.to nije ni 25eura ako se nevaram,a kamoli tih 50..osim ako hoces da kupujes majice ili se opijas i prezderavas,a to mozes u somboru ispred marica i kod kima za mnogo jeftinije pare..uostalom i danas se moze uzivati kao sto se i pre uzivalo samo da se nadje neki stalni posao,ti si i sam rekao da ces konobarisati i ici na fax..tako da ti to uzivanje onda ne bi trebalo biti problem :evotigana:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Some words:

 

Ja bi pre dao oglas u novinama da poklanjam pare i onda od kandidata odaberem nekog dobrog coveka ili zenu i dam im pare.

Pusi kurac nekome za pare pa ces imati!!!

 

 

Skupo skupo nemamo para za koncerte, kmeeeee

Kmeeee :puke:

 

 

 

Četiri pitanja:

1. koji telefon nose gospoda koja nemaju para?

2. koje cigarete puše gospoda koja nemaju para.

3. koliko gospoda koja nemaju para mesečno plaćaju telefon, internet, cigare, pivo, kurčenje i kurtone, beogradske pičke...?

4. koliko dugo gospoda koja nemaju para studiraju / traže posao pa biraju ili traže posao a mole boga da ga ne nađu (nepotrebno precrtati) ??

 

 

 

 

 

 

 

A sada, on topic:

 

 

 

GR 1000 ponavljam.

 

300 max dajem. Ja nažalost neću biti tu pa je to 299 max.

 

 

 

Za organizatore: Frubi počeo si da istražuješ tržište a ne samo da dovodiš bendove kao fan, i to je pravi pristup. Samo mudro! Dalje, imam jednu ideju za promociju. Zašto baš za to -- nigde bre nema plakata! Da imam npr decu i usrane pelene i muža koji ne ume sam da ispegla košulju, đavola bih znala za koncerte koji se u ovom gradu dešavaju! Morate da lepite plakate. Pročitah pre neki dan na nekoj od tema da ne imenujem sad kao šta kurac plakati šta će vam to, ali to je pogrešno! Ako hoćete posećenost mora da se uloži u reklamu.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimmu nemoj srati.

pazi, da neam mesecnu - do sombora i nazad 300/350 kinti, ispod 700 za voz ne mogu proci, jer neam nista od tih kartica, a i sa svercom ces toliko platiti, toe vec 1000. nek je karta oko 1500-2000, toe 3000. popies jedno pivo, dva na certu, vodu, sta vec (koa nikad nie manje od 100 din), trebas i pojesti nesto, neke ja je 3500, blize 4000. eto - 50e. samo sto ja racunam kada je euro bio 80 din, a ne kao stoe sada 100. :mrgreen:

 

ne moze se uzivati kao pre, nema teorije. plate su manje, teze je naci posao. ljudi su drugaciji. pre si mogao u hr da zapalis i upadnes ljudima u sator i pies sa njima, sada ako cuju da si iz srbije najebaces.

ne mozes reci dae kao pre, nema teorije.

 

a sto se posla i faxa tice, pa da sam u ns verovatno bih mogao, u somboru je mnogo lakse zaposliti nekog ko bi da radi ceo dan i kada god treba, a ne nekog ko em nie iz so, em je slobodan sam posle 2-3.

jbg.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

700 za voz ne mogu proci, jer neam nista od tih kartica, a i sa svercom ces toliko platiti, toe vec 1000. nek je karta oko 1500-2000, toe 3000. popies jedno pivo, dva na certu, vodu, sta vec (koa nikad nie manje od 100 din), trebas i pojesti nesto, neke ja je 3500, blize 4000. eto - 50e. samo sto ja racunam kada je euro bio 80 din, a ne kao stoe sada 100. :mrgreen:

770din je povratna karta sombor-beograd sa popustom na povratne karte.znaci ispod 700 ako se vec svercujes kao sto ti pricas mozes opusteno proci ispod 700din.opet ti pricas o nekom pijenju i jedenju i to sve izadje 1000din.pa ako je vec toliki stiskavac za pare ti se nemoj razbacivati pa bacati 1000din na hranu i pice,nego lepo poneses nesto od kuce,vode imas u wc-u skc-a,a kad krenes kuci znas gde ima ok pljeskavica za 150din.tako da opet tvrdim neka je i karta 2000din max,prevoz sa svercom moze izaci 500din + neka hrana to je sve neki maximum 2800din.opet kazem da se tebi ide toliko na koncerte i da ti je tolika kriza ustedeo bi ti na toj hrani i pivu.ma je li,tesko je naci posao? to nesto i nisi pricao pre neki dan kada si komentarisao kako ja cesto idem na koncerte...ko hoce da ide na koncerte taj ce se snaci kako,tako.karte nisu uzasno skupe,prevoz jeste ali tu je zeleznica sa kojom se za pristojne pare moze doci na koncert.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako vec zelis da odgledas taj koncert,a nemas para zasto moras jesti i piti za 1000+din? rekao sam lepo moze se uvek nesto poneti nesto od kuce da te drzi do kraja koncerta,a jedna pljeskavica ili poveci sendvic posle koncerta je sasvim dovoljan,a to nije vise od 200din.sad vi samo kukajte kako se nema para za koncerte,a trosite po crvenu i vise na alkohol i prezderavajte se po gradu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, najbolje da čovek lepo skuva kazanče pasulja, napravi salatu, spremi flašu mlevenog paradajza, sve to lepo spakuje i ponese kad krene na 'cert. Prežderavanje za 1.000 dinara? E, voleo bih da vidim tog ko će da se "preždere" za te pare, a krenuo je, recimo, u tri popodne na koncert udaljen 70 ili 150 kilometara i vratiće se tek sledećeg jutra u ko zna koje doba. A za čije babe zdravlje sve to? Zato što si fan? Get a fuck out.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreneš u 3 popodne i vratiš se ujutro. Šta je tu problem?

 

Koliko ti puta jedeš za 12 sati života ti?

 

 

 

Možda treba flašicu mleka i griz poneti. Mislim pošto je toliki problem predreždati pola dana na jednom obroku. Kako smo mogli da jedemo ko klinci sendviče do mora bez stajanja u stojadinima nekih titovskih proizvodnji, a danas kao matori konji ne možemo da proputujemo više od par sati bez tetošenja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Ajlin

Nije to nikakvo tetošenje. Jedeš kad si gladan, pa neka to bude jednom ili 12 puta za 12 sati, ali mene, recimo, zabole da, ako već ne mogu sebi da priuštim da odem negde k'o čovek, klošarim okolo i teram sebe da gladan, go i bos po svaku cenu odem na jebeni koncert. Kad krenem na neki 'cert i festival, o parama uopšte ne želim da razmišljam. Ne želim da se stiskam ni za šta i ako nemam dovoljno novca, jednostavno ću iskulirati. Jebiga, kapiram da ima onih koji su dovoljno idioti da trpe gladni da bi kupili cd ili otišli na koncert, ali dobro, valjda je satisfakcija koju dožive srazmerna njihovim odricanjima.

Edited by Sha
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se kao mala vozila u fići i nikad mi nije bilo muka :haha: putovali smo po 12 sati do mora pošto jbg ne može to čudo brže da ide, jela sam sendviče sa praškom šunkom, kuvanim jajima i kiselim krastavcima sečenim uzduž da mi ne bi ispadalo u krilo. I pili smo one sokiće što se slamčicom otvaraju.

 

Kad sam išla na prvi svoj cert u inostranstvo čekali smo na minus sedam sat i po vremena da se kapije hale otvore. U majicama kratkih rukava. I vratila se sa vaškama.

 

 

Ali jbg tad smo bili mali pa smo mogli sve, a sada smo veliki pa imamo hiljadu i jedan razlog zašto nešto ne možemo :haha:

 

 

 

 

 

Jel' tako Đenerale

 

 

Edit:

Ulete Sha.

 

Sve si ti u pravu, samo prioriteti, da ne kažem vrednosti, diktiraju nečije ponašanje. Ja volim ljude koji imaju drajv za nečim, makar to bio i CD u razmenu za pola dana gladovanja.

Edited by Ајлин
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, prioriteti su ok, al' ako ćemo tako, nađeš lepo posao pa ti nijedan "drajv" nije težak za realizovati ga :smile: I ne kukaš kako je sve skupo i ne kalkulišeš da li ćeš moći da kupiš jedan ili pet sendviča i ne ideš na koncerte gladan i nikakav, pa ti nije do života, a kamoli do muzike :smile: Mislim, ako ćemo već o prioritetima...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DIMMU

Ako već toliko para nemaš onda brate ne ideš na koncert,a ne po cenu gladi da odeš i vidiš nešto

ja imam para i to dovoljno da pogledam koncert i da sit dodjem kuci.komentarisao sam na one komentare kako se sada teze posecuju koncerti jer se trosi po 50eura za iste...

Ma da, najbolje da čovek lepo skuva kazanče pasulja, napravi salatu, spremi flašu mlevenog paradajza, sve to lepo spakuje i ponese kad krene na 'cert. Prežderavanje za 1.000 dinara? E, voleo bih da vidim tog ko će da se "preždere" za te pare, a krenuo je, recimo, u tri popodne na koncert udaljen 70 ili 150 kilometara i vratiće se tek sledećeg jutra u ko zna koje doba. A za čije babe zdravlje sve to? Zato što si fan? Get a fuck out.

pa znas kako ja kada putujem na koncerte krecem vozom u 10 sati ujutru i u beograd stizem oko 4-5 sati (da nespominjem da nazad putujem 8-8 ipo sati) i hrana koju ponesem od kuce (ne nije kazan pasulja nego par sendvica koje isto tako mozes kupiti u beogradu) je meni dovoljna da me drzi sitim do koncerta ili mozda cak i do posle koncerta.za 1000din recimo da mozes kupiti eto 5 pljeskavica i mozda dva piva,a ako tebi za 5-6 sati treba 5 pljeskavica onda stvarno svaka cast..ja kada sam isao na koncerte i vracao se kuci,gladan i zedan nikada nisam bio..

 

Mislim pošto je toliki problem predreždati pola dana na jednom obroku. Kako smo mogli da jedemo ko klinci sendviče do mora bez stajanja u stojadinima nekih titovskih proizvodnji, a danas kao matori konji ne možemo da proputujemo više od par sati bez tetošenja.

bas tako.samo kada se setim ekskurzija i putovanja po srbiji gde se putovalo po 8-9 sati sa minimalnim pauzama,a jeli su se sendvici koje smo nosili od kuce..nikom nista nije falilo i niko nikada nije bio zedan i gladan,sad sto neko mora za 12 sati jesti 10x to je druga prica...

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, prioriteti su ok, al' ako ćemo tako, nađeš lepo posao pa ti nijedan "drajv" nije težak za realizovati ga :smile: I ne kukaš kako je sve skupo i ne kalkulišeš da li ćeš moći da kupiš jedan ili pet sendviča i ne ideš na koncerte gladan i nikakav, pa ti nije do života, a kamoli do muzike :smile: Mislim, ako ćemo već o prioritetima...

 

 

 

Znaš šta sam provalila, većina ljudi je ono, kažeš im npr u kolima u toku vožnje 'e izvini jel možeš malo da uključiš grejanje, hladno je' a onda on odvrne do maksimuma. Onda se kola ugreju sačuvajbože, onda ti kažeš 'jbg sad je vruće aj malo smanji' a on onda uzme i zavrne skroz. Ili ona glupa ženska fora, ako nema čarape den20 i matching bags&shoes, neće da ide nikuda, i znaš šta? Propustila je mnogo zabave u životu!

 

 

I bre Sha. :haha: Nemoj biti takav, jer znam po ostalim postovima da nisi. Po toj logici meni ne bi trebalo da je ni do čega jer putujem po 12-18 sati u jednom smeru, a opet stignem i da preslušam nešto i da izdreždim ovde i da odem na koncert, i da skuvam, jebeš ga a nisam Superžena. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znas kako ja kada putujem na koncerte krecem vozom u 10 sati ujutru i u beograd stizem oko 4-5 sati (da nespominjem da nazad putujem 8-8 ipo sati) i hrana koju ponesem od kuce (ne nije kazan pasulja nego par sendvica koje isto tako mozes kupiti u beogradu) je meni dovoljna da me drzi sitim do koncerta ili mozda cak i do posle koncerta.za 1000din recimo da mozes kupiti eto 5 pljeskavica i mozda dva piva,a ako tebi za 5-6 sati treba 5 pljeskavica onda stvarno svaka cast..

 

Aha, a koliko bi ti pljeski trebalo kada ne bi poneo klopu od kuće, a u pokretu si od deset sati ujutru do sledećeg jutra? Je l' bi i tada 1.000 dinara bilo previše?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sha

meni bi uvrh glave bilo potrebno 3 ako ne bi nosio nista od kuce,sto je recimo nekih 500din..no neda mi se vise raspravljati jer vidim da ma sta rekao jednostavno svako ima svoju pricu..jednog dana cu i ja verovatno drugacije razmisljati ako budem imao zenu i decu i sigurno ce mi biti vazniji oni nego da sednem u voz i odgledam neki koncert u skc-u..no mislim da to sada treba proziveti dok sam jos mlad,kasnije ko zna kako ce biti..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bre Sha. :haha: Nemoj biti takav, jer znam po ostalim postovima da nisi. Po toj logici meni ne bi trebalo da je ni do čega jer putujem po 12-18 sati u jednom smeru, a opet stignem i da preslušam nešto i da izdreždim ovde i da odem na koncert, i da skuvam, jebeš ga a nisam Superžena. :haha:

 

Govorim načelno, vezano za te neke lamentacije nad sudbinom kletom koja nam ne da dovoljno sendviča i pljeski kada krenemo na neko koncertno putešestvije :smile: Moja poenta je da ne moraš bukvalno nikada da se nešto stiskaš i cimaš oko takvih stvari, jer uvek može da se zaradi, a ako čovek ne radi, može da ušteka pare, jer za većinu koncerata znamo unapred. Sve je stvar dobrog planiranja i organizacije :smile: Mislim, bar ja tako radim. Nikada nisam otišao na koncert ili festival i razmišljao da li ću imati dovoljno para, jer uvek sve na vreme isplaniram.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

 

Ispod kog kamena li si ti ispuzao, da mi je znati... Ti da imaš ženu i decu, a uostalom i bilo šta ozbiljno da radiš u životu, imao bi pametnija posla nego da pratiš forum mesecima, pa da znaš ko sam ja i koje sam slike kačio, a ne da mi priseravaš ovde. Meni niko ništa nije dao na lepe oči, studiram, radim i zarađujem za svoje potrebe i svoje koncerte. To što si ti žohar, pa ljubomoran, to je tvoj problem, mene zaista boli racku.

Edited by oʞɾoƃ
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Some words:

 

 

 

 

A sada, on topic:

 

 

 

 

Za organizatore: Frubi počeo si da istražuješ tržište a ne samo da dovodiš bendove kao fan, i to je pravi pristup. Samo mudro! Dalje, imam jednu ideju za promociju. Zašto baš za to -- nigde bre nema plakata! Da imam npr decu i usrane pelene i muža koji ne ume sam da ispegla košulju, đavola bih znala za koncerte koji se u ovom gradu dešavaju! Morate da lepite plakate. Pročitah pre neki dan na nekoj od tema da ne imenujem sad kao šta kurac plakati šta će vam to, ali to je pogrešno! Ako hoćete posećenost mora da se uloži u reklamu.

 

Prvi normalan komentar/konstatacija... ja se slazem sa tobom, ali cu te samo ispraviti u jednoj stvari, ja koliko se secam jedino plakate nismo stampali za Vader/Marduk jer nije imalo potrebe, pukli bi 300 + evra samo za plakate, a to nam ne bi donelo nista.... ne racunam ove otkazane koncerte... tako da niko nije rekao da nece biti plakata u buducnosti .... bice ih kao i uvek .

 

OVAJ ILI OVA SHA JE TOTALNO RETARDIRAN LIK , LEBA MI ...

 

 

No pusti njega/nju ... ljudi koji su isli/idu sa strane na koncerte znaju sta znaci jesti salamu podrigusu samo da bi video svoj omiljen bend... posle svega nisi ni gladan ni zedan , nit razmisljas o rani... al jbg. ovde pametuju ovi sto nikada nisu bili van "svog dvorista" na koncert.

 

:)

 

ps. e da ne mogu da razumem da ovde ljudi kukaju kako nemaju pare za kartu ... pa nemojte kukati, zaobidjite koncert i to je to ... ja sam imao situacije da mi dodju ljudi i mole me da ih pustim na koncert jer navodno nemaju pare, ja iz sazaljenja ih pustim da udju , a sta vidim , vidim ih kako kupuju majce i dukseve od bendova ... sto mu dodje 2x vise od cene karte !!!

 

ovi koji kukaju oni imaju i najvise para tako da ... ^^

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...