Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Не баксузирај! Гле цене: http://www.euroleague.net/final-four/paris-2010/tickets

:(

 

dobra vam je ideja oko lepljenja, ali ne zaboravite da je Deki mag za lepljenje tako da mu niko ne moze nista.... mozemo da probamo , ali plakati nam se provereno nece videti, jer je covek 24h na ulici i ne moguce ga je prelepiti ^^ :) .

 

problem br. 2 koji mi imamo oko plakata su to da on kod sebe ima plakate za sva desavanja u nasoj zemlji i maximum dobijamo 1. plakat po stubu na prevoju knez mihajlova-slavija, tako da to mora da znate , posto su mi kukali neki kako ima slabo polepljenih plakata itd.

 

vi mislite lako je raditi ovaj posao u nasoj zemlji ?:))hahhaa

 

u budimpesti je u centru to lepo sredjeno imas stub i svako placa da mu se stavi plakat, tako da samim tim ne moras da stampas 1000 plakata , nego odstampas 5-10 komada i stave u stakleni stub i to je to .

 

^^

Пфф, па ми бисмо излепили факултете, студентске домове, улице, аутобуске станице итд, јебеш центар. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Frubi

U pravu si, dobar plakat ne mora da bude i lep plakat. Plakat nije poster pa da se pravi po očekivanjima fanova. On treba da ima samo jednu važnu funkcionalnost, a toje da vidljivo brzo i jasno prenese informaciju o događaju. Uopšte ne mora da bude na lakiranom papiru, u full coloru, format ne znam kakav pičke materine. Bilo bi lepo da može da preživi kišu u jesen i zimu a da se ne raspadne, i to je sve! I naravno, mora da bude zalepljen na pravim mestima!

 

 

Pravi dizajner će sa jednom bojom uraditi mnogo više nego loš sa četiri, ali plaćati jednu boju onoliko koliko plaćaš četiri, je sumanuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate uzimaju vam 100eur za lepljenje?? ja bi za te pare zelpio plakat na golo dupe i stojao ti 3 dana u knez mihajlovoj. 

 

ja vase plakate vidim u knezu i na uglu kod skadarlije. I te fore da se za 60min prelepi plakat... mislim jebo vas KNEZ!! ja i kad prolazim tuda ne blejim u te stubove.

 

Odes lepo u par gradova oko beograda i metnes plakat na mesta gde se skupljaju metalci.. ispred par klubova gde se pusta rok i metal muzika i eto. 200plakata ti je dosta. A ne da uzmes 1000 i da ih da se nadmeces sa onim sto lepe ua Seselj ili reklame za neke fancy zurke.

 

I za legacy sam se ponudio da vam poslepim plakate kod mene u PA, kao "fala drzue, cujemo se i te fore" i na kraju mi niste ni poslali plakate.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To meni pade na pamet, u BG-u se ionako za sve sazna, unutrašnjost je neiskorišćeni potencijal. Kad skupiš sve fanove iz manjih mesta, ima ih bar koliko i u BG-u.

 

Mudro receno...pa na manjim koncertima, u maloj sali SKC, ja vec znam vecinu ljudi, i slobodno mogu reci da ih ima vise iz unutrasnjosti nego iz BG...sto jeste apsurd ali sta da se radi, kod nas nista nije normalno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to čudno. Jug je pun nas iz provincije, u sredu me je pretresao drugar iz Republike Srpske, ispod tribine u ekipi iz obezbeđenja prepoznam lika iz studentskog doma, itd. Činjenica je da se mi koji dođemo u BGD na studije ponašamo kao pušteni s lanca i da nas svuda ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени није глупо, ето имам телефон од 200 евра и сат од 150 итд, па ми је опет жао да дам 2000 динара за концерте мањих бендова. Не кукам о беспарици, једноставно преференције су такве и готово.

 

 

aAAAaaa, ti si taj! E pa lepo. Konačno si priznao, golden boj :P

Šalim se. To što si napisao sve stoji, samo znači da ti nije do tog benda.

 

ovo sam ja napisao.

 

 

Brate uzimaju vam 100eur za lepljenje?? ja bi za te pare zelpio plakat na golo dupe i stojao ti 3 dana u knez mihajlovoj.

 

Da sam ja ovo rekla koja imam POVRŠINU ali ti s tim tvojim polovinama od pasulja. Daj 'leba ti :haha:

 

mislim jebo vas KNEZ!! ja i kad prolazim tuda ne blejim u te stubove.

 

Odes lepo u par gradova oko beograda i metnes plakat na mesta gde se skupljaju metalci.. ispred par klubova gde se pusta rok i metal muzika i eto. 200plakata ti je dosta. A ne da uzmes 1000 i da ih da se nadmeces sa onim sto lepe ua Seselj ili reklame za neke fancy zurke.

 

Ti gledaš u ribe, znamo :P

 

Ali pravo si rekao, treba smišljeno postavljati plakate a ne u Knez. Ja sam iz Beograda, rođena sam ovde živim relativno blizu centra a ne idem u Knez nikad jer mi je muka od gužve, cena i onog polusveta što se tamo šeta. Čast izuzecima.

 

Treba se provozati glavnim ulicama gradskim linijama saobraćaja i videti gde busevi često staju koje su to površine koje mogu da budu interesantne i lako uočljive iz automobila ili busa/tramvaja. Pošto smo mi seljani koji još uvek nemaju prodaju oglasnog prostora na stubovima nego je to trka po principu ko će koga da zajebe, ne isplati se igrati tu utakmicu jer nemaš ti Frubi para da se takmičiš sa Cecinim ili Zdravkovim tiražima, da se ne lažemo. Pa i po stambenim naseljima na ogradama gradilišta može da se lepi, blizu stanica, takvih taraba bar ima kolko hoćeš po Beogradu. I naravno obavezno u ostale gradove! Tu možeš lako da dođeš do podataka o naseljenosti pa da prostiš sve po spisku. Ako pokriješ 40% super.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle uzmi izaberi ekipu odavde koja će biti posvećena promovisanju koncerata, neka je 3 čoveka ali vredna, pošalji im mailom isečak iz zakona da se ne zajebavaju sa tim kaznama i razbijajte problem reklame.

 

Možemo se mi busati u grudi koliko god želimo kako volimo UG mo tr00 ali ako tebi prodaja karata ne ide ostadosmo svi kratkih rukava.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlog ti je na mestu, ali znas sta znaci da uzmem 3 coveka, prvo moraju da rade 12h dnevno minimum , da bi uspeli da primirisu Dekiju... jer on ima zaposljenog cicu koji lepo taj deo knez itd . svaki dan od 8ujutru do 4 popodne , kada neko prelepi odmah oni stupaju u akciju i lepe svoje plakate . Pre 6-8godina imao si dekija i jos 15-ak ljudi koji su lepili plakate po beogradu , deki je spavao u autu i lepio plakate non stop , danas samo on lepi ... ne mozes protiv sile jbg :).

a mile vam je rekao njegova iskustva... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda ti ne preostaje drugo nego radio, što je mislim skuplja varijanta.

 

I da, još jedna jevtina varijanta je da šalješ novinama najavu koncerta, dakle publicitet u što većoj meri. Besplatno je (tj košta te samo vremena dok pošalješ redakcijama) i tome se načelno više veruje. Novinari obožavaju gotove tekstove. Pa još i ako sliku imaš... Ne znam šta je sa onim yellow cab-om i ostalim vodičima, i kakva je politika 24 sata povodom najava kulturnih događaja, taj list ima sve veći tiraž.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I da, još jedna jevtina varijanta je da šalješ novinama najavu koncerta, dakle publicitet u što većoj meri. Besplatno je (tj košta te samo vremena dok pošalješ redakcijama) i tome se načelno više veruje. Novinari obožavaju gotove tekstove. Pa još i ako sliku imaš... Ne znam šta je sa onim yellow cab-om i ostalim vodičima, i kakva je politika 24 sata povodom najava kulturnih događaja, taj list ima sve veći tiraž.

 

To sam se ja pitao, kako jnikad nema najave u novinama...dobro, ponekad ima, ali to je slabo...da li novinama nije zanimljivo da objave kad su neki manji ili srednji bendovi, ili je nesto drugo u pitanju, ne znam...

Na tom polju se mora poraditi definitivno...

I mudro Ajlin kaze, napraviti gotov tekst, i to tako, da privuce i neke nove klince...

Samo je pitanje da li novine hoce to da objave, ali mora se probati...

Mada verujem da je Frubi to vec pokusavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora sa novinama je što tekst vidiš u vrh glave 2-3 dana pred koncert, a to je prekasno da bi se skupila kinta za kartu ako već nisi unapred planirao.

 

Ima i toga...nekad objave na sam dan koncerta, sto je bas ono...

Nekad objave nedelju dana ranije...idealno bi bilo kad bi objavili mesec dana ranije, pa onda ponovo par dana pred koncert, ali verovatno to nece da rade, nemaju interes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste potpuno. Najgluplje se osećam kad u novinama pročitam "vest"... "Koncert bio odlično posećen" i fotka i trapavi izveštaj reportera koji nije ni setlistu umeo da interpretira pravilno, a ja npr nisam imala pojma za svirku. Pu.

 

 

 

Zato možda dnevne novine nisu dobro sredstvo za najavu, već za klasičan publicitet (ako hoćeš Frubi npr da gradiš brend svoje firme) i loženje publike da pomnije prate dešavanja jer će "biti još koncerata sličnog žanra u predstojećim mesecima".

 

Za najavu moraćeš da targetiraš ili muzičke časopise (da, da, nismo zaboravili kako se to kaže i piše!) ili one vodiče kroz Beograd. Ako ćeš se vezivati za neku konkretnu lokaciju što verujem da ima smisla jer može da ti uštedi milion glupih troškova, onda možda razmisliti i o štampi mesečnog programa tog mesta, pa insertaciji u 24časa ili tome slično. To npr uradiš za udarni mesec (ako takav imaš) a za ostale mesece štampaš neki normalan manji tiraž i dostavljaš publici ispred rock klubova pred ulazom, uz ulaznice ili pića. Nikako ostavljati na stolovima, to ode u smeće i nikad ne služi svrsi, niti ona glupost deljenja random na ulici, većina ljudi to uzme samo iz kurtoazije pa onda bace u prvu kantu i ne pogledavši sadržaj flajera. Onda, imaš beskonačne mogućnosti cross sellinga. Npr. insertacija u časopis o tetovažama, ili na pult muzičke radnje, prodavnice diskova...

 

Evo još jedna ideja i završavam: opcija na sajtu "newsletter". Time direktno one koji bi hteli da prate, a nemaju kad da rovare po forumima i sajtovima obaveštavaš o nastupajućim događajima.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali to mnogo košta.

 

I ne možeš da kontrolišeš budžet jer svakom ko ti se prijavi moraš da dostaviš vest, a svaki sms te košta osim ako ne ugovoriš neki flat rate sa Lelekomom ili Telesmorom (ovo sam juče čula ove nadimke, jel' da da im pristaju?? :) zatvorena zagrada)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj ljudi kolko me mrzi da pisem, al aj da se potrduim da napisem koju iz svog iskustva...

 

od festivala sa novinarima smo na krv i noz... bilo je oko 150-200 akreditovanih novinara, izvestaj sa festivala su napisale 1-2 novine / medija ... od tog trenutka je okrenut drugi list...

 

sto se tice novina, jedine novine/mediji sa kojima saradjujemo su : blic, 24h, mts mondo, na dlanu ,press, politika / vecernje novosti, naravno 202-ka( ni jedan drugi radio nam nije potreban ) , kurir(oni do duse objave 1 od 5 najava),yellow cab, singidunum weekly, rts( kada bude neke izuzetne prilike tipa mira adanja polak ili jutarnji program - oni objave kada im je nesto interesantno ) , beta, tanjug i mislim da je to to, ne mogu sad da se setim ko jos radi , mozda ima jos nekog... za svaki koncert par dana po objavljivanju istog novinarima se salje jedna kraca biografija/najava i jedan podugacka ( iz koje oni po svom nahodjenju izvuku iz konteksta i objave tekst ) salje im se fotografija benda u hi rezoluciji , salje im se plakat, salje im se sve sto moze da im bude od koristi jer su neuki u bilo cemu ... na zalost...

 

e sad , mi njima jos pokusavamo da prosipamo pricu da je nama od managementa odobreno tipa limitiran br. akreditacija i da moraju da objave tekst sto pre jer je to preduslov za odobravanje akreditacije, ali na zalost ni to ne pomaze.... rade po svom nahodjenju ili kako im urednik kaze nemam pojma koji je fazon.... 24h i press do duse mogu i da pohvalim jer oni stvarno postuju kolko god mogu, ali to je zato sto su im za rubriku muziku zaduzeni metalci ...

 

 

edit:

evo sad na tv-u vlado georgijev rasprodao i treci koncert... a ja nesto nisam video ni plakate ni reklamu ni nista... sto apsolvira sledece, a to je da ce narod na nesto ili doci ili ne , ne moze da pomogne bilo kakva reklama...

 

edit 2 :

opet se vracam na pricu o festivalu, odstampano je 10.000 full color b1 plakata, ja licno isao sa 202-kom i lepio plakate po gradovima sirom zemlje, slao ja licno ljudima plakate, radili smo 30.000 flyera koji su bili deljeni isto na koncertima 202-ke ( opet to je nekih 100-200-300 po koncertu , a to je nasa ciljna grupa ) , onda je radjena tv/video reklama, internet promocija , novine su pisale o tome mnogo pre samog odrzavanja ... i eto mislim kada malo bolje razmislim i ono sto smo skupili je bilo dobro izgleda, ali smo se mi zajebali u proracunu, nismo racunali da moramo da prodamo jedno 4-5 stanova u centru beograda kako bi cela prica zazivela i postala isplativa nakon 5-10godina odrzavanja iste, to se tako radi... cist primer metal camp, tek ove godine jure da izvuku pozitivnu nulu, a ovo je ja mislim 7. ili 8. metal camp po redu , a standard u sloveniji je veci nego ovde + okruzena je italijom, austrijom, hrvatskom , pa vi vidite... tako da je to to .

 

edit 3:

 

blind guardian prvi rasprodat bez ijednog plakata, flajera, najava u novinama itd.itd. i to 3. meseca pre odrzavanja istog ... kako to objasnjavate ? b.guardian br.2 stampani flajeri, plakati ludila itd.itd.i bilo jedno 100-200 ljudi manje nego na prvom ... dobro i nasa greska donekle priznajem i prihvatam , nismo smeli da ih dovedemo odmah sledece goidne ... ali eto jos jedna skola koju smo dobro platili i naucili da ne dovodimo iste bendove odmah sledece godine.... zato cemo cekati par godina da se neki bendovi ponove.

 

edit5:

bese i sms servis al se ispostavilo da to nema smisla... pokusavali smo sve i svasta , ali dzabe...

 

edit6:

raspisah se :)

 

odo da igram poker ceka me ruka ^^

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta reći na sve ovo, osim: istraj. :pivopije:

 

 

24h je ozbiljan list. :da: Ja bih napravila trijažu novinara - onaj ko ne objavjluje neće više biti pozvan i to je to. Pa kad prvi put plate za koncert koji ih interesuje više će te ceniti. Bolje je imati lični stav sa petoro kvalitetnih nego bezlični stav sa 150 ljudi koje ne zanima to čime se bave niti ti pomažu. A taj što radi kulturu verovatno će nastaviti da radi kulturu i dalje, neće baš sutra da se prešalta na politiku.

 

Za Gardijane sam čula da je bio mnogo moćan word, tj od usta do usta publicitet. Ko je "zapalio masu"? :haha:

 

 

 

Da, i ovo za newsletter, ako već nisi probao probaj jer to ti je izvorworda, ljudi prosleđuju jedni drugima takve vesti. Mail ne košta ništa dakle troškovi su ti na nuli,a vizuelni je trag pa time i jači nego radio reklama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam to i reko od festivala imamo sto ti kazes 5oro novinara, dobro preterao sam jedno njih 20-ak dolazi i to je to...

 

sto se tice newsletter-a mi imamo oko : 7.500 validnih mail adresa + milos salje na yumetal svim korisnicima 10.000+korisnika, fejzbuk ima oko 4.800 ljudi u nasoj grupi + vudu gde ima oko 3.000 ljudi + valley of wishes / rock the nation forum koji zajedno imaju oko 2.000 clanova registrovanih, plus majspejs moj i od amon dina to mu dodje nekih 12.000 friendova ( ali ko jos cita bulletine ... ) ... tako da ako neko ima bolju promociju od nas na internetu neka se javi . ^^ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...