Jump to content

Cobalt


Lunar

Recommended Posts

Za mene je Gin album koji svakako preskače okvire bilo kakve žanrovske odrednice i smatram ga jednim od albuma koji i te kako ima šta da ponudi, što od same muzike do tematike kojim se bend bavi. Činjenica je da su "potkovani" black metalom, ne na onaj tradiocionalni način, tipa "kec kec", već poseduju "dubinu i smislenost" u svojoj kreativnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: Hemingvej, Po i Lavrkaft(posebno on, ko je fan a nije kupio Nekronomikon, nek se baci u ambis) jebu zivu silu, a nisam neki preveliki fan Bukovskog. Ostatak blah, sto znam. Bolja im je black metal scena.

 

Po i Lavkraft mogu slobodno na tavan neke biblioteke što se mene tiče, ni najmanje me ne zanima takva književnost, to nek čitaju tinejdžeri. Mislio sam na Hemingveja i T. Vilijamsa, inače. Naravno da to ne znači da su svi ostali đubre, ali ta dva su po meni jedina dva koja imaju šta da traže u okvirima antologije svetske književnosti.

 

Preslušao sam album nekoliko puta i zaista ne vidim po čemu je ovo album godine, za koji ga mnogi proglašavaju. Jeste novo i interesantno, ne zvuči generički, ali da je baš toliko svež i inovativan - nije. U principu, kontam da je američka scena sa svojim Havohejima i Judas Iscariotima dovoljno jadna da im svaki ovakav bend (Krallice i WITTR mi prvi padaju na pamet) deluju kao da su do jaja progresivni i inovativni. WITTR, Xasthur i I Shalt Become rado dodajem u diskografiju, ali još uvek se nije pojavio četvrti BM bend iz USA koji bi tako nešto zaslužio.

 

Nisam upoznao choveka koji vishe hejtuje US od tebe, pa zasto toliko ne volish US. :D

 

Pazi, ne radi se o generalizaciji u smislu da SVAKO ko je odande mora da bude takav i takav, ali je u pitanju zaista nacija imbecila, i logično je pretpostaviti da je svaki Amerikanac retard dok se ne dokaže da nije, kao što ćeš pretpostaviti za svakog Ciganina da smrdi i da je sklon krađi dok se ne dokaže da nije. To je ljudska priroda.

Edited by oʞɾoƃ
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne radi se o generalizaciji u smislu da SVAKO ko je odande mora da bude takav i takav, ali je u pitanju zaista nacija imbecila, i logično je pretpostaviti da je svaki Amerikanac retard dok se ne dokaže da nije, kao što ćeš pretpostaviti za svakog Ciganina da smrdi i da je sklon krađi dok se ne dokaže da nije.

 

Po svemu recenom ti ni Amera ni Cigana u zivotu video nisi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu recenom ti ni Amera ni Cigana u zivotu video nisi.

 

Provalio si me, pričam napamet.

 

Bilo je tridesetak Amera sa mnom u školi u Švedskoj, raznih uzrasta, pozadina, socijalnih klasa itd. Od razgovora sa svima njima, samo sam u tri-četiri slučaja imao utisak da pričam sa inteligentnim i iole obrazovanim bićem. Bilo je ljudi kojima sam morao da objašnjavam šta je Srbija, šta znači "imminent" (ej, ja objašnjavam nekom kome je engleski maternji šta znači "imminent"), neverovatno iskompleksiranih likova, ljudi koji nisu imali ni osnovne pojmove o svetskoj istoriji, a ponašanje je ono što me je najviše skandalizovalo. Bezmalo svi su se ponašali kao raspuštena banda, puštena sa lanca. Dođe u hol, sedne na kauč i ispruži noge celom dužinom sa sve patikama, pola ih je dolazilo u školu u šorcevima u kojima ja ni fizičko ne bih radio, ribe su bile više gole nego obučene makar bilo i 15 stepeni napolju, buka i haos gde god se pojave, večita opijanja, dotle je to išlo da ih je direktorka pred svečanu večeru okupila i počela da ih moli kao retarde: "Stvarno je bitno da večeras budete pristojni, nemojte se drati i praviti haos." MENE je bilo sramota kao nekoga ko nema veze sa njima što tako nešto mora da im priča. Naravno, nisu uspeli da se iskontrolišu, opet je bilo vrištanja, neprimereno gromoglasnog aplauza, vike, zviždanja... Jezivo. Videlo se iz aviona ko je bio Evropljanin, a ko jebeni Jenki. U očima im se vidi praznina, odsustvo bilo kakve misli, a kamoli inteligencije i znanja.

 

Tako da sam se i konačno uverio u sve ovo što sam prethodno napisao, uživo i iz prve ruke. Moroni. I to što je svaki deseti normalan ne znači da nisu nacija imbecila.

 

Izvinjavam se modu na off-topicu, sam me je isprovocirao :D

Edited by oʞɾoƃ
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako da sam se i konačno uverio u sve ovo što sam prethodno napisao, uživo i iz prve ruke. Moroni. I to što je svaki deseti normalan ne znači da nisu nacija imbecila.

 

Moja iskustva su totalno drugacija, ali ok.

Sigurno sada neki USA Gojko prica o Srbima kao o naciji pravoslavnih nacionalista i ratnih zlocinaca :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da su "potkovani" black metalom, ne na onaj tradiocionalni način, tipa "kec kec", već poseduju "dubinu i smislenost" u svojoj kreativnosti.

Ovo ne vidjeh. Egzaktli.

I da, mnogo mracno zvuce ti njihovi tripovi sa dna boce dzina. Svaka im cast na tekstovima, tako su sumorni, a opet liseni te patetike i pseudofilozofije kojom se razni bendovi danas kite. Od kad je Deathspell Omega poceo da pise tekstove neshvatljive vecini, to su odma vidjele razne zhabe, te rijesile da i one dignu nogu kako bi se potkovale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene, Cobalt je svakako bend koji odiše inovativnošću i za koji mogu da kažem da ima nešto prepoznaljivo, karakteristično za njih. Nekolicina bendova ide u tom pravcu, i od svega toga što sam čuo, Cobalt mi nesumnjivo najviše drži pažnju. U prevodu, možda jesu imbecili, ali prave dobru muziku :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo da preslusam ovaj bend,kad sam vidio koliko hvalite poslednji album...kad eto mi odmah na last.fm-u posjeta od Lunara i Astrallisa.Izgleda da njih dvojica prate i evidentiraju sve ljude koji slusaju Cobalt. :bigblue:

 

2u77i55.jpg

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...