Jump to content

Cobalt


Lunar

Recommended Posts

@Bojan_ Znash kako , zamisli ti radish live prenos i imash par minuta da dash odgovore i josh dajesh odgovore za FOXNEWS. Sigurno trema radi ko luda, a plus i sam si video da ga je voditelj prekidao kada bi ovaj pokusao malo nesto vishe da kaze. Mada ponovo lik je vojnik, mozda da je recitiji ne bi bio vojnik. :D

 

Ma ja sam programer, ne mozes od mene ocekivati da budem recit :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad primetih cudnu ironiju kako me Cobalt muzika na neki nacin malo podseca i na Melechesh, po vokalu a i u rifovima vala. Pa je bas trip sto je ovaj lik US vojnik a ovi drugi imaju rodbinu u Iraku, a ista muzika ih spaja.

 

Ko bre ima rodbinu u Iraku?

Koliko znam momci iz Melećeša su jermenskog porekla a živeli u Izraelu pre nego što su iselili.

 

Ali da, ima malo flavor :da: mada... ne mogu sad "prstom da pokažem" baš.

 

 

edit: dobro je dobroje dobrojeee. Pospana sam. Zanemari prvi deo :P

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, super mu je ova lista, vidim da je i on skontao impetuous ritual (razbili su sa debi albumom), a sto se tice pojavljivanja i njega kao lika

meni je skroz ok, bez foliranja i izigravanja ne znam ni ja cega, a onda ode kuci i napravi nesto kao Gin, to postujem kod muzicara

i svih koji se izrazavaju kroz neku vrstu umetnosti. Ne bih se nikad pojavio u ovakvoj emisiji, uvek popizdim kada

se neki mainstream zainteresuje za extremniju varijantu metala, ispadne bedno sa gomilom kretena i njihovim debilnim facama koje postavljaju tupava

pitanja jer ustvari nemaju blage veze sa cim imaju posla, jednostavno tu metal nema sta da trazi, a ne vidim ni poentu, sem

neke jeftine zajebancije, sta? neki middle aged sluzbenik ce posle intervjua da ode u svoj omiljeni metal shop i pokupi kopiju Cobaltovog

ili ne znam kog albuma...i Akercocke je, ako se secate imao ono pojavljivanje na nekoj fancy stanici u Irskoj, smesno je, jednostavno

nema smisla, dva sveta, galaksije, dimenzije i kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bre ima rodbinu u Iraku?

Koliko znam momci iz Melećeša su jermenskog porekla a živeli u Izraelu pre nego što su iselili.

 

Ashmedi i kompanija. Pricao je on negde o tome, Jermenin je ali ima rodjake u Iraku i jako ga je pogodilo sve sto se desavalo poslednjih godina.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, super mu je ova lista, vidim da je i on skontao impetuous ritual (razbili su sa debi albumom), a sto se tice pojavljivanja i njega kao lika

meni je skroz ok, bez foliranja i izigravanja ne znam ni ja cega, a onda ode kuci i napravi nesto kao Gin, to postujem kod muzicara

i svih koji se izrazavaju kroz neku vrstu umetnosti. Ne bih se nikad pojavio u ovakvoj emisiji, uvek popizdim kada

se neki mainstream zainteresuje za extremniju varijantu metala, ispadne bedno sa gomilom kretena i njihovim debilnim facama koje postavljaju tupava

pitanja jer ustvari nemaju blage veze sa cim imaju posla, jednostavno tu metal nema sta da trazi, a ne vidim ni poentu, sem

neke jeftine zajebancije, sta? neki middle aged sluzbenik ce posle intervjua da ode u svoj omiljeni metal shop i pokupi kopiju Cobaltovog

ili ne znam kog albuma...i Akercocke je, ako se secate imao ono pojavljivanje na nekoj fancy stanici u Irskoj, smesno je, jednostavno

nema smisla, dva sveta, galaksije, dimenzije i kraj.

 

Chuo sam mnogo lepih rechi oko ovog albuma, morace na download u skorije vreme. Skroz si upravu, ali jbg. oni su njega pozvali da bude gost, a sigurno ce ovako Coblat barem malo vishe publike dobiti. Mislim neko ce reci svom metal drugu, e vidi neki metal bend se pojavio na vestima, i dosta su ga ishvalili i ovaj ce se sigurno potruditi da poslusa album. 10 od takvih ljudi ce se mozda dopasti Cobalt, i Coblat dobija novog fana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne radi se o generalizaciji u smislu da SVAKO ko je odande mora da bude takav i takav, ali je u pitanju zaista nacija imbecila, i logično je pretpostaviti da je svaki Amerikanac retard dok se ne dokaže da nije, kao što ćeš pretpostaviti za svakog Ciganina da smrdi i da je sklon krađi dok se ne dokaže da nije. To je ljudska priroda.

 

Bez uvrede, ali pre će biti da je u pitanju tvoja priroda.

 

Što se Cobalta tiče, za sada mi je favorit Eater of Birds. Gin jeste dobar, ali ga još nisam dovoljno slušao, tako da za sada jedino iz tog razloga "vodi" Eater. Taj album je dovoljno black, a istovremeno pravi i dovoljnu distancu od tradicionalnog black metala, te mi se zbog toga prilično sviđa. Uz Krallice, Cobalt definitivno predstavlja okosnicu tog američkog post-blacka i za sada mi se doapada cela priča. Dešava se tu nešto :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drago mi je da neko misli da je Eater bolji od Gina. :)

 

Znam da puno ne slusash black metal, ali nit Cobalt nit Krallice nisu post-black metal. Pogotovo Coblat koji ni malo nema post uticaja, Krallice je beskonachno tehnikalan ali nema nimalo post uticaja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drago mi je da neko misli da je Eater bolji od Gina. :)

 

Znam da puno ne slusash black metal, ali nit Cobalt nit Krallice nisu post-black metal. Pogotovo Coblat koji ni malo nema post uticaja, Krallice je beskonachno tehnikalan ali nema nimalo post uticaja. :)

 

 

Hm, nisam previše u black-u, nije to nešto primarno što slušam, ali ipak znam za toliko :smile: Elem, više puta sam nalazio tu kategorizaciju za oba benda. Evo ovde možeš videti za Krallice, a potražiću i recenzije za Cobalt, u kojima i njih svrstavaju u taj talas.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/User:Bringa/Post-black_metal

 

Edit: Evo i za Cobalt, ima dosta tekstova i recenzija u kojima ih tako opisuju

 

http://lucidmedia.blogspot.com/2009/03/cobalt-gin-2009.html

 

P.S.

Da se odmah razumemo, ne mislim da je u pitanju post-black metal zato što sam to negde pročitao ili šta već, već je dovoljno malo detaljnije preslušati albume pa doći do tog zaključka.

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj Bringa pricha gluposti na svoju ruku. Da bi bend bio post-black metal, mora da ima slichne one uticaje koje ima i post-metal. Nachi to su bendovi poput Alcesta, Agallocha, Tombs, Altar of Plagues, Amesoeurs, Líam, Fen, Lantlos..... Uglavnom ovaj Bringa sve sto ima progresivne uticaje svrstava pod post-black metal, ma ajde Anaal Nathkrah post-black metal.

 

Cobalt ima malo tog progresivnog i sludge shmeka, ali je u sustini cist black metal dok Krallice ja ne bi ni svrstavao u black da oni sebe nesvrstavaju pod black, jel ono je extreme technical metal(nemogu da zamislim blekera u Darkthrone majici kako slusa Krallice). Benodvi poptu Wolves in the Throne Room i Gris koriste Burzum like rifove samo odsvirani na foru metalgazea, ali i oni su josh cisti black metal. Nachtmystium i Ensalved su black metal sa fuzijom prog rocka iz 70ih.... (ovo su sve bendovi iz one liste koje si mi dao). Uglavnom sto pokusavam reci je neznachi ako black metal bend ima malo drugih uticaja da odma spada pod post-black metal, vec postoji josh jedna kategorija zvana progressive black metal, ili jednostavno black metal ako je na blekerski nachin iskoriscen taj uticaj.

 

Inache sada me dobro podseti, imao sam malih problema kada sam slusao poslednji album Krallicea na slusalicama. Tako jest poslednjih 4 minuta pesme Monolith of Possession je najbrutalnija stvar sto sam ja cuo u metalu ikada, i tako ja nespreman setam se gradom i pochne taj deo. I kada je pochelo da mi seche mozak, kada sam ja pocheo da pravim grimase od bolova, a ono ljudi se okrecu oko mene sta mi se dogadja. XD

 

New CD from the "Post-Black Metal" duo from Denver, Colorado. Jarboe guests on two songs.

 

Vidim ko god da je to pisao, prilichno je upucen u novi album, + drugi tag mu stoji post-rock. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj Bringa pricha gluposti na svoju ruku. Da bi bend bio post-black metal, mora da ima slichne one uticaje koje ima i post-metal. Nachi to su bendovi poput Alcesta, Agallocha, Tombs, Altar of Plagues, Amesoeurs, Líam, Fen, Lantlos..... Uglavnom ovaj Bringa sve sto ima progresivne uticaje svrstava pod post-black metal, ma ajde Anaal Nathkrah post-black metal.

 

Cobalt ima malo tog progresivnog i sludge shmeka, ali je u sustini cist black metal dok Krallice ja ne bi ni svrstavao u black da oni sebe nesvrstavaju pod black, jel ono je extreme technical metal(nemogu da zamislim blekera u Darkthrone majici kako slusa Krallice). Benodvi poptu Wolves in the Throne Room i Gris koriste Burzum like rifove samo odsvirani na foru metalgazea, ali i oni su josh cisti black metal. Nachtmystium i Ensalved su black metal sa fuzijom prog rocka iz 70ih.... (ovo su sve bendovi iz one liste koje si mi dao). Uglavnom sto pokusavam reci je neznachi ako black metal bend ima malo drugih uticaja da odma spada pod post-black metal, vec postoji josh jedna kategorija zvana progressive black metal, ili jednostavno black metal ako je na blekerski nachin iskoriscen taj uticaj.

 

Inache sada me dobro podseti, imao sam malih problema kada sam slusao poslednji album Krallicea na slusalicama. Tako jest poslednjih 4 minuta pesme Monolith of Possession je najbrutalnija stvar sto sam ja cuo u metalu ikada, i tako ja nespreman setam se gradom i pochne taj deo. I kada je pochelo da mi seche mozak, kada sam ja pocheo da pravim grimase od bolova, a ono ljudi se okrecu oko mene sta mi se dogadja. XD

 

Hm, onda prilično različito rezonujemo kada su u pitanju žanrovske podele. Ja recimo teško mogu Enslaved nazvati black metal bendom jer je suviše različitih uticaja u njihovoj muzici. Približniji sam u tom smislu ovom načinu definisanja koje nudi kontroverzni Bringa :smile: Dakle, post-black metal je u tom slučaju svaki derivat koji je toliko oplemenjen nekim drugim stilom da više ne može da se nazove čistim black metalom. Nije tu reč o post-black-u kao posebnom žanru već više o potpuno novoj matrici koja obuhvata sve te nove derivate black metala. Uvažavam i drugačija tumačenja, naravno :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nekako baš zabole za te žanrovske i podžanrovske podele pravo da vam kažem.

 

Jedino gde me pogađa je kad na Arhivama nešto tražim o nekom bendu čiji se pevač grleno dernja a gitare režu najtvrđu bukovinu, pa ih ne nađem tamo, pa potrošim 10 min da ih submitujem, a stigne mi poruka da je bend već bio prijavljivan ranije ali da "nije dovoljno metal" za MArchives.

 

Pih. :mrtav:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najgore nije deathcore.

 

Inače tamo se svakakve ljige od bendova mogu naći godinama, a mnogi dobri bendovi hibridnijih pravaca - "are not metal enough". Jedno od prvih pitanja koje mi pada na pamet je, a ko to može da proceni šta je "metal enough" a šta ne, i šta bi bilo da nisu nu na primer skontali nekad, da li bi i te bendove izopštili (ne, ne volim nu, samo navodim primer).... da li to znači da treba da ograničimo evoluciju kompletnog jednog rnr pravca i zauvek preoravamo po 3965 puta presviranim rifovima..? Da bi bili "metal enough"...?

 

Tako su za Cobalt napisali "Black Metal". Kad već jedu gomna o nekakvim klasifikacijama što se ne potrude pa bar "ubodu" ono što stvarno jeste, a ne samo, hopla, ajmo teraj dalje.

 

Dobro. Odlutah. Dosta sam pisala

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Belus te jeb'o medj' sise, kak'a je ovo taslacina od benda!

 

Privukao me je poslednji album, posle kog odlucih i ostatak diskografije da obrnem, i evo sad sam na "Eater"u, koji me vec danima/slusanjima drzi, definitivno mi najbolje izdanje. Pa cak i onaj prvi, siroviji, album mi je sasvim dobar, "Empire Of The Moth" je mastodon od pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

http://www.youtube.com/watch?v=fr5ltiEg2Ag

 

Man’s Gin is the side project of Erik Wunder, the instrumental visionary behind the American black metal band Cobalt.

Man’s Gin is not a black metal band. It sounds like Alice in Chains circa Jar of Flies, or Mark Lanegan’s minimalist solo material,

or Dax Riggs’ bluesy work with Deadboy & the Elephantmen.

 

Still, though it may not be metal, Man’s Gin is heavy—heavy in concept, heavy in feel. Like a brutal, endless night spent drenched in sweat and agony,

it’s murky and bleak and desolate: humid as August, dark as 3 a.m., fueled with alcohol and sadness, like the dog days themselves.

 

Street Date:August 24th, 2010

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...