Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Instrumental mi se ne svidja...daleko od toga da je los,ima ekstra rifova,pogotovo onaj na pocetku koji krece na 0:52,ali je meni naporan za slusanje...nisam ja za te instrumental varijante.

"The Day That Never Comes" drugi plan?To je bas pesma,kako Bora Corba kaze,na prvu loptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha jebiga, sad mi tek The Day ulazi u uši. A na prvu loptu su me oduvale The End Of The Line i Cyanide i All Nightmare Long. Uh, znači na prvo slušanje :muzicar:

 

 

A za instrumental, znaju to i bolje da odrade :da:

 

"Cyanide" je i meni legla na prvo slusanje...a sada studijski tek legla.

A "All Nightmare Long" je ubedljivo najjaca stvar na albumu...fenomenalni riffovi (pogotovo ocetni),super refren,ekstra solaza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I 'de neko poredi potencijalni nov album Kreatora sa Metallicom, jeste to thrash metal, al' drugačije, jebem mu sve.

Metallica je ovim dala domaći zadatak svima :da:

 

 

 

 

 

Btw, i That was just your life me je uvatila na prvu loptu. Ima taj zarazni rif u pred refrenu :muzicar:

 

Cyanide mi je isto baš kao što zboriš. Na prvo slušanje, al sve više mi leže i leže. :rockdevil:

 

Kapiram da ću još dugo slušati ovaj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i trebali su oduvati muslimane na kraju spota... naravno, da Jugo ostane čitav i da se njime odvezu tamo gdje su trebali da se odvezu... i da se jednom od vojnika, kad sjedne u Juga, sa usana može pročitati "nice car! :)

 

Glede albuma, posle nekoliko slušanja mi se čini prilično kompleksno, da ne kažem nabacano... ima milion rifova (od kojih su većina dobri), prelaza, promjena ritma, pjevanja... kao da slušam neki teško svarljivi prog :) Za sad, pozitivno, vidjećemo da li će me oduševiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji utisci posle 3-4 slusanja.. nekako mi je.. nemam pojma, simpa :)

 

Oldskul je tu, ima kul rifova i to.. ali nisam nesto sad preterano odusevljen.

 

Da je izasao 1998. or smth, kapiram da bih odlepio.. ali sam u medjuvremenu cuo previse dobre mjuze da bi mi ovo bilo nesto mnogo interesantno :D

 

I bas sam se raznezio kad sam video stari logo :wub:

A i dizajn omota mi je nekako enddzastisforolovski.. bela pozadina i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi nije mi jasno kako nikome ne smeta ocajan zvuk. Posto je ovaj leak dosao sa originalnog CD-a, znaci da je to to. Steta kako su preglasne, sa previse probijanja i distorzije cim se malo pojaca. Pesme su dobre ali kako uzivati u njima ako nema uopste dinamike i cim se pojaca strasno zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto si ga skinuo sa interneta :)

 

Salim se...daj mu sansu,vidjeces da je super album.Meni jednostavno nema pjesme koja je dosadne,nemam zelju nijednu da ubrzam ili prebacim.Imam par zamjerki,a to su Lars(what's new)...pogotovo na The Day...Toliko je smorio kad ide onaj brzi dio da je nemoguce,prelazi svedeni na minimum i da oce udariti nesto mimo doboša,kad ih napokon uradi.Bass lose cujem,nadam se da nijesu istu politiku sprovodili kao kad je Jason dosao.

Mnogo mi se svidja Jamesovo pjevanje,mislim da je super odradio posao.Kirk me je prijatno iznenadio,80% solaza mi se svidjaju,jeste da ima previse wah-a ali nista novo za njega.Jedina solaza koja mi se ne svidja je opet The day....Ali,u principu,pokazao je da jos moze da reže.

 

The Unforgiven III mi se mnogo svidja,vise mi kompozicijski lici na jedinicu,sa laganim refrenom a zešćim versom.Moguce da mi se najmanje svidja Cyanide,mada i ona mi je daleko od toga da je losa.

 

Pricao sam stalno da ce da se vrate i da nas oduvaju i drago mi je da sam bio u pravu...ne zbog sebe ,nego zbog svih nevjernika.

 

QUOTE (davidian @ 20. 6. 2008, 12:15)

"We can also report than it is unlikely Metallica fans will be disappointed with the new material, which contains arguably their most complex, multi-layered arrangements yet and sees a definite return to the bludgeoning, relentless galloping riffs of their Kill ‘Em All / Ride The Lightning era."

 

Za sve one koji blate najdrazi mi bend,jedna poruka...DIE you blasphemers!!!!

 

 

Edited by davidian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam svracao na temu neko vreme, i polako sam skontao da je album procureo na net... ja sam pokusao sa nekim linkovima koje ste kacili, ali nece, ajde okacite neki link koji radi

 

EDIT: vasa euforija povodom ovog albuma je veoma visokom nivou, samo zbog toga cu i da ga preslusam

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Спот је срање, јебе ми се више за њихове војнике, а и Хетфилд је очајан глумац.

 

Очекујем их следеће године у Београду, овај пут нећу морати да бежим од куће да бих отишао на коцерт. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo skinuh ova' 192kbps - stvarno sranje zvuk, mada ko zna kakav je ovo leak

 

preslusao sam ceo album na blic, pa necu da tupim mnogo

 

ali Unforgiven 3? haha koje bezidejno sranje od kompozicije...

posle izuzetno dosadnog i neubedljivog uvoda na klaviru i gudalima, ulece bend i pesma se pretvara u jos dosadnije sranje samo bez klavira i gudala

u poredjenju sa prva dva (kultna) dela te pesme ovo djubre ni ne zasluzuje da nosi taj naslov

obicno proseravanje od pesme bez ubitacne muzicke teme koju poseduju oba prethodna dela

 

ono sto jos bode usi to su Kirkove solaze koje zvuce ko da si vadio segmente njegovih soloa sa starijih albuma i pakovao ih ovde

neko ce reci to je njegov stil, a ja kazem da je meni to dosadno jer se previse ponavlja

izmuzao je taj wah i smrdljivu pentatoniku previse za ovih 30 godina :)

 

ono sto je pozitivno u celoj prici stvarno jeste veliki broj riffova i promena ritma i James koji je definitivno izvukao maximum iz svog glasa

takodje, bezukusno je porediti ovaj album i St.Anger jer nemaju nikakvih dodirnih tacaka ni osnova za poredjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма јебеш Анфоргивен. Остала ремек-дела је л' си слушао ?!

 

ЕДИТ: Ускочи Геози, што албум нарани с' говна. :no:

Edited by Вуду Соло Соул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...