Jump to content

Opasna znanja. Nauka i Mistika.


bezlichni

Recommended Posts

Opasna znanja... Ne možeš doći do znanja. Istraživanja prate neke trendove, a te trendove neko diktira. Delom industrija, jer nauka je ogroman biznis. Delom.. ko zna.

 

Ne možeš da se baviš bilo čime i bilo šta da istražuješ. Postoje stvari koje su IN trenutno i to se vrti u krug dok onda neko ne pogura nešto drugo i tako dalje.

Ovo pričam na osnovu malog iskustva, pošto sam upisala doktorske studije pa sam smišljala šta ću raditi vezano za temu, a i prodajem naučnicima skupe igračke for a living.

Tako sam stekla neki osećaj o svetu nauke... možda i grešim, ko zna.

 

Inače, jedna malo blesava žena iz sveta nauke mi je ispričala nešto pomalo smešno.

Kako su pre nekih X godina jednostavno stala istraživanja (i ljudi nestali iz daljih publikacija) vezana za horizontalni transfer gena u isto vreme kada su krenula istraživanja vezana za GMO. I ne zvuči to neverovatno. Nisam se udubljivala pravo da vam kažem, eto ako neko proveri te stvari, bilo bi zanimljivo čuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ako tema nosi naziv "Opasna znanja", zar ne bi prica trebala da se svodi na atomske bombe, nuklearne elektrane, i tako to?

2. Onaj deo "Nauka i mistika" najavljuje parapsihologiju, cega takodje ovde nema.

3. Sklop "Opasna znanja. Nauka i Mistika" zajednicki znace da u temi ima reci o stvarima poput kontrole uma, kloniranja i Bog te pita cega.

 

S toga moram da pitam sve vas, ljudi:

 

O CEMU VI JBT PRICATE NA OVOJ TEMI?!!! :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktivirali ste mi topik. :) tu moram da se ukljucim.

Za pocetak cestitam na Doktorskim studijama Naopaka macko.

Opasna znanja... Ne možeš doći do znanja. Istraživanja prate neke trendove, a te trendove neko diktira. Delom industrija, jer nauka je ogroman biznis. Delom.. ko zna.

 

Nauka je biznis, vaistinu.

Evo jedan tip skoro istrazivao kako su gradjene piramide i dosao do revolucinarnog zakljucka "unutrasnjih rampi" sa dosta dokaza da podrze teoriju ( ne skroz da je potvrde ali je jaca nego bilo koja druga teorija o gradjenju piramida ( jer Spiralno gradjenje i teorija jedne rampe padaju u vodu)

Lik je arhitekta odustao je od posla prodao sve sto ima ziveo u malom stancetu i istrazio to.

Ali zato 90 % ovih super-self-important likova to nije uspelo da objasni. Ali zato znaju da kenjaju na sav glas kako su oni kriticki i akademski naostreni.

Naravno svako radi ono od cega ce da zaradi lovu.

Od istrazivanja i otkrivanja koja nema ko da finasira nece.

Prva glavna bolest i nauke i drustva. Novac i kapitalizam.

Ne možeš da se baviš bilo čime i bilo šta da istražuješ. Postoje stvari koje su IN trenutno i to se vrti u krug dok onda neko ne pogura nešto drugo i tako dalje.

Ovo pričam na osnovu malog iskustva, pošto sam upisala doktorske studije pa sam smišljala šta ću raditi vezano za temu, a i prodajem naučnicima skupe igračke for a living.

Tako sam stekla neki osećaj o svetu nauke... možda i grešim, ko zna.

 

Ja mislim da si skroz u pravu.

Sujeta je druga jak a bolest i nauke i sveta generalno.

Ne samo sto ne mozes da se bavis onim sto donosi pare vec ne je muka bozija da se bavis necim sto nije in.

Prvo sto ce uvek da se javi 50 000 kritichara koji ce da imaju za pravo i duznost da traze mane tvojoj teoriji i da ti ne daju da dises.

 

 

No, kada kazem opasna znanja ovo su dva bitna faktora.

Uz nedostatak novca, popularnosti i ostale podrske u svakom istrazivanju + gomile skeptika na ramenu svakog potencijalno revulucionarnog istrazivanja mogu naucnika\istrazivaca samo u aut da odvedu.

 

1. Ako tema nosi naziv "Opasna znanja", zar ne bi prica trebala da se svodi na atomske bombe, nuklearne elektrane, i tako to?

2. Onaj deo "Nauka i mistika" najavljuje parapsihologiju, cega takodje ovde nema.

3. Sklop "Opasna znanja. Nauka i Mistika" zajednicki znace da u temi ima reci o stvarima poput kontrole uma, kloniranja i Bog te pita cega.

 

S toga moram da pitam sve vas, ljudi:

 

O CEMU VI JBT PRICATE NA OVOJ TEMI?!!! :confused:

 

Da procitas uvodni post, za pocetak? Ja sam apsolutno svestan koliko ljude mrzi da citaju postove po jumetalu. No.

Evo da ti pruzim cime sam inspirisan mozda ti pomogne:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5122859998068380459&ei=hdTuSvG3Edev-AaVvrS9DA&q=dangerous+knowledge#

 

Jednostavno naucnici beze od filozofskih problema nauke. Prihvataju sto je in, i sve sto ima iole mistike u sebi beze od toga umesto da istraze.

 

Parapsihologija ima potrebu za istrazivanjem isto koliko bilo sta drugo.

to sto neki beze od toga - to je upravo to sto ga cini opasnim znanjem, jer mnogi beze od takvih stvari.

 

Ljudi jednostavno zaboravljaju da su najrevocionarnija naucna otrkica imali najmanji broj podrske, najvise skeptika, da su oni koji su ih postigli prosli kroz sodomu i gomoru, imali utisak da rade sizifov poso i prozivljavali tantalove muke iz dan u dan, upravo jer su ih libelirali svakojakim opisnim pridevima.

 

Da ja recimo danas cujem, da neko kaze " there are physicist and there are string theorist " od stranee legitimnog naucnika.

String teorija koja je legitimni deo nauke, pruza praktichne rezultate, postoji matematicki dokaz.

I zasto je odbacaju? Zato sto string teorija donosi sa sobom jos 11 dimenzija, koje su tesko objasnjive sem matematicki.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitah uvod...

 

Zapravo, nauka danasnjice se bas i ne svodi na neku sigurnost...

Podji od hiperbolicke geometrije. Gde ona ima prakticnu primenu? Sve nauke su u svom pocetku stvarale zakonitost na osnovu poznatih stvari (geometrija posebno...) a kasnije je nastao metod dedukcije koji se i danas koristi. Znaci, krece se od pretpostavke i dokazuje zakonitost. Ja ne vidim neku sigurnost u tome, jer se sve rusi ako pretpostavka (aksioma) nije tacna...

 

Medicina ne moze da objasni kako i zasto se nekim ljudima otvaraju same od sebe one "Isusove rane", ali nije istina da ne rade na tome da otkriju o cemu se tu radi.

 

Niko ne bezi od necega samo zato sto se oseca nesigurno, naprotiv, kada naucnik otkrije neku neobicnost, probudi mu se radoznalost i interesovanje za problem.

 

Ne znam koji faks studiras, ali ja sam na Matematickom a druzim se i sa fizicarima, i volim da diskutujem o filozofiji problema, kao i o mistici.

 

U srednjoj sam i pisala seminarski na temu "Parapsihologija", i profesorima se dopao, jedini komentar mi je stigao od profesora sociologije koji misli da me te stvari interesuju zbog podsvesne potrebe coveka za moci.

 

A sad, sta je najrevolucionarnije otkrice, to je dobro pitanje.

 

Da je Zemlja okrugla? Da se okrece oko Sunca?

 

Skeptici kroz istoriju nisu bili toliki problem koliki je problem bila crkva koja nije zelela da ljudi razviju dalju svest od one koju im je ona nametala.

 

Nadam se da nisam smorila... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktivirali ste mi topik. :) tu moram da se ukljucim.

Za pocetak cestitam na Doktorskim studijama Naopaka macko.

 

 

Nauka je biznis, vaistinu.

 

Prva glavna bolest i nauke i drustva. Novac i kapitalizam.

 

 

Ja mislim da si skroz u pravu.

Sujeta je druga jak a bolest i nauke i sveta generalno.

Ne samo sto ne mozes da se bavis onim sto donosi pare vec ne je muka bozija da se bavis necim sto nije in.

Prvo sto ce uvek da se javi 50 000 kritichara koji ce da imaju za pravo i duznost da traze mane tvojoj teoriji i da ti ne daju da dises.

 

 

No, kada kazem opasna znanja ovo su dva bitna faktora.

Uz nedostatak novca, popularnosti i ostale podrske u svakom istrazivanju + gomile skeptika na ramenu svakog potencijalno revulucionarnog istrazivanja mogu naucnika\istrazivaca samo u aut da odvedu.

 

Ljudi jednostavno zaboravljaju da su najrevocionarnija naucna otrkica imali najmanji broj podrske, najvise skeptika, da su oni koji su ih postigli prosli kroz sodomu i gomoru, imali utisak da rade sizifov poso i prozivljavali tantalove muke iz dan u dan, upravo jer su ih libelirali svakojakim opisnim pridevima.

 

Prvo, hvala. :pivopije:

 

Nije mi baš jasno.

Ako hoćeš da istražuješ nešto što niko ne istražuje...

Da bi nešto radio moraš da imaš GDE, SA ČIM, i moraš da NAUČIŠ.

 

Ako radiš nešto što nemaš gde da radiš jer ga niko ni ne radi, nemaš od koga da naučiš jer niko to ne radi nećeš imati ni sa čim da radiš jer ti niko neće dati pare :haha:

 

To je bedak ali tako je.

 

Ne mislim pritom sad na ekstreme tipa teleportacija bubašvaba u atmosferi smanjenog pritiska, već i kod stvari koje su uspostavljene a ti bi da sagledaš neki novi aspekt.

 

Za takve akcije su potrebne godine iskustva, jak tim istraživača iza tebe, prethodni uspesi, dovoljno novca, i onda će to biti neki sitni pomaci jer taj novac mora da pravda nešto što će ti oduzimati najveći deo vremena...

 

Jeben je svet nauke :haha:

 

Ali ne mogu da grešim dušu, ima ljudi koji unose nove stvari.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, nauka danasnjice se bas i ne svodi na neku sigurnost...

Podji od hiperbolicke geometrije. Gde ona ima prakticnu primenu? Sve nauke su u svom pocetku stvarale zakonitost na osnovu poznatih stvari (geometrija posebno...) a kasnije je nastao metod dedukcije koji se i danas koristi. Znaci, krece se od pretpostavke i dokazuje zakonitost. Ja ne vidim neku sigurnost u tome, jer se sve rusi ako pretpostavka (aksioma) nije tacna...

 

Da ali to sto nema prakticnu primenu, cesto je popularno jedno kratko vreme, i posle neki sirotani rade na svoju ruku.

 

Medicina ne moze da objasni kako i zasto se nekim ljudima otvaraju same od sebe one "Isusove rane", ali nije istina da ne rade na tome da otkriju o cemu se tu radi.

 

Izostavi medicinu. Jer se ona koristi u svakodnevnoj primeni, pa se svaki medicinski fenomen istrazuje.

Uzmi recimo stvari kojima se kantor bavio, beskonachnost.

Par matematichara danas prati njegov rad.

Niko ne bezi od necega samo zato sto se oseca nesigurno, naprotiv, kada naucnik otkrije neku neobicnost, probudi mu se radoznalost i interesovanje za problem.

 

Bas suprotno.

Evo naprimer. Ufo fenomeni.

Mnogo svedoka, mnogo kredibilnih svedoka, nijedan naucnik nece da kaze "verovatno ajde da istrazimo "

Ali svi pricaju kako je glupost.

I onda dodje Stanton Friedman, nuklearni fizicar, koji je imao iskustvasa tajnim vladinim projektima, i krene da proucava, ima dokaze, cinjenice, teorije, sve sve sve... vrlo kvalitetan fizicar, i sta? Ismevaju ga normalno.

Jel to ta radoznalost?

 

Uzeo sam taj primer samo jer je popularan, ima ih mnogo.

 

Npr. kako su otkrivene crne rupe u centru galaksije. Neki tamo astrofizicaari, iznesu teoriju da crna rupa formira nestabilnu galaksiju. Njih trojica.... peglaju se peglaju se peglaju ih drugi, nekako izbore pristup nekim observatorijima i OPA BADA, CRNA RUPA CENTAR SVAKE GALAKSIJE.

 

Dakle, ti kada kazes radoznolost, to deluje grupa srecnih ljudi koji imaju puno podrske, i eto tako saznaju stvari.....

Ustvari je cesto jedan covek protiv 90 % akademskog sveta, koji je namirisao istinu i sada se pegla sa njim dok ga ( i ako ga uopste ) usere da bar pokusha da dokaze svoju teoriju.

Ne znam koji faks studiras, ali ja sam na Matematickom a druzim se i sa fizicarima, i volim da diskutujem o filozofiji problema, kao i o mistici.

 

I koliko ce fizicara da ti objasni kontraverznost Glokenove statistike, i zasto bi planete mogle da uticu na nas?

Sta ce oni da rade posle faksa? Da odu u srednje skole da predaju.

 

U srednjoj sam i pisala seminarski na temu "Parapsihologija", i profesorima se dopao, jedini komentar mi je stigao od profesora sociologije koji misli da me te stvari interesuju zbog podsvesne potrebe coveka za moci.

 

 

 

Skeptici kroz istoriju nisu bili toliki problem koliki je problem bila crkva koja nije zelela da ljudi razviju dalju svest od one koju im je ona nametala.

 

I bre kako nisu. :)

Pa crkva je imala pomoc i podrsku crkvenih skolarnika-skeptika vernika u crkvu.

Crkva je usvojila aristetolevu fiziku ( koja je bila vise manje 90 % pogresno )

I veruj mi nisi svesna kakve su logicne argumente davali da ZEMLJA nije okrugla i da se zemlja ne OKRECE oko sunca.

Savrsheno logicne.

Nadam se da nisam smorila... :)

 

Nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm khm, hiperbolicka geometrija ima itekakvu primenu, jer je to geometrija svemira, da tako kazem. Euklidska geometrija ne pije vodu kada se radi o svemiru i tu uskace hiperbolicka.

 

 

ahhhhh... hiperbolicka geometrija...

 

 

 

olimpijski stadion u minhenu:

 

1458264810_654d1f46e9.jpg detalj se vidi i na mom avataru.

 

 

 

prava primena iste u praksi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whatever. Ne menja poentu ama uopste. Samo objasnjava da nisam bas upucen u geometriju.

Kada sam rekao praktichna primena, mislio sam na nesto sto zapravo koristi necemu.

Praktichnom.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsecas me na jednog gospodina poznatijeg pod imenom Elitista u razvoju... ;)

 

It is I lekler.

I shall say this only once. Elem, deaktiviran sam malo sa foruma, pa smatram da nema potrebe za sajber indetitetom u vidu uredjivanja profila i slichno. Postujem uglavnom na mojim temama i to kada ima nesto zanimljivo. :)

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Whatever. Ne menja poentu ama uopste. Samo objasnjava da nisam bas upucen u geometriju.

Kada sam rekao praktichna primena, mislio sam na nesto sto zapravo koristi necemu.

Praktichnom.

 

Hahahahahahahahahaha!!! Vidim otvorenu mogucnost za dugotrajnu raspravu.

 

It is I lekler.

I shall say this only once. Elem, deaktiviran sam malo sa foruma, pa smatram da nema potrebe za sajber indetitetom u vidu uredjivanja profila i slichno. Postujem uglavnom na mojim temama i to kada ima nesto zanimljivo. :)

 

A ovde vidim da ce svaka diskusija biti uzaludna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...