Jump to content

Google vs Microsoft


Kvrag

Recommended Posts

Resio sam da otvorim ovu temu zbog najave Google da polovinom sledece godine izbace na trziste Operativni Sistem , sto ce biti josh jedan udarac Mikrosoftu.

 

Da podsetimo , Misrosoft je hteo da kupi Google pre godinu dana , sto su ljudi iz ove kompanije kategoricno odbili.

 

Pa onda je Google resio da bude konkurencija Microsoftu izbacivshi Google Chrome - internet pretrazivach koji je zgazio vec dovoljno bedan Internet Explorer.

 

Ako ima josh neko nesto da doda , slobodno.

 

Meni je drago sto je Google resio da spusti Microsoft malo na zemlju....

 

http://images.tothetech.com/2009/06/google-chrome-icon-cake.jpg[/img

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne širi dezinformacije.

 

Sta ti radis u Microsoftu ? :)

 

To nije dezinformacija to je samo moje misljenje.

 

IE koliko god bio unepradjen u 7 i 8. i dalje ima gomilu reklama za Microsoft , MSN , toolbarove i ostala govna.

 

Demokratija , pravo govora

 

A gola istina je da Google i Microsoft vode softwerski rat , zato sam otvorio ovu temu , posto mislim da ce biti u buducnosti josh ovakvih slucajeva

Edited by Kvrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti radis u Microsoftu ? :)

 

Ma jok, al zastupa. Nije ga zgazio iz razloga pristupa banki ko sto je objasnio bald malo pre. Ali ga nije zgazio samo zbog IZBORA korisnika, ne zbog performansi.

Googlechrome kada se sve sabere i oduzme, sije IE.

 

I ne zaboravio da IE postoji... vec pa 10 -15 godina ( Vise manje ) googlechrome je juce izasao.

Videcemo kroz koju godinu. I os i Chrome i Ie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, al zastupa. Nije ga zgazio iz razloga pristupa banki ko sto je objasnio bald malo pre. Ali ga nije zgazio samo zbog IZBORA korisnika, ne zbog performansi.

Googlechrome kada se sve sabere i oduzme, sije IE.

 

Upravo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od toga nista iz prostog razloga sto ce Gugletov OS biti pre svega orjentisan na mobilne uredjaje(citaj-netbook trziste :meshuggah: )

No ako nista Android izuzetno obecava-izgleda da je trziste poslovnih mobilnih telefona dobilo krajnje ozbiljnog igraca :zeleni:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako koristim većinu Google usluga, u globalu ga smatram većim zlom od Microsofta, upravo zato što je sve besplatno. Razmislite - Google ima pristup vašoj pošti, istoriji razgovora, dokumentima, fotografijama, fajlovima, aktivnosti na netu itd, sve u zavisnosti od toga koliko njihovih aplikacija koristite. Nisam pobornik teorija zavere, ali definitivno najveća mogućnost zloupotrebe trenutno na planeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a MSN nema pristup istoriji razgovora ? Sta je onda Facebook ? Mene jako nervira MSN npr ima gomilu onih reklama koje se vrte dole ispod kontakt liste , pa me nervira sto su poceli i da deru ljude sa onim Microsoft Live for Games , kako vec , ona glupost gde moras da kupujes njihove originale kako bi skupljao neke poene online kako bi imao Downloadable Content.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, Google otvoreno kaže da sav sadržaj razgovora drži na svojim serverima, a pritom si i uvek ubeležen pod imenom i prezimenom, što na MSN-u nije slučaj. Tvrdim da Google ima bolju bazu podataka od CIE, ako uopšte ima razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako koristim većinu Google usluga, u globalu ga smatram većim zlom od Microsofta, upravo zato što je sve besplatno. Razmislite - Google ima pristup vašoj pošti, istoriji razgovora, dokumentima, fotografijama, fajlovima, aktivnosti na netu itd, sve u zavisnosti od toga koliko njihovih aplikacija koristite. Nisam pobornik teorija zavere, ali definitivno najveća mogućnost zloupotrebe trenutno na planeti.

 

To realno ima i svaki provajder. Ali svaki. Dzidza midza koji prodaje net koji je kupio od poste ima pristup celom tog log sistemu.

Druga stvar.

Sta me zabole ko ima pristup mojoj posti istoriji razgovora?

Ima poslovnim ljudima koji ma to verovatno moze da se uzme kao hipoteticka mogucnost - neko zlo. Ali kao sto rekoh, to moze i telenor, i sezam pro, i mts i ko god oces.

 

Ne samo sto mogu vec to i rade poslednjih 50 godina sto u srbiji sto u svetu.

 

Pazi, Google otvoreno kaže da sav sadržaj razgovora drži na svojim serverima, a pritom si i uvek ubeležen pod imenom i prezimenom, što na MSN-u nije slučaj. Tvrdim da Google ima bolju bazu podataka od CIE, ako uopšte ima razlike.

 

 

Nema. Ako ti preko fakin googlearth mozes da vidis bilo koje mesto na zemlji sa odredjenim lagom. Sta mislis..... sta mogu vojni sateliti i tehnologije?

Sve to sto google ima, sve to moze bilo koja organizacija da napravi.

 

 

To ime i prezime mozes bez problema da slazes. Ja sam recimo na google Petar Peric(Nidje veze)

 

Svako ima sve logoe na svojim serverima, svaki provajder moze da pristupi tom logo fajlu ( jel prolazi kroz njihove racunare ) cak mislim da provajderi imaju i zakon da cuvaju logo fajlove. Nisam siguran.

 

Dakle koju si adresu posetio, sta si reko, sta si downloadovao sta si uploadovao itd itd..

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo vec kod toga kako se sve snima , dal i mislite da se poruke i pozivi na moblini ne cuvaju ? Ovo ni ja ne znam , pa vas pitam.

 

Sumnjam. To bi vec bilo previse.

 

No, da se vratim na gojkov post. Google daje open source( ako se ne varam ) sto ga cini u sigurnosnoj prednosti u odnosu ma microsoft.

 

Microsoft platis i to je to sto si trazio to si dobio. Ono sto nameste da ostane ukljuceno to je ukljuceno. A ko zna sta sve moze da napravi inteligentan coderski um.

 

Sa druge strane, imas direktan pregled coda svega sto proizvede google. (samo josh da se razumes)

 

Ta prica o google koji spijunira mi ne pije vodu. Postoje mnogo gadniji nacini da se sve to uradi samo ako im se hoce.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

may the best dwarf win, sto bi rekao gimli.

nisam fascinirana ni jednima ni drugima. uvek se biti neko ko ce zaradjivati velike pare na necemu, i sto cemo mi svi zajedno placati. dobro bi bilo ako za te pare kupujemo makar nesto sto nije potpuni trash i sto sluzi svojoj nameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam fascinirana ni jednima ni drugima. uvek se biti neko ko ce zaradjivati velike pare na necemu, i sto cemo mi svi zajedno placati. dobro bi bilo ako za te pare kupujemo makar nesto sto nije potpuni trash i sto sluzi svojoj nameni.

 

Sa te strane je pozitivna stvar sto google izbaca sistem, jer predstavlja konkurenciju, a samim tim i "nadjacavanje" izmedju sistema i motivaciju za bolje i vise.

 

E sad kad loguju sve ovo sto smo rekli ovde za google au majko... a i msn se ne libi.

capturesp.gif

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo vec kod toga kako se sve snima , dal i mislite da se poruke i pozivi na moblini ne cuvaju ? Ovo ni ja ne znam , pa vas pitam.

 

neće da snimaju sve razgovore, već samo one koji su im potrebni... čak i kada ne vršiš nikakve razgovore ili šalješ poruke, putem mobilnog se mogu prisluškivati razgovori unutar prostorije gde se nalazi aparat... ovo inače nije moje lupetanje, već mi je o tome pričao čovek koji radi sa murijom...

Edited by Patriarch

Share this post


Link to post
Share on other sites

putem mobilnog se mogu prisluškivati razgovori unutar prostorije gde se nalazi aparat... ovo inače nije moje lupetanje, već mi je o tome pričao čovek koji radi sa murijom...

 

Mene mogu da uhvate za kurac. xD

Mobilni na klizac pa zatvorim i microfon kada zatvorim telefon. xD

 

 

ha-ha suckers!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc mislish da si ih time pobedio?? Ovo je previshe otisao off-topic. Da se vratimo, licno mislim da ce Google za koju godinu biti najveca konkurencija Microsoftu (ali ne u ovom veku). Kao prvo, MS je pokusao da sjebe google sa Bing (neki kazu da jeste) ali ja ne smrdim to uopste, josh gori je od pomenutog search engine. E sad, sto se tice OS-ova, Microsoft ce tu ubedljivo voditi josh jedno 2 veka. Ljudi imaju znanje koje koriste godinama i na tom znanju zaradjuju. Dok Google tek ulazi u vode OS-ova. Nznm da li ce Google OS biti open source, ali ukoliko bude, bice konkurencija samo Linux-u (ukoliko izbace i desktop soluciju, ne samo mobile). Next... Sretnite nekoga na ulici (bilo koga), pitajte koji operativni sistem koriste? Dobra vecina ce vas pitati sta je to, dok ce vam najveca vecina odgovoriti: "Jel to ono Windows?". Potom ih pitajte sta je Google i oni ce vam reci: "Googlovanje je kad idesh na internet"... Jbem li ga, previshe ga sad serem, ali good old MS ce se drzati josh dugo. Sto se tice ovih Google Earth i tih cuda, osecam da ce i MS izbaciti nesto slicno (ako vec nie, nisam upucen) gde ce verovatno iskoristiti vojnu tehnologiju (kao sto je neko pomenuo gore). Uh al sam se raspisao :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da ce se mikrosoft drzati josh dugo...to je kao da blejish sa ortacima u kafani 1941. u Berlinu i posle 4 piva kazesh " Hitler ce vladati celim svetom, barem josh 20 godina". Ipak je ovo rat, nije mikrosoft pokushao da sjebe google sa bingom,vec je pokushao da se ukljuci u trku sa search engineima tako sto ce da ponudi neshto drugacije,to sto je krshina koja uopshte ne radi kako treba to je druga stvar. Takodje nije ni da microsoft bleji, kompanija realno puca iz dana u dan. Setite se koliko samo promashaja u poslednjih par godina: Vista,Bing,Ie8,Zune,Cela encarta i svi slicni microsoft programi itd... Valjda ce ih win 7 malo ispraviti...ne verujem da ce googleov OS biti neshto vau, isto kao sto ni jedan googleov produkt nije bio vau nikada, pa cak ni chrome, koji i dalje nije potpuno zablistao. Ali cloud computing menja sve...cak i vashu OS prichu. Mislim da browservi i OS nece uopshte biti bitni vec za 5-10 godina nadam se.

Edited by darthmoog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo vec kod toga kako se sve snima , dal i mislite da se poruke i pozivi na moblini ne cuvaju ? Ovo ni ja ne znam , pa vas pitam.

CIA ima uređaje koji joj omogućavaju da istovremeno prati 500 miliona frekvencija, ali sumnjam da se bezbednosne agencije bave čuvanjem svih podataka, pre će biti da je to obaveza telefonskih provajdera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darthmoog, nie Hitler vladao svetom 20 godina (kao Bill Gates u IT industriji) :P, tako da ne moze ni priblizno da se uporedi. Sto se tice Cloud Computing... Jbem li ga, meni se to uopste ne svidja. Nisam nesto ni posebno razumeo, a nisam se ni zainteresovao za tako nesto. Pih, mozda kada se malo vishe uputim moci cu da pricam nesto o tome... Evo kako sam ga ja shvatio... Kao Cloud (internet) upravlja svakim kompom, i mi cemo npr, moci da imam pristup svim resursima kojima Cloud raspolaze... Meni se to cini kao jedan dobar napad na privatnost, ali dobro, verovatno nisam lepo skapirao :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...