Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

Moram priznati da sa IHB me uzasno smori ona Skullcrusher, to uvek izbacim iz liste kad ubacujem taj album, mogao i da je izbrishem koliko smara.

Mnogo mi se svidjaju I Hear Black i World Of Hurt sa tog albuma, ne znam, ono kao sto rekoh ne slusham toliko druge albume kao FtF pa mi ovo nekako najbliza top3 bila, najverovatnije propushtam mnogo, al eto.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Playing With Spiders (Skullcrusher)' (kako joj je pun naziv) je relano gledano skoro doom pesma i definitivno najsporija i najduza na albumu. Mene ne moze da smori, jer je album u kompletu sjajan, ali ume da se otegne do u nedogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas takvih detalja i na "Horrorscope", nije "I Hear Black" izuzetak po tom pitanju. Ali, nisu to bili direktni Pantera uticaji, jednostavno se metal u Americi tada krtetao u tom smeru, a mslim da su novi gitaristi, tj. Merit Gant i Rob Kanavino, doneli te uticaje. Verovatno to nije bio toliko slucaj na "Horrorscope", posto su bili taze pridoslice, na "I Hear Black" se sve izmuckalo, ali je vec na "W.F.O." doslo do punog izrazaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da sta je Pantera nego 90 thrash. A to je tada bilo moderno. Chudno je to jer ja u principu najvishe gotivim thrash 80, i bendove koji su taj filing nastavili da furaju samo dodavajuci savremenu produkciju, ono chak mi je i najdraza ta faza u 90, ono stari thresher i sa 90 zvukom.

Da, umem da budem nejasan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo su reti bendovi koji su doziveli samo produkcijsku transformaciju. Tacnije receno, ja ne znam nijedan. Svaki je u nekom trenutku zalutao u modernom smeru, neki su se vratili, neki nastavili da furaju taj fazon, a vecina se raspala kada nije dosao uspeh sa novim zvukom.

Muziku o kojoj pricas, taj Pantera fazon, ja volim da zovem mutirani thrash, toliko mutirani da je tesko uopste ga zvati thrash-om, a Pantera je jedini bend koji je takav zvuk svirao dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA: jedini bend, a? a ti si rekao jednom sečam se "great southern je neopevano sranje" i da ne voliš reinventing the steel. a i far beyond driven ne voliš nešto preterano. ma brate to je pantera. meni je sve od njih zakon. mada je mene čak malo i smorilo što svi samo furaju vulgar i cowboyse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tog zanra Pantera je jedini bend koji je valjano svirao taj zvuk. "Great Southern..." jeste neopevano sranje, iza toga stoji, a za "Reinventing The Steel" nikad nista nisam rekao. par pesama koje sam cuo sa tog albuma su dobre.

Znas sta ja furam od njih, da ne moram da se ponavljam. POWER METAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za tu informaciju saznao nekoliko meseci posto sam video DVD i stvarno je smor. Nisam ni imao pojma da je on bio u bendu od "Horrorscope" turneje, jednostavno nisam obracao paznju na postavu na kasnijim albumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...