Jump to content

Overkill


yustargazer

Recommended Posts

A taj poetski momenat pripada Overkillu?

 

Zaboga miloga, stvar 'Cleansing' sa Killing Kind... Danas sam ga slušao, pa sam bio inspirisan. Na kraju stvari u 'a capella' dvoglasu pjevaju ovo. Btw, RNA jesi slušao 'Wrecking Everything'? Šta je reći, kakvi su utisci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Killing Kind' je prejak!

Znam da ti je 'From The Underground & Below' dobar, tako da nema šanse da ti se ovaj ne svidi, sve su redom 'sing along' hitovi: Battle, Certifiable, Gold Face Pagan Stomp, Let Me Shut That For You... i naravno Cleansing, i još jedna stvar koje su onako laganije. Ima čak i instrumental Feeding Frenzy - šta da kažem nego sve u svemu pet od pet Čalija.

A pobogu, šta ja znam gdje ćeš naći 'Wrecking Everything'... Čini mi se da se ne trudiš kao nekada... smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini se meni da si ti u zabludi, prijatelju. Ja se NIKADA i nisam nešto posebno trudio. Uglavnom uzmem ono na šta naletim slučajno. Lepo je, veruj mi. Prijatno se iznenadiš. U zadnje vreme većinu diskova dobijam za dž za fanzin, a od velikih kompanija kad mi se posreći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OverKill mnogo su dobri  samo ovaj\"Necroshine\"nije bas najbolje izdanje.Mogu oni mnogo bolje pogotovo posle ko zna koliko kod iskustva.

Ako ga preslušaš samo jednom i nije toliko loš, ali ume od njega da zaboli glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam albume Horrorscope, WFO i Under The Influence.

I po meni oni zasigurno spadaju u prvih 5 thrash bendova, kao sto Bobby spada u prvih 5 thrash vokala. Chova rastura.

 

Izdvojio bih (naravno) Bastard Nation, Where It Hurts, Horrorscope, Coma, Drunken Wisdom, Hello From The Gutter, Shred, Nice Day ...FOr A Funeral ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam albume Horrorscope, WFO i Under The Influence.

I po meni oni zasigurno spadaju u prvih 5 thrash bendova, kao sto Bobby spada u prvih 5 thrash vokala. Chova rastura.

 

Izdvojio bih (naravno) Bastard Nation, Where It Hurts, Horrorscope, Coma, Drunken Wisdom, Hello From The Gutter, Shred, Nice Day ...FOr A Funeral ...

 

Obavezno nabavi nešto iz 'Joe' (meni omiljene) ere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam nabavio löive album..ljudio su st6varno dobri ali ne slazem se sa torturom da su jedni od 4 najboljih 5 bendova jer...METALLICA,Megadeth,SLayer,Testament,Kreator !

Ne slazem se ni ja sa tobom ...

Ma kolko Testament bio dobar za mene su Kreator i Overkill bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to su albumi iz perioda dok je Joe Comeau (gitara & vokal) bio u bendu - on je sa Sebastianom Marinom činio gitarski tandem Overkilla u periodu od 1995. do 1999. Za to vrijeme su izašla tri studijska albuma, Killing Kind (1996), From The Underground & Below (1997) i Necroshine (1999). Nakon izdavanja ovog poslednjeg Sebastian Marino odlazi iz benda a na njegovo mjesto dolazi Dave Linsk i tada izlazi kolekcija obrada Coverkill, a nedugo zatim Joe odlazi na mjesto vokalnog soliste u bendu Annihilator...

Inače, Joe trilogiju karakteriše upravo Joe, odnosno njegov vokal koji se dobro primio uz karakteristični Blitzov vokal te shodno tome ti albumi su bogatiji što se tiče vokalnih ideja (sam Blitz kaže da kad je pisao materijal za te albume je imao u vidu da ima još jednog pjevača u bendu), a i zvuk je poprilično moderan te prepun groovea kojeg neki kritikuju, a neki obožavaju...

Inače, Joe je počeo kao pjevač u bendu Liege Lord, kojima se priključio 1989. (nisam baš siguran za ovaj podatak) i snimio jedan album sa njima da bi se ubrzo taj bend raspao... Negdje ovdje sam ja ispitivao Boška o Liege Lord, pa da se ne ponavlja sve to samo ću reći da su Liege Lord kultni američki power metal bend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...