Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

uraniummusic.com

 

Few bands have had as much of a profound and tangible impact on worldwide extreme metal as Sweden's Meshuggah, a band whose 1995 album "Destroy Erase Improve" is still years ahead of most current attempts at innovation in extreme metal. Right away, I've undoubtedly aliented a number of readers - for as strong and devoted as Meshuggah's die-hard fanbase is, an equally-sized opposition has arisen who resent the limitless worship given to the band, and their fan's sense of musical superiority over all other extremities of metal. Makes sense though - if Meshuggah is musical Nirvana, the Buddha dictates that all must be in balance - for as many fans who attain Nirvana through Meshuggah, an equal and opposite force must tempt and distract souls from eternal contentment. So that we're on the same page, I've been a longtime fan of Meshuggah and consider them to be in many ways the ideal manifestation of extreme metal theory, a mould that demonstrates the most potential for growth and progressive audacity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj bilo je samo onako kako moze biti na koncertu kvltnog, neprevazidjenog metal benda Mochuga !!!! ...... icon_smile.gif.... pivopije.gif

 

Kako se ginulo majko moja... najjacha pogibija i shutka svih vremena New Millenium Cyanide Christ...

 

.....

 

JOJJ! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene sve boli.

 

The Mouth Licking What You've Bled

Soulburn

Rational Gaze

Perpetual Black Second

Stengah

SANE

Mind's Mirrors

In Death - Is Life

In Death - Is Death

New Millenium Cyanide Christ

Organic Shadows

Straws Pulled At Random

Future Breed Machine

 

sve me boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

black metal laugh.gif

 

bubnjar jede živu živu... i liči na Gothic Anđelka...

ostali smaraju malo više... ako sam jednu melodiju čuo progutam sekiru...

 

all in all: mnogo dš-dša, nešto običnih screamova, skoro nečujni clean vokal i genijalni bubanj... ali kad ti posle toga dođe Hake džaba mu sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je publika bila tamo?

Publika je bila do jaja, ali uglavnom zato što je bilo dosta ljudi sa strane (bilo je i Šveda icon_smile.gif)

 

Ja imam jednu vidljivu ogrebotinu na šaci, podlive na obe butine (ono što sam primetio), ortak me glavom pukao u glavu (ja sam gore prošao). Bol u vratu me lagano prolazi, ali ruke i noge..argh

 

Onakvu atmosferu nisam doživeo do sada. SVI su bili mokri do gole kože (živa voda). Da likovi iz Mešuge i oni sa stejdža nisu bili uviđajni i bacali flaše hladne vode u publiku, mislim da bi se polovina ljudi u prvim redovima onesvestila jer je non stop bila šutka i gurka u opticaju.

 

Poslednjim atomima snage sam odskakako, izgurao i odbengovao Future Breed Mach. Nije mi jasno kako sam stajo na nogama posle koncerta.

 

Gadan date-rape.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Scarve... Jesu vrlo dosadni!!... A najsmesnije je to sto jedan pevac izgledao i bio obuchen kao by-the-book nu metalac, a drugi kao by-the-book true metalac.... huh.gificon_smile.gif

 

Meshugaja moja najdraza,... heh... pa sta reci.... Izginula sam kao nikad.... Na Stengah sam pored svog mosh-a skakala i gore-dole od sreće.... Pa onda, kuku majko za srce, dočekati rifchinu In Deah-is Life-a dok slushash Mind's Mirror i ježiš se kao... jež... i umireš... pa kad grune, a tebi srce pumpa gornji na 250...

 

Sveta Petko.. Rational Gaze-a, Soul Burn-a, Organic Shadows-a.... brooka...

 

Ja sam se toliko drala, pevala na sav glas i tukla one madjare, da su me dvojica kad god smognu prilike gledali u chudu, smeshkali se, i onda me uhvatili odushevljeno, zagrlili i slikali se sa mnom.. icon_cool.gif .... Dodushe, Cvele je par puta gadno naleteo na mene.... icon_smile.gif a posle mi rekao: ''Svaka chast, kako si izdrzala sve vreme u shutki''.. (ne vidja me chesto... ph34r.gificon_cool.gif )

 

Pa nishta.. eto... ja imam par kompromitujućih modrica... i pregadno savrshenu Meshuggah majcu koju cu veceras da ponovim na rokanje.... !!!!!! icon_cool.gif

 

 

 

Kakve su slidže?... OOT, Cynic..?

 

PS: I da.... Cynic, da nije rekao ni rech! icon_smile.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slidže ću sutra da objavim, nisam još ranac otvorio icon_smile.gif

 

Vrat tek sad počeo da me ubija...

 

Inače, Ajša, video sam kad su te slikali oni Mađari - stajao sam pola metra ukoso iza vas tada. Reakcija - "wtf?" icon_smile.gif

 

Ej, kakav filing vikati

SAAAAAAAAAAAAAAAAANEEEEEEEEEEEEE

MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

SAAAAAAANEEEEEEEEEEEEEE

MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno.

 

cujem ja intro rif....pa kad krene onaj brzi riff sa triolskim paternom na dobosu, ja sam krenuo u tazmanian devil spin kick + floor punch mode...i probio se do prvog reda.

 

i onda

 

 

 

 

SAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEE

 

 

MMMMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

 

 

repeat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

black metal laugh.gif

 

bubnjar jede živu živu... i liči na Gothic Anđelka...

ostali smaraju malo više... ako sam jednu melodiju čuo progutam sekiru...

 

all in all: mnogo dš-dša, nešto običnih screamova, skoro nečujni clean vokal i genijalni bubanj... ali kad ti posle toga dođe Hake džaba mu sve...

Ma znam kakvi su inace, imam album, nego pitam kako je uzivo bilo.

 

Sto se tice ovog poredjenja s Haakeom, u pesmi Asphyxiation sto su radili s Thorendallom je bubnjas Scarvea skinuo skroz doticnog, i jos dodao svoj smek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotke su do jaja ispale. Fali par komada, ali zato kada se sabere ima preko 30 dobrih. Preko 20MB, pa ako neko 'oće ce-del nek mi javi. Šaljem prve koje su mi pale šaka (slikao sam samo tokom prve dve pesme, pa sam baterije dao OOT-u). Stranci su nam se smejali jer smo bili opremljeni old skul fotoaparatom, zato kvalitetnim fotkama demantujemo njihove podsmehe icon_smile.gif

 

Fotke sam smanjio, jer su u originalu preko 400kb.

 

90% evil crew-a:

user posted image

 

Večiti respekt OOT-u za ovu old sch00l radnju u sred bela dana ispred ulaza u splav. Ovo je bilo tako iskreno da nemam reči:

user posted image

 

Ceo evil crew:

user posted image

 

Najgori alkosi na splavu - socijala edišn:

user posted image

 

Močuga je jebala keve, što se ne da videti iz priloženih fotki (jer ne mo'š da čuješ kako zvuče icon_smile.gif)

 

user posted image

 

user posted image

 

user posted image

 

user posted image

 

user posted image

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...