Jump to content

Meshuggah


azal

Recommended Posts

kratak review:

catch 33 je catch 33. dakle, catchy, ali neshto vishe od toga (neparno catchy haha). najprijemchiviji mesh do sada, a izvesno vreme ce pokazati da li i najbolji. dosta ljudi kaze "meshuggah are ok, but after a few songs its just giving you headaches", a mislim da ovaj put to ne mora da bude sluchaj. pitka meshuggah? this one mate.

 

Pa meni su svi prethodni albumi sasvim pitki, naravno, posle nekoliko

slusanja....da li to znaci da cu se razocarati sa Catch33 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva polovina dosta lici na Nothing...sve do onog cyber Mirror's Mirror dela...

 

posle toga riffovi su opet klasicna Meshuggah...ali u nekom mnogo melodicnijem kontekstu...par puta sam cak zamislio neke clean vokale preko riffova.

 

 

i outro.....Holdsworth worship...savrseno.

 

 

vrh, kao i uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja sam oduvek zeleo da Meshuggah krene u takvom pravcu...bilo je krajnje vreme...

Shto si to tajio sve ovo vreme... ph34r.giforangelistening.gif

 

brooka,.. ja josh nisam chula NuMeshugguh... Lazo, aj ti vratim onaj cd shto zaboravljam na polici vec 6 meseci, a ti mi dash meshuggahju... ph34r.gif ... na moj disk icon_redface.gif .... blink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo i ja cijeli Catch 33

 

Cini mi se da je jedna pjesma isjecena u 13 dijelova,ili je to zbog mp3 pa mi se cini icon_smile.gif

 

Uvod u Minds Mirror je Tool rip off, ne mogu se sjetiti koja pjesma,jedna od poznatijih

 

Mislio sam da ce nastaviti u I tripu ali nisu.Sasvim svjez materijal.Na prvo slusanje sasvim dobar album

Share this post


Link to post
Share on other sites

cinim se da taj efekat (onaj boom!) je zvuk koji su izveli sa floyd rose-om...opustili sve zice (svih 8) i napravili taj efekat. to je dimebag radio cesto.

 

mislim da gitarista iz tool-a ne koristi floyd na svojoj gitari. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam nisu.

 

ako hoces da cujes programirani bubanj...slusaj pesme na Rare Trax disku. "War" je programiran bubanj.

 

zato sto je stara pesma...a vise zbog rekla za "Drum Kits From Hell" to je drum sample program za koji je Haake bio saradnik dok su pravili...ne moze da se izvali da nije ziv. sprava je brooka...sva dinamika je tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam nisu.

 

ako hoces da cujes programirani bubanj...slusaj pesme na Rare Trax disku. "War" je programiran bubanj.

 

zato sto je stara pesma...a vise zbog rekla za "Drum Kits From Hell" to je drum sample program za koji je Haake bio saradnik dok su pravili...ne moze da se izvali da nije ziv. sprava je brooka...sva dinamika je tu.

"I" ti je takodje nakucachina sa DFH semplovima i gotovim sekvencama sa catch33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...